Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 17:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bóle brzucha z prawej strony  (Przeczytany 44799 razy)
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #40 : 11-12-2014, 14:21 »

Cytat
o powerdrinkach to nawet nie pisze bo ciężko to nazwać pożywieniem.
Tu chyba chodzi o wodę z miodem i octem jabłkowym, co widzisz złego w takim powerdrinku Opiotrze?
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #41 : 11-12-2014, 14:54 »

Myślałem, że chodzi o red bulle itp.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Handmadeo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 12.11.2013
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #42 : 15-12-2014, 00:07 »

Jasne red bulle... :O Chyba nikt z Biosłonejczyków "nie dodaje sobie skrzydeł" no chyba, że chce do nieba biggrin
Dokładnie, chodzi mi o wodę, ocet jabłkowy i miód.
Te nasze "Nerwobóle" to dolegliwości związane z powiększeniem wątroby i uciskaniem na sąsiednie nerwy i osierdzie. Ja spostrzegłem, że przesadziłem z dawkami MO i innymi prowokacjami do oczyszczania.
Za dużo toksyn wywaliło chyba i "filtr" się przypycha...
Miksturę odstawiłem i dodaje więcej ostropestu do KB
   Co do tłuszczów i mięsa to raczej ograniczam, to jasne przy odciążeniu wątroby chyba?
Czy kapusta kiszona i ogórki, które lubię dojadać do obiadu są wskazane przy obciążonej wątrobie?
Zapisane

"Marzenia są wszystkim, pokazują jakie atrakcje czekają nas w życiu"
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #43 : 16-12-2014, 11:29 »

Co do tłuszczów i mięsa to raczej ograniczam, to jasne przy odciążeniu wątroby chyba?
No właśnie nie jest jasne. Mógłbyś to uzasadnić?
http://portal.bioslone.pl/przyczyna-chorob/wydalanie-toksyn

Cytat
Czy kapusta kiszona i ogórki, które lubię dojadać do obiadu są wskazane przy obciążonej wątrobie?
Jeśli dobrze czujesz się po ich zjedzeniu to jedz, dlaczego masz wątpliwości?
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Handmadeo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 12.11.2013
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #44 : 17-12-2014, 04:38 »

Mam wątpliwości, bo to na prawdę niepokoi taki przewlekły ból od poł roku dotego chudość, skóra jak papier.
Widać, że nie trawię  tłuszczów i słabo przyswajam pokarmy, bo stolce żółte z niestrawnościami.
Nie chcę sobie zaszkodzić.
  Dieta bardziej lekkostrawna  jest lepsza dla odbudowy wątroby, a może to trzustka drogi żółciowe? USG robiłem i woreczek ok, wątroba niepowiększona.
Zapisane

"Marzenia są wszystkim, pokazują jakie atrakcje czekają nas w życiu"
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #45 : 17-12-2014, 13:33 »

Cytat
(bez glutenu mąka samopsza),
Co to takiego jest samopsza?
Cytat
taki przewlekły ból od poł roku dotego chudość
Mnie bolało 5 lat. Jak masz utyć jak Twoja dieta jest lekkostrawne ale też bezwartościowa.
Zwiększ mięso, podroby, w tym serca, gotowane, na początek jarzyny też gotowane. Jak się obawiasz o wątrobę, to bardzo dobrze robią jabłka pieczone.
Ja np. nie mogę jeść ryżu, komosy, glutenu to, wiadomo ale też tych wszystkich wynalazków bezglutenowych. Wszystko to powoduje mi korek właśnie po prawej stronie i ból.



Zapisane
Handmadeo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 12.11.2013
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #46 : 13-03-2015, 22:12 »

Dzięki za odpowiedzi. zwiększyłem mięso i więcej gotowanych potraw zamiast smażonych, bo się nasila po nich ból. Dodałem też fasolę groch, soczewice i kasze gryczną. Jest lepiej przytyłem 3 kg. spróbuję jeszcze z tymi jabłkami, bo ból łagodniejszy ale cały czas jest..;/
Zapisane

"Marzenia są wszystkim, pokazują jakie atrakcje czekają nas w życiu"
Buubi
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2007
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #47 : 26-06-2015, 17:04 »

Witam po pół roku.

W międzyczasie gastrolodzy zdiagnozowali mi IBS, a psychiatra uzależnił mnie od beznodiazepin, przez które trafiłem na 2 miechy od szpitala psychiatrycznego (podczas odkładania). Akurat benzo przykryło mi te bóle, które zmniejszyły się na jakiś czas. Niestety kiedy zacząłem odkładać ten lek (uzależnia) bóle powróciły z większym natężeniem. Aktualnie gastrolodzy twierdzą, wciąż iż to IBS, antydepresanty biorę od 3 miesięcy i nieco poprawiły mój stan psychiczny. Niestety bóle brzucha (opasujące, choć najbardziej po prawej, głównie w nadbrzuszu) wciąż doskwierają podobnie jak towarzyszące im bóle pleców (kręgosłup na złączeniu piersiowego i lędźwiowego, do tego żebra dookoła), osłabienie, zniechęcenie i do tego w ciągu roku schudłem z 82 do 68 kg. Podejrzewałem lamblie, ale badania krwi i kału tego nie potwierdzają. Teraz gastrolog upierając się że to jednak IBS dał mi tribux i ortanol (już je kiedyś brałem, ale lekarz uznał że te leki trzeba brać miesiącami żeby zadziałały).

Dodam, że chodziłem na masaże brzucha i kręgosłupa, ale po kilku drenujących portfel sesjach masażysta oznajmił, że muszę sprawić by moja jama brzuszna była "luźniejsza" i powinienem to zrobić farmakologicznie :O

Nie wiem czy IBS to dobra diagnoza, lekarze często diagnozują IBS, w momencie kiedy nie potrafią dotrzeć do właściwej przyczyny. A może rzeczywiście mam IBS. Już sam nie wiem, a sił brakuje by żyć, pracować nawet jak to pisze to ledwo siedzę. Może ktoś potwierdzić czy rzeczywiście moje objawy to może być IBS (nie wiem skąd te przewlekłe bóle pleców, kręgosłupa, żeber) albo lamblie (choć badania nie wykazały, ale wiem że ciężko je zdiagnozować bo testy wychodzą fałszywie) ? Z góry dziękuję za wszelakie info
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #48 : 27-06-2015, 08:12 »

A toksemia Ciebie nie dotyczy?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #49 : 27-06-2015, 12:50 »

Dodam, że chodziłem na masaże brzucha i kręgosłupa, ale po kilku drenujących portfel sesjach masażysta oznajmił, że muszę sprawić by moja jama brzuszna była "luźniejsza" i powinienem to zrobić farmakologicznie

To ile on brał od ciebie za masaż, tysiąc złotych, że nastąpił taki drenaż?
Może i tyle brał, bo zalecenia z luźniejszą farmakologicznie jamą brzuszną muszą pochodzić od niezłego fachowca.

Wygląda na to, że przyczyną tych wszystkich twoich dolegliwości są toksyny odłożone w różnych miejscach, chyba głównie na okostnej. Idź i je rozmasuj porządnym masażem uciskowym.
« Ostatnia zmiana: 28-06-2015, 10:31 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!