Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 21:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dieta wysokowęglowodanowa a diety niskowęglowodanowe  (Przeczytany 229529 razy)
Greyhound
« Odpowiedz #240 : 15-07-2014, 16:29 »

Sztygar. Inicjatorem dyskusji o Kwaśniewskim i jego diecie byłeś przecież Ty sam. Zdarzało się to już kilka razy że ni z tego ni z owego wyskakujesz z tym tematem choć nikt o nim nie wspomina. O co więc Ci chodzi? Masz jakaś obsesję na punkcie Jana Kwaśniewskiego i Diety Optymalnej?
To raczej Ty, ja wczoraj dyskutowałem z p. Słoneckim, a Ty jak zobaczyłeś mój wpis to jak z katapulty, o jest to tu: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=28917.msg207344#msg207344

Widzę tu że wyskoczyłeś wtedy z Kwaśniewskim choć nikt o nim nie wspomniał. Tak więc wszystko wskazuje na to że myślisz o nim 24h na dobę.
Zapisane
Sztygar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2013
Wiedza:
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #241 : 15-07-2014, 17:13 »

Nie tyle z Kwaśniewskim co z jego dietą, i to nie tylko dlatego że to dieta Kwaśniewskiego, ale dieta. Czyli taka jak wiele innych: Atkinsa, Dukana, Montignaca, i wiele innych, aż się roi od diet: http://kobieta.onet.pl/zdrowie/dieta
Na Biosłone nie chodzi o diety, ale o zasady zdrowego odżywiania.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #242 : 15-07-2014, 17:44 »

Na mnie słowo dieta działa jak płachta na byka, bo wszyscy uważają, że jak ktoś jest szczupły to się odchudza. Sposób jedzenia każdy powinien sam dostosować do swoich potrzeb, a to co mu szkodzi to po prostu nie jeść.

Od autorytetów medycznych (którzy się odchudzają albo powinni schudnąć) ciągle słyszę, że powinnam przytyć jedząc wszystko, czyli najbardziej chleb i bułki.

A uzasadnili czymś swoje wywody?
Pewnie trochę więcej tkanki tłuszczowej by Ci się przydało ale to czego potrzebujesz to rehabilitacja. Państwo zapewni Ci ja raz na ruski rok więc wymyślają sobie takie zastępcze tematy żeby nie poruszać istotnych spraw bo przecież bidusie lekarze są przepracowani i nie mogą się stresować.
« Ostatnia zmiana: 15-07-2014, 23:15 wysłane przez Whena » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #243 : 15-07-2014, 19:27 »

Cytat
wiele innych, aż się roi od diet: http://kobieta.onet.pl/zdrowie/dieta
O kurczę! Aż tyle tego jest?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Sztygar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2013
Wiedza:
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #244 : 15-07-2014, 19:45 »

Kwaśniewski nigdzie nie pisze że trzeba zawsze i wszędzie stosować się do proporcji. Wręcz przeciwnie. Podkreśla że wszystko trzeba dostosować do warunków.
Masz wypowiedzi Tomasza Kwaśniewskiego, czyli syna Jana Kwaśniewskiego odnośnie proporcji:

... Nic nie wiedzą na temat poprawnego odżywiania, bo ani białko, ani węglowodan, ani tłuszcz nie są szkodliwe.
Szkodliwa może być tylko PROPORCJA między nimi. To genialne stwierdzenie w zasadzie rozwiązuje wszelkie wątpliwości dietetyczne...
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4843.msg230857#msg230857

... A reszta jest uzależniona wyłącznie od proporcji między GSO. Jaka proporcja - takie skutki.
Należy do tego jeść, a nie żreć. I na tym polega nieznany lub niezrozumiały przez znaczącą większość zajmujących się dietetyką geniusz Kwaśniewskiego...
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=4843.msg297934#msg297934

...Kilka praktycznych rad dla rozpoczynających Dietę Optymalną:
zachowuj proporcje między głównymi składnikami odżywczymi: białkiem, tłuszczem i węglowodanami — 1:3-5:1 (jeśli spożywane białka są najwyższej jakości) i 1:3-5:0,5 (gdy białka są mniej wartościowe). Ilość zjadanego tłuszczu uzależniona jest głównie od twojej aktywności fizycznej...
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=5030.msg294638#msg294638

...Bo do tego trzeba mieć klucz, aby samo się układało w logiczną całość. Kluczem zaś jest zawsze proporcja między GSO. Jaka proporcja takie wyniki, ale Dr Kwaśniewski pięknie to uporządkował, wystarczy korzystać...
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3133.msg184510#msg184510

