Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 17:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dieta wysokowęglowodanowa a diety niskowęglowodanowe  (Przeczytany 229738 razy)
Greyhound
« Odpowiedz #180 : 14-07-2014, 22:38 »

Taa. Brakuje jeszcze Eskimosów, Hunzów i gazel, a mamy forum dietetyka Jarmołowicza. .

Dostarczanie organizmowi wszystkiego czego potrzebuje i w jakich proporcjach potrzebuje nie jest prostą sprawą z jednej zasadniczej przyczyny. Organizm żywiony przez lata byle czym nie wie czego mu potrzeba. Wiem to z własnego doświadczenia.
To jest to o czym pisał Pan w niedoborach z nadmiaru.
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #181 : 14-07-2014, 22:40 »

Ja bym się nie bał pozostać przy znaczeniu słownikowym, dbając jednak o dodatkowe określenie

np:
dieta dotychczasowa - jak dany delikwent jadał dotychczas
dieta bezsolna - dieta z naciskiem na niską zawartość soli
dieta wegańska - dieta bez spożywania produktów zwierzęcych
dieta nisko-węglowodanowa - dieta z ograniczeniem węglowodanów
dieta wrzodowa - dieta zalecana oficjalnie przy wspomaganym farmaceutycznie leczeniu wrzodów do końca życia

I właśnie z tego ostatniego przykładu czerpię zrozumienie dla niechęci do użycia słowa "dieta" jako "to co rzeczywiście jemy", tylko zarezerwowania go dla leczniczej modyfikacji jadłospisu, ale "dieta" to krótkie słowo, a ludzie są leniwi i praktyczni i jeszcze poparci słownikiem więc trudno będzie przeforsować by zawsze zamiast "dieta" pisali "to co jem", "to co jadłem", "to co zamierzam jeść".
« Ostatnia zmiana: 14-07-2014, 22:48 wysłane przez VVV » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #182 : 14-07-2014, 22:48 »

My, tj. aktyw Ruchu Biosłone, nie damy rozmienić go na drobne. Ja osobiście jako lider tego ruchu trochę mogę, ale gdybym chciał sprzeniewierzyć się idei Biosłone, to już nie mogę. Nie dadzą mi. Z tego wzgledu u nas dieta to nic dobrego. Jeśli ktoś jest na diecie to jest chorym albo idiotą (dieta manieryczna). My dietę rozumiemy jako przejście z jedzenia byle czego (z czego pochorowaliśmy się, więc czasowe wdrożenie diety jest jak najbardziej uzasadnione) do zasad zdrowego odżywiania: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/zasady-zdrowego-odzywiania, które dietą bynajmniej nie są!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Greyhound
« Odpowiedz #183 : 14-07-2014, 22:51 »

My, tj. aktyw Ruchu Biosłone, nie damy rozmienić go na drobne. Ja osobiście jako lider tego ruchu trochę mogę, ale gdybym chciał sprzeniewierzyć się idei Biosłone, to już nie mogę. Nie dadzą mi. Z tego wzgledu u nas dieta to nic dobrego. Jeśli ktoś jest na diecie to jest chorym albo idiotą (dieta manieryczna). My dietę rozumiemy jako przejście z jedzenia byle czego (z czego pochorowaliśmy się, więc czasowe wdrożenie diety jest jak najbardziej uzasadnione) do zasad zdrowego odżywiania: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/zasady-zdrowego-odzywiania, które dieta bynajmniej nie są!

Więc mógł Pan od razu zadać pytanie  "czym jest odżywianie" msn-wink
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #184 : 14-07-2014, 22:53 »

Cytat
Z tego wzgledu u nas dieta to nic dobrego.
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #185 : 14-07-2014, 22:55 »

Cytat
dieta wrzodowa - dieta zalecana oficjalnie przy wspomaganym farmaceutycznie leczeniu wrzodów do końca życia

