Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 03:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gazy, niestrawność, problem ze stolcem  (Przeczytany 111527 razy)
Fazibazi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 12.2008
Wiedza:
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #40 : 13-04-2014, 22:43 »

Cytat
Żebyście zrozumieli jak wielka przepaść dzieli diety układane pod sporty siłowe a te, które dr Słonecki poleca,

Nie musisz nas uświadamiać w tym temacie, bo pewnie dzieki tym dietom jesteś gdzie jesteś. Pan Józef raczej doktórem nie jest, chociaż kto go tam wie. Słyszałem, że habilitował się z tematu "ciętej riposty" msn-wink

Cytat
posiłek 1
jajka lub mięso (a gdzie węglowodany?)

Jeszcze dużo poczytać ze zrozumieniem polecam, najsampierw.
« Ostatnia zmiana: 13-04-2014, 22:52 wysłane przez Fazibazi » Zapisane
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #41 : 14-04-2014, 10:03 »

posiłek 2
kanapki z wędliną + jabłko (tylko, że ja chcę całkiem wyeliminować pieczywo)

To pieczywo jest dla zdrowych.
Zapisane
Ratunku88
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: od 05.2014
Skąd: Południe PL
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #42 : 08-05-2014, 09:27 »

Jestem już w domu i od tygodnia staram się wdrażać ZZO, koktajl błonnikowy oraz miksturę oczyszczającą.
Naprawdę jest mi lepiej, czuję, że idzie to wszystko w dobrym kierunku z drobnymi potknięciami.

Parę pytań:

1) Słabo moje pestki przeszły próbę kiełkowania. Z pestek dyni może 3 sztuki kiełkują, a z pestek słonecznika żadna. Pestki dyni kupiłem w sklepie, takim małym starodawnym, i były ze słoika na wagę, a pestki słonecznika znalazłem tylko w Tesco w torebce.
Gdzie kupić żywe nasiona?

2) Ile razy dziennie mogę pić KB i czy mogę go pić jako napój do posiłków?

3) Czy mogę jeść kaszę gryczaną jako węglowodany do posiłków?
« Ostatnia zmiana: 08-05-2014, 16:23 wysłane przez Agata » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #43 : 08-05-2014, 09:31 »

Ratunku88:
1 - Żywe nasiona kupisz w sklepie Biosłone.
2 - Dwa KB wystarczy.
3 - Możesz.
Zapisane
Fazibazi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 12.2008
Wiedza:
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #44 : 08-05-2014, 10:00 »

Cytat
Gdzie kupić żywe nasiona?

Jakbyś uzupełnił w profilu skąd jesteś (może byc województwo, bądź region) to byłoby łatwiej. Osobiście polecam pewien młyn w Pruszczu Gdańskim, ale nie wiem czy cię to zadowoli...
« Ostatnia zmiana: 08-05-2014, 16:25 wysłane przez Agata » Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #45 : 08-05-2014, 10:56 »

Jeżeli kupuje się pestki w sklepie, to z nasionami lnu nie ma problemu, dynie niełuskaną też można dostać w marketach, ale słonecznik to chyba wszędzie sprzedają albo łuskany lub prażony i taki nigdy nie wykiełkuje. Świeży słonecznik można kupić w sklepach dla zwierząt.
« Ostatnia zmiana: 08-05-2014, 16:26 wysłane przez Agata » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #46 : 08-05-2014, 19:29 »

Ziarna najlepiej w sklepie Biosłone. Ja kupuję i jestem bardzo zadowolona. Jedynie nigdy nie trafiłam na czyste ziarna słonecznika - może tak musi być, że te ziarna są zawsze zanieczyszczone z gałązkami i kamyczkami i przed spożyciem trzeba przeglądać i wybierać.  
« Ostatnia zmiana: 09-05-2014, 11:15 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Ratunku88
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: od 05.2014
Skąd: Południe PL
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #47 : 09-05-2014, 15:54 »

O super. Kupię tu w sklepie Biosłone te pestki. Tylko, czy mogę kupić 1 kg i trzymać jakiś tam dłuższy czas czy się zepsują?

