Niemedyczne forum zdrowia
19-03-2024, 12:52 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Jestem zmartwiona efektami, które innych by cieszy³y  (Przeczytany 36201 razy)
Selone
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 55
MO: 9 lipca 2014
Sk±d: Ancona - W³ochy
Wiadomo¶ci: 13

« : 08-08-2014, 09:22 »

W³a¶nie minê³y 2 miesi±ce odk±d odstawi³am gluten, jutro minie miesi±c odk±d pijê MO i ssê olej.
Korzy¶ci:
  • Cofanie siê siwizny,
  • ca³kowity brak migren,
  • super samopoczucie o ka¿dej porze dnia,
  • skóra nie wymaga nak³adania balsamu - nie jest ju¿ chorobliwie sucha,
  • w³osy i paznokcie rosn± jak szalone,
  • brak potrzeby u¿ywania antyperspirantów,
  • regularne wypró¿nianie,
  • brak potrzeby podjadania miêdzy posi³kami,
  • zatoki czyszcz± siê piêknie,
  • brak potrzeby czyszczenia nosa nawet po nurkowaniu w morzu,
..jest tego jeszcze sporo.

Straty: (trudno to nazwaæ strat±, bo z jednej strony jest to jaki¶ powód do rado¶ci, ale...)
jem wszystko i du¿o, nie chodzê g³odna, a mimo wszystko chudnê i to mnie martwi bo by³am ju¿ wystarczaj±co chuda, a teraz nogi i rêce mam jak patyczki, twarz obci±gniêta skór± i nie wiem co mam z tym fantem zrobiæ. W sumie ca³a moja rodzina to chudzielce i prawdopodobnie bêdê musia³a zaakceptowaæ fakt, ¿e jestem chuda, ale mo¿e jest jaki¶ sposób na zdrowe przytycie?

Nie chcê i¶æ na si³owniê i budowaæ miê¶nie bo bêdê wygl±daæ komicznie, chuda z napompowanymi balonikami.
« Ostatnia zmiana: 15-01-2016, 13:19 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 767

« Odpowiedz #1 : 08-08-2014, 10:12 »

Geny jak±¶ tam rolê odgrywaj±, ale ka¿dy mo¿e stosunkowo szybko przytyæ (i straciæ zdrowie). biggrin
Przede wszystkim powinna¶ napisaæ jak wygl±da twój codzienny jad³ospis. Dziêki temu bêdziemy wiedzieæ czy czego¶ tam brakuje lub jest za du¿o i ewentualnie co¶ doradziæ. Wygl±da na to, ¿e nie pijesz KB i tutaj proponowa³bym zacz±æ. Warto dodawaæ do niego siemiê konopne.

Dodam tylko, ¿e rzeczywi¶cie inni osi±gaj±c takie efekty skakali by ze szczê¶cia. smile
Zapisane

Lepiej siê z m±drym zgubiæ ni¿ z g³upim znale¼æ.
Udana
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1.251

« Odpowiedz #2 : 08-08-2014, 10:35 »

Jest ca³y dzia³ na forum i wiele tematów:
http://forum.bioslone.pl/index.php?board=136.0
Poczytaj mo¿e znajdzisz dla siebie jakie¶ podpowiedzi.
Zapisane

Nawet najdalsza podró¿ zaczyna siê od pierwszego kroku...
Tashideley
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 582

« Odpowiedz #3 : 08-08-2014, 10:49 »

Z do¶wiadczenia wiem, ¿e te¿ gwa³townie schud³am po odstawieniu glutenu i bêd±c na DPI (minus 8 kg) - dopiero po kilku miesi±cach oragnizm sam uregulowa³ wagê, a mnie przyby³o 2-3 kg.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #4 : 08-08-2014, 10:54 »

W³a¶nie minê³y 2 miesi±ce odk±d odstawi³am gluten, jutro minie miesi±c odk±d pijê MO i ssê olej.
Korzy¶ci:
  • Cofanie siê siwizny,
  • ca³kowity brak migren,
  • super samopoczucie o ka¿dej porze dnia,
  • skóra nie wymaga nak³adania balsamu - nie jest ju¿ chorobliwie sucha,
  • w³osy i paznokcie rosn± jak szalone,
  • brak potrzeby u¿ywania antyperspirantów,
  • regularne wypró¿nianie,
  • brak potrzeby podjadania miêdzy posi³kami,
  • zatoki czyszcz± siê piêknie,
  • brak potrzeby czyszczenia nosa nawet po nurkowaniu w morzu,
..jest tego jeszcze sporo.

