Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 19:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MO - Logistyka  (Przeczytany 62629 razy)
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #60 : 11-02-2014, 10:39 »

Poza tym, że raczej każdy robi to przez sitko kuchenne, to chyba nie ma co więcej tutaj dodawać. Jednak ja wolę metalowe sitko, z drobnymi oczkami - wygodniej mi niż przez plastikowe, które się wygina na wszystkie strony.

Zapisane

Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #61 : 11-02-2014, 20:05 »

Można kupić wyciskarkę z sitkiem, tego typu:
http://www.gastrosklep.pl/pic/_bp889.jpg
http://gastrotrade.pl/s,id3960.html
http://www.mall.pl/akcesoria-roboty/kenwood-at-312
Oczywiście nie w takich cenach. W Bricomarche znalazłam słoiczek szklany z nakładką (nakrętką) do wyciskania cytryn (za kilka złotych). Do słoiczka leci sam sok, pestki zostają na nakrętce-sitku. Wygodnie i szybko.
Zapisane
Michal_one
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 13.01.2012
Skąd: Częstochowa
Wiadomości: 168

« Odpowiedz #62 : 11-02-2014, 21:57 »

Ja używałem do niedawna plastikowego, ale zaczęły się w nim oczka zatykać, bo również przecedzałem nim czerwoną herbatę. Co do metalowego miałem wątpliwości, gdyż podobno metal niszczy witaminę C msn-wink. Jednak po Kamila wypowiedzi zostałem przekonany.
Zapisane
Xander21
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 36
MO: 01.10.2012
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #63 : 13-02-2014, 19:01 »

Ja wyciskam dwie cytrynki i kilkakrotnie "czyszczę sitkiem", wlewam do małego szklanego słoiczka. Tak samo robię alocit na tydzień. Nic sie z niczym nie dzieje. Oczywiście przechowuję w lodówce. Wszystko działa jak ma działać. smile W końcu to już prawie półtora roku.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2014, 19:39 wysłane przez Agata » Zapisane
Malamut
***


Offline Offline

MO: 1 kwiecień 2014
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #64 : 04-05-2014, 13:59 »

Czy pojemniki z tego rodzaju plastiku (do kupienia w Ikei) są szkodliwe do przechowywania nasion do KB?

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80066723/
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #65 : 04-05-2014, 14:21 »

Malamut, plastiku lepiej się pozbywać.
Zapisane
Malamut
***


Offline Offline

MO: 1 kwiecień 2014
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #66 : 04-05-2014, 14:22 »

Słyszałem, ale podobno ten rodzaj opakowań ma nie być szkodliwy. Czy ktoś posiada jakieś informacje na ten temat?
Zapisane
Fazibazi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 12.2008
Wiedza:
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #67 : 04-05-2014, 15:07 »

Według mnie, jeżeli chodzi o "frakcję suchą" to bym się aż tak nie przejmował plastikiem. Najlepiej byłoby to wszystko trzymać w zwykłych szklanych słoikach...
Zapisane
Nieboskłon
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.02.2014
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #68 : 18-06-2014, 10:31 »

Cytat
MO przygotowana z kilkugodzinnym wyprzedzeniem mocniej działa. MO przygotowana rano zadziała słabiej. Nie jest to błąd, ale trzeba się liczyć z trochę słabszym działaniem.

Będę wdzięczny za uzasadnienie hipotezy mówiącej o mocniejszym działaniu MO przygotowanej kilka godzin przed wypiciem. Z opisu sposobu działania MO można wnosić, iż poszczególne składniki MO działają oddzielnie, i w odpowiedni tylko dla siebie sposób. Także połączenie poszczególnych składników MO nie zakłada, iż wchodzą one ze sobą w interakcję (- może o tym wskazywać np. zbędność mieszania ich ze sobą). Gdyby tak było, to wówczas kilkugodzinne czekanie przygotowanej MO na wypicie nie powinno przekładać się na siłę jej działania. Chyba że w jakiś tajemniczy sposób przebywanie tych 3 składników MO blisko siebie w jednym naczyniu powodowałoby synergicznie wzrost skuteczności działania przynajmniej jednego z nich. 
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #69 : 18-06-2014, 10:53 »

Można samemu spróbować i przekonać się.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Nieboskłon
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.02.2014
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #70 : 18-06-2014, 15:29 »

Cytat
Można samemu spróbować i przekonać się.

Zwodnicze mogą być próby i przekonania, zwłaszcza w moim wydaniu, stąd stawiane pytania.
Jeśli MO nabiera w kilka godzin mocy, to może jest magiczne, a nasz Mistrz - proroczy smile
Zapisane
Antaress
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Skąd: Skoczów
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #71 : 18-06-2014, 22:46 »

Nieboskłon, najbardziej prorocze jest to, że MO zadziała, a magiczny to jest Twój Nick najbardziej...
Zapisane
Nieboskłon
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.02.2014
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #72 : 19-06-2014, 08:17 »

Cytat
Nieboskłon, najbardziej prorocze jest to, że MO zadziała, a magiczny to jest Twój Nick najbardziej...

Dziękuję Antaress za opinię o nick'u, Twój gwiezdny też jest niezły, choć dwa s - nie po byku smile
Na mym Nieboskłonie możesz znaleźć też się, gdy(ż:) Twój Ares jest anty, i kobiecość ma w tle smile 

A tak już poza rymami - miałem nadzieję na uzyskanie jakiegoś racjonalnego, no i przyczynowo-skutkowego wyjaśnienia ew. nabierania mocy w kilka godzin nocy smile Co nie oznacza, że kwestionuję możliwość zachodzenia takiego zjawiska, tak jak np. nie wykluczam skuteczności działania leków homeopatycznych, choć ich wzrastający potencjał oddziaływania z każdym rozcieńczeniem jest niewątpliwie "ta_jem_ niczym:)".
Zapisane
Kuba
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 28-07-2014
Skąd: Kraków
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #73 : 25-07-2014, 18:23 »

Hej, kupiłem składniki na MO i mam kilka pytań "logistycznych". Sok z aloesu trzymać w lodówce? Alocit z soku z aloesu trzymać w lodówce? Alocit z ekstraktu z Citroseptu trzymać w lodówce? Oleje trzymam w szafce nie nasłonecznionej, nigdy mi się nie zepsuły. Dodatkowe pytanko to jak przygotować ciemną butelkę na alocit? Tzn czy może być np. butelka po oliwie, jeśli tak to jak ją przygotować czy kupic jakąś specjalną butelkę(tylko gdzie). Ostatnie pytanko to gdzie kupię jakieś niedrogie "fachowe" szklane pojemniki na nasionka/żywność itp...(jakies linki allegro?).
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #74 : 28-07-2014, 11:31 »

Cytat
Sok z aloesu trzymać w lodówce? Alocit z soku z aloesu trzymać w lodówce? Alocit z ekstraktu z Citroseptu trzymać w lodówce? Oleje trzymam w szafce nie nasłonecznionej,
Wszystko dobrze.

Cytat
czy może być np. butelka po oliwie,
Tak.

Cytat
Ostatnie pytanko to gdzie kupię jakieś niedrogie "fachowe" szklane pojemniki
Wystarczą zwykłe słoiki.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!