Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:34 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Wypadanie w³osów...  (Przeczytany 70537 razy)
Szymanczi
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Sk±d: Lublin
Wiadomo¶ci: 61

« : 09-06-2014, 12:27 »

Gdzie¶ wyczyta³em, ¿e paznokcie i w³osy odzwierciedlaj± stan organizmu. W ostatnim roku strasznie szybko wypadaj± mi w³osy. Z ka¿dym miesi±cem jest coraz gorzej...
Moje pytanie brzmi: jak zatamowaæ takie wypadanie? Na co zwróciæ uwagê przy jedzeniu, itp.?
« Ostatnia zmiana: 09-06-2014, 16:58 wys³ane przez Agata » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2.360

« Odpowiedz #1 : 09-06-2014, 12:43 »

W jakim jeste¶ wieku? Jak± masz historiê chorób i kontaktów z medycyn±? Jak siê ¿ywi³e¶ przez ostatnie 10 lat? Bez takich, podstawowych informacji trudno cokolwiek doradziæ. Przyczyny mog± byæ bardzo ró¿ne.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz³owieka s± ze sob± ¶ci¶le powi±zane.

- Awicenna
Szymanczi
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Sk±d: Lublin
Wiadomo¶ci: 61

« Odpowiedz #2 : 09-06-2014, 18:52 »

Mam 21 lat. Robi± mi siê zakola. Mam bielactwo oraz kiedy¶ astmê. Przez ostatnie 10 lat nie wygl±da³o to dobrze, ale od jakiego¶ roku jest ju¿ lepiej z moim ¿ywieniem siê. msn-wink
« Ostatnia zmiana: 10-06-2014, 21:56 wys³ane przez Agata » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2.360

« Odpowiedz #3 : 09-06-2014, 18:59 »

Je¶li od roku jesz tak jak polecamy na tym portalu, prawdopodobnie wymieniasz cebulki na nowe. Je¶li wcze¶niej mia³e¶ niedobory mineralno-witaminowe, Twoje cebulki w³osowe by³y kiepskiej jako¶ci i pora je zast±piæ prawid³owo zbudowanymi. Innym powodem mog± byæ przej¶ciowe zaburzenia hormonalne.
Wpisz w wyszukiwarkê "wypadanie w³osów" (na stronie g³ównej forum). Znajdziesz wiele w±tków na ten temat. 
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz³owieka s± ze sob± ¶ci¶le powi±zane.

- Awicenna
Namidairo
« Odpowiedz #4 : 09-06-2014, 19:12 »

prawdopodobnie wymieniasz cebulki na nowe
Ale on powiedzia³, ¿e ma zakola. £ysienie jest w du¿ej mierze uwarunkowane genetycznie
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.281

« Odpowiedz #5 : 09-06-2014, 19:39 »

Mam 21 lat. Robią mi się zakola. Mam bielactwo oraz kiedys astme. Przez ostatnie 10 lat nie wyglądało to dobrze ale od jakiegoś roku jest już lepiej z moim żywieniem się msn-wink

Podaj przykładowy trzydniowy jadłospis. Bo jak niektórzy mówią, że bardzo zdrowo się odżywiają, bo przeszli na chleb pełnoziarnisty, to nie wiadomo co myśleć o "lepiej z moim żywieniem".
Zapisane

Szymanczi
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Sk±d: Lublin
Wiadomo¶ci: 61

« Odpowiedz #6 : 09-06-2014, 21:11 »

G³ównym sk³adnikiem mojego ¿ywienia s± jajka takie od kur wiejskich.
Praktycznie codziennie jem jajecznicê z 5 jaj.
Chleb ¿ytni, unikam bia³ego pieczywa (od czasu do czasu).
¯adnych fast foodów.
Schab, ry¿, kasza, kurczak. Surówka z warzyw.
Staram siê unikaæ nabia³u.
Owoce.
Kanapki z szynk± drobiow± i warzywkami.

To takie g³ówne sk³adniki, które staram siê, ¿eby by³y na 1 miejscu.

Ponadto wyeliminowa³em fluor.
« Ostatnia zmiana: 10-06-2014, 00:35 wys³ane przez Whena » Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #7 : 09-06-2014, 22:06 »

G³ównym sk³adnikiem mojego ¿ywienia s± jajka takie od kur wiejskich.
Praktycznie codziennie jem jajecznice z 5 jaj.
Chleb ¿ytni, unikam  bia³ego pieczywa (od czasu do czasu).
¯adnych fast foodów.
Schab, ry¿, kasza, kurczak. Surówka z warzyw.
Staram siê unikaæ nabia³u.
Owoce.
Kanapki z szynk± drobiow± i warzywkami.

