Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 04:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ukraina i wariacje na temat demokracji.  (Przeczytany 114469 razy)
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.088

« Odpowiedz #180 : 13-11-2022, 12:24 »

Jeśli patrzymy na istotę rzeczy, a nie na przedstawienie, to sytuacja wygląda następująco. Sowieci zamordowali w Katyniu 22 000 Polaków, głównie wojskowych i policjantów. Zabijali strzałem w tył głowy. Łgali przez wiele lat, że to Niemcy, ale w końcu się przyznali i nawet postawili tam elegancki cmentarz.
Ukraińcy wymordowali kilkadziesiąt tysięcy, o ile nie dwa razy tyle Polaków, głównie na Wołyniu. Byli to cywile, kobiety, dzieci. Mordowali w najokrutniejszy z możliwych sposobów. Do tej pory nie chcą się zgodzić na ekshumacje i godny pochówek.
Jeśli kogoś bliżej interesuje ten temat to polecam książkę "Dziewczyny z Wołynia".
« Ostatnia zmiana: 13-11-2022, 21:55 wysłane przez Skorupion » Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.088

« Odpowiedz #181 : 13-11-2022, 22:55 »

Rosji w wojnie z NATO prowadzonej rękami Ukraińców idzie, eufemistycznie mówiąc, dość średnio. Dobrze to czy źle. Moim zdaniem źle, rośnie prawdopodobieństwo, że zrobią coś nieobliczalnego. Na mój głupi, ptasi rozum jednak na razie armagedonu nie będzie, bo świrnięte czasy powinny potrwać latami.


Póki co się sprawdza. Ukraińcy dowodzeni i zaopatrywani z zewnątrz dają radę, rosyjska armia wygląda słabo. Zobaczymy jak się akcja dalej rozwinie, bo mogą być przeróżne zwroty, zależy co kowbojom strzeli do głowy.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.088

« Odpowiedz #182 : 22-11-2022, 13:58 »

Nasi bracia Ukraińcy podnoszą o 18% stawki za przesył rosyjskiej ropy do Czech, Słowacji i Węgier.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.088

« Odpowiedz #183 : 30-12-2022, 15:25 »

Nasi bracia Ukraińcy porozumieli się z Rosją. Mają głowę do interesów.





Tylko jakoś nic z tego nie rozumiem. To w końcu mamy kupować ruską ropę, która płynie ukraińskimi rurociągami czy nie kupować? Jak kupimy to Putin będzie miał rubelki, żeby zabijać naszych braci, jak nie kupimy to nasi bracia nie będą mieli rubelków, żeby zabijać Putina. Szlag by trafił.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.088

« Odpowiedz #184 : 02-01-2023, 09:58 »

Wczoraj we Lwowie nasi bracia Ukraińcy hucznie obchodzili 114 rocznicę urodzin Stepana Bandery.
Setki mieszkańców Lwowa zgromadziło się 1 stycznia pod pomnikiem Stepana Bandery, aby uczcić 114 rocznicę urodzin przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.088

« Odpowiedz #185 : 04-01-2023, 08:55 »

Tu jeden z ciekawszych tematów jaki ostatnio znalazłem.




Czyli nasi bracia Ukraińcy mają donosić na terenie Polski na Polaków, którzy nie kochają naszych braci Ukraińców oraz Stefana Bandery. I wtedy po donosie OMZRiK zajmie się takim delikwentem, że ho ho!
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #186 : 04-01-2023, 14:43 »

Cytat
Czyli nasi bracia Ukraińcy mają donosić na terenie Polski na Polaków, którzy nie kochają naszych braci Ukraińców oraz Stefana Bandery. I wtedy po donosie OMZRiK zajmie się takim delikwentem, że ho ho!

Można przypuszczać, że ja jestem prorosyjskim przestępcą, bo przedstawiłem FAKT, iż wojna na Ukrainie jest konsekwencją MAJDANU/. Majdan zorganizowali oligarchowie zachodniej Ukrainy, by obalić rząd wybrany  w demokratycznych wyborach.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #187 : 04-01-2023, 15:16 »

Chyba nie mam się czego bać, bo ja nie "udostępniam proputinowskiej propagandy" tylko podałem FAKT.

Ja przedstawiłem mój punkt widzenia w wątku ŚWIRUW, bo wydaje mi się, że nikt rozumny nie popełniał by tak potwornych zbrodni bez istotnego powodu.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #188 : 04-01-2023, 16:17 »

A może za Majdanem stoją USA?
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.088

« Odpowiedz #189 : 05-01-2023, 15:26 »

Jak ktoś ciekawy to może sobie poczytać o panu Rafale Gawle, fundatorze Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

https://wprawo.pl/wyrok-prawomocny-jacek-miedlar-wygrywa-z-gawlem-w-procesie-za-nazwanie-go-zydem-oszustem-antypolonita-i-wskazanie-na-zolte-papiery/
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #190 : 14-01-2023, 12:50 »

Węgierski premier Victor Orban przekonuje, że Europa powinna znieść sankcje wobec Moskwy, dla dobra własnej gospodarki. Polityk po raz kolejny podkreślił, w rozmowie z radiem Kossuth, że wprowadzenie sankcji było błędem.

