Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 12:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Panie doktorze, co by pan zrobił na moim miejscu?  (Przeczytany 6448 razy)
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« : 20-08-2014, 19:48 »

Dr Joanna Moncrieff, starszy wykładowca z University College w Londynie:

"Jestem psychiatrą od 20 lat i nie zauważyłam, aby leki na depresję zmieniły stan moich pacjentów na lepszy. Sama nie wzięłabym żadnego, w żadnych okolicznościach, nawet bliska samobójstwa".

Profesor Mike Thomas, specjalista medycyny oddechowej i leczenia astmy na Uniwersytecie w Southampton:

"Gdybym był chory na astmę, na początek próbowałbym odzyskać kontrolę nad sobą i zredukowałbym do minimum ilość przyjmowanych specyfików".

Dr Guy Meadows, założyciel „Sleeping School”:

"Pigułki nasenne są winne utraty naturalnej zdolności zapadania w sen. Ich systematyczne stosowanie powoduje fizyczne i psychiczne uzależnienie".

Profesor Stuart Philips z Uniwersytetu w Loughborough:

"Dziś jestem zdania, że ponad 60 minut ćwiczeń dziennie to strata czasu. Dysponuję danymi, które mówią, że 15 minut energicznego spaceru jest dla naszego zdrowia równie korzystne co półtorej godziny na siłowni".

 - http://zdrowie.3obieg.pl/panie-doktorze-co-by-pan-zrobil-na-moim-miejscu
Zapisane
matchless
« Odpowiedz #1 : 26-09-2014, 09:20 »

Poza tym ostatnim przykładem w pełni się zgadzam z nimi. Szkoda, że tylu lekarzy wie to samo co powyżsi, a dalej faszeruje swoich pacjentów.
Co do uprawiania sportu, to sam zauważyłem, że psychicznie zdecydowanie bardziej odpoczywam po 3 godzinach jazdy na rowerze w górach, niż po tej godzinie spaceru. Już nie mówiąc o tych 15 minutach, o których wspomina profesor. Wnioskuje przez to, że on sam nigdy sportu nie uprawiał msn-wink.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #2 : 26-09-2014, 09:39 »

Cytat
Już nie mówiąc o tych 15 minutach, o których wspomina profesor. Wnioskuje przez to, że on sam nigdy sportu nie uprawiał
Uprawiał, 
Cytat
Jako młody człowiek grałem w rugby i hokeja na lodzie, regularnie biegałem
  ale może już wie co dobre dla zdrowia?
http://portal.bioslone.pl/sport_to_zdrowie
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
matchless
« Odpowiedz #3 : 26-09-2014, 10:07 »

Może wie co dobre dla zdrowia, ale swojej osoby i nie jest mu to potrzebne już.
Tekst, który podałaś nie kłóci się w żaden sposób z moimi przekonaniami. Nie jestem osobą, która macha sztangami bezmyślnie w zaduszonym pomieszczeniu. Mieszkam w miejscowości, w której po 10 minutach jazdy rowerem już jestem w górach. Takie oderwanie się od zasmrodzonego miasta, hałasu i ciągłego pośpiechu działa na mnie relaksująco. Po całej wycieczce mój umysł jest zresetowany.
Odnosząc się do tekstu, tak, sport sprawia mi przyjemność i widzę jego dobroczynne skutki u siebie. Organizm sam mi podpowiada w piękny, słoneczny (niekoniecznie ciepły) dzień, że chce odpocząć od miasta. msn-wink
« Ostatnia zmiana: 27-09-2014, 14:37 wysłane przez Agata » Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #4 : 26-09-2014, 11:17 »

Nie porównuj ciężkiego treningu siłowego do jazdy na rowerze.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
matchless
« Odpowiedz #5 : 26-09-2014, 12:30 »

Można iść na rower aby zrobić 15km wycieczkę z rodziną, a można w ciągu 2 godzin zrobić 40km w terenie górskim robiąc przewyższenie 2km. Tak samo ma się sprawa na siłowni.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!