 
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #48 : 09-05-2014, 16:47 »

Nie zepsują się. Spokojnie. Przesyp do szklanego słoja i szczelnie zamknij. Nim się zorganizujesz, mogą stać w tej papierowej torbie, w której dojadą do Ciebie.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
xxlilithxx
« Odpowiedz #49 : 09-05-2014, 22:18 »

Cytat
Żebyście zrozumieli jak wielka przepaść dzieli diety układane pod sporty siłowe a te, które dr Słonecki poleca,

    Żebyś się zdziwił jak świetnie ZZO (zasady ZDROWEGO odżywiania) wpływają na organizm i tym sposobem też na efekty uprawiania sportów siłowych. Tzw. "dieta na masę" opiera się przede wszystkim na zwiększonej podaży węglowodanów. Już w pierwszym etapie diety prozdrowotnej możesz jeść każdą ilość kaszy gryczanej, czy jaglanej. Nie musisz przecież spożywać węglowodanów w postaci oczyszczonego białego ryżu, który obciąża Twój organizm, albo nie daj boże w postaci chleba. Gluten (białko roślinne) zawarty w pszenicy (chleb) robi Ci kluchę w brzuchu i zakleja jelita.
    Na diecie możesz jeść (już w pierwszym etapie) każde mięso (masa!). Zamiast beznadziejnego kurczaka radzę jeść przede wszystkim wołowinę i wieprzowinę. O rybach najlepiej zapomnij. Zapomnij jak najszybciej też o preparatach białkowych, kreatynie, L-karnitynie i innych niepotrzebnych śmieciach. Zajmij się swoim zdrowiem, a potem możesz martwić się masą. Nie zaczynaj od d**y strony, bo się tylko namęczysz, efekty będą mizerne i jeszcze bardziej sobie zaszkodzisz. Nie marudź, tylko wprowadzaj te zasady, które jesteś w stanie (i zapomnij też może o musli). Wprowadzisz zasady, zaczniesz zdrowieć, będzie Ci z tym dobrze wszystko będzie tak, jak chcesz, proste.
    Zamiast pieczywa z wędliną możesz jeść np. kaszę gryczaną z podsmażonym boczkiem - takim normalnym, pokrojonym w kostkę, nie z paczki, z masłem, z kiełbasą, z cebulą, warzywami, z czym chcesz. Na śniadanie jedz najlepiej jajka, nie znudzą Ci się. Po co Ci węglowodany na śniadanie? Poza tym nie wiem, czy wiesz, ale do rozłożenia węglowodanów i białek wydzielają się zupełnie inne enzymy, które, gdy występują razem, wzajemnie się neutralizują, ergo - nie spełniają swojej funkcji. Pomyśl o tym przy omlecie z jajek i płatków owsianych.
    Brałeś sterydy?

Tu mała rada, co do zmęczenia, braku sił, nasz Energy Drink:

Cytat
Wyczerpanie, zmęczenie

Regularne wypijanie octu jabłkowego może pomóc, gdy trudno nam rankami się rozkręcić, a w ciągu dnia brakuje nam energii do działania i chęci do życia. Przyczyną tego może być dieta uboga w składniki odżywcze lub zaburzenia trawienia, które mogą mieć zły wpływ na zaopatrzenie organizmu w te ważne składniki. Dobrze jest wtedy wprowadzić do diety produkty bogate w potas, jak algi morskie, awokado,

Spożywanie
Przez dłuższy okres wypijać 1—2 razy dziennie szklankę wody z 1—2 łyżeczkami octu jabłkowego i 1 łyżeczką miodu. W stanach ostrego wyczerpania wypijać kilka razy w ciągu dnia 1 szklankę tego napoju.
 
