Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 14:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Guzek na przedramieniu.  (Przeczytany 6464 razy)
Jagoda
***


Offline Offline

MO: 01.01.2014
Wiadomości: 13

« : 22-02-2014, 20:23 »

Kochani pomóżcie. Oto usg mojej bardzo bliskiej osoby. W tkance podskórnej przedramienia lewego lity nieregularny guzek o nie ostrych granicach, położony nadpowięziowo, wydaje się nie uciskać powięzi o wym. 10x6, 8x4mm. Widoczne unaczynienie wewnątrz guzka. Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych w dole pachowym i w dole łokciowym lewym. Nie stwierdzono skrzeplin w okolicznych żyłach powierzchownych, ani w żyle ramiennej i pachowej. Do interwencji chirurgicznej. Lekarz powiedział, że może to być włókniak albo dfsp. Co robić? Jaką podjąć decyzję? Proszę o pomoc, może ktoś coś wie na temat takich zmian skórnych.
« Ostatnia zmiana: 23-02-2014, 11:33 wysłane przez Agata » Zapisane
Leszek_B
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Skąd: Sieradz
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #1 : 23-02-2014, 11:23 »

Nie jestem ekspertem od guzów, ale uważam że przede wszystkim nie należy wpadać w panikę. Sam pod skórą mam kilka guzków, które nie rosną i są od lat. Liczę na to, że jak tylko organizm upora się z ważniejszymi rzeczami, to zabierze się za usunięcie tych guzków. Trzeba nauczyć się cierpliwości i nie wpadać w panikę, oraz równolegle zdobywać wiedzę o zdrowiu dostępną w książkach Mistrza i na portalu. Taki przekaz byłby dla mojej bliskiej osoby.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #2 : 23-02-2014, 17:40 »

Jagoda, takich guzków jest pełno i są różne. Żeby cokolwiek doradzić, potrzebne chociaż zdjęcie.
« Ostatnia zmiana: 24-02-2014, 10:51 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!