Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 06:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ukraina i wariacje na temat demokracji.  (Przeczytany 114747 razy)
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #120 : 03-05-2014, 22:50 »

Co chcesz tym cytatem ukazać? Jaki to ma sens? Bandytów Kamińskiego, z pochodzenia zresztą Polaka, postrzegano jako Ukraińców. Polecam powieść prawdziwą pt. "Kontra" Mackiewicza. Ta książka wiele wyjaśnia i rozwiewa puste stereotypy.

Podczas niemieckiej ofensywy na wschód przeciwko bolszewikom podniosły się setki tysięcy ludzi. Oczywiście my tu nic o tym nie wiemy po praniu mózgów w peerelu. Podczas odwrotu cała ta masa ciągnęła na zachód. Ze względu na odrażające zbrodnie Kamińskiego zlikwidowali sami Niemcy.

Ale są i takie opinie: www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz/udzial-ukraincow-w-zdlawieniu-powstania-warszawskiego
Zapisane

I'm going through changes
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #121 : 05-05-2014, 12:46 »

To co się parę dni temu wydarzyło w Odessie jest przerażające...
Zapisane

I'm going through changes
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #122 : 05-05-2014, 12:55 »

Dziękuję Ci, Antonio za rozsądny głos w dyskusji, bo jak czytam, co tu poniektórzy wypisują, to aż mam wątpliwości, czy rzeczywiście piją MO i zdrowo się odżywiają ;-).
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
scorupion
« Odpowiedz #123 : 05-05-2014, 14:13 »

A ciekawe co ciebie osobiście powstrzymuje od napisania rozsądnych i wyważonych opinii, że musisz się podpierać Antonim.

To co się parę dni temu wydarzyło w Odessie jest przerażające...
Oby to nie było preludium.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #124 : 12-05-2014, 16:35 »

Ale ze mnie głupek, naśmiewam się z Ukrainy, a tymczasem tam co chwilę odbywają się społeczne referenda, podczas gdy w naszej dojrzałej demokracji byłoby to wydarzenie kosmiczne. Ciekawe dlaczego.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #125 : 13-05-2014, 07:47 »

Prawy Sektor w Warszawie: na Wołyniu nie mordowano Polaków:
http://www.prawy.pl/z-kraju/5747-prawy-sektor-w-warszawie-na-wolyniu-nie-nie-mordowano-polakow
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #126 : 21-04-2015, 13:25 »

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła 9 kwietnia ustawę, która uznaje prawny status uczestników walk o niezależność kraju w XX wieku, w tym członków Ukraińskiej Armii Powstańczej. Projekt ustawy wniósł syn komendanta UPA Jurij Szuchewycz.
Cytat
Ustawa zakłada też karanie wszystkich tych, którzy okazywaliby lekceważenie dla weteranów lub negowali celowość ich walki.

Czyli Polacy powinni klaskać na wołyńskich grobach, albo jeszcze lepiej, wyrezać się sami do końca.

Głosowanie odbyło się w dniu wizyty w Kijowie prezydenta Komorowskiego.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #127 : 18-09-2015, 21:21 »

Miałem nic już tu nie pisać, ale mam w ręku świeżą książkę, jakże smutną w treści:





W dziejach świata nie ma próżni...
Zapisane

I'm going through changes
scorupion
« Odpowiedz #128 : 19-09-2015, 07:05 »

Różne punkty widzenia wzbogacają dyskusję i dają pełniejszy obraz tematu, tylko czy nie lepiej gdybyś pisał pod nikiem Dmytro albo Mykoła?
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #129 : 19-09-2015, 07:44 »

Ależ pajac z Ciebie.
Te fragmenty dotyczą sprawy tzw. Pokoju Ryskiego. Jego efektem było pozostawienie na nieludzkiej ziemi setek tysięcy Polaków.
Zapisane

I'm going through changes
scorupion
« Odpowiedz #130 : 19-09-2015, 08:19 »

No nareszcie sprowadziłeś dyskusję na odpowiedni poziom.
Sfotografowane fragmenty książki są biadoleniem Ukraińców.
Efektem tzw. Pokoju Ryskiego było pozostawienie w Polsce, po ponad stuletniej niewoli, kilkunastu milionów Polaków.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #131 : 19-09-2015, 08:26 »

Operacja polska... Mówi ci to coś?

