Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 03:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jestem bez przerwy zmęczony. Co zrobić?  (Przeczytany 103117 razy)
Namidairo
« Odpowiedz #20 : 19-09-2014, 11:56 »

A ja z kolei mam ciągle zmęczone oczy mimo że fizycznie nie odczuwam zmęczenia.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #21 : 19-09-2014, 13:26 »

Cytat
Piję codziennie rano MO, zgodnie z moim statusem po lewej stronie, piję KB 2 razy dziennie z konopi, słonecznika, siemienia, dyni, ostropestu. Na śniadanie przeważnie jem jajecznicę z boczkiem. Nie jem jakichkolwiek rzeczy zawierających gluten. W ciągu dnia jem dużo migdałów, orzechów, mięsa, surówek, mało ryżu i ziemniaków. Piję wodę i herbatę, rzadko jakiś sok.
Jestem cały czas zmęczony. Czuję się jakbym był niewyspany, mimo że ze spaniem nie mam dużych problemów.
Taki stan trwa już od dłuższego czasu, myślę że z 10 miesięcy. Nie wierzę, że to dlatego że jestem po 30.
Gdybym się tak odżywiał, to też bym był zmęczony. Jednemu służy ten model żywienia a drugiemu nie. W moim przypadku model żywienia Biołone nie sprawdził się, po zredukowaniu ilości białka a zwiększeniu ilości węglowodanów jest bardzo dobrze.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« Odpowiedz #22 : 19-09-2014, 18:26 »

Może faktycznie mnie dotyczy "męczliwość zamiarowa" (mimo, że nie odczuwam dolegliwości opisanych w artykule, takich jak choćby zatkanie nosa, czy klucha w gardle).Może pozakrapiam trochę nos alocitem, chociaż nie lubię tego robić:(
Dziękuję za wskazówkę. Spostrzeżenie Udanej jest w moim przypadku bardzo trafne; często zdarza mi się "ucieczka w sen", gdzie dzieją się takie przyjemne rzeczy...
Zapisane
Xander21
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 36
MO: 01.10.2012
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #23 : 24-09-2014, 10:01 »

Ja odczuwam zmęczenie dobrych kilka lat. Od kiedy pije MO i KB ostatnio są przebłyski, ale pije od 2 lat. Te przebłyski trwają dwa dni z gorszymi chwilami co kilka tygodni, wiec niewiele, ale zawsze to coś niż nic.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #24 : 24-09-2014, 10:26 »

Moje bardzo charakterystyczne zmęczenie pojawiło się na tłustej diecie, wiem że inni długoletni optymalni tez tego doświadczyli. Długo się utrzymywało, potem po rozpoczęciu picia mikstury jeszcze delikatnie wzrosło, za to teraz, co prawda w ślimaczym tempie, ale jednak się poprawia, a całkiem dobrze zrobiło się z mięśniami, które miałem w naprawdę kiepskim stanie. Chyba niedobór białka tak zadziałał, kiedy rozmawiałem z innymi optymalnymi, okazywało się, że mają identyczne problemy.
Zapisane
Xander21
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 36
MO: 01.10.2012
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #25 : 24-09-2014, 11:56 »

Ja dodam, że bardzo pomogło mi przetrwać lato, codzienne ćwiczenia rozciągające plus lekkie siłowe. Ćwiczę już kilka miesięcy i jest dużo lepiej. A to tylko łącznie z rozgrzewką 20 minut.
Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #26 : 27-09-2014, 19:50 »

Trochę przydługie, ale można odsłuchać;
https://www.youtube.com/watch?v=cNT_X1m5ta4
Szczególnie kiedy mowa o kwasowości organizmu.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #27 : 26-05-2015, 11:33 »

Szklanka ciepłej wody z sokiem z cytryny powinna pomóc.

W jaki sposób taka szklanka ciepłej wody z sokiem z cytryny wpływa na zmęczenie?

