Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 18:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wypadająca rzepka  (Przeczytany 5031 razy)
Leszek_B
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Skąd: Sieradz
Wiadomości: 117

« : 14-09-2014, 22:38 »

Własnie wróciłem z synem (18 lat) ze szpitala z nogą w gipsie. Podczas gry w piłkę, przesunęła mu się rzepka w kolanie. Jest to drugi taki przypadek. Za pierwszym razem (rok temu) rzepka sama po chwili wskoczyła na swoje miejsce. Dzisiaj, gdy przybyłem na boisko, zastałem syna siedzącego na murawie z przesuniętą rzepką i dobiegających sanitariuszy pogotowia. Sami nie chcieli podjąć się nastawienia i stwierdzili, że lepiej będzie jak zrobi to ortopeda. Syna zawieźli do szpitala. Zanim z żoną dojechałem, to już było "po zabiegu". Lekarz ustawił rzepkę. Zrobili mu prześwietlenie kolana, z którego wynikało, że nie doszło do poważnego urazu. Ale też zdjęcie pokazało takie ustawienie rzepki, które sprzyja jej wypadaniu. Na razie skończyło się na założeniu gipsu na nogę (od kostki do uda) i zaleceniu aplikowania leku przeciwzakrzepowego Fragmin 40 ampułek (1 dziennie).

Jeśli ktoś może służyć poradą, czy lepszy jest gips czy szyna?
Mam spore wątpliwości co do zastosowania leku Fragmin. Lekarz zalecił stosowanie tego leku profilaktycznie, by uniknąć ewentualnego skrzepu, który może powstać w unieruchomionej kończynie.
Dodam, że syn jest młodym sportowcem grającym w klubie.
    
« Ostatnia zmiana: 20-01-2017, 16:36 wysłane przez Gloria » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!