Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 20:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zespół jelita drażliwego – mit XXI wieku  (Przeczytany 17417 razy)
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« : 02-03-2014, 20:12 »

Na portalu ukazał się nowy artykuł: http://portal.bioslone.pl/obalanie-mitow/zespol_jelita_drazliwego_mit_xxi_wieku.
« Ostatnia zmiana: 02-07-2016, 18:31 wysłane przez Gloria » Zapisane

Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #1 : 02-03-2014, 21:17 »

Dobrze napisany. Brawo Kamilu.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Leszek_B
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Skąd: Sieradz
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #2 : 02-03-2014, 21:57 »

Świetny tekst. Też przez to przechodziłem.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #3 : 02-03-2014, 22:56 »

Artykuł pierwsza klasa, Kamilu.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #4 : 03-03-2014, 19:10 »

Cytat
Medycyna nie może wiązać glutenu z tymi dolegliwościami, bo przecież wyszłoby, że WHO (Światowa Organizacja Zdrowia – czyt. chorób) doprowadza ludzi do chorób. Możnaby się zdziwić i zapytać: – Jak to? Przecież zajmują się zdrowiem! – Nic bardziej mylnego. WHO w swojej piramidzie zdrowego odżywiania na pierwszym miejscu stawia niebezpieczne dla zdrowia glutenowe zboża, dodając, że produkty zbożowe powinny być głównym źródłem energii. W dodatku świat medycyny ma łatwą wymówkę – nie zwróci uwagi ani na gluten, ani na nic innego. Pada diagnoza „choroby” idiopatycznej, i sprawa rozwiązana.

Pamiętam przed dwoma laty wizytę z synem w przychodni w Łodzi u profesora medycyny, do którego skierował nas dr medycyny ze Skierniewic.

Mając konkretną wiedzę, w przeciwieństwie do małżonki, w zasadzie od razu skierowałem rozmowę na problem odżywiania i kiedy zagadnąłem o produktach zbożowych, profesor od razu zmienił temat. Z jego ust nie padło nic na temat odżywiania – kompletnie nic. Facet skumał szybko, że nie ma do czynienia z byle baranem pytającym o to, jakie leki by tu jeszcze podać dziecku, tak więc zaproponował jedynie jakieś zioło do wykupienia w zielarskim, nie męczyć dziecka psychicznie, wysłać na lekcje do szkoły, zapisać na jakiś sport i co najważniejsze, nie podawać już leków. Przyczyny choroby nie usłyszeliśmy, bo chyba oszczędził sobie ośmieszania siebie, ale co do bułek, chleba, makaronów, pizzy, milczał jak grób.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #5 : 03-03-2014, 19:52 »

Jak dla mnie to czysty standard, ale dzięki za opinię Machos - innym się przyda. Im więcej tym lepiej.

Wkurza mnie już ten medyczny świat. Stworzyli sobie chorobę i mają wytłumaczenie, a kłamstwo szybko stało się prawdą. Teraz już mało który chory zwróci uwagę na żywienie, bo przecież ma zdiagnozowaną chorobę, z którą musi nauczyć się żyć. W dodatku do końca życia wspiera przemysł farmaceutyczny.
Zapisane

Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #6 : 04-03-2014, 17:05 »

Cytat
Wkurza mnie już ten medyczny świat. Stworzyli sobie chorobę i mają wytłumaczenie, a kłamstwo szybko stało się prawdą. Teraz już mało który chory zwróci uwagę na żywienie, bo przecież ma zdiagnozowaną chorobę, z którą musi nauczyć się żyć. W dodatku do końca życia wspiera przemysł farmaceutyczny.
Mam takie same odczucia i myśli. Pozostaje nam walka z wiatrakami. Kiedy mówię chorym na RZS koleżankom żeby odstawiły gluten to choroba zacznie ustępować, patrzą na mnie jak na wariata. Kupują na kredyt leki chemiczne rujnujące ich zdrowie, albo łudzą się nadzieją równie drogich "skutecznych leków biologicznych". Nie pomaga moje stwierdzenie "na tych stawach miałam guzki reumatoidalne, ale już ich nie mam. Cofnęły się po odstawieniu glutenu". One i tak wiedzą swoje.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Generał
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #7 : 05-03-2014, 17:28 »

Na siłę nikogo zmienić się nie da, można próbować edukować ale zwykle nie przyniesie to dużego skutku. Może jak choroba mocniej przyciśnie zadziała zasada tonący brzytwy się chwyta i taka osoba spyta jeszcze o tę "teorię z glutenem". Nie ma co robić z siebie idioty i głosić na około dobrą nowinę, a przynajmniej takie jest moje zdanie smile
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #8 : 05-03-2014, 18:29 »

