Niemedyczne forum zdrowia
19-03-2024, 06:12 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Jestem zmartwiona efektami, które innych by cieszy³y  (Przeczytany 36182 razy)
Du¿agosia
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 476

« Odpowiedz #20 : 09-08-2014, 13:06 »

Bios³onejczycy nigdy nie siwiej±?
Nie wiedzia³e¶? i nie grzybiej±.
Zapisane
Darek
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 25

« Odpowiedz #21 : 09-08-2014, 15:20 »

Nie zale¿nie od tego, kogo masz lub nie masz zamiaru udawaæ, jak bêdziesz stosowa³ zasady Bios³one, siwizna siê cofnie, nie pytaj±c Ciê o zdanie.

Cofanie siwizny nie jest dla mnie priorytetem. Mog³o byæ du¿o gorzej. Zamiast osiwieæ mog³em og³upieæ i tak jak wiêkszo¶æ ludzi z mojego pokolenia straciæ z oczu to co w ¿yciu wa¿ne.
Nie jestem tu po to ¿eby pozbyæ siê siwych w³osów.
Nie denerwuj siê tak.
Na wszystko przyjdzie pora.
I na jedno i na drugie nigdy nie jest za pó¼no.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #22 : 09-08-2014, 16:33 »

Nie zale¿nie od tego, kogo masz lub nie masz zamiaru udawaæ, jak bêdziesz stosowa³ zasady Bios³one, siwizna siê cofnie, nie pytaj±c Ciê o zdanie.

Cofanie siwizny nie jest dla mnie priorytetem. Mog³o byæ du¿o gorzej. Zamiast osiwieæ mog³em og³upieæ i tak jak wiêkszo¶æ ludzi z mojego pokolenia straciæ z oczu to co w ¿yciu wa¿ne.
Nie jestem tu po to ¿eby pozbyæ siê siwych w³osów.
Nie denerwuj siê tak.
Na wszystko przyjdzie pora.
I na jedno i na drugie nigdy nie jest za pó¼no.

Ale¿ ja to pisa³em bez emocji. Mój umys³ by³ wtedy spokojny niczym tafla wody w bezwietrzny dzieñ.  ;]
Zapisane
Selone
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 55
MO: 9 lipca 2014
Sk±d: Ancona - W³ochy
Wiadomo¶ci: 13

« Odpowiedz #23 : 09-08-2014, 23:51 »

#Selone
Lista Twoich korzy¶ci w tak krótkim czasie jest osza³amiaj±ca, albo raczej nieprawdopodobna, zwa¿ywszy na to, ¿e w pocz±tkowym okresie MO zazwyczaj jest gorzej.
W³a¶nie nieprawdopodobna, bo jeszcze wieczorem tego samego dnia zauwa¿y³am u siebie ³upie¿ monstrualny, jakiego nigdy nie mia³am i ca³a g³owa dos³ownie mnie pali, swêdzi, ¿e trudno mi powstrzymaæ rêce. Poobcina³am paznokcie, ¿eby siê nie raniæ.

Kolejny problem, w nocy zaczê³am kaszleæ i co kilka godzin ³apie mnie uporczywy suchy kaszel.
Nie wiem czy co¶ siê zaczyna dziaæ czy nie, to tak, jakby skoñczy³ siê film i zacz±³ nastêpny.

U mnie wszystko tak siê zawsze dzieje, od skrajno¶ci do skrajno¶ci, nie ma niczego po¶rodku i w ¿yciu i zdrowiu, nie wiem czy to ma jakikolwiek zwi±zek. Po odstawieniu glutenu dos³ownie po dwóch dniach zaczê³am odczuwaæ zmiany.

Cofanie siwizny po miesi±cu picia MO, to jakie¶ bajki z tysi±ca i jednej nocy.
Nie czytasz uwa¿nie. Zaczê³am dwa miesi±ce temu stosowaæ dietê bezglutenow± a miesi±c temu zaczê³am piæ MO przy czym KB równie¿ od dwóch miesiêcy.