Sam widzisz model żywienia proponowany przez Kwaśniewskiego opiera się na proporcji która jest najważniejsza i bez której on nie istnieje. Nie mówię tego ja, ale cytuję Tomasza Kwaśniewskiego, który raczej wie co mówi. Zatem nie wmawiaj Ty i Tobie podobni że dieta Kwaśniewskiego istnieje bez proporcji, bo to po prostu nieprawda.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #245 : 15-07-2014, 20:26 »

Czytając uważniej jego posty dostrzeżesz znacznie więcej takiej niefrasobliwości.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #246 : 16-07-2014, 05:29 »

Czytając uważniej jego posty dostrzeżesz znacznie więcej takiej niefrasobliwości.

Ło matko! A Wy jeszcze o Kwaśniewskim? Dajcie już spokój. Niech sobie odpoczywa na zasłużonej emeryturze w tym swoim Ciechocinku.
Dzięki niemu dowiedziałem się kilkanaście lat temu że prawda o odżywianiu jest zupełnie inna niż to co lansują media. To jest cała filozofia.
Że też się komuś chce przekopywać setki stron żeby wrzucić tu parę linków o tym co powiedział.
Takie podejście nie ma sensu. Zwróćcie lepiej uwagę na to jakie bzdury wypisują ci którym Kwaśniewski dał błogosławieństwo a oni bazując na Żywieniu Optymalnym stworzyli jakieś potworki dietetyczne.
Zapisane
Sztygar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2013
Wiedza:
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #247 : 16-07-2014, 08:35 »

Ło matko! A Wy jeszcze o Kwaśniewskim? Dajcie już spokój. Niech sobie odpoczywa na zasłużonej emeryturze w tym swoim Ciechocinku.
Dzięki niemu dowiedziałem się kilkanaście lat temu że prawda o odżywianiu jest zupełnie inna niż to co lansują media. To jest cała filozofia.
Takie podejście nie ma sensu. Zwróćcie lepiej uwagę na to jakie bzdury wypisują ci którym Kwaśniewski dał błogosławieństwo a oni bazując na Żywieniu Optymalnym stworzyli jakieś potworki dietetyczne.
No widzisz a wielu ludzi z Biosłone nie musiało czytać Kwaśniewskiego żeby pojąć na czym polegają proste zasady zdrowego żywienia, bez kombinacji proporcji, odwołujące się do starej polskiej tradycyjnej kuchni, a nie Hunzów czy Masajów.
Nie rób z Kwaśniewskiego takiego świętoszka, bo Kwaśniewski zrobił dokładnie to samo, i jego żywienie również jest powtórką dietetyczną.
Że też się komuś chce przekopywać setki stron żeby wrzucić tu parę linków o tym co powiedział.
Nie trzeba przekopywać setek stron wystarczy użyć wyszukiwarki 5 minut roboty i pokazać że piszesz nieprawdę.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #248 : 16-07-2014, 08:41 »

Cytat
Że też się komuś chce przekopywać setki stron żeby wrzucić tu parę linków o tym co powiedział.
Niektórym się chce. Szkoda, że tobie nie, mniej wody by się lało.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #249 : 16-07-2014, 09:08 »

Cytat
wielu ludzi z Biosłone nie musiało czytać Kwaśniewskiego żeby pojąć na czym polegają proste zasady zdrowego żywienia, bez kombinacji proporcji, odwołujące się do starej polskiej tradycyjnej kuchni, a nie Hunzów czy Masajów.
Ciekawe, kiedy zostanie to okrzyknięte odkryciem stulecia...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #250 : 16-07-2014, 09:27 »

Wyleczonych (zaznaczam wyleczonych) jakąkolwiek dietą z chorób nieuleczalnych, nie znam, gdyż odstąpienie od diety powoduje natychmiastowy nawrót choroby.
Zaleczonych dietą np. z nieuleczalnej choroby RZS, czy cukrzycy, znam.

