Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bóle brzucha z prawej strony  (Przeczytany 44340 razy)
Buubi
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2007
Wiadomości: 12

« : 22-09-2014, 17:40 »

Od półtora roku, z nasilającym się natężeniem, odczuwam dolegliwości, takie jak: ból po żebrami w prawym boku, bóle pleców i kręgosłupa jakby od brzucha, po pewnym czasie doszło osłabienie, ostatnio doszedł świąd skóry z zaczerwienieniem, ból w nadbrzuszu środkowym, specyficzna masa po prawej stronie brzucha (lekarz jej nie wyczuwa, ale ja czuje tam tkliwość) oraz kał w kolorze toffi. Wszystko to wskazywałoby na schorzenia trzustki, ale wszystkie badania jakie wykonałem (2 razy USG, morfologia, gastroskopia, kolonoskopia, próby wątrobowe, amylaza w krwi i moczu i tomografia komputerowa) wyszły bez zarzutu. Problem w tym ze w/w objawy nasilają się z miesiąca na miesiąc. Nie wiem już co robić, czy TK bez zarzutów wyklucza raka, czy też istnieje możliwość, że nie zauważono go tam?

Kolonoskopia i gastroskopia nic złego nie wykazały (za wyjątkiem nieistotnej wg lekarza małej nadżerki na dwunastnicy, której już kolejne gastro nie pokazało).
Aminotransferazy, bilirubina, kreatynina, amylaza w krwi i moczu, lipaza, CRP i fosfotazę alkaliczną oraz markery AFP, CEA i CA 19-9 w normie. Podobnie krew utajona w kale ujemna, żelazo we krwi ok, OB <6, morfologia w porządku (w rozmazie czasami zdarzają mi się delikatne zmiany neutro, bazo i mono, ale lekarz onkolog uznał, że "taką mam urodę", tym bardziej, że ostatnie 3 morfologie wyszły już bez zarzutów). USG 2 razy w rocznym odstępie. TK wszystko w normie. Robiłem wcześniej jeszcze krew na lamblie, ale podobno na to najlepiej zrobić kał i to dobowy, bo z krwi lubi nie wyjść?

Najbardziej mi dokuczają bóle pod prawym żebrem, takie gniotące nie ostre, centrum bóli to miejsce pod żebrami, ale bóle te rozlewają się w dół w kierunku jakby wyrostka (tam mam tą dziwną niewyczuwalną z zewnątrz masę), w lewo nad pępek, oraz w okolicach prawej strony pępka. Do tego plecy, tak pod łopatką, pod żebrami z tyłu i boku, jak i kręgosłup w okolicach między łopatkowych.

Dodam, iż miesiąc temu spuchło mi prawe jądro - były to żylaki prawego powrózka nasiennego - urolog wyciął mi je w operacji zwykłej (nie-laparoskopowej). Podobno te żylaki zdarzają się zazwyczaj w lewym jądrze, kiedy są w prawym to wskazuje na możliwe problemy w jamie brzusznej, co dodatkowo mnie zaniepokoiło.

Jem w miarę normalnie, zawsze starałem się ograniczać węglowodany proste (na które akurat mam największy apetyt), mięso lubię, warzyw też sporo. Piję tylko piwo i to tylko weekendowo, palenie rzuciłem 7 lat temu. Ewentualny stres wynika tylko z aktualnych problemów zdrowotnych. Praca - sporo siedzę tak za kółkiem jak i przed komputerem. Ogólnie od dobrych kilku lkat staram się zdrowo trzymać - joga, rower, siłownia - no i niestety takie problemy mnie i tak zaatakowały. Smutny

MO pije od kilku lat i wszystko było ok, do momentu kiedy zaczęły się w/w problemy. Smutny

Znajoma mówi, że to może być woreczek i powinienem coś brać na rozrzedzenie żółci. Już sam nie wiem co mam robić. Z góry dzięki za porady.
« Ostatnia zmiana: 05-11-2014, 19:23 wysłane przez Agata » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 22-09-2014, 18:15 »

Wygląda na to, że to nerwobóle, więc zamiast tych wszystkich badań, od których zdrowy by się rozchorował, lepiej zrobić serię masaży i mieć z głowy.

