Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 06:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gawędziarz Grey  (Przeczytany 160673 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #180 : 18-08-2014, 13:34 »

Cytat
Było by fajnie gdyby było tutaj miejsce i dla takich ludzi.
Biosłone jest miejscem dla tych wszystkich, którzy mają coś do powiedzenia i, co więcej, wypowiadają się w tematach, w których mają coś do powiedzenia. Z Panem problem jest ten, że nie mając nic do powiedzenia, wypowiada się na każdy temat jak leci, szczególnie tam, gdzie nie ma Pan nic do powiedzenia, a to dlatego, że nie ma Pan nawet zielonego pojęcia, o czym mowa, mimo to tonem mentorskim zabiera głos, jakby pozjadał wszystkie rozumy. 
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Greyhound
« Odpowiedz #181 : 18-08-2014, 13:44 »

Cytat
Było by fajnie gdyby było tutaj miejsce i dla takich ludzi.
Biosłone jest miejscem dla tych wszystkich, którzy mają coś do powiedzenia i, co więcej, wypowiadają się w tematach, w których mają coś do powiedzenia. Z Panem problem jest ten, że nie mając nic do powiedzenia, wypowiada się na każdy temat jak leci, szczególnie tam, gdzie nie ma Pan nic do powiedzenia, a to dlatego, że nie ma Pan nawet zielonego pojęcia, o czym mowa, mimo to tonem mentorskim zabiera głos, jakby pozjadał wszystkie rozumy. 

Pański pogląd wynika tylko i wyłącznie z różnicy zdań.
Dokładnie tak samo mógłby napisać o pańskich wypowiedziach dr medycyny akademickiej. Do niczego byście nie doszli, trwając każdy przy swoim że tylko jego prawda jest słuszna.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #182 : 18-08-2014, 13:47 »

Cytat
Pański pogląd wynika tylko i wyłącznie z różnicy zdań.
Ale jakiej różnicy zdań? Sęk w tym, że Pan nie ma żadnego zdania, chyba że czegoś nie zauważyłem...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #183 : 18-08-2014, 13:50 »

Cytat
chyba że czegoś nie zauważyłem...
Ja zauważyłem, że zdaniem Greya - zawsze warto napisać posta, najlepiej cytując cały poprzedni by wydawał się grubszy i bardziej merytoryczny. Wypowiedź musi przecież zawierać ileś-tam znaków by została zaliczona do odpowiedniej kategorii.

Może i warto, ale czy jest to jest korzystne dla szukających inspiracji, informacji, a nie barowego klimatu sporów o niczym.

Może byłoby celne utworzenie wątku widocznego dla zalogowanych "posty jednodniowe" i przenoszenie tam wszystkiego co nie służy inspiracji szerszego grona czytelników. Posty przedwczorajsze wylatywałyby w niebyt. To by znacznie ograniczyło czerpanie zysku z "nabijania" postów.
« Ostatnia zmiana: 18-08-2014, 13:56 wysłane przez VVV » Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #184 : 18-08-2014, 13:55 »

Cytat
Pański pogląd wynika tylko i wyłącznie z różnicy zdań.
Ale jakiej różnicy zdań? Sęk w tym, że Pan nie ma żadnego zdania, chyba że czegoś nie zauważyłem...


Jest jedna zasadnicza różnica. Moje zdanie jest takie że nie ma jednej drogi do zdrowia dla wszystkich. Dróg jest wiele.
To że zwolennicy różnych metod walczą ze sobą od lat, sprawiło że taki pogląd zawsze będzie odbierany jako atak.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #185 : 18-08-2014, 13:55 »

Metody Biosłone działają i nie ma co do tego żadnych wątpliwości.  
Ale obłuda, co ty możesz wiedzieć na ten temat, tyle samo co i na każdy inny, bezustannie walisz takie babole.

Cytat
To nie są teorie DDP które nie wiadomo z czego się wzięły.
Gdybyś miał choć trochę rozumu, to byś wiedział. Z obserwacji pacjentów. Witoszkowa prowadzi od wielu lat praktykę lekarską, zaczęła kojarzyć objawy, głównie laryngologiczne, z odżywianiem i na podstawie tych obserwacji powstała teoria. Czy słuszna, jak się rozwinęło, na ile skuteczna, to już inna historia.
Coś w tych założeniach jednak jest, bo ja do tej pory po zjedzeniu glutenu mam na drugi dzień bardzo ciemną, prawie czarną wydzielinę z zatok, powtarza się taki objaw za każdym razem.

Moje zdanie jest takie że nie ma jednej drogi do zdrowia dla wszystkich. Dróg jest wiele.