To takie g³ówne sk³adniki które staram siê ,¿eby by³y na 1 miejscu.

Ponadto wyelinowa³em fluor.

W jaki sposób wyeliminowa³e¶ fluor?

Masz niedobory: cynku, selenu, krzemu, kwasu oleinowego czyli po ludzku mówi±c wiêcej pestek dyni, s³onecznika, ryb, oliwy z oliwek lub innego oleju szlachetnego lub mas³a.
Trudno mi powiedzieæ czy unikanie nabia³u ma tu jakie¶ znaczenie poza dzia³aniem psychologicznym ale byæ mo¿e ma. Czasami odstawienie jest spowodowane jaka¶ podpowiedzi± z organizmu i niektórzy instynktownie co¶ wtedy odstawiaj±. Bywaj± te¿ reakcje przeciwne czyli wzmo¿ony apetyt na to co szkodzi.
« Ostatnia zmiana: 10-06-2014, 00:33 wys³ane przez Whena » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 09-06-2014, 22:13 »

Oj, nie wy³apa³ Pan istotnego czynnika w menu Szymanczi. Chyba zbyt ochoczo zabra³ siê Pan do doradzania. Wpierw niech Pan nabêdzie przynajmniej podstawy wiedzy, ale nie o leczeniu, tylko o zdrowiu.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Greyhound
« Odpowiedz #9 : 09-06-2014, 22:33 »

Oj, nie wy³apa³ Pan istotnego czynnika w menu Szymanczi. Chyba zbyt ochoczo zabra³ siê Pan do doradzania. Wpierw niech Pan nabêdzie przynajmniej podstawy wiedzy, ale nie o leczeniu, tylko o zdrowiu.

Mistrz zjawia siê wtedy kiedy uczeñ jest gotowy na naukê.
Ja jestem gotowy na naukê Mistrzu.

Staram siê choæ wiem ¿e staraæ siê to za ma³o.
Zapisane
Szymanczi
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Sk±d: Lublin
Wiadomo¶ci: 61

« Odpowiedz #10 : 09-06-2014, 22:40 »

W jaki sposób?
Zero herbaty, zero kawy, pasta bez fluoru.
Do picia tylko woda, ¿adnych soków w kartonach - tak dodam co jeszcze zmieni³em.
« Ostatnia zmiana: 10-06-2014, 00:33 wys³ane przez Whena » Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #11 : 10-06-2014, 05:08 »

W jaki sposób?
Zero herbaty, zero kawy, pasta bez fluoru.
Do picia tylko woda, ¿adnych soków w kartonach - tak dodam co jeszcze zmieni³em.
Mistrz wskazuje mi na to, ¿e pomin±³em jaki¶ istotny element.
Zapewne tak jest, ale mo¿liwo¶ci niestety jest wiele i mo¿e to byæ "praktycznie codziennie", czyli monotonia twojej diety. A mo¿e chleb ¿ytni. smile

« Ostatnia zmiana: 10-06-2014, 21:59 wys³ane przez Agata » Zapisane
Sweeney
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 40
MO: 05.2013
Wiadomo¶ci: 48

« Odpowiedz #12 : 10-06-2014, 05:49 »

Mistrz wskazuje Ci przede wszystkim na to:

Wpierw niech Pan nabêdzie przynajmniej podstawy wiedzy

Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #13 : 10-06-2014, 06:04 »

Mistrz wskazuje Ci przede wszystkim na to:

Wpierw niech Pan nabêdzie przynajmniej podstawy wiedzy



Tak te¿ robiê od kilkudziesiêciu lat i potrwa to jeszcze nastêpne kilkadziesi±t.
Zak³adaj±c ¿e do¿yjê wieku podesz³ego, cokolwiek to znaczy.
Dodam ¿e chcia³bym do¿yæ staro¶ci bo w przeciwieñstwie do tego jakie skojarzenia ma wielu ludzi , mnie kojarzy siê ona pozytywnie.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #14 : 10-06-2014, 06:33 »

