Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ból pleców  (Przeczytany 18360 razy)
Proxima
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 02.07.2014
Wiadomości: 27

« : 13-08-2014, 15:38 »

Pragnę zapytać szanowne koleżeństwo o swoje doświadczenia (jeśli te występowały), a mianowicie te związane z bólem pleców (czasem całego "korpusu"). Za dnia ból trochę ustępuje, natomiast gorzej jest w nocy, kiedy trzeba przekręcić się z boku na bok. Dolegliwości najgorzej odczuwalne są po bokach tułowia i w okolicy nerek - do tej pory nie miałem z nimi problemów.
Na chwilę obecną, z braku lepszego pomysłu, odstawiłem MO (mija właśnie tydzień). Mogę uznać te bóle za element oczyszczania?
Zapisane
Gonzalez
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11.2012
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #1 : 13-08-2014, 15:52 »

Pragnę zapytać szanowne koleżeństwo o swoje doświadczenia (jeśli te występowały), a mianowicie te związane z bólem pleców (czasem całego "korpusu"). Za dnia ból trochę ustępuje, natomiast gorzej jest w nocy, kiedy trzeba przekręcić się z boku na bok. Dolegliwości najgorzej odczuwalne są po bokach tułowia i w okolicy nerek - do tej pory nie miałem z nimi problemów.
Na chwilę obecną, z braku lepszego pomysłu, odstawiłem MO (mija właśnie tydzień). Mogę uznać te bóle za element oczyszczania?

Najmniejszy problem mam z tego typu bólami na diecie Dąbrowskiej. Najlepiej się wtedy czuję. (Dużo rzeczy wypróbowałam, najbardziej mi nasila te bóle cukier w diecie.) Jakbyś spróbował to zastosować, to daj znać czy Ci pomogło.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #2 : 13-08-2014, 16:12 »

Proxima, miałam takie bóle, na początku stosowania MO. To było jakieś 4 lata temu. To jest jak najbardziej element oczyszczania. Ja nie przerwałam MO i  jak się uspokoiło, to poczułam się 10 lat młodsza. Bolały mnie również wszystkie zęby, równocześnie z boczkami. Dziś to tylko wspomnienia.
Zapisane
Proxima
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 02.07.2014
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #3 : 13-08-2014, 19:23 »

Ja też mam nadzieję, że niedługo będzie to już tylko wspomnieniem msn-wink
Zacząłem podejrzewać, że dolegliwości te związane są ze zbyt szybkim wprowadzeniem do diety (II etap) pewnych produktów, typu: orzechy włoskie (choć małe ilości), mleko i jego przetwory (ale nie kupne), miód czy kawa.
Tymczasem zaciskam zęby i wracam do mikstury smile
Przy okazji liczę też na to, że nie ma to nic wspólnego z antygenem HLA B27, który to posiadam i który to może wywoływać, m.in. bóle reumatoidalne.
 
Gonzalez, dziękuję za radę. Na razie zostanę przy diecie a'la BIOSŁONE. W ostateczności sięgnę do Dąbrowskiej.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #4 : 14-08-2014, 12:07 »

Ja też mam nadzieję, że niedługo będzie to już tylko wspomnieniem msn-wink
Zacząłem podejrzewać, że dolegliwości te związane są ze zbyt szybkim wprowadzeniem do diety (II etap) pewnych produktów, typu: orzechy włoskie (choć małe ilości), mleko i jego przetwory (ale nie kupne), miód czy kawa.
Tymczasem zaciskam zęby i wracam do mikstury smile
Przy okazji liczę też na to, że nie ma to nic wspólnego z antygenem HLA B27, który to posiadam i który to może wywoływać, m.in. bóle reumatoidalne.
 
Gonzalez, dziękuję za radę. Na razie zostanę przy diecie a'la BIOSŁONE. W ostateczności sięgnę do Dąbrowskiej.

Miałem Ci wczoraj napisać ale wyleciało mi z głowy.

W bolące obszary wetrzyj olej arganowy. Ból minie dość szybko. Jest dość drogi ale nie trzeba wtedy kombinować z metodami Dąbrowskiej. Wcieraj niewielkie ilości. Nie trzeba go dużo. Kilka kropel i rozcierać aż się wchłonie.
Zapisane
Proxima
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 02.07.2014
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #5 : 14-08-2014, 13:22 »

Dziękuję.
Olej ten posiada właściwości kojące ból?
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #6 : 14-08-2014, 14:04 »

Dziękuję.
Olej ten posiada właściwości kojące ból?

Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo w schorzeniach reumatycznych i nerwobólach.
Ma wiele innych zastosowań ale można je pominąć.

Podałem ten sposób bo w tym przypadku może okazać się skuteczny, chyba nie gryzie się z MO i nie skłania do kombinowania z Dąbrowską, Korżawską, Moritzem i innymi cudami na kiju.
Zapisane
Marcinko
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Riga
Wiadomości: 9

Zdrowinowski

« Odpowiedz #7 : 20-10-2014, 08:55 »

Również polecam olej arganowy. Mnie pomógł i to bardzo
« Ostatnia zmiana: 20-10-2014, 10:37 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Marcin
Manialub
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.02.2013 1.04.2013 dieta bezglutenowa
Skąd: Kraków
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #8 : 20-10-2014, 10:07 »

Od kilku dni pije KB cytrynowe i również zaczęłam odczuwać bóle, szczególnie prawy bark i poniżej pod którymś żebrem do tego cała prawa ręka jest jakby sztywna i mało komfortowo się z nią czuję, czasami również prawa dłoń. Spróbuje oleju arganowego, tylko się zastanawiam jak sobie go zaaplikuje na plecach sama.
Czy ten olej należy stosować w regularnych odstępach czasu?
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #9 : 20-10-2014, 10:09 »

Przerwij KB cytrynowe zamiast dokładać olej.
Zapisane
Krzysztov
***


Offline Offline

MO: 2014.01.06
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #10 : 14-11-2016, 14:45 »

Mnie na ból pleców (odcinek lędźwiowy) pomógł masaż w gabinecie. Nadmienię, że konował - lekarz rodzinny - przepisał mi tabletki na stwardnienie rozsiane.
« Ostatnia zmiana: 15-11-2016, 14:30 wysłane przez Gloria » Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #11 : 14-11-2016, 20:13 »

Krzysztov, a po co poszedłeś do lekarza? Od razu należało pójść do masażysty. Skoro chodzi się do lekarza, to wiadomo, ze idzie się tam po leki.
« Ostatnia zmiana: 15-11-2016, 14:28 wysłane przez Gloria » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Krzysztov
***


Offline Offline

MO: 2014.01.06
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #12 : 14-11-2016, 21:40 »

Po co? Taki ból, że tonący chwyta się brzytwy. Czemu mam płacić za leczenie, skoro płacę podatki? Skierowanie na masaż.
« Ostatnia zmiana: 15-11-2016, 14:28 wysłane przez Gloria » Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #13 : 14-11-2016, 21:49 »

Cytat
Skierowanie na masaż.
Nawet jeśli dostałeś na NFZ to kolejki półroczne. Z bólem nikt tak długo by nie wytrzymał.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Krzysztov
***


Offline Offline

MO: 2014.01.06
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #14 : 14-11-2016, 22:02 »

Nie chodzę do konowałów i nie miałem tej wiedzy przed wizytą. Dostałem kwitek na wykupienie leków, a za masaż zapłaciłem.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!