Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 02:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ukraina i wariacje na temat demokracji.  (Przeczytany 114729 razy)
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #100 : 08-04-2014, 10:35 »

Śmiać się czy płakać?
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sawicki-ukraina-nie-zachowuje-sie-w-porzadku/wr2je
Cytat
Polscy rolnicy płacą za poparcie przemian na Ukrainie, ale Kijów nie chce otworzyć rynku na polskie produkty rolne. Minister Marek Sawicki mówił w radiowej Jedynce, że od siedmiu lat nie rozwiązano sprawy eksportu wołowiny. W dodatku od lutego Ukraińcy wprowadzili embargo na polską wieprzowinę.
Dobrze powiedziane "Polscy rolnicy". Nie polscy politycy, tylko rolnicy. Brawo!
Ale najśmieszniejsze jest to, że Polska dzisiaj produkuje mniej wieprzowiny niż przed laty. Pogłowie świń w 2007 roku wynosiło 19 milionów sztuk, a dzisiaj 11 milionów. Nie liczono tych z ulicy wiejskiej oraz obu kancelarii. msn-wink
Martwimy się embargiem na naszą wieprzowinę, a jednocześnie ją importujemy.
http://www.naszdziennik.pl/mysl/72653,za-naszymi-plecami.html
Cytat
Zresztą nie mamy wcale nadmiaru wieprzowiny, wręcz przeciwnie, Polska importuje wieprzowinę, nadwyżka importu w 2012 roku wyniosła 130 tysięcy ton, w 2013 roku była jeszcze wyższa.

« Ostatnia zmiana: 08-04-2014, 10:41 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #101 : 08-04-2014, 11:30 »

Dla Scorupiona, trochę o Kresach, Żydach i Polakach, a dla Dusia, o Sowietach:
Dora Kacnelson.
A na Ukrainie weselej: W Doniecku palą opony...
« Ostatnia zmiana: 08-04-2014, 12:19 wysłane przez Antonio » Zapisane

I'm going through changes
scorupion
« Odpowiedz #102 : 08-04-2014, 13:55 »

Interaktywana historyczna mapa Europy, jakby co może być każda inna:
http://www.wykop.pl/ramka/951851/interaktywna-mapa-historii-europy/
Gdzie ta Ukraina z jej Krymem, gdzie? Chyba z kremem i nigdzie.

Raczkująca ukraińska demokracja:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-bojka-w-parlamencie-politycy-swobody-zaatakowali-komunistow/3yhcf
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #103 : 08-04-2014, 18:19 »

Krym do Ukraińskiej Republiki Sowieckiej włączył Ukrainiec Chruszczow. W ukraińskim parlamencie przynajmniej mają odwagę... Mają za co atakować komunistów.
Zapisane

I'm going through changes
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #104 : 09-04-2014, 11:35 »

...a dla Dusia, o Sowietach:
Dora Kacnelson.
Jaśniej proszę, bo nie zrozumiałem.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #105 : 09-04-2014, 14:27 »

Ludzie, którzy mieli do czynienia z komunizmem, nie mają złudzeń co do natury i beznadziei tego systemu, także wspomniana przeze mnie i opisana w zacytowanym artykule pani. A komunizm z jego potwornościami rodem z Dzierżyńskiego wciąż trwa. To, że Sowiety nazwały się kilkanaście lat temu Rosją nie zmieniło i nie zerwało z przeszłością. Zatem w żadnym stopniu nie sposób być entuzjastą poczynań tego państwa... Pewnie, że Zachód ma swoje parszywe interesy i dba tylko o nie, co pewnie dało o sobie znać w przypadku wojen i przewrotów bałkańskich albo teraz w Syrii. Ale to też mnie jakoś nie może do Moskwy miłością napełnić msn-wink.
Zapisane

I'm going through changes
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #106 : 09-04-2014, 17:16 »

To, że Sowiety nazwały się kilkanaście lat temu Rosją nie zmieniło i nie zerwało z przeszłością.
Nokaut.
Co muszą zrobić Sowieci, aby mogli nazywać się Rosjanami? Oddać ropę i gaz Rothschildom, banki Morganom, ziemię Monsanto, władzę Rockefellerom. Broń atomową banderowcom/hitlerowcom. I wtedy możemy spać spokojnie.

Antonio skąd ten komunizm do Rosji trafił? Które państwa walczyły z Rosją (I wojna), osłabiły ją, a w konsekwencji doprowadziły do zwycięstwa komunizmu.

Pewnie, że Zachód ma swoje parszywe interesy i dba tylko o nie, co pewnie dało o sobie znać w przypadku wojen i przewrotów bałkańskich albo teraz w Syrii.
Co to znaczy parszywe interesy? Zbrodnie na Bałkanach, Bliskim Wschodzie, czy utworzenie z Afryki labolatorium a'la dr Mengele? A może niewolnictwo pracowników Azji i Wschodniej Europy?

Zatem w żadnym stopniu nie sposób być entuzjastą poczynań tego państwa... Ale to też mnie jakoś nie może do Moskwy miłością napełnić msn-wink.
Do mnie pijesz? To polewaj. Podaj cytat.
« Ostatnia zmiana: 09-04-2014, 18:03 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #107 : 09-04-2014, 19:44 »

Ależ nie piję. Ciekaw jestem Twoich refleksji i w ogóle wszystkich refleksji. Tylko mnie dobija to, że we wszystkim widzisz manipulacje...