Pytam, ponieważ ostatnimi czasy moje zmęczenie jest nie do wytrzymania. Wcześniej, tak jak napisałem, dało się wytrzymać i jakoś funkcjonować, ale ostatnie tygodnie to można pierdolca dostać. Może to i przez oczyszczanie i/lub intensywną regenerację organizmu. Jeśli tak to czyż cytryna nie spotęguje tegoż oczyszczania? Niestety kawą nie mogę się wspomóc, ponieważ na dłuższą metę powoduje u mnie nawrót stanów depresyjno-lękowych. Nie lubię wynalazków, ale zastanawiałem się czy nie spróbować Yerba Maty. Doszedłem jednak do wniosku, że jest używką jak kawa i dawać pewnie będzie podobne negatywne skutki. Miksturę odstawiłem parę miesięcy temu i jedyne co stosuję z naszych praktyk to KB i DP. Z koktajlu nie chcę rezygnować, ponieważ dzięki niemu mogę się normalnie wypróżniać i bardzo mi smakuje. Ocet jabłkowy z miodem też niestety musiałem odpuścić, ponieważ źle reaguję na miód. Innych pomysłów na poradzenie sobie z tym problemem nie mam.

Jedynym sportem jaki uprawiam to intensywny wypoczynek (spanie, leżenie, czytanie, obijanie się, nocne amory). Zauważyłem, że największe zmęczenie ogarnia mnie w okolicach godziny 10 rano, zaś apogeum osiąga w okolicach południa. Później stopniowo odpuszcza, ale wciąż się utrzymuje. Dopiero po powrocie do domu, kiedy włączam tryb intensywnego odpoczynku czuję się całkiem w porządku. Dodam, że zmęczenie dotyczy całego ciała, zaś najbardziej dotyka rąk i nóg. Czuję się wtedy jakbym miał ze 100 lat, kiedy jestem pięknym i młodym mężczyzną. Jak żyć?! biggrin

Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #28 : 26-05-2015, 12:28 »

Nie lubię wynalazków, ale zastanawiałem się czy nie spróbować Yerba Maty. Doszedłem jednak do wniosku, że jest używką jak kawa i dawać pewnie będzie podobne negatywne skutki

Nic ci to nie da, bo organizmu nie oszukasz. Tak jak nie trzeba się ciągle odkwaszać, tylko nie zakwaszać, nie oczyszczać rozmaitymi cudawiankami, tylko się nie zaśmiecać bez przerwy, tak łykanie czegokolwiek nie da energii. Skoro jesteś ciągle zmęczony, to znaczy, że jesteś przemęczony.
Zapisane

Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 667

« Odpowiedz #29 : 26-05-2015, 16:00 »

Luciano zrób sobie głodówkę bez głodowania, w Biedronce można już dostać dobre arbuzy. Odciążysz organizm, dostaniesz energii.
Zapisane
Antaress
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Skąd: Skoczów
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #30 : 26-05-2015, 18:48 »

U mnie zmęczenie też daje nieźle popalić. Szczególnie dokuczliwe staje się od godziny trzynastej i trwa około dwóch godzin,nie jestem w stanie w tym czasie pracować, myśleć, a nawet składnie mówić. Nic do mnie nie dociera! Robi mi się niedobrze, mdło, krew odpływa do nóg, czuję że nogi u dołu są ciężkie, jest mi słabo. Na drzemkę nie mogę sobie pozwolić (jestem w pracy) i ratuję się zimną wodą z cytryną, krótkim spacerem i głębokim oddychaniem. Chociaż wewnętrznie czuję, że powinnam w tym czasie odpoczywać, np. kładąc się na godzinę. Czasem pomaga mi mała parzona kawa lub krótko zaparzana czarna herbata.
Myślę, że to ujemne objawy oczyszczania, połączone przy tym ze spadkiem ciśnienia krwi, które trzeba przetrwać, bo na pewno będzie lepiej. Picia mikstury nie przerywam, bo bywało już o wiele gorzej, chodziłam zmęczona praktycznie stale. Więc cierpliwie czekam, aż samo minie, nie ma wyjścia.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #31 : 26-05-2015, 21:00 »