Straty: (trudno to nazwaæ strat±, bo z jednej strony jest to jaki¶ powód do rado¶ci, ale...)
jem wszystko i du¿o, nie chodzê g³odna, a mimo wszystko chudnê i to mnie martwi bo by³am ju¿ wystarczaj±co chuda, a teraz nogi i rêce mam jak patyczki, twarz obci±gniêta skór± i nie wiem co mam z tym fantem zrobiæ. W sumie ca³a moja rodzina to chudzielce i prawdopodobnie bêdê musia³a zaakceptowaæ fakt, ¿e jestem chuda, ale mo¿e jest jaki¶ sposób na zdrowe przytycie?

Nie chcê i¶æ na si³owniê i budowaæ miê¶nie bo bêdê wygl±daæ komicznie, chuda z napompowanymi balonikami.


smile U¶miecha³em siê ca³y czas czytaj±c twojego posta. Witaj w klubie. U mnie by³o tak samo. Spadek wagi to typowa reakcja na odstawienie zbó¿. Potem przybiera siê na wadze. Jest z tym bardzo ró¿nie. Jedni przybieraj± po trzech miesi±cach inni po trzech latach.
Si³owniê sobie odpu¶æ. Niech to bêdzie ruch który sprawia przyjemno¶æ. Kiedy organizm poza³atwia swoje sprawy zwi±zane z naprawianiem czego¶ tu i tam i ureguluje siê gospodarka hormonalna to zaczniesz stopniowo przybieraæ na wadze.
¯yczê wytrwa³o¶ci. smile
« Ostatnia zmiana: 08-08-2014, 11:08 wys³ane przez Grey » Zapisane
Kuba
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 37
MO: 28-07-2014
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 6

« Odpowiedz #5 : 08-08-2014, 13:14 »

A jak, komu¶ si³ownia sprawia przyjemno¶æ to te¿ ma nie æwiczyæ, bo ty tak piszesz?
Zapisane
Selone
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 55
MO: 9 lipca 2014
Sk±d: Ancona - W³ochy
Wiadomo¶ci: 13

« Odpowiedz #6 : 08-08-2014, 14:10 »

Wygl±da na to, ¿e nie pijesz KB i tutaj proponowa³bym zacz±æ. Warto dodawaæ do niego siemiê konopne.

Dodam tylko, ¿e rzeczywi¶cie inni osi±gaj±c takie efekty skakali by ze szczê¶cia. smile

Zapomnia³am napisaæ, ¿e robiê codziennie koktajl b³onnikowy, który sk³ada siê z jednego lub dwóch bananów, w zale¿no¶ci czy chcê mieæ wiêcej porcji czy tylko jedn±, oraz 1 kiwi i po ³y¿ce sto³owej nasion z dyni, s³onecznika, siemienia lnianego i ostropestu plamistego.

Tutaj doda³am jeszcze jeden sk³adnik. Nie wiem czy dobrze, ale siemiê lniane w koktajlu mi nie smakuje i jego smak psuje mi ca³± przyjemno¶æ picia koktajlu, natomiast oprócz KB codziennie rano wsypujê ³y¿kê sto³ow± siemienia do szklanki, dolewam wody do po³owy i zostawiam na ca³y dzieñ. Wieczorem wypijam tê ¿elatynê i muszê Wam powiedzieæ, ¿e smakuje mi niesamowicie, niezmielony ma zupe³nie inny smak.

Uspokoi³am siê nieco, a co do æwiczeñ na si³owni, rzeczywi¶cie wola³abym rower czy rolki ni¿ si³owniê. To ma sens, ¿e ka¿dy wysi³ek ma byæ przyjemno¶ci± a nie czym¶ monotonnym jak si³ownia, choæ ja lubi³am bardzo si³owniê, tyle, ¿e teraz, jak napisa³am wy¿ej, ze wzglêdu na swoj± chudo¶æ mog³abym wygl±daæ tylko gorzej.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #7 : 08-08-2014, 14:31 »

A jak, komu¶ si³ownia sprawia przyjemno¶æ to te¿ ma nie æwiczyæ, bo ty tak piszesz?

Selone jest w fazie zmian. Bez sensu by³o by teraz obci±¿aæ organizm intensywnym wysi³kiem na si³owni.
Na regulacjê poszczególnych uk³adów organizmu najlepiej wp³ywa d³u¿szy wysi³ek o ¶redniej intensywno¶ci.