Moja zmarła 22 lata temu mama chorowała również w ten sam sposób, miała takie same objawy. Leczono ją   propranololem, ponieważ narzekała również na wewnętrzne drżenie. Zawsze miała niskie ciśnienie. (!)
Robiono gastroskopie i inne bezsensowne badania. Na jelito nikt nie zwrócił uwagi, mimo, że mama narzekała na przelewania, kruczenia itd. Po kilkuletnim okresie takiego "leczenia" stan zdrowia pogorszył się do tego stopnia, że z olbrzymimi boleściami trafiła do szpitala na gastroskopię, która wykazała guzy na otrzewnej. Zapadła decyzja o operacyjnym otwarciu jamy brzusznej, a po stwierdzeniu wielu przerzutów, z powrotem ją zamknięto. Zmarła po dwóch tygodniach pobytu w szpitalu.
Widzisz więc Generał, że jak choroba mocniej przyciśnie, to może być już za późno na pytania o gluten.   
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Bara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Częstochowa
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #9 : 05-03-2014, 18:49 »

Znam osoby, które cierpią strasznie, nie chcą jednak słyszeć, że chleb codzienny może szkodzić.
« Ostatnia zmiana: 05-03-2014, 21:57 wysłane przez Agata » Zapisane
Generał
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #10 : 05-03-2014, 20:14 »

Ja nawet usłyszałem ze bluźnię gdy opiniowałem ten nasz chleb powszedni. I jak tutaj dyskutować jak za chlebem przemawiają według niektórych argumenty religijne, jakkolwiek niedorzecznie to brzmi.
Zapisane
Bara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Częstochowa
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #11 : 05-03-2014, 20:44 »

Fakt, w domu rodzinnym byłam uczona szacunku do chleba, nawet okruchy były ważne.
Jednak ten chleb co kiedyś jadałam, a ten co widzę teraz, to kolosalna różnica. Ten dzisiejszy nie przypomina smaku chleba jaki pamiętam z dzieciństwa.
« Ostatnia zmiana: 05-03-2014, 21:58 wysłane przez Agata » Zapisane
Generał
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #12 : 05-03-2014, 21:16 »

Asia nie twierdzę, że nie warto edukować ludzi chorych, szczególnie z rodziny, ale na siłę nikomu nie wyrwiesz chleba z ręki, ktoś musi chcieć zmienić coś w swoim życiu, bo ta zmiana nie jest łatwa (pierwszy etap DP).
Dla niektórych chleb to główne pożywienie, na którym opierają śniadanie, drugie śniadanie i kolacje, jedynie obiad w miarę normalny... Do tego jeszcze tradycyjnie w niedzielę jakieś ciasto najlepiej pieczone własnoręcznie bo zdrowe - z czyściutkiej mąki...

A dzisiaj w wiadomościach nawoływali do szczepień na grypę i pieprzyli że wirus się uodparnia i staje się coraz groźniejszy, jak ma się [...] nie uodparniać jak ludzie się faszerują antybiotykami, jak pokazali przychodnię pełną ludzi to zmieniłem program bo już nie mogłem tego słuchać.


« Ostatnia zmiana: 06-03-2014, 12:26 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #13 : 06-03-2014, 07:35 »

"Kropla drąży skałę". W moim otoczeniu jest już wiele osób, które zmieniły styl żywienia (choć motywacją było dla nich moje chudnięcie bez efektu jo-jo. smile). Oczywiście lepsze rezultaty mają osoby lubiące czytać J.Słoneckiego i mające dostęp do sieci, ale to ma efekt kuli śniegowej, więc jestem dobrej myśli. Oczywiście polecam również W.Davisa "Dieta bez pszenicy". Najtrudniejsze są oczywiście sytuacje, gdy osoby w bardzo złym stanie zdrowia przechodzą na DPI i przestraszone objawami (np.zawroty głowy, osłabienie, pewnie hypoglikemia) rejterują w dodatku wyrażając swoje pretensje pod moim adresem. Trzeba wówczas tłumaczyć, że nic na siłę, ale że małymi kroczkami również można zajść daleko.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Bara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Częstochowa
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #14 : 06-03-2014, 07:47 »

Dobrze jak masz z czego schudnąć. Ja nie mam, a po odstawieniu chlebka sama na siebie patrzeć nie mogę. Nie jest to dobrym świadectwem że nie warto jeść chlebka.
Może tak przy okazji jak przytyć i utrzymać w miarę normalną wagę, coby jak szkielet nie wyglądać.
« Ostatnia zmiana: 06-03-2014, 12:40 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #15 : 06-03-2014, 08:10 »

Bara, były już wątki na ten temat. Poszukaj. Z pewnością trzeba jeść więcej kasz, masła, tłustej wiejskiej śmietany, do KB możesz dosypać również zmielone nasiona konopi z naszego sklepu.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!