(1)
Objawy:
Brak powrotu organizmu do równowagi po kolejnej dawce alkoholu (przed każdą kolejną dawką organizm jest mniej stabilny - w gorszym stanie), słabość fizyczna i psychiczna, nielogiczność
*
Rozpoznanie:
Choroba alkoholowa
*
Zalecenie:
Dieta bezalkoholowa
*
Efekt:
Zaleczenie, nie wyleczenie


(2)
Objawy:
Brak powrotu organizmu do równowagi po kolejnej dawce glutenu i białka mlecznego (przed każdą kolejną dawką oganizm jest mniej stabilny - w gorszym stanie), występuje choroba z autoagresji o podłożu nietolerancji pokarmowych IgG
*
Rozpoznanie:
Choroba z autoagresji o podłożu nietolerancji pokarmowej na gluten i białko mleczne.
*
Zalecenie:
Dieta bez produktów zawierających gluten i białko mleczne.
*
Efekt:
Zaleczenie, nie wyleczenie.


Są różnie opinie czy alkoholizm jest uleczalny czy tylko "zaleczalny", przy takiej definicji "wyleczenia"/"zaleczenia" wszystko to zaleczenie gdyż powrót do identycznej z poprzednią, nawykowej diety powoduje powrót objawów choroby w sumie choroby metaboliczne tak mają, a utrzymywanie zaleconej diety jest tylko "protezą zdrowia". Zacząłem czytać wątek od początku i doszedłem do 5 strony i widzę, że Pan Tomasz Dangel się udzielał, więc to dla mnie zaszczyt przyłączyć się do inspiracji przez negocjację płaszczyzny pojęciowej.

EDIT (10:44)
Cytat
Wyleczenie - oznacza osiągnięcie takiego stanu osoby poddawanej leczeniu, że prawdopodobieństwo ponownego zachorowania na tę samą chorobę jest takie, jak prawdopodobieństwo zachorowania na tą samą chorobę dowolnej osoby z populacji ogólnej.
A to dobre, prawdopodobieństwo(sic!), a może to nie zależy od rzutu monetą tylko od tego jak dany wyleczony z choroby metabolicznej zamierza i potrafi ukształtować swoje nawykli żywieniowe i czy nazwiemy je dietą czy zdrowym żywieniem.
« Ostatnia zmiana: 16-07-2014, 09:44 wysłane przez VVV » Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #251 : 16-07-2014, 10:06 »

Sztygar. Walczysz z własnym cieniem.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #252 : 16-07-2014, 10:27 »

Cytat
Że też się komuś chce przekopywać setki stron żeby wrzucić tu parę linków o tym co powiedział.
Niektórym się chce. Szkoda, że tobie nie, mniej wody by się lało.

Pytano mnie tu na początku jak się odżywiam. Napisałem wszystko jasno i wyraźnie że niskowęglowodanowo i że o niskowęglowodanowym żywieniu dowiedziałem się z książek Kwaśniewskiego. Napisałem też że mój sposób odżywiania odbiega od tego co proponuje Kwaśniewski. Wspólnym mianownikiem jest tylko i wyłącznie mała ilość węglowodanów.
Poza tym nic nie ważę nie przeliczam. Różnica jest też taka że nie jem węglowodanów przetworzonych, które Kwaśniewski dopuszcza. Nie jem też zbóż które też są przez kwaśniewskiego dopuszczalne.
Bywają dni że jem bardzo dużo tłuszczu. W przybliżeniu jest to pewnie nawet 5-6 gramów na 1 gram białka ale jem tak nie dlatego że trzymam się jakiejś proporcji a dlatego że organizm tak chce.
Wiem że są osoby których organizm buntuje się kiedy w diecie jest dużo tłuszczu. Przechodzą wtedy na taką gdzie jest dużo węglowodanów. Z kolei ja na diecie z dużą zawartością węglowodanów czuję się fatalnie, nie mam wtedy kompletne energii do życia. Ale na tłuszczu jest świetnie.
Tak więc jest to kwestia indywidualna. Ktoś odżyje na węglach a ja na nich nabawiłem się wielu dolegliwości.
Scorupion czy jeszcze jakich dodatkowych wyjaśnień potrzebujesz? Chyba już jaśniej się nie da więc następnym razem zostanią już tylko wyjaśnienia w formie obrazkowej dla dzieci do lat sześciu.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #253 : 16-07-2014, 10:41 »

Cytat
Scorupion czy jeszcze jakich dodatkowych wyjaśnień potrzebujesz? Chyba już jaśniej się nie da więc następnym razem zostanią już tylko wyjaśnienia w formie obrazkowej dla dzieci do lat sześciu
Nie potrzebuję żadnych, a już z całą pewnością nie od ciebie. Dietę Optymalną znam jak własną  kieszeń. Chodzi o to, że co jakiś czas, nie tylko w temacie Kwaśniewskiego, podajesz informację typu braku proporcji, po czym po zwróceniu uwagi, że jest to nieprawdziwe, robisz wesołego oberka i śmiało zdążasz do kolejnego wątku.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #254 : 16-07-2014, 11:29 »