Mam ponad centymetrowe odrosty wiêc okres czasu jak najbardziej siê zgadza. Wybacz moje podej¶cie, ale dla mnie nie ma to znaczenia czy w to wierzysz czy nie, przeczesujê w³osy w powiêkszaj±cym lustrze opartym o okno, ¿eby widzieæ dobrze.

Szczerze mówi±c z ty³u mam du¿o wiêcej nie siwych, a wrêcz bia³ych w³osów i nie uda³o mi siê zobaczyæ odrostów z ty³u g³owy, ale na pewno sprawdzê, wiem co widzê z przodu, jestem blondynk± i byæ mo¿e w³osy maj± wiêksz± zdolno¶æ do regeneracji.
Ilu ludzi tyle ró¿nych procesów zdrowienia inaczej wszyscy musieliby w tym samym czasie przechodziæ te same etapy i z tak± sam± intensywno¶ci±, wiêc my¶lê, ¿e nie mo¿na twierdziæ, ¿e co¶ jest niemo¿liwe poniewa¿ kto¶ inny tak nie mia³.
 
Od zawsze uprawia³am wyczynowo kilka dyscyplin sportowych i bardzo szybko siê regenerowa³am podczas gdy inni potrzebowali wiêcej czasu, czêsto mi nawet zwracano na ten fakt uwagê.

Dzi¶ nie æwiczê i nie ma czego zazdro¶ciæ bo moja waga to 59 – 60 kg przy 180 cm wzrostu. D³uga chuda tyczka. Muszê zapoznaæ siê z diet± bia³kow±, bo jak na razie zajadam siê sa³atkami, owocami morza, rybami i owocami ogólnie, miêso te¿ jem, nawet du¿o, mnóstwo jaj, ale mo¿e w z³ych proporcjach.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #24 : 10-08-2014, 07:09 »

Selone. My¶lisz o wielu rzeczach na raz. Setki my¶li na minutê. Zwolnij trochê.
Zapisane
Du¿agosia
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 476

« Odpowiedz #25 : 10-08-2014, 07:31 »

Cytat
Dzi¶ nie æwiczê i nie ma czego zazdro¶ciæ bo moja waga to 59 – 60 kg przy 180 cm wzrostu. D³uga chuda tyczka. Muszê zapoznaæ siê z diet± bia³kow±, bo jak na razie zajadam siê sa³atkami, owocami morza, rybami i owocami ogólnie, miêso te¿ jem, nawet du¿o, mnóstwo jaj, ale mo¿e w z³ych proporcjach.
Ale to nie na tym forum, dieta bia³kowa i proporcje.
Zapisane
Namidairo
« Odpowiedz #26 : 10-08-2014, 08:00 »

59-60kg przy 180cm wzrostu jest jak najbardziej w porz±dku jak na kobietê. S± takie co by siê jeszcze odchudza³y.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 767

« Odpowiedz #27 : 10-08-2014, 13:05 »

Cytat
Dzi¶ nie æwiczê i nie ma czego zazdro¶ciæ bo moja waga to 59 – 60 kg przy 180 cm wzrostu. D³uga chuda tyczka. Muszê zapoznaæ siê z diet± bia³kow±, bo jak na razie zajadam siê sa³atkami, owocami morza, rybami i owocami ogólnie, miêso te¿ jem, nawet du¿o, mnóstwo jaj, ale mo¿e w z³ych proporcjach.
Ale to nie na tym forum, dieta bia³kowa i proporcje.
W tym przypadku Du¿agosia ma racjê. Nie powinna¶ bawiæ siê w ¿adne diety wysokobia³kowe i liczenie proporcji. Widzê po sobie, ¿e od kiedy jem zgodnie z ZZO to waga mi ruszy³a nieco do góry, ale nast±pi³ wyra¼ny wzrost masy miê¶niowej i dalej to trwa. Wcze¶niej bawi³em siê w diety dla sportowców i stosowa³em od¿ywki i nic to nie dawa³o. Doszed³em do wniosku, ¿e zdrowy cz³owiek wiêcej warto¶ci od¿ywczych wydobêdzie z jednego jajka ni¿ schorowany z piêciu. Wystarczy odrobina cierpliwo¶ci. Zamiast marnowaæ czas i energiê na jakie¶ dietki i liczenie proporcji zapoznaj siê dobrze z ZZO i staraj siê ka¿dego od¿ywiaæ coraz bardziej z tymi za³o¿eniami. Ja doszed³em teraz do takiego etapu, ¿e inaczej je¶æ nie potrafiê.

