Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ukraina i wariacje na temat demokracji.  (Przeczytany 113646 razy)
scorupion
« Odpowiedz #60 : 15-03-2014, 08:07 »

Ja to o zaciskającej się żelaznej pętli demokracji na przykładzie Ukrainy, Antonio wygląda jakby o polskich obozach koncentracyjnych i chyba zamierza przepraszać za Jedwabne.
A tu wierszyk na czasie dla ufającym mediom, wywiadom i innym tam takim oficjelom:

Udzielał raz wywiadu kotek, że jest zdrowy,
Wtem uszki mu opadły, oczki wyszły z głowy,
Pękł mu brzuch, ogon, płuca i głosowa struna,
Wreszcie zdębiał, ocipiał, zesrał się i umarł. Amen.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #61 : 15-03-2014, 10:59 »

Daj sobie spokój Scorupionie. Pisałem o polskich działaniach wobec Rusinów z Zakarpacia pod koniec II RP. Czytać nie umiesz?
Zapisane

I'm going through changes
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #62 : 15-03-2014, 14:04 »

Mam teraz dość przykre refleksje o was obu, jako rozmówcach msn-wink. Dusiu pisze o skundlonych mediach, jednocześnie prezentując wiedzę i pogląd tychże mediów. Mnie nie przesłania Ukrainy to, co się z nią dzieje teraz. Nie uprawiam w sobie uprzedzeń. Ot, słucham różnych głosów i różnych stron. Mam pod ręką plik polskich tekstów o stosunkach polsko-ukraińskich sprzed drugiej i sprzed pierwszej wojny. Czytam i czytam, i myślę.
Natomiast wy przytaczacie właśnie te współczesne media skundlone i negatywne emocje. Nawet zastanawiacie się czy istniał w ogóle naród ukraiński... Ciekawe co wiecie o historii polsko-ukraińskich stosunków, prócz paru schematów znanych z mediów i wyświechtanych stereotypów?
Zapisane

I'm going through changes
Iza38K
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję obecnie, stosowałam 3 lata
Wiedza:
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #63 : 15-03-2014, 18:32 »

To może ja Ci Antonio podam numer telefonu do mojej mamy i jej braci. Oni Ci wyjasnią rzezie wołyńskie. A potem możesz zadzwonić do rodziny mojego ojca, oni też ci wyjaśnią skomplikowane stosunki, jeszcze z czasu zaboru austryjackiego. Ciotki mojego ojca są po 90-tce.
Bratu (bliźniak) mojej babki został okaleczony w następującej kolejności, przez cywilną hołotę ukraińską: wyłupanie oczy, odcięcie języka, oderżnięcie kończyn, po kolei, odcięcie genitaliów, otwarcie jamy brzusznej, powieszenie na jelitach. Jeszcze jakieś pytania? Majątek spalony. Mam zestaw dokumentów i mogłabym starać się o odszkodowanie, ale mam to gdzieś. Ci, którzy zniszczyli dorobek pokoleń mojej rodziny już nie żyją pewnie. Od Polski brać nie będę, Zydem nie jestem.

A co do reszty zgadzam się z Dusiem i Scorupionem. Widac jak na dłoni rozgrywkę banksterów i ich atak na Rosję. Nie pierwszy. Tak od wsparcia Japonii przez Rotchildów w wojnie 1904-1905 się zaczeło. Potem desant "bolszewików" wymordowanie elit Rosji i rodziny carskiej no i eskpansja i testowanie na słowiańszczyźnie "nowego porządku świata". W między czasie sponsoring tzw III Rzeszy o czym jest w aktach procesów norymberskich. Potem te same "elity" stworzyły UE. Od czasu dojśćia Putina do władzy w Rosji, robi on dziwne ruchy, jakby wyłamał się z sideł banksterów o czym świadczyły aresztowania semickich oligarchów. Chyba, że to pozoracja. Pożyjemy, zobaczymy.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #64 : 15-03-2014, 19:59 »

Rzeź Wołyńska i w Galicji Wschodniej to jedno. Dzisiejsze roszady i układy to drugie. Tego pierwszego tłumaczyć mi nie trzeba. Ale też nie będę zakładał, że Ukraińcy wszyscy są rzeźnikami... Rzeź Wołyńska nie wzięła się z pustki. W zasadzie przewidywano ją w latach międzywojennych, a polityka II RP wobec Rusinów nie była za bardzo przewidująca... Czytam o tym nie w GW lecz w publikacjach z lat 30-tych!