Źródło:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22949.0;topicseen#quickreply

Nie wiedziałam, że Pan Słonecki zrobił doktorat msn-wink
« Ostatnia zmiana: 09-05-2014, 22:52 wysłane przez Lilithxx » Zapisane
Ratunku88
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: od 05.2014
Skąd: Południe PL
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #50 : 10-05-2014, 18:22 »

Super, wielkie dzięki dziewczyny za pomoc. Nasiona już zamówione:)

Lilithxx - jestem tu nowy, myślałem, że P. Słonecki jest lekarzem hehe
Chleb, zboża/musli odstawiłem do zera(no prawie, o czym na końcu).
Sterydów nie brałem, natomiast jadłem dużo odżywek.
Co do diety "na masę" to powiem szczerze, że o ile przekonany jestem, że na ZZO wyzdrowieje, o tyle nie do końca wierzę, że zrobię na 100% ZZO masę. Żebym rósł, muszę jeść ok. 3500 kal dziennie w proporcjach 60/30/10 (węglowodany, białko, tłuszcze). Nie jestem w stanie z samego jedzenia tyle wyciągnąć. Szczególnie gdy nie mogę ryżu, bo kaszy gryczanej aż tyle zjeść nie dam rady (strasznie jej "przybywa po ugotowaniu).
Kurczak tez powinienem odstawić (dlaczego?), a jego jestem w stanie zjeść najwięcej ze wszystkich mięs.
Ne mogę ryb (dlaczego?) a to one były najlepszą odskocznią o mięsa a jednocześnie maja sporo białka.
Nie mogę Kreatyny, Carbo (węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym), białka w proszku, aminokwasów...
Także na samym ZZO bez odstępstw szału nie będzie.
Na "tamtej" diecie ważyłem jeszcze 1,5 roku temu ok 90 kg przy dobrej jakości mięśni (niski body fat), dziś ważę 73 kg i jestem suchy jak "wór".

Przy czym, żeby było jasne, jeśli mam wybierać pomiędzy dobrym wyglądem i fatalnym samopoczuciem/zdrowiem a słabym wyglądem i dobrym zdrowiem to wybieram ZDROWIE:)

Bio Energy Drinka na pewno spróbuję. Tylko znów tu pytanie, gdzie kupić ten ocet jabłkowy i jakiej firmy najlepiej? Czy może być taki najprostszy z TESCO?

I jeszcze jedno pytanie. Nie wiem czy to wynik przyzwyczajenia do częstego spożywania posiłków i przekąsek (głównie słodyczy) pomiędzy nimi, ale miewam potworne napady głodu z nastawieniem na coś słodkiego. Nie pomaga koktajl błonnikowy posłodzony miodem. W zasadzie, żeby nie skłamać to nawet zaraz po jedzeniu do syta mam ochotę na coś słodkiego. Ratuję się herbatnikami które maczam w miodzie, ale i to przecież nie jest dobre wyjście. Zastanawiam się, czy to nie jakieś wahania insuliny/glikogenu. Przez tyle lat tak jadłem i teraz organizm dopomina się "o swoje"? 
Zapisane
Zebbra
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 51

« Odpowiedz #51 : 10-05-2014, 20:05 »

Ocet jabłkowy robi się samodzielnie, przepisy są na portalu i na forum w specjalnym dziale.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #52 : 10-05-2014, 21:18 »

Cytat
Przy czym, żeby było jasne, jeśli mam wybierać pomiędzy dobrym wyglądem i fatalnym samopoczuciem/zdrowiem a słabym wyglądem i dobrym zdrowiem to wybieram ZDROWIE:)
Jesteś mądry, wiesz czego szukasz.
Aby nie podjadać, musisz najadać się do syta.
Poczytaj to:
 - http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/zasady-zdrowego-odzywiania
A tutaj masz o kurczakach i rybach:
 - http://portal.bioslone.pl/mieso_czerwone_mieso_biale_ryby
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #53 : 11-05-2014, 08:37 »

Herbatniki odstaw, bo to gluten i tłuszcze utwardzone,  a jak masz ochotę na słodkie, to zjedz bakalie bez kwasu siarkowego albo zrób KB z dodatkiem banana.
Zapisane
xxlilithxx
« Odpowiedz #54 : 11-05-2014, 17:24 »