Czytam teraz genialną książkę z lat 30., przetłumaczoną na wiele języków, jedną z najpopularniejszych polskich powieści. Dziś autor zdaje się nieznany we własnym kraju... Zmarł tuż przed końcem wojny. Podobno Sowieci z NKWD zmusili grabarza, by wydobył z grobu ciało, a dentystę, by je zidentyfikował... Tak bardzo nienawidzili Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego. Ta jedna z jego genialnych książek nosi tytuł "Lenin". Polecam jako wiedzę z pierwszej ręki. Profesor Ossendowski młodość spędził w Rosji...
« Ostatnia zmiana: 11-04-2014, 11:02 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

I'm going through changes
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #108 : 10-04-2014, 08:49 »

Sowieci poszukiwali Ferdynanda Ossendowskiego ponieważ sądzili, że zna on miejsce skarbu ukrytego przez barona Romana Fiodorowicza von Ungerna-Sternberga. Dlatego zidentyfikowali zwłoki.
Nienawidzili go z innego powodu - właśnie autorstwa książki "Lenin".
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #109 : 10-04-2014, 18:03 »

To o tym skarbie pewnie jest inna zapomniana jego książka. Podobno przebój światowy...
Zapisane

I'm going through changes
scorupion
« Odpowiedz #110 : 10-04-2014, 21:20 »

A tu przedstawiciele młodej ukraińskiej demokracji: http://wiadomosci.onet.pl/pijani-ukraincy-z-doniecka-zaklocili-relacje-polskiego-dziennikarza/j8swq
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #111 : 14-04-2014, 13:37 »

I widzisz Antonio tą całą swoją Ukrainę? Nie ma państwa, bo i nigdy nie było, to przypadkowy zlepek po upadku ZSRR. Bez tradycji, historii, kultury. Nie utrzyma się tak dłużej.
Dla Polski lepiej gdyby istniał bufor pomiędzy nami i Rosją, ale czy ja wiem czy aż takie to decydujące? W razie zawieruchy nie pomoże nic.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #112 : 14-04-2014, 17:19 »

Zgadzam się z Tobą. Ale Imperium też nie napawa mnie entuzjazmem.
Zapisane

I'm going through changes
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #113 : 23-04-2014, 15:41 »

Dopiero co skończyłem "Lenina" Ossendowskiego. Genialna, wciągająca, bardzo wiele wyjaśniająca książka. Ciekawy jest wątek "żydowski" w historii bolszewizmu. Ossendowski pisze o tym, że Żydzi (prawdziwi) zlecili wykonanie szeregu zamachów na żydów-bolszewików. Jeden z tych zamachów dotknął nawet Lenina...

A tu ciekawy tekst o istocie Moskwy i odmienności Ukrainy (Rusi Kijowskiej):
Rosja w poszukiwaniu...
Zapisane

I'm going through changes
scorupion
« Odpowiedz #114 : 02-05-2014, 20:33 »

A może poczytaj sobie Doncowa?
Tu dla równowagi coś spoza nurtu niezależnych hehehe, wiodących mediów: http://isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9336

Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #115 : 03-05-2014, 07:28 »

Hehehe,  uwielbiam ten zwrot. Księdza opinie znam i podzielam, hehehe.
Teraz mój drogi, czytam sobie "Sprawę pułkownika Miasojedowa".
Zapisane

I'm going through changes
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #116 : 03-05-2014, 12:59 »

To "hehehe" było bez sensu. Dzięki za odnośnik do strony księdza Isakowicza. Jego teksty czytam od paru lat, ale nie trafiłem jeszcze na jego stronę. Tak jak pisałem wcześniej, ilekroć się zgłębię w historię polsko-ruskich konfliktów, tylekroć uciekam od tego, co najmniej z niesmakiem. Nie wiem gdzie jest prawda, gdzie jest racja. Myślę tylko, że nie jest to czarno-białe. A ten Doncow to tylko przykład typowego dla epoki "oszołomionego" inteligenta?...
Zapisane

I'm going through changes
scorupion
« Odpowiedz #117 : 03-05-2014, 14:20 »

No i powoli osiągamy poziom równowagi, jak nie przymierzając wschodni zamordyzm i zachodnie demokracje w zakłamaniu i obłudzie. Szczepione w morderczym boju coraz bardziej upodobniają się do siebie. U ruskich o tyle lepiej, że jeszcze spotkasz normalnego człowieka i zjesz normalny chleb albo mięso. Bo w takim USA, na przykład w hipersupermarkecie, tylko dwustupięćdziesięciokilogramowe baby w kalesonach i milion produktów smakujących tak samo, czyli jak trawa.
« Ostatnia zmiana: 03-05-2014, 16:10 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #118 : 03-05-2014, 14:36 »

Byłeś kiedy w USA albo w CCCP? msn-wink
Zapisane

I'm going through changes
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #119 : 03-05-2014, 22:08 »

 Marek Hłasko w swym opowiadaniu „Drugie zabicie psa” (Kultura Nr 1-2 1965, Paryż) pisze:

..I nie uwierzyłaby chyba również i w to, że widziałem w czterdziestym czwartym roku w Warszawie, jak sześciu Ukraińców zgwałciło jedną dziewczynę z naszego domu a potem wyjęli jej oczy łyżką do herbaty; i śmieli się przy tym i dowcipkowali...”. O tych zbrodniach ukraińskich mówiła cała powstańcza Warszawa i ludzie panicznie ich się bali.

 
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!