Polsko-ukraińskie perypetie tak czy owak nie mają chyba związku z tym, co podkreślacie, czyli z globalną wojną o wpływy. Nic tu nie dodam, bo nie jestem w stanie tego globalnego kryzysu sobie wyobrazić... Ograniczony jestem chyba msn-wink.
Zapisane

I'm going through changes
Iza38K
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję obecnie, stosowałam 3 lata
Wiedza:
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #65 : 15-03-2014, 20:53 »

Rzeź wołyńska nie wzięła się z pustki. No co Ty nie powiesz Antonio. To jakieś usprawiedliwienie? Ty czytałeś jakiekolwiek opisy tych zbrodni? Rozumiem czystki etniczne (znaczy nie rozumiem) ale takie zbydlęcenie? To co jest w tym ukraińskim narodzie? Co on sobą reprezentuje? I jaki mamy interes narodowy wsadzać tam swoje paluchy, czy nie daj Bóg szkolić "majdanowców"?

Ty masz publikacje z lat 30-tych a ja mam rodzinne relacje z których wynika, że póki nie przyszedł nacjonalizm społeczności ukraińskie, polskie, niemieckie, żydowskie, austryjackie, węgierskie żyły obok siebie w spokoju. Potem dopiero podrzucony nacjonalistyczny diabeł zamontał w tym kotle.
Przeprosili Ukraińcy Polaków za tę rzeź? Czy już mam sklerozę?

Co do globalnych szachów: postudiuj sobie korporacje. Do kogo należą, jakie mają strefy wpływów.I tak po nitce do kłębka. Póki jest wolny internet.
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #66 : 15-03-2014, 21:28 »

Izo, szczerze współczuję Twojej rodzinie. Na tym koniec. Twoje spojrzenie jest tym rodzinnym doświadczeniem...

A czy wiesz coś o Tajnym Uniwersytecie Ukraińskim? Czemu był on tajny w wolnej Polsce? Czemu Rusini nie studiowali we Lwowie lecz w Charkowie, w Pradze i w Berlinie? Czemu jeszcze na rok przed wojną burzono w wolnej Polsce prawosławne cerkwie? Czemu z Rusinów robiono na siłę Polaków?

Nie jest to żadne usprawiedliwienie Rzezi Wołyńskiej. Owszem, czytałem o zbydlęceniu i o tym, co tkwi w tym narodzie. Czytałem o Rzezi Wołyńskiej.

Twoimi słowy Polacy przed wojną  bagatelizowali głupi, tępy, chamski, ruski lud... przecież to żaden naród. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby ten diabeł, o którym piszesz był Polakiem... A co tam robią dziś Polacy, nie wiem. Dziś jest już chyba pozamiatane...

Historia mnie przeraża. Potworne zbrodnie banderowców, ich antypolonizm. Ale skąd to się wzięło?
Zapisane

I'm going through changes
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #67 : 16-03-2014, 10:46 »

Nie uprawiam w sobie uprzedzeń. Ot, słucham różnych głosów i różnych stron. Mam pod ręką plik polskich tekstów o stosunkach polsko-ukraińskich sprzed drugiej i sprzed pierwszej wojny. Czytam i czytam, i myślę.
Cokolwiek w tych tekstach byłoby napisane, już dawno wydałeś wyrok na Polaków. A wpisy w tym wątku świadczą o tym, że jeżeli jesteś Polakiem, to jesteś wyjątkowym lemingiem, albo jesteś Ukraińcem popierającym banderowców/hitlerowców. Innych opcji niema. Wyjątkowo podle manipulujesz. I zanim napiszesz, że nazywam Ukraińców hitlerowcami, to powtórzę jeszcze raz: dla mnie Ukrainiec, Polak, Rusin i każdy inny, który popiera banderowców, jest hitlerowcem.
Jeszcze tylko dodam jeden pomijany fakt historyczny dotyczący okresu międzywojennego. To był początek odbudowy państwa polskiego po 150-ciu latach niewoli. Trzeba było być czujnym. Do tego wystarczy spojrzeć na historię najnowszą, jak jest zakłamywana. Niemcy chcą odszkodowań za wypędzenia, Żydzi za utracone majątki, Jaruzelski i Kiszczak są "ludźmi honoru". No qrwa ręce opadają!

Mam teraz dość przykre refleksje o was obu, jako rozmówcach msn-wink.
Człowiek o takiej moralności może mnie nazywać nawet czarną dupą i wszystkim co mu przyjdzie do głowy. Dla mnie to zaszczyt.


I krótki fragment z wiki mówiący o tym, że Ukraina już dawno jest podzielona. Na ludzi porządnych, przyzwoitych i skurwiałych banderowców/hitlerowców.
 http://pl.wikipedia.org/wiki/Stepan_Bandera
Cytat
Stepan Andrijowycz Bandera... Pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Wiktora Juszczenkę tytułem Bohatera Ukrainy, dekret prezydenta został uchylony prawomocnym orzeczeniem Okręgowego Sądu Administracyjnego w Doniecku[3]. 2 sierpnia 2011 r. Naczelny Sąd Administracyjny Ukrainy utrzymał w mocy decyzję donieckiego sądu.