Cytat
W jaki sposób taka szklanka ciepłej wody z sokiem z cytryny wpływa na zmęczenie?
Mam doświadczenie z piciem szklanki ciepłej wody z cytryną rano na czczo.
Jest to doświadczenie zdecydowanie negatywne.
Po takim czymś jestem bardzo zmęczony i jest mi zimno.
Raz czy dwa razy spróbowałem i to wystarczy. Jednak wiem że są ludzie którzy sobie chwalą ten napój. Po prostu trzeba wyciągać swoje wnioski. Nikt za ciebie tego nie zrobi.
Skoro jesteś ciągle zmęczony, to może oznaczać że najprawdopodobniej to co zjadasz nie służy Ci.
Przykładowo, w moim przypadku, nie wchodzi w grę śniadanie złożone z jaj i boczku. Ja mam metabolizm wolny i takie śniadanie jeszcze bardziej go zwalnia.
« Ostatnia zmiana: 26-05-2015, 22:16 wysłane przez Agata » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #32 : 27-05-2015, 05:06 »

Cytat
Ja mam metabolizm wolny i takie śniadanie jeszcze bardziej go zwalnia.

Wolny metabolizm, wolniejsze starzenie, tylko się cieszyć. Nie mylisz przypadkiem po raz kolejny pojęcia metabolizmu z perystaltyką?
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #33 : 27-05-2015, 19:44 »

Wolny metabolizm nie oznacza wolniejszego starzenia. Nie ma się z czego cieszyć.
Cytat
Nie mylisz przypadkiem po raz kolejny pojęcia metabolizmu z perystaltyką?
Nie, nie mylę tych pojęć, ale chyba tobie się to zdarza. Ja potrzebuję więcej węglowodanów a mniej białka, wtedy czuję się najlepiej.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #34 : 27-05-2015, 19:59 »

To w końcu chodzi o spowalnianie metabolizmu, samopoczucie po takim posiłku czy jedno wynikać ma z drugiego? Wyjaśnij o co chodzi z tym zwalnianiem metabolizmu po zjedzeniu jaj z boczkiem bo ja na ten tego przykład nie kapuję a chciałbym.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #35 : 27-05-2015, 20:50 »

Żeby dyskusję sprowadzić do tego samego mianownika, proszę o lekturę zagadnień typowania metabolicznego - (google). Poza tym polecam zakup książek o tej tematyce. Jednak jeżeli czujesz się dobrze z ZZO, to lektura ta nic nie wniesie dla Ciebie, jak też dla osób z szybkim metabolizmem.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
scorupion
« Odpowiedz #36 : 07-06-2015, 10:42 »