Autorem książki nie jest bynajmniej Ukrainiec. Może doucz się czegoś na temat historii swego kraju.
Zapisane

I'm going through changes
scorupion
« Odpowiedz #132 : 19-09-2015, 08:46 »

Historię Polski znam lepiej od 99% Polaków, ale słabo u mnie ze znajomością historii Ukrainy. Może byś pomógł i wymienił Poczet Królów Ukraińskich?
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #133 : 19-09-2015, 08:54 »

Moim zdaniem wiesz tyle co zjesz, chłopie.

Skoro insynuujesz mi ukraińskie pochodzenie i nawet imię, choć znasz moje prawdziwe dane osobowe, gdy sam ukrywasz się pod anonimowym nickiem, klepiesz farmazony, udając mędrca, nie odnosząc się do meritum, nie pozostaje mi nic innego, tylko określić cię mianem pajaca... Na innym poziomie nie da się z tobą pogadać.

Teraz na temat. Cytaty pochodzą z książki Piotra Zychowicza "Pakt Piłsudski-Lenin". Autor przypomina w niej również wcześniejsze publikacje, np. Józefa Mackiewicza "Lewa wolna". Zachęcam do lektury tej ostatniej, pięknej książki, wcale nie na temat Ukrainy, lecz na temat niewykorzystanej na początku lat 20-tych siły sprzymierzonych przeciwko bolszewikom narodów...
« Ostatnia zmiana: 19-09-2015, 09:20 wysłane przez Antonio » Zapisane

I'm going through changes
scorupion
« Odpowiedz #134 : 19-09-2015, 12:25 »

Cytat
Moim zdaniem wiesz tyle co zjesz, chłopie.
Czyli sporo, mam niezły apetyt.

Cytat
choć znasz moje prawdziwe dane osobowe,
A niby skąd, Mykołę podałem tak na chybił trafił.

Cytat
Skoro insynuujesz mi ukraińskie pochodzenie
Wystarczy poczytać ten wątek.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #135 : 19-09-2015, 13:28 »

Raz jeszcze poczytaj ten wątek... Nie wiem skąd ty się wziąłeś, ale opowiem ci o moim pochodzeniu. Ojciec jednego z moich dziadków został rozstrzelany na Pomorzu w pierwszych dniach września 39. Domyśl się za jakie grzechy. Drugi mój dziadek walczył w Armii Pomorze we wrześniu 39; trafił do niemieckiej niewoli i przez całą wojnę Niemcom szył buty. Siostra jego miała za męża pruskiego oficera, z którym mieszkała w Berlinie. Matka jego była Niemką. Gdy w obozie jenieckim Niemcy wezwali mojego dziadka do podpisania volkslisty, ten się uniósł honorem i odmówił, po czym dostał w gębę tak, że wylądował pod ścianą a potem w karcerze. I co ty mi tu chrzanisz o historii albo pochodzeniu? Nie lubię twego sarkazmu i głupiego cynizmu.
Zapisane

I'm going through changes
scorupion
« Odpowiedz #136 : 19-09-2015, 13:34 »

Cytat
Nie lubię twego sarkazmu i głupiego cynizmu.
Przykro mi.

A miałeś już w tym wątku nie pisać? Chyba byłoby to z korzyścią dla twoich nerwów, bo o ile w innych tematach jawisz się niczym gołabek pokoju, to w tym reagujesz impulsywnie. Oczywiście bez powodu hehehe.
No ale dobra, nich ci będzie, masz bardzo porządne pochodzenie.

Wracając do Ukrainy, wygląda jakby Amerykanie odpuścili, ciekawe czy na długo.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #137 : 19-09-2015, 13:38 »

Ten temat mnie porusza tylko że względu na historię i lektury, smutne i wstrząsające. Może nie mam z kim pogadać?
Zapisane

I'm going through changes
scorupion
« Odpowiedz #138 : 21-09-2015, 06:53 »

Przecież ze mną sobie pogadałeś.
Zostaw Antonio troche smutku na to co się będzie działo, bo uspokojenie jest chwilowe. W Rosji idą pełną parą przygotowania do operacji pokojowej.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #139 : 13-11-2015, 23:04 »

A tu Antonio miód na twoje skołatane serce:
Cytat
W przeddzień Święta Niepodległości przyjechali z Ukrainy do Polski przywódcy organizacji patriotycznych i narodowych, aby na ręce polskich patriotów i narodowców złożyć oświadczenie, że nikt kto brał udział w mordach na ludności cywilnej nie zasługuje na to aby być w panteonie bohaterów Ukrainy. Złożyli też kwiaty pod Pomnikiem Rzezi Wołyńskiej.
Moje zresztą też, tak powinien wyglądać dialog polsko-ukraiński. Ktoś spotkał się z tą informacja w mediach głównego ścieku?
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!