 
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #68 : 16-03-2014, 10:57 »

A niech Ci będzie: wobec Ciebie będę Ukraińskim nacjonalistą. Zadowolony? Wielki bohaterze zza monitora...
Zapisane

I'm going through changes
scorupion
« Odpowiedz #69 : 16-03-2014, 11:02 »

 Profesor Ryszard Szawłowski, wybitny specjalista od prawa międzynarodowego, uznaje , że w latach 1943/43-1946/1947 z rąk Ukraińców mogło zginąć ponad 150 tysięcy Polaków. Szawłowski w swojej pracy „Trzy ludobójstwa” zbrodnie na Wołyniu ocenił jako równoważne z niemieckimi i sowieckimi, nadając im jednak kwalifikację wyższą m.in. ze względu na to, że ludobójstwo popełnione przez nacjonalistów ukraińskich miało formę natychmiastowej eksterminacji, okrucieństwo tortur, do jakich doszło w czasie zbrodni, udział tysięcy ukraińskich chłopów w ludobójstwie, mordowania mieszanych narodowościowo małżeństw, oraz to iż ludobójstwa dokonali nie okupanci, ale Ukraińcy będący obywatelami polskimi. „Wynik przeprowadzonej komparatystyki jest jednoznaczny: ludobójstwo ukraińskie na Polakach pod względem swej bezwzględności i barbarzyństwa, a po jego dokonaniu – po dziś dzień – ze względu na zaprzeczenia lub co najmniej grubymi nićmi szyte relatywizowanie i wykręty – znacznie przewyższa ludobójstwa niemieckie i sowieckie. Szczególnie obciążające Ukraińców są masowo stosowane na Polakach – jako "dodatek" do mordów – okrutne, sadystyczne tortury.” – podkreślał.

Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/blogi/miedzy-polska-a-swiatem/tryzub-powiewa-nad-sejmem,7982861809#ixzz2w7Oy4by1
« Ostatnia zmiana: 16-03-2014, 11:10 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #70 : 16-03-2014, 11:58 »

Scorupionie, z tym się zgadzam, przecież nie kwestionuję ani nie relatywizuję ukraińskiej zbrodni na Kresach. Tym bardziej mnie przerażają te zbrodnie, im więcej o nich czytam. Ale tym bardziej nurtują mnie przyczyny. Historia jest ciągła. Co było, to było, musiało być... tylko dlaczego?
Zapisane

I'm going through changes
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #71 : 16-03-2014, 16:58 »

Z tragicznych dziejów polsko-ruskiego pogranicza:
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=21551
http://www.cerkiew1938.pl/

Ale ta historia to oczywiście moja podła manipulacja, nie ma przecież żadnego związku ze zbrodniami banderowców na Wołyniu. Niesamowitą czujnością się w 1938 roku wykazało Wojsko Polskie, bo to ono nadzorowało tę akcję...

O nienawiści Ukraińców zamieszkujących Kresy II RP do Polaków jest sporo materiałów historycznych i publikacji... tylko nie w skundlonych mediach Dusia. Myślę sobie, że to wszystko było nieuniknione. Nie było możliwości połączenia w jednym państwie wielonarodowego fermentu. Pokój byłby chyba kwadraturą koła...

Patrząc na to, co wyprawiano wobec ruskiej ludności w II RP, postąpiłbym chyba tak, jak Józef Mackiewicz, przeszedłbym na prawosławie...
« Ostatnia zmiana: 16-03-2014, 17:13 wysłane przez Antonio » Zapisane

I'm going through changes
scorupion
« Odpowiedz #72 : 16-03-2014, 18:14 »

Cytat
Tym bardziej mnie przerażają te zbrodnie, im więcej o nich czytam. Ale tym bardziej nurtują mnie przyczyny.
Bo to była dzicz, pozbawiona cech człowieczeństwa. Oczywiście nie wszyscy Ukraińcy, tylko ten ułamek psychopatów i zwyrodnialców spod znaku Bandery.
Problem w tym, że ich pogrobowcy i czciciele dorwali się do władzy i gdyby nie mieli bata nad sobą, kto wie co by im do głowy strzeliło.
W linku, który podałeś masz sporo odpowiedzi na swoje wątpliwości. W moim mieście też była cerkiew, zburzona jakoś pod koniec lat trzydziestych, bo zostało chyba z pięciu prawosławnych. Podobnie zakończyła żywot synagoga kilkanaście lat później, nie ma wyznawców.
Cytat
przeszedłbym na prawosławie...
Nic straconego jeszcze...
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #73 : 16-03-2014, 22:21 »

Teraz już po ptokach msn-wink. Sytuacja jest zupełnie inna, bliżej mi do Rzymu.