Gibbon, promyczek światła na to zagadnienie może rzucić wymiana zdań między pięciokrotną medalistką Biosłone, a Spoko:
Spoko zaintonował, delikatnie zaniepokojony:
Cytat
Czy mogłabyś więcej o tym napisać?
Czy masz zaburzone sprawy insulinowe/trzustka?
Trafiłaś w punkt z tym stwierdzeniem, bo to że się dobrze czuję, nie musi oznaczać że jest ok, dlatego rozglądam się za domowym testem zawartości insuliny we krwi, jednak nie mogę tego namierzyć. Wtedy bym miał szybką odpowiedź jak sprawa wygląda i czy przypadkiem nie zjadam za dużo węglowodanów, po prostu zrobiłbym sobie swoją krzywą cukier/ insulina we krwi. A nie uśmiecha mi się tego robić systemem standardowym w przychodni (picie 100 gram glukozy, a potem badanie co godzinkę).
I otrzymał taką odpowiedź:
Cytat
Ja też dobrze a nawet świetnie się czułam, i mówiłam, żem coraz starsza a coraz lepiej się czuję... Aż rok temu zdrowie mi padło nagle (ciągle złe samopoczucie) a ja myślałam, ze to stres. To była cukrzyca II. Dostałam leki i nawet insulinę. Dramat. Poziom cukru 300. Dostałam też rozpisaną dietę (opracowaną przez dietetyków diabetologów z Akademii Medycznej - jedno wielkie nieporozumienie: margaryna, pieczywo, kasze, ryż, ziemniaki... Ponieważ chciałam to opanować ( ten wysoki poziom cukru) to po każdym posiłku (cokolwiek bym zjadła) badałam sobie poziom cukru ( 2 godziny po zjedzeniu i na czczo). Niestety cokolwiek bym zjadła węglowodanowego, czyli nawet po zalecanej 1 kromce chleba żytniego, po małej porcji kaszy, ryżu, po ziemniakach - cukier mocno w górę i bez znaczenia było stosowanie leków czy insuliny - jakby nie działały. Postawiłam na zero węglowodanów, czyli jadłam mięso, jaja, dużo, bardzo dużo warzyw surowych z olejami roślinnymi, trochę białego sera wiejskiego, czasem domowy jogurt i... cukier zaczął pięknie spadać.

Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #37 : 07-06-2015, 12:41 »

Owa pięciokrotna medalistka to Klara?

Cytat
Postawiłam na zero węglowodanów, czyli jadłam mięso, jaja, dużo, bardzo dużo warzyw surowych z olejami roślinnymi, trochę białego sera wiejskiego, czasem domowy jogurt i... cukier zaczął pięknie spadać.

Lepiej późno niż wcale... choć w tych sprawach lepiej było zaufać Mądrzejszemu zamiast uczyć się na własnych błędach. Generalnie to najlepiej wiedzieć, ale z braku laku to i zaufać lepiej niż eksperymentować. Oni kwestionują wszystko co Mistrz napisał tylko dlatego, że to On napisał, czy o co się rozchodzi? Pytam bo po takiej rewelacji:

Cytat
Postawiłam na zero węglowodanów, czyli jadłam mięso, jaja, dużo, bardzo dużo warzyw surowych z olejami roślinnymi, trochę białego sera wiejskiego, czasem domowy jogurt i... cukier zaczął pięknie spadać.

czuję się coś jakby otumaniony.

Ja potrzebuję więcej węglowodanów a mniej białka, wtedy czuję się najlepiej.

Cytat
Trafiłaś w punkt z tym stwierdzeniem, bo to że się dobrze czuję, nie musi oznaczać że jest ok, dlatego rozglądam się za domowym testem zawartości insuliny we krwi, jednak nie mogę tego namierzyć. Wtedy bym miał szybką odpowiedź jak sprawa wygląda i czy przypadkiem nie zjadam za dużo węglowodanów, po prostu zrobiłbym sobie swoją krzywą cukier/ insulina we krwi.

Widzę, że miałem "czutkę" nie biorąc się za:

Cytat
lekturę zagadnień typowania metabolicznego

Myślałem, że u nich już do tej pory wszystko będzie na różowo a tu lipa.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #38 : 07-06-2015, 21:18 »

No trochę lipa, bo Klara odżywiała się w sposób, który tak podpasował Spoko i dorobiła się cukrzycy.
Z tym, że to mniejsza lipa, bo większą jest nieskuteczność 1000 i jednej terapii oraz powolne, ale konsekwentne wykruszanie zdrowotne oburzonych i ich epigonów.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #39 : 08-06-2015, 16:35 »

Co ty fandzolisz?
Skąd wiesz jak ja się odżywiam?
U mnie jest tak dobrze że aż jest to podejrzane i dlatego mówię "sprawdzam".
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!