I dlatego naśmiewasz się z DDP i tych innych dróg? Kolejny babol. Idź się lecz człowieku.
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #186 : 18-08-2014, 13:59 »

Cytat
które nie wiadomo
Typowa socjotechnika, jeśli ja nie wiem lub nie chcę wiedzieć
lub nie chcę by inni szukali informacji to znaczy, że "nie wiadomo".

Cytat
zwolennicy i wyznawcy
Typowa socjotechnika polegająca na przypisywaniu przez powtarzanie, na siłę, niezależnie od faktów, atrybutu wiary czyli w zamyśle - nielogiczności.
« Ostatnia zmiana: 18-08-2014, 14:53 wysłane przez VVV » Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #187 : 18-08-2014, 14:13 »

Scorupion. Ja nie mam pojęcia czy twoje liczne problemy ze zdrowiem są związane z nieprawidłowym odżywianiem, czy to natura po prostu próbuję Cię wyeliminować, a Ty jej tylko to utrudniasz. Mnogość metod jakich próbowałeś wskazuje na to drugie.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #188 : 18-08-2014, 14:20 »

Natura eliminuje każdego, żebyś nie był zdziwiony gdy za jakiś czas tego doświadczysz.
Nie zamieniłbym się na twoje zdrowie, na żadnych, nawet najlepszych warunkach.

Jak tam Greju waga? Spadła poniżej 104 kg?
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=23074
« Ostatnia zmiana: 18-08-2014, 14:43 wysłane przez Scorupion » Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #189 : 18-08-2014, 14:30 »

Konrad Tomasz Lewandowski (ps. Przewodas; ur. 1966) – polski pisarz science fiction i fantasy,
laureat Nagrody Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla,
doktor filozofii, napisał:
Cytat
Marchewka i brak marchewki to lepsza cenzura od kija i marchewki, bo zawsze znajdą się tacy, co lubią być bici, a nikt nie lubi braku marchewki.

Nasi chłopcy dali z siebie wszystko, z czego amerykańska telewizja pokazała głównie bebechy.

Nie ma większych drani od nawróconych na cynizm idealistów.

Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #190 : 18-08-2014, 15:43 »

Cytat
Pański pogląd wynika tylko i wyłącznie z różnicy zdań.
Ale jakiej różnicy zdań? Sęk w tym, że Pan nie ma żadnego zdania, chyba że czegoś nie zauważyłem...


Jest jedna zasadnicza różnica. Moje zdanie jest takie że nie ma jednej drogi do zdrowia dla wszystkich. Dróg jest wiele.
To że zwolennicy różnych metod walczą ze sobą od lat, sprawiło że taki pogląd zawsze będzie odbierany jako atak.
U nas taki pogląd to nie pogląd, tylko durnota, więc walczymy z nim w ramach walki z durnotami. I to chyba jedyny konstruktywny wniosek z tej... No nie wiem jak to nazwać, bo chyba nie dyskusji...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Greyhound
« Odpowiedz #191 : 18-08-2014, 17:16 »

Cytat
Pański pogląd wynika tylko i wyłącznie z różnicy zdań.
Ale jakiej różnicy zdań? Sęk w tym, że Pan nie ma żadnego zdania, chyba że czegoś nie zauważyłem...


Jest jedna zasadnicza różnica. Moje zdanie jest takie że nie ma jednej drogi do zdrowia dla wszystkich. Dróg jest wiele.
To że zwolennicy różnych metod walczą ze sobą od lat, sprawiło że taki pogląd zawsze będzie odbierany jako atak.
U nas taki pogląd to nie pogląd, tylko durnota, więc walczymy z nim w ramach walki z durnotami. I to chyba jedyny konstruktywny wniosek z tej... No nie wiem jak to nazwać, bo chyba nie dyskusji...

Wątpię czy zdefiniowali byśmy tutaj pojęcie dyskusji.

Zwalczać można. Tylko nie ma co potem płakać że każdym forum obsmarowują Biosłone.

Nie chodzi o to żeby udawać dobrotliwego tatusia, który przyjmuje pod skrzydła Biosłone wszystkich którzy mają inne zdanie.
Bez uznania że są inne metody to nie miało by sensu.
Ja także z niektórymi rzeczami na tym forum się zgadzam. Z niektórym się nie zgadzam.
Chorobę trzeba odchorować. Z tym się zgadzam. Ale nie zgadzam się z tym że odrzucenie z diety zbóż świadczy o chorobie. Nie zgadzam się też z tym że jeśli stosując żywienie niskowęglowodanowe nie chorowałem od kilkunastu lat to jestem chory, że jest to atrapa itp. Jestem chory bo jestem zdrowy? Nie mogę uznać tego za logiczne nawet wysilając mocno wyobraźnię. No chyba że jest ona u mnie mocno ograniczona żywieniem niskowęglowodanowym.
« Ostatnia zmiana: 18-08-2014, 17:21 wysłane przez Grey » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #192 : 18-08-2014, 17:22 »

Dużo słów Pan napisał, ale o czym, nie wiem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Greyhound
« Odpowiedz #193 : 18-08-2014, 17:29 »

Dużo słów Pan napisał, ale o czym, nie wiem.