Orban: Zatrzymajmy się zanim będziemy w dużych opałach
Jak tłumaczył polityk, w momencie zniesienia sankcji, inflacja i ceny energii w Europie spadłyby o połowę. Jednocześnie Orban stwierdził, że Węgry nie są w stanie same skłonić unijnych przywódców do zniesienia sankcji, jednak mogłoby się to udać z pomocą Francji i Niemiec.

– Chciałbym, aby ktoś odważny, z dużymi bicepsami i szerokimi plecami wreszcie przyszedł i powiedział: ludzie, schrzaniliśmy to! Zatrzymajmy się teraz, inaczej będziemy w dużych opałach – mówił węgierski premier.

Orban zwrócił też uwagę, że sam jest jedynie w stanie "minimalizować" szkody jakie sankcje przynoszą dla Węgier.

Kto traci, a kto zyskuje na wojnie?
Węgierski premier powtórzył także swoją wcześniejsza deklarację, że największym przegranym w wojnie na Ukrainie jest Europa, a na sytuacji zyskują Stany Zjednoczone. – Z ekonomicznego punktu widzenia, jedynym lub przynajmniej jednym z głównych przegranych w tej wojnie jest Europa (...) Ameryka zdecydowanie wygrywa – mówił polityk.

Ja mam podobny pogląd, ale dla mnie jest najważniejsze,  że są popełniane potworne zbrodnie bez istotnego powodu.
« Ostatnia zmiana: 16-01-2023, 16:05 wysłane przez Skorupion » Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 667

« Odpowiedz #191 : 21-02-2023, 19:29 »

Andrzej w formie.
https://twitter.com/WolnoscO/status/1628084706775379978
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.088

« Odpowiedz #192 : 21-02-2023, 21:15 »

Historyczna wizyta i historyczne przemówienia, ale z najmniej spodziewanego powodu. Otóż odbyło się to wszystko u podnóży Zamku Ukraińskiego, który znajduje się przy Placu Zamkowym, na Starówce, nieopodal Kolumny Zygmunta.




Co gadali jest nieistotne, zawsze patrzcie co robią. Teraz oczy na granicę z Białorusią i na rezultaty wizyty chińskiego głównego machera od polityki zagranicznej w Moskwie oraz monumentalnej zapowiedzi zerwania START III.
Tak czy inaczej pozdrawiam, że tak powiem gorąco, naszych żołnierzy, szczególnie z jednostek liniowych. Zdrowie będzie im potrzebne.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.088

« Odpowiedz #193 : 22-02-2023, 13:15 »

Wybuch bezgranicznej, bezwarunkowej i szalonej miłości do Ukraińców nieustannie mnie zdumiewa. Tu właśnie mamy do czynienia ze zbiorowym obłędem pomieszanym ze zbiorowym opętaniem. Pierwsze zapewnia propaganda, drugie diabeł.
To mnie zdumiewa, a cieszy, że wojownicy internetowi doczekają się działań kinetycznych w realu. Nie wiem czy niedługo czy za parę lat, ale się doczekają.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #194 : 23-02-2023, 08:21 »

Ciekawe czy Putin przygotuje jakąś niespodziankę na jutro.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #195 : 24-02-2023, 07:06 »

Na razie zrobił przemówienie.
Ale mnie zainteresował BRICS czyli Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA.
Chyba tam teraz rozgrywa się wszystko.
« Ostatnia zmiana: 24-02-2023, 13:13 wysłane przez Skorupion » Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.088

« Odpowiedz #196 : 24-02-2023, 13:13 »

Chyba raczej gdzie indziej się rozgrywa.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.088

« Odpowiedz #197 : 26-02-2023, 20:21 »

Pan Jurek mści się za pradziadka.
Jurek (ochotnik, który walczył w Ukrainie) w #RozmowaRMF: nie pojechałem walczyć dla pieniędzy, miałem z Rosjanami rachunki do wyrównania – zabili mi pradziadka, skrzywdzili mój kraj
@RMF24pl

Mnie Niemcy zabili dziadka i jeszcze kilka osób z rodziny. Zainspirowany zacząłem się rozglądać za siekierą.
« Ostatnia zmiana: 27-02-2023, 10:27 wysłane przez Skorupion » Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #198 : 11-03-2023, 11:46 »

Jego zdaniem, konflikt podsyca nie tylko Federacja Rosyjska, ale także kilka zainteresowanych tym „imperiów”. Papież powiedział to w rozmowie z włosko-szwajcarską telewizją RSI. Franciszek uważa, że w wojnę na Ukrainie zaangażowana jest nie tylko Rosja, ale także "inne imperia", które realizują swoje interesy. Słowa papieża cytuje Reuters.

Franciszek wyraził również gotowość do osobistych rozmów z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w celu uregulowania sytuacji i osiągnięcia pokoju.

Dlaczego Świat, a w szczególności katolicy nie słuchają Papieża i to barbarzyństwo trwa. Jest tylko jedna odpowiedz: Światem rządzą ŚWIRY.
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.088

« Odpowiedz #199 : 19-03-2023, 19:40 »

Cytat
a cieszy, że wojownicy internetowi doczekają się działań kinetycznych w realu. Nie wiem czy niedługo czy za parę lat, ale się doczekają.

A jeszcze bardziej cieszy, że Pan Ambasador podziela mój punkt widzenia:


Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!