Cytat
Znajoma mówi, że to może być woreczek i powinienem coś brać na rozrzedzenie żółci.
I co jeszcze mówi znajoma?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Buubi
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2007
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #2 : 22-09-2014, 18:25 »

Wygląda na to, że to nerwobóle, więc zamiast tych wszystkich badań, od których zdrowy by się rozchorował, lepiej zrobić serię masaży i mieć z głowy.

Cytat
Znajoma mówi, że to może być woreczek i powinienem coś brać na rozrzedzenie żółci.
I co jeszcze mówi znajoma?

Miała podobne objawy i akurat leczenie w tym kierunku jej pomogło.

A propos masaży, to od niedawna chodzę do refleksologa na masaże stóp i zastanawiam się nad wybraniem się do masażysty kręgarza.
« Ostatnia zmiana: 05-11-2014, 19:24 wysłane przez Agata » Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #3 : 22-09-2014, 18:35 »

Cytat
kał w kolorze toffi. Wszystko to wskazywało by na schorzenia trzustki
Przy chorej trzustce objawem charakterystycznym jest stolec w kolorze cementu oraz, w zależności od fazy choroby: znaczne wychudzenie (nie przyswajanie białka), biegunki (nie przyswajanie tłuszczu) ostatecznie cukrzyca.

Trzustka podlega regeneracji, pod warunkiem, że medycyna (konwencjonalna, czy nie) nie zakłóci procesu samonaprawy.
« Ostatnia zmiana: 22-09-2014, 19:25 wysłane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 22-09-2014, 18:36 »

Cytat
Miała podobne objawy i akurat leczenie w tym kierunku jej pomogło
Diagnoza per analogiam?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Buubi
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2007
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #5 : 22-09-2014, 19:03 »

Cytat
Miała podobne objawy i akurat leczenie w tym kierunku jej pomogło
Diagnoza per analogiam?

Ot sugestia msn-wink
Zapisane
Buubi
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2007
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #6 : 15-10-2014, 12:32 »

Byłem na masażach u kręgarza, poprawy nie zaobserwowałem niestety. Smutny Od około miesiąca boli mnie również z lewej strony z samego boku oraz po jedzeniu dochodzi tępy ból ze środka nadbrzusza między pępkiem a mostkiem, do tego ból pleców w okolicach między łopatkowej i niżej coraz mocniejszy. Nowych badań nie robiłem, obawiam się, czy to nie będzie przewlekłe zapalenie trzustki, które (z tego co piszą) jest trudne do zobrazowania i zdiagnozowania i potrafi nie dawać wyników większości badań. Nic innego mi do głowy nie przychodzi, a po prostu cierpię z miesiąca na miesiąc coraz bardziej. Smutny
« Ostatnia zmiana: 05-11-2014, 19:25 wysłane przez Agata » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #7 : 15-10-2014, 12:55 »

Z ustępowaniem bólu po masażach różnie bywa, potrafi to trwać nawet kilka miesięcy, rzecz jasna o ile to są nerwobóle, a masaż głęboki i zrobiony w seriach.
Żeby zdiagnozować przewlekłe zapalenie trzustki trzeba zrobić badanie krwi, leukocyty i amylazę. Gdy są powiększone to dalej zabawa z USG i innymi badaniami obrazowymi, a potem się modlić, aby się dobrze skończyło. Na pocieszenie, takie zapalenie dopada przeważnie osoby nadużywające alkoholu.
Zapisane
Buubi
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2007
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #8 : 15-10-2014, 13:10 »