Cytat
Scorupion czy jeszcze jakich dodatkowych wyjaśnień potrzebujesz? Chyba już jaśniej się nie da więc następnym razem zostanią już tylko wyjaśnienia w formie obrazkowej dla dzieci do lat sześciu
Nie potrzebuję żadnych, a już z całą pewnością nie od ciebie. Dietę Optymalną znam jak własną  kieszeń. Chodzi o to, że co jakiś czas, nie tylko w temacie Kwaśniewskiego, podajesz informację typu braku proporcji, po czym po zwróceniu uwagi, że jest to nieprawdziwe, robisz wesołego oberka i śmiało zdążasz do kolejnego wątku.

Widzę że tu nawet obrazkowa forma odpowiedzi nic by nie pomogła.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #255 : 16-07-2014, 11:35 »

Scorupion ma tu oczywiście rację, albowiem nie chodzi o to, co z tzw. diety optymalnej, de facto skrajnie wysokotłuszczowej, zaadaptował na swoje widzimisię Greyhound, czy ktokolwiek inny, tylko jaka jest istota owej diety. Nie rozumiem, co tutaj jest niezrozumiałe.  
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.252

« Odpowiedz #256 : 16-07-2014, 12:26 »

Cytat
Bywają dni że jem bardzo dużo tłuszczu. W przybliżeniu jest to pewnie nawet 5-6 gramów na 1 gram białka ale jem tak nie dlatego że trzymam się jakiejś proporcji a dlatego że organizm tak chce.

No niby nie liczysz, a liczysz. 
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Greyhound
« Odpowiedz #257 : 16-07-2014, 12:48 »

Scorupion ma tu oczywiście rację, albowiem nie chodzi o to, co z tzw. diety optymalnej, de facto skrajnie wysokotłuszczowej, zaadaptował na swoje widzimisię Greyhound, czy ktokolwiek inny, tylko jaka jest istota owej diety. Nie rozumiem, co tutaj jest niezrozumiałe. 

Niestety nie mogę powiedzieć ze stu procentową pewnością że istotą diety optymalnej jest przestrzeganie złotej proporcji zawsze, wszędzie i w każdych okolicznościach.
Po prostu nie wiem czy taki był zamysł autora. Gdyby z wszystkich wypowiedzi Jana Kwaśniewskiego wynikało że tak to nie było by pola do interpretacji i polemiki na ten temat.
Skorupion mówi że zna dietę optymalną jak własną kieszeń. Znaczy to że przyjmował wszystko co pisze Jan Kwaśniewski w sposób bezkrytyczny mimo że każdy rozsądny człowiek czytając to wiedział by że pewne rzeczy o których pisze JK trzeba potraktować z przymrużeniem oka. Jednak on liczył na to że że znajdzie tam odpowiedzi na wszystkie pytania, łącznie z tym gdzie ukryta jest Arka Przymierza.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #258 : 16-07-2014, 12:51 »

Cytat
Bywają dni że jem bardzo dużo tłuszczu. W przybliżeniu jest to pewnie nawet 5-6 gramów na 1 gram białka ale jem tak nie dlatego że trzymam się jakiejś proporcji a dlatego że organizm tak chce.

No niby nie liczysz, a liczysz.  


W przybliżeniu każdy może podać ile czegoś je. Jeśli wrzucisz na patelnię pół kostki masła to jest to około 100 gram. Tak więc nie wymaga to ani kalkulatora inżynierskiego ani ponadprzeciętnej inteligencji.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #259 : 16-07-2014, 12:55 »

Skorupion mówi że zna dietę optymalną jak własną kieszeń. Znaczy to że przyjmował wszystko co pisze Jan Kwaśniewski w sposób bezkrytyczny mimo że każdy rozsądny człowiek czytając to wiedział by że pewne rzeczy o których pisze JK trzeba potraktować z przymrużeniem oka. Jednak on liczył na to że że znajdzie tam odpowiedzi na wszystkie pytania, łącznie z tym gdzie ukryta jest Arka Przymierza.

Teraz to już nawet nie jest wesoły oberek, tylko jakieś brednie, no albo sprawdzone techniki trollowania.
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 16   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!