A w temacie: Krym już chyba w Federacji? Chyba trudniej będzie pojechać tam na wakacje...
Zapisane

I'm going through changes
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #74 : 17-03-2014, 13:02 »

http://marucha.wordpress.com/2014/03/16/ukrainskie-wahadlo/#more-40517
Cytat
Europejski kraj wielkości Francji, największa republika byłego ZSRR (z wyjątkiem Rosji) , został przejęty przez koalicję ukraińskich ultranacjonalistów i (głównie żydowskich ) oligarchów. Oligarchowie, którzy sfinansowali “Operację Majdan”,  dzielą teraz łupy. Najbardziej hojny zwolennik, ukraińsko-żydowski multimiliarder Igor “Benia” Kolomojsky, otrzymał w lenno wielkie rosyjskojęzyczne miasto Dniepropietrowsk. Jego pobratymcy przejęli inne rosyjskojęzyczne miasta przemysłowe, w tym Charków i Donieck.



http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Jerzy-Buzek-desperacki-pomysl-ukrainskich-nacjonalistow-jest-bardzo-niebezpieczny,wid,16476366,wiadomosc.html
Cytat
Lider Prawego Sektora podkreślił, że pamiętają oni o tym, że Rosja zarabia pieniądze, tłocząc ropę naftową i gaz na Zachód przez ukraińskie rurociągi. „Dlatego zniszczymy te rurociągi i pozbawimy wroga finansowania” – czytamy w posłaniu.

"Niech ziemia płonie pod nogami okupanta i niech zachłyśnie się swoją krwią, gdy śmie wkroczyć na nasze terytorium" – dodał Dmytro Jarosz.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #75 : 17-03-2014, 13:35 »

A o co chodzi z tym polskim szkoleniem Majdanu?
Zapisane

I'm going through changes
Iza38K
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję obecnie, stosowałam 3 lata
Wiedza:
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #76 : 17-03-2014, 13:48 »

http://www.youtube.com/watch?v=doKQBUXZ51g&feature=youtu.be
Polska to tylko etykietka, niestety. Ale, jak to mówią, jak dbasz, tak masz. Jak Naród śpi i jest głupi to nie ma zmiłuj. Jest pożywka, jest pasożyt.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #77 : 18-03-2014, 15:35 »

Demokracja na Ukrainie zyskała za jednym zamachem utratę Krymu i złota, niezły początek.
A ktoś może jest zorientowany jak tam postępy innej młodej demokracji w Libii?
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #78 : 18-03-2014, 16:57 »

Rzeź wołyńska nie wzięła się z pustki.

Odpowiedzialność za rzeź wołyńską ponoszą ci dwaj panowie reprezentujący Rząd i AK:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Banach
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_B%C4%85bi%C5%84ski
Opis konfliktu między nimi str. 4 i następne http://armiakrajowa.home.pl/pdf/96.pdf

Meldunek Żurawia z 18.07.1942 http://www.archives.gov.ua/Sections/Wolyn/Wolyn-03.pdf
Dokument świadczący, że KG AK i Delegatura Rządu znały sytuację na Wołyniu i wiedziały co należy zrobić. Mimo to wskazane działania nie zostały podjęte.

"We wszystkich oddziałach partyzanckich do stycznia 1944 służyło maksymalnie 1500 osób, mając przeciwko sobie co najmniej 15 tys. członków UPA. Samoobrona i oddziały partyzanckie powstały zbyt późno i były zbyt małe, by zapobiec zbrodniom." http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=polska-samoobrona-na-wolyniu

Proszę porównać 1500 versus 6000 (skład utworzonej w styczniu 1944 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK). http://pl.wikipedia.org/wiki/27_Wo%C5%82y%C5%84ska_Dywizja_Piechoty
Te 6000 żołnierzy AK - gdyby zmobilizowano ich i uzbrojono rok wcześniej - poradziłoby sobie z 15000 żołnierzami UPA. Nie doszłoby do rzezi ludności cywilnej.

Współpraca z Armią Czerwoną i walka z Niemcami (akcja "Burza") były jednak dla Rządu i AK ważniejsze niż obrona ludności polskiej przed UPA.

Taka jest niestety wstydliwa i ukrywana prawda.
« Ostatnia zmiana: 18-03-2014, 18:29 wysłane przez Tomasz_Dangel » Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #79 : 18-03-2014, 20:12 »

No tak, sporo było w AK mniej lub bardziej ukrytych zwolenników przyjaznych stosunków polsko-sowieckich. Paru takich wydało wyrok śmierci na wspomnianego wcześniej przeze mnie Józefa Mackiewicza, gdy ten pisał o Katyniu i o tym, co czeka Polskę po "wyzwoleniu", o tym że "Niemcy robią z nas bohaterów, a bolszewicy robią z nas gówno".
Zapisane

I'm going through changes
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!