Morfologię, w tym leukocyty mam dobre, amylaza też w normie, alkohol pijam weekendowo i w ilościach max 3 piwa. Ostatnio pijany byłem 10 lat temu. Czy to wyklucza PZT? Bo już skołowaciałem.
« Ostatnia zmiana: 05-11-2014, 19:26 wysłane przez Agata » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #9 : 15-10-2014, 13:22 »

Amylaza może być w normie. Można sprawdzić też cukier Z badaniami właśnie taka jest jazda, rzadko kiedy coś wiadomo na pewno.
Przy zapaleniu ból występuje szybko po jedzeniu i wraz z rozwojem choroby narasta, aż nie do wytrzymania. Upierdliwe są biegunki, generalnie choróbsko do leczenia szpitalnego.
« Ostatnia zmiana: 15-10-2014, 13:27 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #10 : 15-10-2014, 14:12 »

Moje doświadczenia z "zapalonymi trzustkami" (nie tylko u osób nadużywających) są równie dramatyczne jak podaje Scorupion, ale dlaczego zakładasz taki scenariusz bo dr googl powiedział? Ty opisujesz tylko ból, nie masz innych objawów? Zapalenie nawet przewlekłe nie jest statyczne, ale raczej dynamiczne i powinieneś mieć też nowe, inne objawy, szczególnie, że jak podajesz, trwa to  już 1,5 roku. 
Słabo też napisałeś co tak naprawdę jesz (jakieś dzienny jadłospis) i czy zauważyłeś, że po jakiś produktach objawy się nasilają? Masz apetyt czy wstręt do jedzenia?
Ile miałeś masaży i czy robił je ktoś komu można ufać?
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Buubi
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2007
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #11 : 15-10-2014, 14:49 »

Nie zakładam takiego scenariusza broń Boże, po prostu nie wiem co mi dolega przy ingorancji lekarza, na pewno wiele osób na tym forum przeżywało coś takiego. Do tego objawy: przede wszystkim ból prawego nadbrzusza, ból pleców szczególnie kręgosłupa i po jedzeniu ból środkowego nadbrzusza nasuwa trzustkę. Stolce wieczorem bobki, rano luźne. Do tego częste gazy, brzuch w zasadzie częściej wzdęty niż nie. Problemy moje trwają od 1/5 roku to prawda, ale tak naprawdę mocno doskwierają mi gdzieś od 4-5 miesięcy i każdy następny miesiąc jest gorzej. Od pewnego czasu jadłospis wygląda tak: śniadanie 4 kromki z wędliną, obiad warzywa gotowane / sałatki + mięso, kolacja wafle ryżowe z wędliną / serem,do tego jabłka, banany, jakaś surówka, wydaje mi się że po tłustym obiedzie mam większe bóle. Apetyt ogólnie mam, choć ostatnio boje się jeść większe porcje bo wtedy pojawiają się bóle/uciski w nadbrzuszu. Co ciekawe gdy nie jej dość długo też czuję coś typu ssanie. Co do masaży to miałem 2 u kręgarza, do tego chyba z 10 masaży stóp u refleksologa. Z góry dzięki za odpowiedź
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #12 : 15-10-2014, 19:48 »

Sądząc po objawach, stawiałbym na zapalenie nerwu międzyżebrowego.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #13 : 15-10-2014, 20:16 »

Buubi sam robi sobie problem wygłupiając się z masażami. Do czego potrzebny ci ten masaż stóp? Gejsza jesteś? Czy masz zapalenie nerwów albo ścięgien w stopach? Ile razy można pisać jak ma wyglądać skuteczny masaż?
Może to i zapalenie trzustki, ale prawdopodobieństwo znikome. Z reguły jak się słyszy tętent kopyt to rozglądamy się za kobyłami, a nie zebrami. Zapalenie trzustki zdarza się raz na ileś tysięcy, bóle od zapalenia nerwów są powszechne.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #14 : 19-10-2014, 20:26 »


Buubi, odstaw gluten.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #15 : 19-10-2014, 20:43 »