    Spróbuj, zacznij, wtedy zobaczysz, co możesz zrobić/ zmienić. W miarę praktyki sam ocenisz sytuację i będziesz potrafił korzystać z nabytej wiedzy w sposób, który odpowiada Tobie i Twoim oczekiwaniom. Daj sobie czas, zacznij od podstaw.
    Kasza gryczana jako źródło węglowodanów jest dozwolona w pierwszym etapie diety prozdrowotnej. Później możesz wprowadzać inne produkty jak np. ziemniaki, owoce (w tym banany). Zdrowi ludzie mogą jeść czasem nawet chleb bez szkody dla zdrowia. Wszystko po kolei, od początku. Najpierw wiedza. Jeśli już coś wiesz, to możesz to wprowadzać. Potem praktyka i doskonalenie wiedzy poprzez nią. Potem ewentualne modyfikacje i inne cele. Zasady są po to, żeby z nich korzystać, a nie - trzymać się kurczowo, jak w przypadku planu diety treningowej.
    Ważne jest przede wszystkim to, że jeśli coś robisz to wiesz, co, po co i dlaczego. Jeśli jeszcze nie dotarłeś, to zacznij od tego:

http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna

Cytat
Zastanawiam się, czy to nie jakieś wahania insuliny/glikogenu. Przez tyle lat tak jadłem i teraz organizm dopomina się "o swoje"?

Spożywanie cukru "napędza" ochotę na cukier.

Przepis na ocet jabłkowy:

http://portal.bioslone.pl/ocet-jablkowy
« Ostatnia zmiana: 11-05-2014, 17:32 wysłane przez Lilithxx » Zapisane
Ratunku88
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: od 05.2014
Skąd: Południe PL
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #55 : 13-08-2014, 12:10 »

   wszystkich serdecznie po przeszło 3 miesiącach od ostatniego wpisu.

Przez ten czas niestety nie mogłem w 100% odżywiać się prawidłowo, ale za to już trochę poznałem reakcje swojego organizmu.

Mojej spostrzeżenia:

1) Najlepszy posiłek dla mnie, tzn. taki po którym nie ma żadnych niepożądanych reakcji (gazy, biegunka, bóle brzucha) to śniadanie a'la Pan Słonecki tj. jajecznica na boczku + kasza gryczana + sałatka warzywna

2) o ile przez kilka dni trzymam się ZZO bez odstępstw prawie nie ma żądnych reakcji niepożądanych organizmu, jest prawie idealnie. Natomiast najmniejsze potknięcie w żywieniu objawia się gwałtowna reakcja uczuleniową, która z czasem ustępuje, ale osiągnięcie stanu "sprzed" trwa nawet kilka dni. Np. kiedy już byłem przyparty do muru i musiałem zjeść drożdżówkę i popić słodkim sokiem lub batona i wypić kawę z automatu (strasznie słodkie) do 15 minut miałem gazy i ból brzucha.

3) najgorzej (najbardziej gwałtownie) mój organizm reaguje na cukier, w drugiej kolejności na pieczywo (gluten), w trzeciej kolejności mój brzuch "nie cierpi" frytek

4) mój organizm ma czasem "kaprysy", tzn. nawet jeśli ładnych kilka dni jem bez najmniejszych potknięć, zdarza się, że i tak występuje reakcja uczuleniowa

5) najcięższe batalie (czy zjeść coś "złego" czy nie) staczam sam ze sobą gdy jestem już pozornie zdrowy, tzn. gdy po kilku dniach prawidłowego żywienia czuje się na tyle dobrze, że pokusy stają się dużo silniejsze niż wtedy gdy czułem się źle i nie mogłem patrzeć na "złe" jedzenie

Reasumując: przed te 3 miesiące w miarę możliwości stosowałem ZZO, codziennie piłem jeden KB i nie zapominałem o MO.
Jestem na wyjeździe jeszcze ok 2 tygodnie i jak wrócę od razu zaczynam dietę prozdrowotną.

Mam też pytania:

1) dodałem do KB te nasiona ze sklepu bioslone których nie ma w przepisie tj. siemię konopne i ostropest plamisty. I tak teraz pije koktajl z 5 składników. Czy to błąd?