Namidairo te¿ ma racjê, ¿e twoja waga jest w porz±dku. Pamiêtaj, ¿e najwa¿niejsze jest to jak cz³owiek siê czujê a to jak wygl±da powinno zej¶æ na drugi plan. Organizm sam bêdzie utrzymywa³ odpowiedni± wagê a wszelkie ingerencje i tycie/chudniêcie na si³ê to g³upota.
« Ostatnia zmiana: 10-08-2014, 13:10 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane

Lepiej siê z m±drym zgubiæ ni¿ z g³upim znale¼æ.
Selone
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 55
MO: 9 lipca 2014
Sk±d: Ancona - W³ochy
Wiadomo¶ci: 13

« Odpowiedz #28 : 12-08-2014, 21:45 »

Selone. My¶lisz o wielu rzeczach na raz. Setki my¶li na minutê. Zwolnij trochê.


Obawiam siê Grey, ¿e masz w 100% racjê.
Za bardzo chcia³am przekonaæ Du¿agosia, ¿e jest tak jak piszê.

Luciano, nie liczê proporcji ani kalorii, nie odchudzam siê, robiê tylko to co zaleca Mistrz, tyle, ¿e przestraszy³am siê bo rzeczywi¶cie spodnie zdejmujê bez rozpinania i ciuchy wisz± na mnie jak na wieszaku a w domu wci±¿ s³yszê jaka sucha jestem.

Poza ostatnimi objawami, o których wspomnia³am, czyli ³upie¿, pieczenie ca³ej g³owy, kaszel - czujê siê jak "m³ody bóg" nawet do g³owy by mi nie przysz³o, ¿eby pakowaæ w siebie suplementy, wyrêczaj±c organizm.

Tak niesamowicie szczê¶liwa czujê siê z tym wszystkim, ¿e nie macie pojêcia smile

Jedyna rzecz, która mi nie wychodzi to pierwszy etap diety prozdrowotnej. Po dwóch trzech dniach siadam. To znaczy, jako programista czasami spêdzam przed kompem kilkana¶cie godzin dziennie, dopóki nie skoñczê projektu. Idê spaæ i kombinujê, ¶piê i ¶niê o kodach, ale gdy spróbowa³am diety, mój mózg pad³. Nie by³am w stanie pracowaæ, nie potrafi³am my¶leæ logicznie, to chyba brak cukru, nie wiem jak sobie z tym poradziæ, bo chcê zasuszyæ kandydozê, ale póki pracujê, mam ma³e szanse. Czy Wy te¿ mieli¶cie podobne problemy z koncentracj±?
« Ostatnia zmiana: 13-08-2014, 10:00 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane
M.Z.
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 33
MO: 10.03.2012
Wiadomo¶ci: 15

« Odpowiedz #29 : 13-08-2014, 08:19 »

Problemy z koncentracj±, mg³a umys³owa, ciê¿kie my¶lenie, czasami nawet wra¿enie, ¿e jest siê po prostu debilem, to typowe objawy oczyszczania. Kwestia czasu kiedy organizm sobie z tym poradzi.