Nie ma obowiązku wiedzieć.
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #194 : 18-08-2014, 18:34 »

Anglojęzyczne fora cechują się większą bezpośredniością przekazu,
o tyle to zabawne, że język obcy skłania do dystansu:

Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #195 : 18-08-2014, 18:48 »

Muszę pójść w ślady Pana Tomasza Dangla i odpocząć od was. Za bardzo to wszystko przypomina forum DD. Rzekł bym że zrobiło się swojsko.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #196 : 18-08-2014, 20:49 »

Jedno przyznam, że staruszkowie mnie tam zadziwiają trochę, bo naprawdę wielu z nich jest po prostu sprawnych, może to zasługa tych saun?



Piotrze. Finowie fundują sobie taką saune z kąpielą w przerębli kiedy mróz jest mniejszy czy przy na przykład minus dwudziestu też?
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #197 : 18-08-2014, 21:48 »

Nie ma różnicy przy -20st. też, chociaż to już ekstremalne temp i wystarczy pewnie wyjść na dwór (moi ludzie przy takich temp. nie raz po saunie tarzali się w śniegu). Fajnie wygląda jak wybiegają z sauny (na golasa) to dosłownie całe ich ciało paruje i wchodzą do przerębli ale taką możliwość mają Ci co mają swoje gospodarstwa czyli akurat u nich znaczna większość. To kraina lasów, jezior i bagien.
« Ostatnia zmiana: 18-08-2014, 21:59 wysłane przez Opiotr » Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Greyhound
« Odpowiedz #198 : 19-08-2014, 06:38 »

Nie ma różnicy przy -20st. też, chociaż to już ekstremalne temp i wystarczy pewnie wyjść na dwór (moi ludzie przy takich temp. nie raz po saunie tarzali się w śniegu). Fajnie wygląda jak wybiegają z sauny (na golasa) to dosłownie całe ich ciało paruje i wchodzą do przerębli ale taką możliwość mają Ci co mają swoje gospodarstwa czyli akurat u nich znaczna większość. To kraina lasów, jezior i bagien.

Zbudować taką saunę to nie był by wielki problem. Miejsca mam pod dostatkiem. Nie musi być przecież super delux. msn-wink Byle miała palenisko, które nagrzewa kamienie które można polewać wodą i przewód kominowy.
Nie wiem czy przy -20 bym się zdecydował ale przy -5 być może. smile
Przygotowanie mam. Od początku niskowęglowodanówki robię sobie na przemian gorący i lodowaty prysznic. Chociaż nie jestem pewien czy to wystarczy. smile Wylegiwanie się w wannie w gorącej wodzie, które kiedyś lubiłem przestało być przyjemne.
Na dużej ilość węgli miałem kiepskie krążenie. Zimno powodowało że stopy i dłonie były ciągle zimne.
U mnie zmiany w organizmie po przejściu na niskowęglowodanowe żywienie były ogromne. Ale może jestem wybrykiem natury. msn-wink

W którymś z archiwalnych miesięczników Reader's Digest jest obszerny wywiad z Kasparowem. Około 10 lat temu go czytałem. Trzeba by się więc o tyle cofnąć. na pewno na ich stronie gdzieś jest. Jest tam opisane jak długi ciąg cyfr potrafi zapamiętać po jednokrotnym odczytaniu, jaki dystans pływa, jak wygląda jego przygotowanie fizyczne i wiele innych rzeczy.
Chyba w tym samym piśmie był też wywiad z Gary Fisherem. To dobry showman jak to Amerykanin ale do Kasparowa mu daleko. Mimo to od jednego i drugiego warto się uczyć.
« Ostatnia zmiana: 19-08-2014, 07:21 wysłane przez Grey » Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #199 : 19-08-2014, 08:39 »

Mam podobnie - miałem kłopoty z krążeniem, często zimne ręce, stopy i bardzo szybko marzłem (jestem chudy). Pomimo stosowania jakiś czas ZZO nic się nie zmieniało. Dopiero po znacznym zwiększeniu ilości tłuszczów nasyconych momentalnie odczułem zmiane. Już nie pamiętam co to zimne ręce i jestem w stanie całkiem nieźle funkcjonawać na mrozie przez wiele godzin. Dlatego trochę się czasem irytuje (co pewnie widać) jak ktoś z góry skreśla J.K. ... Do tego dodatkowy plus - nie czuje głodu pomiędzy posiłkami, mogę teraz swobodnie wchodzić do sklepu bez obawy ze skusi mnie jakiś batonik czy coś innego.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!