2) ciągle mam problem z warzywami w diecie. Kupuję co prawda jakieś sałatki w sklepie żebym miał co do posiłku dodać, ale może znacie przepis na jakieś proste i smaczne sałatki warzywne które dobrze zrównoważą posiłki a które jednocześnie nie są trudne i drogie w przygotowaniu?  Najlepiej jakby można było tego zrobić większą ilość tak, żeby starczyło np. na 2/3 dni.


smile

PS nie wiem dlaczego nie mogę na początku napisać "witam" i na końcu "pozdrawiam" - jakiś błąd chyba bo próbuję już któryś raz edytowaćsmile
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #56 : 13-08-2014, 12:31 »

Cytat
1) dodałem do KB te nasiona ze sklepu bioslone których nie ma w przepisie tj. siemię konopne i ostropest plamisty. I tak teraz pije koktajl z 5 składników. Czy to błąd?
To nie jest błąd.
Cytat
2) ciągle mam problem z warzywami w diecie. Kupuję co prawda jakieś sałatki w sklepie żebym miał co do posiłku dodać, ale może znacie przepis na jakieś proste i smaczne sałatki warzywne które dobrze zrównoważą posiłki a które jednocześnie nie są trudne i drogie w przygotowaniu?  Najlepiej jakby można było tego zrobić większą ilość tak, żeby starczyło np. na 2/3 dni.
- http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=2555.0
Cytat
PS nie wiem dlaczego nie mogę na początku napisać "" i na końcu "" - jakiś błąd chyba bo próbuję już któryś raz edytować
Przestaniesz witać i pozdrawiać, problem zniknie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Zapisane
Ratunku88
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: od 05.2014
Skąd: Południe PL
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #57 : 24-08-2014, 19:08 »

Dziś rozpoczynam dietę prozdrowotną.
Planuję jeść na śniadanie jajecznicę z 3 jajek na boczku + gaszę gryczaną paloną a na pozostałe 4-5 posiłków mięso z kaszą + kapustę kiszoną (na zmianę z innymi surówkami/sałatkami).

Do tego min. 2 KB dziennie, rano MO jak zwykle.

I tu kilka pytań:

1) zawsze KB robię z jabłka. Co w pierwszym etapie użyć jako "bazy" do koktailu?

2) czy jeśli będę jadł z mięs głównie kurczaka lub indyka (czasem wieprzowinę) w postaci kotletów będzie to jakaś duża przeszkoda dla sukcesu diety?

3) jak rozpoznam po 3 tygodniach, że grzybica jelita ustąpiła?
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #58 : 24-08-2014, 19:30 »

Dasz radę zjeść tyle posiłków? Łącznie ze śniadaniem wychodzi 5-6 a z KB 7-8... Nie lepiej skupić się na 3 ale maksymalnie sytych?
« Ostatnia zmiana: 25-08-2014, 11:24 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Ratunku88
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: od 05.2014
Skąd: Południe PL
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #59 : 24-08-2014, 19:40 »

3 to dla mnie zdecydowanie za mało. Nawet jeśli wszystkie byłyby "dopchane" do granicy możliwości, to zakładając, że śniadanie jest o 7 rano, obiad koło 13 i kolacja o 21 jest między nimi po 6-7 godzin przerwy. Umarłbym z głodu.

Poza tym powoli zaczynam wracać do treningów i chcę przyzwyczaić organizm do częstszych posiłków. Potem nie mam problemu z jedzeniem dużej ilości kalorii i robieniem masy bo co 2 godziny jestem głodny.

KB pije między posiłkami (po godzinie odstępu).


I jeszcze jedno pytanie bo już 3 raz czytam co mi wolno podczas pierszego etapu DP a czego nie. Tam jest napisane, że nie można owoców w ogóle. Cytryna to chyba tez owoc. Czy cytryny tez nie mogę? A sok z cytryny do MO?
Zawsze wieczorem robię KB i jednocześnie przygotowuję MO. Wyciskam sok z cytryny a resztę wrzucam do KB. Czy przy 1 etapie DP tak mogę?
« Ostatnia zmiana: 25-08-2014, 11:26 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!