Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 02:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zabiegi wykonywane noworodkom w szpitalu  (Przeczytany 11933 razy)
Beaton
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.02.2014
Wiadomości: 56

« : 11-05-2014, 20:21 »

Oto lista zabiegów na jakie nie będę wyrażać zgody w szpitalu.

Szczepienia

Zabieg Credego

Podawanie witaminy K (zarówno doustnie jak i w formie zastrzyku).

Będę żądać by pępowina została odcięta dopiero po zaprzestaniu pulsowania. Na co jeszcze nie wyrazilibyście zgody? A na co zwrócilibyście uwagę?

Zamierzam również skorzystać z prawa, jako przedstawiciela ustawowego do obecności przy każdej czynności jaka będzie wykonywana na moim dziecku.
« Ostatnia zmiana: 12-05-2014, 15:09 wysłane przez Whena » Zapisane
Golem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 12.02.2013-1.02.2014
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #1 : 12-05-2014, 15:17 »

W naszym przypadku, w planie porodu, mieliśmy wpisane, że żona chce być w obecności dziecka przy każdym zabiegu. Niestety teoria daleka jest od praktyki.
Wszystko zależy od szpitala i wewnętrznych obyczajów.
Co do szczepień to nie było problemu z odmową, podpisaliśmy tylko odpowiednie kwity.
Zabieg Credego odbył się bez naszej wiedzy i zgody. Zauważyliśmy to dopiero po wypisie - była adnotacja w książeczce "zdrowia".
Co do odcinania pępowiny po ustaniu pulsowania, to z tego się orientowaliśmy przed porodem, to w lokalnych szpitalach różnie do tego podchodzą. Tak samo ma się sprawa z myciem dziecka po porodzie.
Tam gdzie żona rodziła (Zgorzelec) nie myją noworodków. W Bolesławcu (40 km od Zgorzelca - myją).
W planie porodu zaznacza się też karmienie na żądanie. Z praktyki wynikło, że wiele zależy od siostry, która ma akurat dyżur na noworodkach. Pomimo zaznaczenia tej opcji w planie i ciągłego przypominania, zdarzyło się, że nakarmiły dziecko mlekiem modyfikowanym.
Przeanalizuj plan porodu i pilnuj wszystkiego. Najlepiej, żeby był przy Tobie ojciec dziecka, który będzie mógł dopilnować wszystkiego.
« Ostatnia zmiana: 12-05-2014, 15:18 wysłane przez Whena » Zapisane
Beaton
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.02.2014
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #2 : 13-05-2014, 18:13 »

Zdaję sobie sprawę, że nie będzie kolorowo. Jestem przygotowana na regularną wojnę. Już rodziłam w tym szpitalu, jednak wtedy zaszczepiłam. Córeczka za wyjątkiem kąpieli i badań była cały czas przy mnie, więc karmiłam kiedy tylko chciała jeść. Niedawno moja znajoma tam rodziła i trochę się osłuchała, ponieważ nie szczepiła, ale wyraziła zgodę na inne zabiegi. Tym bardziej będą się czepiać kiedy nie wyrażę zgody na wspomniane wcześniej zabiegi.
Zapisane
Golem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 12.02.2013-1.02.2014
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #3 : 14-05-2014, 09:33 »

Myślę, że nie powinnaś nastawiać się na "wojnę". Sugeruję po prostu być spokojnym i stanowczym.
Agresja rodzi agresję, po co stwarzać niemiłą atmosferę.
Też wiele razy w myślach wściekałem się na hipotetyczne sytuacje, które mogą wystąpić przy porodzie i po porodzie w szpitalu. Do żadnych nie doszło, więc nie zakładaj najgorszego, tylko pilnuj swoich praw smile
Zapisane
Beaton
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.02.2014
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #4 : 30-05-2014, 15:34 »

Jesteśmy już po porodzie. Córeczka zdrowa, niezaszczepiona. Pobyt w szpitalu wspominam wyjątkowo dobrze. Nikt nie robił mi problemów z powodu braku zgody na szczepienia, zabiegi wyżej wymienione, oraz kąpiele. Personel był miły i pomocny. Oczywiście to nie to samo co poród w domu, ale było całkiem ok msn-wink
Zapisane
Golem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 12.02.2013-1.02.2014
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #5 : 30-05-2014, 18:27 »

Super, gratuluję!

Jak widzisz "nie taki diabeł straszny, jak go malują" smile
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!