I właśnie z tego ostatniego przykładu czerpię zrozumienie dla niechęci do użycia słowa "dieta" jako "to co rzeczywiście jemy", tylko zarezerwowania go dla leczniczej modyfikacji jadłospisu
Warto wiedzieć, że dietetyka to domena medycyny: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dietetyka, więc o czym tu jeszcze dyskutować?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #186 : 14-07-2014, 22:57 »

Cytat
Z tego wzgledu u nas dieta to nic dobrego.
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna

http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna#konkluzja
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #187 : 14-07-2014, 23:00 »

My, tj. aktyw Ruchu Biosłone, nie damy rozmienić go na drobne. Ja osobiście jako lider tego ruchu trochę mogę, ale gdybym chciał sprzeniewierzyć się idei Biosłone, to już nie mogę. Nie dadzą mi. Z tego wzgledu u nas dieta to nic dobrego. Jeśli ktoś jest na diecie to jest chorym albo idiotą (dieta manieryczna). My dietę rozumiemy jako przejście z jedzenia byle czego (z czego pochorowaliśmy się, więc czasowe wdrożenie diety jest jak najbardziej uzasadnione) do zasad zdrowego odżywiania: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/zasady-zdrowego-odzywiania, które dieta bynajmniej nie są!

Więc mógł Pan od razu zadać pytanie  "czym jest odżywianie" msn-wink
Hahaha, ale to miało być trudne...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Greyhound
« Odpowiedz #188 : 14-07-2014, 23:01 »

Cytat
dieta wrzodowa - dieta zalecana oficjalnie przy wspomaganym farmaceutycznie leczeniu wrzodów do końca życia

I właśnie z tego ostatniego przykładu czerpię zrozumienie dla niechęci do użycia słowa "dieta" jako "to co rzeczywiście jemy", tylko zarezerwowania go dla leczniczej modyfikacji jadłospisu
Warto wiedzieć, że dietetyka to domena medycyny: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dietetyka, wiec o czym tu jeszcze dyskutować?

Pierwotne znaczenie słowa "dieta" odnosiło się do sposobu życia we wszystkich jego aspektach. Dlatego każdy ma swoją definicję diety bez względu na to jaką definicję wbito mu do głowy.

Tak więc proponuję wrócić do pierwotnego znaczenia tego słowa i uznać że dieta jest to wszystko co służy zdrowiu.
« Ostatnia zmiana: 14-07-2014, 23:07 wysłane przez Greyhound » Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #189 : 14-07-2014, 23:09 »

Cytat
więc o czym tu jeszcze dyskutować?
Definicję słów zawsze warto uzgodnić, bo można dojść do paradoksu, że D w DP jest dobre, a pierwsze D w DDP to samo zło choć jest to to samo słowo.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #190 : 14-07-2014, 23:09 »

Pierwotne znaczenie słowa "dieta" odnosiło się do sposobu życia we wszystkich jego aspektach.
Bzdury! Kiedy ja byłem jeszcze młody (dawno, że hoho) na diecie byli tylko i wyłącznie ludzie chorzy. Ale wtedy jeszcze nikt nie słyszał o dietetykach.

W swoim życiu przeczytałem naprawdę dużo książek rozmaitych, także historycznych, i w żadnej nie spotkałem się z dietą. Drzewiej mówiło się: jadło, strawa, posiłek, jeśli chodzi o jedzenie, natomiast jeśli chodzi o sposób bycia, to też nigdzie nie spotkałem, żeby nazywać go dietą. Basta!
« Ostatnia zmiana: 14-07-2014, 23:15 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #191 : 14-07-2014, 23:11 »

Cytat
więc o czym tu jeszcze dyskutować?
Definicję słów zawsze warto uzgodnić, bo można dojść do paradoksu, że D w DP jest dobre, a pierwsze D w DDP to samo zło choć jest to to samo słowo.
Na to właśnie zwracam uwagę, że u nas dieta znaczy tyle samo co dieta, i nic głębszego w semantyce tego słowa nie ma.