Je¶li komu¶ sprawia przyjemno¶æ przerzucanie ¿elaza w zamkniêtym pomieszczeniu to nie moja sprawa. Znam g³upsze zajêcia.
Lepiej por±baæ drzewo na zimê, przekopaæ ogródek itp bo z tego jest jaki¶ po¿ytek.
D³ugotrwa³y wysi³ek powy¿ej 80% mo¿liwo¶ci przyniós³ by u Selone skutek odwrotny do zamierzonego.
Zapisane
Namidairo
« Odpowiedz #8 : 08-08-2014, 18:31 »

#Selone
Z perspektywy wygl±du zewnêtrznego fakt, ¿e Twój organizm nie magazynuje du¿ych ilo¶ci tkanki t³uszczowej, jest powodem do dumy. W dzisiejszych czasach bycie szczup³ym jest o wiele bardziej atrakcyjne, ni¿ Ci siê wydaje. Je¶li jeste¶ bardzo ko¶cista, przyczyn± mo¿e byæ zbyt ma³a ilo¶æ tkanki miê¶niowej, co nie jest problemem, bo na proponowanej tu wysokobia³kowej diecie z czasem nabierzesz tej "w³a¶ciwej" masy (chocia¿ si³ownia by tu bardzo pomog³a).

Lista Twoich korzy¶ci w tak krótkim czasie jest osza³amiaj±ca, albo raczej nieprawdopodobna, zwa¿ywszy na to, ¿e w pocz±tkowym okresie MO zazwyczaj jest gorzej.
« Ostatnia zmiana: 09-08-2014, 10:13 wys³ane przez Mistrz » Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #9 : 08-08-2014, 19:10 »

#Selone
Z perspektywy wygl±du zewnêtrznego, fakt, ¿e Twój organizm nie magazynuje du¿ych ilo¶ci tkanki t³uszczowej jest powodem do dumy. W dzisiejszych czasach bycie szczup³ym jest o wiele bardziej atrakcyjne ni¿ Ci siê wydaje. Je¶li jeste¶ bardzo ko¶cista, przyczyn± mo¿e byæ zbyt ma³a ilo¶æ tkanki miê¶niowej, co nie jest problemem bo na proponowanej tu wysokobia³kowej diecie z czasem nabierzesz tej "w³a¶ciwej" masy (chocia¿ si³ownia by tu bardzo pomog³a).

Lista Twoich korzy¶ci w tak krótkim czasie jest osza³amiaj±ca albo raczej nieprawdopodobna zwarzywszy na to, ¿e w pocz±tkowym okresie MO, zazwyczaj jest gorzej.

Dieta wysokobia³kowa jest w tym wypadku wskazana. Zgoda.
Si³ownia mo¿e pomóc. Tak ale jeszcze nie teraz. Zwiêkszenie masy miê¶niowej wi±¿e siê z tym ¿e trzeba wykonywaæ æwiczena z³o¿one, anga¿uj±ce du¿e grupy miê¶niowe lub kilka du¿ych grup miê¶niowych na raz. To jest du¿y wysi³ek obwet je¶li przerwy miêdzy seriami bêd± d³u¿sze.

Ta dzisiejsza m³odzie¿ to straszne raptusy. Nie potrafi± czekaæ. msn-wink Chcieli by z³apaæ dwie sroki za ogon. Wszystko od razu.
Kto nie ma cierpliwo¶ci nic nie osi±gnie.
« Ostatnia zmiana: 09-08-2014, 10:14 wys³ane przez Mistrz » Zapisane
Du¿agosia
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 476

« Odpowiedz #10 : 08-08-2014, 19:21 »

Cofanie siwizny po miesi±cu picia MO, to jakie¶ bajki z tysi±ca i jednej nocy.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #11 : 09-08-2014, 05:34 »

Cofanie siwizny po miesi±cu picia MO, to jakie¶ bajki z tysi±ca i jednej nocy.

Osiwieæ mo¿na w ci±gu jednego dnia. Dlaczego wiêc nie mog³o by byæ mo¿liwe odwrócenie tego procesu w ci±gu miesi±ca? Je¶li by³o ono spowodowane destrukcyjnym dzia³aniem glutenu i niedoborami witamin i minera³ów to jest to sytuacja bardzo prawdopodobna.
Zapisane
Du¿agosia
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 476

« Odpowiedz #12 : 09-08-2014, 07:26 »

Sytuacja bardzo prawdopodobna, przy u¿yciu farby.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #13 : 09-08-2014, 07:47 »

Sytuacja bardzo prawdopodobna, przy u¿yciu farby.

