Niemedyczne forum zdrowia
03-07-2022, 05:46 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Czwarty tom "Zdrowia na w豉sne 篡czenie" --> kliknij

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Sok czy b這nnik  (Przeczytany 6493 razy)
Mistrz
*

P貫: M篹czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk康: Hogwart
Wiadomo軼i: 10.604

« : 09-09-2014, 20:53 »

Na portalu ukaza si nowy artyku: http://portal.bioslone.pl/sok_czy_blonnik

Je郵i nie wiesz nic, dasz sobie wm闚i wszystko
Udana
*

P貫: Kobieta
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk康: Wroc豉w
Wiadomo軼i: 1.230

« Odpowiedz #1 : 10-09-2014, 06:34 »

Cytat
Soki reklamuje si jako bomb witaminow. To jest dobre okre郵enie, kt鏎e powinno odstr璚zy ludzi od picia sok闚. Dlaczego? A s造sza kto, 瞠by bomba wywar豉 kiedykolwiek inny skutek ni destrukcyjny?
To do mnie chyba najbardziej przem闚i這. 

Nawet najdalsza podr騜 zaczyna si od pierwszego kroku...
Maninthemirror

P貫: M篹czyzna
MO: 19-08-2014
Sk康: Nizina Mazowiecka
Wiadomo軼i: 122

« Odpowiedz #2 : 10-09-2014, 07:08 »

Moja 穎na zapyta豉 mnie wczoraj wieczorem o soki i czemu one zdrowe, przecie to same witaminy, a ja wchodz na Bios這ne i jest o tym nowiutki artyku. Tak wi璚 na gor帷o przeczyta貫m jej na g這s i u鈍iadomi貫m. Kto by powiedzia "przypadek"... Nie s康z. smile
« Ostatnia zmiana: 13-09-2014, 10:43 wys豉ne przez Agata » Zapisane

Dzi zr鏏 co, czego innym si nie chce ...a jutro b璠ziesz mia to, czego inni pragn
Misiek

MO: nie stosuj
Wiadomo軼i: 448

« Odpowiedz #3 : 10-09-2014, 08:41 »

Artyku, jak wszystkie publikacje pana S這neckiego jest napisany z powalaj帷 logik i du膨 doz zdrowego rozs康ku.

Szukaj wyja郾ienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
KaZof
*

MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo軼i: 1.096

« Odpowiedz #4 : 10-09-2014, 13:30 »

Cytat
W naturze istnieje mn鏀two istot, dla kt鏎ych b這nnik jest podstawowym po篡wieniem. Klika gatunk闚 takich istot zasiedla (je郵i ma co je嗆) nasze jelito grube. Chodzi oczywi軼ie o bakterie zwane symbiotycznymi, a to z tego wzgl璠u, 瞠 wsp馧篡j z nami w symbiozie, czyli 瞠 obie strony czerpi z tego wsp馧篡cia obop鏊ne korzy軼i.
Doskonale  obrazuje proces prawid這wego trawienia zewn皻rznego, przy udziale bakterii symbiotycznych, do鈍iadczenie z domowym octem jab趾owym. Nasz uk豉d pokarmowy to tak瞠 鈔odowisko zewn皻rzne i po zjedzeniu w miar zdrowego, nie pryskanego jab趾a (prawid這wym rozdrobnieniu, wymieszaniu ze 郵in i poddaniu przyspieszonej fermentacji) otrzymujemy najpierw alkohol, a nast瘼nie ocet - bioocet. Podobnie produkcja kompostu na dzia販e: po wysypaniu spad闚 jab貫k na kompost zachodz w naturze identyczne procesy utleniania i redukcji, efektem ko鎍owym kt鏎ych jest ... no w豉郾ie co? ENERGIA.  Powtarzaj帷 za Pasteurem na 這簑 鄉ierci, 瞠 liczy si 鈔odowisko: stworzenie naturalnych warunk闚 wzbudza 篡ciowe, bezpieczne procesy. W obecno軼i trucizny, czy to w samym wyj軼iowym jab趾u, czy to podczas procesu fermentacji, czy na "martwym" kompo軼ie otrzymamy jedn wielk zgnilizn, fetor.
砰cie trzeba piel璕nowa, a taki ma造 uk豉d fermentacji octowej naprawd pokazuje  czym jest nie鄉iertelno嗆...
Sam sok jab趾owy najwy瞠j sfermentuje i po prostu szybko wyparuje...spalaj帷 si za szybko jak dla potrzeb proces闚 篡ciowych przebiegaj帷ych w materii...

Cytat
Soki reklamuje si jako bomb witaminow. To jest dobre okre郵enie, kt鏎e powinno odstr璚zy ludzi od picia sok闚. Dlaczego? A s造sza kto, 瞠by bomba wywar豉 kiedykolwiek inny skutek ni destrukcyjny?
To do mnie chyba najbardziej przem闚i這.  
Tutaj nie chodzi w pierwszym rz璠zie o bomb witaminow, a energetyczn: w sokach mamy du穎 cukru, z kt鏎ego powstaje w organizmie alkohol, a trzustka pracuje ponad norm. Procesy z udzia貫m witamin przebiegaj d逝瞠j, nie maj charakteru "wybuchu bombowego".
Podobnie jest z miodem zjedzonym bez po陰czenia z b這nnikiem.
Sokami "zarabiamy" na cukrzyc "pod p豉szczykiem" bomby witaminowej. W obecno軼i  y w e g o  b這nnika stwarzamy odpowiednie warunki dla zasiedlenia si bakterii symbiotycznych, kt鏎e zamiast naszej trzustki przetwarzaj cukier na energi i do tego uwalniaj/"produkuj"/ witaminy.
« Ostatnia zmiana: 10-09-2014, 18:10 wys豉ne przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z豉mie, wzmocni mnie"
Strony: [1]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!