Organizm ludzki pełen niespodzianek jest. Znam przypadek, kiedy bóle brzucha znacznie zmalały po rozmasowaniu złogów umiejscowionych z przodu na okostnej miednicy. A ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa malał po rozmasowaniu złogu umiejscowionego tuż przy pępku, nieco po lewej stronie.
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #16 : 19-10-2014, 22:26 »

Organizm ludzki pełen niespodzianek jest. Znam przypadek, kiedy bóle brzucha znacznie zmalały po rozmasowaniu złogów umiejscowionych z przodu na okostnej miednicy. A ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa malał po rozmasowaniu złogu umiejscowionego tuż przy pępku, nieco po lewej stronie.
ciut nad pępkiem.
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Buubi
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2007
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #17 : 20-10-2014, 15:57 »

Zacznę od tego, że masażysta stóp refleksolog stwierdził, że miejsce na stopie które najbardziej bolało podczas masażu odpowiedzialne jest za trzustkę.

Dzisiaj odebrałem kolejne wyniki badań:

- gluten / gliadyna oraz białko mleka krowiego - obecność swoistej IgE <0,35 czyli w normie niewykrywalna
- morfologia i OB super
- profil trzustkowy i wątrobowy plus GGTP w normie wszystko
- glukoza w normie (górna granica 98 - na 70-99)
- Lipidogram - w normie, choć cholesterol w górnej granicy
- powtórnie marker CA19.9 w normie 5,31 czy tu trzustkę można wykluczyć na podstawie tego ?

Szczerze mówiąc w obliczu doskwierających mi objawów, przede wszystkim bolącego boku brzucha, pleców i kręgosłupa, do tego bóli środka nadbrzusza po jedzeniu i porannych luźnych miodowych stolców jestem skołowaciały... Zastanawiam się czy rezonans coś mógłby tu jeszcze się przydać. Podobnież przewlekłe zapalenie trzustki, potrafi dawać takie objawy jak moje, przy czym w pierwszych latach nie daje się zobrazować i nie pokazuje w badaniach. Kierowniczka laboratorium mówiła żebym zapytał lekarza o dyskinezę woreczka żółciowego... Po prostu nie wiem już sam, a objawy są uciążliwe...
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #18 : 20-10-2014, 16:28 »

Jem w miarę normalnie

Zobaczmy czy się da na skróty.

Nie chcesz się leczyć chemicznie to dobrze, chcesz więc zasadniczo zmienić nawyki żywieniowe by organizm odczuł zmianę i ulgę.

Cukier we krwi 100 na czczo sugeruje przeciążenie organizmu jedzeniem.

Spisz w miarę dokładnie jadłospis z 3 kolejnych dni, włącznie z kawami, śmietankami do kawy, orzeszkami, jogurcikami ze słodzikami, słodzikami i co tam jeszcze sobie zapodajesz.

Gdybym chciał uzyskać niewinnie u siebie podobne objawy to zaaplikowałbym sobie 3 x dziennie witaminowe tabletki musujące, które na opakowaniu mają napisane, że są słodzone np. aspartamem. Albo może codziennie na śniadanie jadł pieczywo z białym serem i odrobiną miodu.

Jeszcze raz, co możesz zmienić to możesz zmienić jedzenie,
jeśli spiszesz dokładnie co jesz i łykasz to może uda mi się zainspirować właściwy kierunek poszukiwania zmian.

Ale oczywiście nie nalegam.



ps
wiek, wzrost, waga, grupa krwi?
« Ostatnia zmiana: 20-10-2014, 16:49 wysłane przez VVV » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #19 : 20-10-2014, 17:15 »

Cytat
Zacznę od tego, że masażysta stóp refleksolog stwierdził, że miejsce na stopie które najbardziej bolało podczas masażu odpowiedzialne jest za trzustkę.
W jakim sensie odpowiada? Przez stopę przebiegają nerwy drażniące trzustkę?
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!