I tu jest pies pogrzebany, bowiem wiedza wt³aczana do g³owy od dziecka to w rzeczywisto¶ci balast krêpuj±cy nabycie prawdziwej wiedzy o zdrowiu. To takie pierdo³y, którymi nadymaj± siê m±drale tacy jak Jarmo³owicz, robi±c ludziom wodê z mózgu. Pierwsze, co trzeba zrobiæ, to wyrzuciæ z g³owy ów balas, a to nie jest ³atwe, bowiem, jak powiada Paracelsus: "Nie tyle poznaæ to, czego siê nie wie, ile zapomnieæ to, co siê wie, lub w co siê wierzy, ¿e siê wie." Potem ju¿ idzie z górki.  
« Ostatnia zmiana: 10-06-2014, 06:44 wys³ane przez Mistrz » Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Greyhound
« Odpowiedz #15 : 10-06-2014, 07:00 »

I tu jest pies pogrzebany, bowiem wiedza wt³aczana do g³owy od dziecka to w rzeczywisto¶ci balast krêpuj±cy nabycie prawdziwej wiedzy o zdrowiu. To takie pierdo³y, którymi nadymaj± siê m±drale tacy jak Jarmo³owicz, robi±c ludziom wodê z mózgu. Pierwsze, co trzeba zrobiæ, to wyrzuciæ z g³owy ów balas, a to nie jest ³atwe, bowiem, jak powiada Paracelsus: "Nie tyle poznaæ to, czego siê nie wie, ile zapomnieæ to, co siê wie, lub w co siê wierzy, ¿e siê wie." Potem ju¿ idzie z górki.  

Tak jest w istocie. Cz³owiek nie jest maszyn±. Jakiekolwiek wzory i regu³ki nale¿y pomijaæ w procesie leczenia czy profilaktyce a co za tym idzie w diecie.
Zapomnieæ nabyt± wiedzê... Cz³owiek "uzbrojony" w wiedzê, staj±cy przed takim dylematem nagle traci punkt oparcia, fundament.

Nie ka¿dy sobie z tym poradzi. To nie to samo co u¶wiadomienie sobie ¿e ¦wiêty Miko³aj nie istnieje.

Dietê, terapiê trzeba dostosowaæ do cz³owieka a nie cz³owieka do diety czy terapii jakiegokolwiek rodzaju.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #16 : 10-06-2014, 07:04 »

To nie to samo co u¶wiadomienie sobie ¿e ¦wiêty Miko³aj nie istnieje.
W³a¶nie ¿e to samo, tylko ¿e zamiast Miko³aja, w tym wypadku, nale¿y wstawiæ dietetyka. Zacznê z grubej rury, tj. trudnego pytania: co to jest dieta?
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Greyhound
« Odpowiedz #17 : 10-06-2014, 07:09 »

To nie to samo co u¶wiadomienie sobie ¿e ¦wiêty Miko³aj nie istnieje.
W³a¶nie ¿e to samo, tylko ¿e zamiast Miko³aja, w tym wypadku, nale¿y wstawiæ dietetyka. Zacznê z grubej rury, tj. trudnego pytania: co to jest dieta?
To pytanie na które nie znam odpowiedzi.
Nie mam definicji diety. To zbyt rozleg³y i plastyczny termin ¿eby mo¿na by³o zastosowaæ tu jak±kolwiek definicjê.
Równie dobrze mo¿na by zapytaæ - co to jest ¿ycie.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #18 : 10-06-2014, 07:20 »

To nie to samo co u¶wiadomienie sobie ¿e ¦wiêty Miko³aj nie istnieje.
W³a¶nie ¿e to samo, tylko ¿e zamiast Miko³aja, w tym wypadku, nale¿y wstawiæ dietetyka. Zacznê z grubej rury, tj. trudnego pytania: co to jest dieta?
Nie chcia³bym jednak sprowadzaæ dyskusji do takiej kwestii ¿e najpierw trzeba sobie odpowiedzieæ na pytanie "kim jestem?" ¿eby odpowiedzieæ na pytanie "jaka dieta jest dla mnie odpowiednia?". Chocia¿ nie wykluczam tego, ¿e tak trzeba by by³o post±piæ.

.
« Ostatnia zmiana: 10-06-2014, 13:28 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #19 : 10-06-2014, 07:21 »

W tym rzecz, ¿e ludzie zmanipulowani przez oszo³omów typu Jarmo³owicz maj± w³a¶nie takie pojêcie o diecie - ¿e to co¶ niezmiernie skomplikowanego, a wiêc bez specjalnej instrukcji, zazwyczaj p³atnej, sami nie potrafi± zadecydowaæ, co powinni je¶æ, a czego unikaæ i co najistotniejsze, kiedy; w jakich okoliczno¶ciach zastosowaæ dietê, nie mówi±c ju¿, po co.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!