Jeste¶ kobiet± ma³ej wiary. msn-wink
Italiana. Czy¿by przemawia³a przez Ciebie zazdro¶æ, ten zielonooki potwór? msn-wink 
On potrafi zje¶æ cz³owieka ¿ywcem.
Zapisane
Bara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: nie stosujê
Sk±d: Czêstochowa
Wiadomo¶ci: 67

« Odpowiedz #14 : 09-08-2014, 08:29 »

Sytuacja bardzo prawdopodobna, przy u¿yciu farby.
Chyba nie tylko farby, parê lat temu moje w³osy straci³y barwnik sta³y siê brudnosiwe, sztywne,
by³am wtedy na etapie suplementów po tygodniu uzupe³niania i w³osy wróci³y do swojego koloru
wiêc mo¿na i inaczej.
« Ostatnia zmiana: 13-08-2014, 15:49 wys³ane przez Whena » Zapisane
Du¿agosia
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 476

« Odpowiedz #15 : 09-08-2014, 09:19 »

Wyobra¼ sobie Grey, ¿e jestem ¿ywym przyk³adem, wycofania siê siwizny. (mam 60 lat i ani jednego siwego w³osa). Wszystko to za spraw± MO i KB ale na pewno nie w miesi±c. Najpierw wypada³y mi w³osy gar¶ciami, potem d³ugo, d³ugo nic, a¿ w koñcu zaczê³y odrastaæ zdrowe, czarne. Równie¿ mój m±¿. Mia³ ³ysienie plackowate. Dzi¶ mo¿e pochwaliæ siê gêst± czupryn±. U niego obserwowa³am jak ³yse placki najpierw pokry³ meszek, który zamieni³ siê w siwe w³osy (¶mieszne to by³o, takie bia³e placki) w koñcu siwe w³osy zaczê³y wymieniaæ siê na czarne. Ale to te¿ trwa³o. A co Ty masz do powiedzenia na temat swoich w³osów?
« Ostatnia zmiana: 13-08-2014, 15:50 wys³ane przez Whena » Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #16 : 09-08-2014, 10:17 »

Wyobraz sobie Grey, ¿e jestem ¿ywym przyk³adem, wycofania siê siwizny. ( mam 60 lat i ani jednego siwego w³osa). Wszystko to za spraw± MO i KB ale na pewno nie w miesi±c. Najpierw wypada³y mi w³osy gar¶ciami, potem d³ugo, d³ugo nic, a¿ w koñcu zaczê³y odrastaæ zdrowe, czarne. Równie¿ mój m±¿. Mia³ ³ysienie plackowate. Dzi¶ mo¿e pochwaliæ siê gêst± czupryn±. U niego obserwowa³am jak ³yse placki najpierw pokry³ meszek, który zamieni³ siê w siwe w³osy ( ¶mieszne to by³o, takie bia³e placki) w koñcu siwe w³osy zaczê³y wymieniaæ siê na czarne. Ale to te¿ trwa³o. A co Ty masz do powiedzenia na temat swoich w³osów?

Zrobi³ siê nam z tego musical "Hair" a mnie do Travolty daleko. Podejrzewam ¿e tobie do Jennifer Grey tak¿e nie jest blisko.
Co do ilo¶ci w³osów to nie mam co narzekaæ. Mam trochê siwych ale szpakowaty facet w moim wieku to nic dziwnego. Nie za bardzo mam ochotê udawaæ m³odzieñca. Ka¿dy wiek ma swoje prawa. Tak czy inaczej w³osów ci u mnie dostatek.
Zapisane
Du¿agosia
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 476

« Odpowiedz #17 : 09-08-2014, 10:26 »

Niezale¿nie od tego, kogo masz lub nie masz zamiaru udawaæ, jak bêdziesz stosowa³ zasady Bios³one, siwizna siê cofnie, nie pytaj±c Ciê o zdanie.
« Ostatnia zmiana: 09-08-2014, 13:10 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane
Namidairo
« Odpowiedz #18 : 09-08-2014, 10:31 »

Bios³onejczycy nigdy nie siwiej±?
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #19 : 09-08-2014, 12:29 »

Nie zale¿nie od tego, kogo masz lub nie masz zamiaru udawaæ, jak bêdziesz stosowa³ zasady Bios³one, siwizna siê cofnie, nie pytaj±c Ciê o zdanie.

Cofanie siwizny nie jest dla mnie priorytetem. Mog³o byæ du¿o gorzej. Zamiast osiwieæ mog³em og³upieæ i tak jak wiêkszo¶æ ludzi z mojego pokolenia straciæ z oczu to co w ¿yciu wa¿ne.
Nie jestem tu po to ¿eby pozbyæ siê siwych w³osów.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!