Tak swoj± drog± w jakim jêzyku programujesz? msn-wink
Zapisane
Gonzalez
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 11.2012
Wiadomo¶ci: 84

« Odpowiedz #30 : 13-08-2014, 08:51 »

Cytat
Tak swoj± drog± w jakim jêzyku programujesz? msn-wink

W Erlangu. LOL
Zapisane
Selone
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 55
MO: 9 lipca 2014
Sk±d: Ancona - W³ochy
Wiadomo¶ci: 13

« Odpowiedz #31 : 22-08-2014, 23:37 »

PHP, Java, bazy danych MySQL, Arkusze stylów CSS(to ju¿ nie programowanie biggrin), HTML, HTML5.
Z tym, ¿e nie jestem wirtuozem, oko³o 15 lat temu zapragnê³am mieæ w³asn± stronê i postanowi³am siê nauczyæ, krok po kroku nauczy³am siê wszystkiego sama i i jestem z tego powodu niezmiernie szczê¶liwa smile

Faktycznie mia³am taki moment, który mnie przerazi³, nawet mój partner wy¶miewa³ siê ze mnie, ¿e jestem opó¼niona w rozwoju. Trudno mi by³o nawet najprostsze równania wykonaæ. Wczoraj jednak zobaczy³am pewn± zagadkê matematyczn± i szybko za³apa³am o co chodzi, zajê³o mi to mo¿e z 15 sekund. Najlepsze jest to, ze zaraz po mnie skomentowa³ tê ³amig³ówkê matematyk twierdz±c, ¿e zajê³o mu to 10 sekund.

Ju¿ tak przyzwyczai³am siê do tego "debilizmu" mojego, ¿e w pierwszym momencie widz±c tê ³amig³ówkê pomy¶la³am, jak zwykle nie bêdê wiedzieæ o co chodzi, nie wiem nawet dlaczego spojrza³am jednak uwa¿nie i ol¶ni³o mnie, jakie to proste.
Zauwa¿y³am te¿, ¿e poprawia mi siê pamiêæ bardzo powoli i zaczynam szybciej kojarzyæ, my¶leæ, bardziej trze¼wo.

Co jaki¶ odcinek czasu nastêpuje u mnie nowy etap. Jedno jest pewne - zero migreny, zero "strzykania" w ko¶ciach, zero lenistwa.

1 Sierpnia odstawi³am zupe³nie psychotropy bez konsultacji z lekarzem i czujê siê ¶wietnie. Mia³am tylko przez kilka nocy problem z za¶niêciem, ale na to by³am przygotowana, poza tym czujê nareszcie, ¿e ¿yjê i bêdê siê nadal bacznie obserwowaæ.

Dlaczego psychotropy? Rok temu mój lekarz rodzinny przepisa³ mi Xanax zaznaczaj±c, ¿e tylko na jaki¶ czas, ¿eby siê nie uzale¿niæ, natomiast psychiatra kaza³ kontynuowaæ i tak roczek min±³.

W ub roku od 21 lipca do 22 sierpnia by³o u nas 110 trzêsieñ ziemi w tym dwa potworne i siad³a mi psychika ze strachu.
W tej chwili nie pozosta³o ju¿ nic po traumie oprócz paskudnie wyostrzonego s³uchu, co jest dosyæ uci±¿liwe i nienaturalne, psychologowie twierdz±, ¿e to jest jak najbardziej normalne w takich przypadkach.

Wiem, ¿e gadu³a jestem, ale traktujê to forum jako mojego "lekarza rodzinnego", wybaczcie niefortunne porównanie, ale gdy mam potrzebê, przybiegam tutaj i znajdujê to co trzeba.


Zapisane
VVV
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 645

« Odpowiedz #32 : 23-08-2014, 01:45 »

Kupi³em sobie kiedy¶ kostkê Rubika tylko tak± prostsz± 2x2x2 (zwyk³a jest 3x3x3),
pomy¶la³em banalna sprawa, ale siê okaza³o,

¿e ma ona jednak przesz³o 3 miliony mo¿liwych stanów,
wiêc napisa³em sobie pogram w QB64,
bo jednak potrzebne by³y du¿e tablice i dzia³a.

Wpisujê jak jest pomieszana i otrzymujê odpowied¼ jak j± u³o¿yæ.
Niby ma³a rzecz, a cieszy, zajê³o mi to kilka wieczorów.


:-)
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!