Podobnie gawiedź uważa, że do lekarza idzie się po zdrowe, bo jest funkcjonariuszem służby zdrowia, ale my tak nie uważamy.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Greyhound
« Odpowiedz #192 : 14-07-2014, 23:15 »

Pierwotne znaczenie słowa "dieta" odnosiło się do sposobu życia we wszystkich jego aspektach.
Bzdury! Kiedy ja byłem jeszcze młody (dawno, że hoho)m na diecie byli tylko i wyłącznie ludzie chorzy. Ale wtedy jeszcze nikt nie słyszał o dietetykach.

W swoim życiu przeczytałem naprawdę dużo książek rozmaitych, także historycznych, i w żadnej nie spotkałem się z dietą. Drzewiej mówiło się: jadło, strawa, posiłek, jeśli chodzi o jedzenie, natomiast jeśli chodzi o sposób bycia, to tez nigdzie nie spotkałem, żeby nazywać go dietą. Basta!

W sumie to racja. Dieta jakby nie patrzeć kojarzy się z wytycznymi dla chorej osoby.
Odżywianie jest bliżej życia.
Czasem potrzebuję trochę czasu żeby zaskoczyć o co chodzi msn-wink
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #193 : 14-07-2014, 23:22 »

Cytat
gawiedź uważa, że do lekarza idzie się po zdrowie
Prawnicy mawiają, że do sądu nie idzie się po sprawiedliwość tylko po wyrok i jest to słuszne napomnienie by żywić realistyczne oczekiwania wobec instytucji.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #194 : 14-07-2014, 23:24 »

Mało tego. Organizm na diecie a odżywiony organizm to faktycznie dwie różne sprawy.

Ale ja miałem wbite w czerep że ktoś na diecie jest synonimem zdrowego człowieka.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #195 : 14-07-2014, 23:28 »

Dietetyka jest nauką medyczną, która wyspecjalizowała się w kierunku racjonalnego odżywiania człowieka chorego jak i zdrowego. Dietetyka zajmuje się oceną wpływu choroby na stan odżywienia pacjenta, oraz wpływu odżywiania na wyniki leczenia chorób.
Skoro dietetyka jest działem medycyny, a jest, to znaczy że zalecenia dietetyczne są po prostu zabiegami medycznymi, nie inaczej. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że dokonywanie zabiegów medycznych na zdrowych jest niezgodne z postawieniami Konwencji Genewskiej.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Greyhound
« Odpowiedz #196 : 14-07-2014, 23:32 »

Dietetyka jest nauką medyczną, która wyspecjalizowała się w kierunku racjonalnego odżywiania człowieka chorego jak i zdrowego. Dietetyka zajmuje się oceną wpływu choroby na stan odżywienia pacjenta, oraz wpływu odżywiania na wyniki leczenia chorób.
Skoro dietetyka jest działem medycyny, a jest, to znaczy że zalecenia dietetyczne są po prostu zabiegami medycznymi, nie inaczej. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że dokonywanie zabiegów medycznych na zdrowych jest niezgodne z postawieniami Konferencji Genewskiej.

Więc nie należy używać określenia "sposób odżywiania" bo odżywianie jest jedno tylko produkty zawierające te same substancje są inne.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #197 : 14-07-2014, 23:38 »

A po co w ogóle używać zwrotu: sposób odżywiania? Drzewiej nikt tego nie czynił. Ludziska stosowali regionalną tradycyjną kuchnię, więc jedli praktycznie wszystko, za wyjątkiem chorych, którzy wszystkiego jeść nie mogli, bo byli na diecie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Greyhound
« Odpowiedz #198 : 14-07-2014, 23:44 »

A po co w ogóle używać zwrotu: sposób odżywiania? Drzewiej nikt tego nie czynił. Ludziska stosowali regionalną tradycyjną kuchnię, więc jedli praktycznie wszystko, za wyjątkiem chorych, którzy wszystkiego jeść nie mogli, bo byli na diecie.

Tak więc doszliśmy do tego że ile byśmy nie zjedli to nie odżywimy organizmu jeśli jelita nie przyswoją składników odżywczych. Czyli powrót do nabłonka o którym Pan wczoraj wspominał.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #199 : 14-07-2014, 23:46 »

Wczoraj przypominałem, bo o nabłonku wspominam od lat już.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!