Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 02:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bodybuldier93 - problemy w podjęciu decyzji  (Przeczytany 54942 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #40 : 17-10-2014, 22:07 »

Do 30% raczej nie dodaje się chemii. Trzeba tylko patrzyć, żeby nie była homogenizowana.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #41 : 18-10-2014, 09:36 »

Do powyższego mógłby dodać szersze wyjaśnienie, tylko nie wiem czy mi wolno, bo na DD już wyrzucają mi: "Słonecki podtyka dyskutantom swoje artykuły i twierdzi że to wszystko on pierwszy wymyślił a reszta go tylko kopiuje." Ale niech tam - zaryzykuję. Tutaj jest uzasadnienie, dlaczego śmietany niskoprocentowe są be: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/mleko/mleko-z-koncernow-mleczarskich#Smietanka_i_smietana_z_zakladow_mleczarskich
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Jeszcze
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2010-11
Wiedza:
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #42 : 18-10-2014, 09:41 »

Jest niby coś takiego, co nazywa się mascarpone, w składzie ma pasteryzowaną śmietanę i regulator kwasowości pt kwas cytrynowy. Może to jest jakieś wyjście?
Jest gęsty i bardzo tłusty. Jeśli producent nie kłamie na opakowaniu, możesz spróbować.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #43 : 18-10-2014, 09:49 »

Mascarpone to ser. Nie ma co kombinować tylko znaleźć dobrą śmietanę, albo zrezygnować.
Zapisane
Jeszcze
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2010-11
Wiedza:
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #44 : 18-10-2014, 09:53 »

Mascarpone faktycznie nazywają serem, ale skład ma taki, jak napisałam.

Dobra śmietana to śmietana wiejska zebrana z surowego mleka. Używam tylko takiej, a jak mi zabraknie to nie używam w ogóle.
Ale skoro człowiek twierdzi, że nie ma do takiej dostępu, to podpowiadam rozwiązanie. Niech sam zdecyduje.
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #45 : 18-10-2014, 10:40 »

Sklepowe śmietanki 30% (chyba) bez chemii, nie homogenizowan3 to np. Miletto z Czarnkowa (sklepy Netto), Polana z Wrześni (sklepy Polomarket), mistrza Jana (większość sklepów)...
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Bodybuldier93
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 03.10.14
Skąd: DG
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #46 : 18-10-2014, 17:15 »

Dobra to będę w takim razie szukał śmietany tych firm u mnie w mieście, może gdzieś znajdę, a tego mistrza Jana to gdzie można dostać bo u mnie są sklepy Auchan, Biedronka, Lidl, Tesco, Real, Intermarche, kaufland i raczej tej śmietany tam nie widziałem. Gdzie ty kupujesz takie śmietany?
Aha i powiedzcie mi w jakich sklepach najtaniej kupić jajka 1? Jak będę miał wolne to poszukam gdzieś na targowiskach, ale jak nie mam możliwości to kupuję w biedronce, ale trochę drogo wychodzi 4zł za 6 jajek. Mam jeszcze pytanie o imbir suszony w całości, bo kiedyś taki kupiłem w sklepie internetowym i zastanawiam się czy jest to dobry produkt i można go spożywać bez wahania?
Zapisane

W zdrowym ciele, zdrowy duch.
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #47 : 18-10-2014, 17:49 »

To były śmietanki, śmietanę to dostaniesz np. 22% piątnicy bez chemii i wiele innych też.
Ja jajka na targowisku kupuję po 20-25gr. za sztukę, biorę od razu po 30 lub 60 sztuk i tak szybko się kończą. Oczywiście są to 1ki (tak przynajmniej mają napisane) tylko, że małe. W jajkach małych czy dużych żółtka są podobnej wielkości więc nie warto przepłacać za białko (które często u mnie idzie i tak do zlewu).
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Bodybuldier93
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 03.10.14
Skąd: DG
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #48 : 18-10-2014, 19:08 »

Dobra to będę szukał tych śmietan i jajek jak będę miał wolne czyli w poniedziałek, albo we wtorek. Mam kolejne pytanie, jeżeli kupiłem dynię to czy można ją jeść na surowo? I czy można takie świeże pestki dodać do KB?  Czemu wywalasz białko do zlewu?
Zapisane

W zdrowym ciele, zdrowy duch.
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #49 : 18-10-2014, 19:16 »

Czemu wywalasz białko do zlewu?
To takie tam naleciałości od Optymalnych...
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #50 : 18-10-2014, 19:36 »

Okropne! Wyrzucać dobre jedzenie...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #51 : 18-10-2014, 19:52 »

białko (które często u mnie idzie i tak do zlewu).
Surowe białko jaja, nieuchronnie i spektakularnie zapycha kanalizację.
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #52 : 18-10-2014, 21:07 »

białko (które często u mnie idzie i tak do zlewu).
Surowe białko jaja, nieuchronnie i spektakularnie zapycha kanalizację.
Chętnie oddam jakiemuś murarzowi na zaprawę murarską msn-wink.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Bodybuldier93
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 03.10.14
Skąd: DG
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #53 : 19-10-2014, 18:36 »

Wczorajszy jadłospis:

1. Żeberka wieprzowe 250g, Masło 20g, Smalec 20g, Oliwa z oliwek 10g, Śmietana 50g, Kasza jaglana 40g + kalafior

2. KB + łyżeczka ostropestu, łyżeczka siemienia lnianego + dynia gotowana na parze

3. Przed pracą -  Żeberka wieprzowe 350g, Masło 50g, Śmietana 50g + kalafior, bazylia świeża, lubczyk świeży, tymianek świeży, szczypiorek + przyprawy bez cukru

4. W pracy - Placek - 6 jaj, Mąka gryczana 50g, Śmietana 15g, Smalec 10g + kalafior, dynia gotowana + przyprawy bez cukru

Po trzecim posiłku poszedłem na nockę, żadnych zakazanych produktów nie było oprócz tej śmietany zott, a gazy były równie śmierdzące jak wcześniej i było ich dużo. Może nie tak wiele jak wcześniej, ale były. Od czego to może być?  

Czy może to normalne, że na nocce takie bąki wale bo właściwie organizm powinien spać a ja pracuję i jest trochę przestawiony zegar życiowy?

Dodatkowo, przy takim jedzeniu czuje się najedzony, ale strasznie ociężały jakby było za dużo tłuszczu...
Zapisane

W zdrowym ciele, zdrowy duch.
Jeszcze
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2010-11
Wiedza:
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #54 : 19-10-2014, 18:53 »

Cytat
Dodatkowo, przy takim jedzeniu czuje się najedzony, ale strasznie ociężały jakby było za dużo tłuszczu...
Masło, smalec, śmietana i oliwa w jednym posiłku to jakieś szaleństwo.
No i ten kalafior 3 razy dziennie... a to w końcu warzywo wzdymające.
Jak na mój gust to monotematycznie i ubogo.
A smakowało Ci przynajmniej czy musiałeś się zmuszać?
Często jak się do czegoś zmuszamy, bo takie są zalecenia, to mamy potem niestrawność.
Słuchaj swojego organizmu i nie rób czegoś, czego nie czujesz tylko dlatego, że "tak trzeba".
To co jednemu służy, dla innego może być trucizną.
Zapisane
Bodybuldier93
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 03.10.14
Skąd: DG
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #55 : 19-10-2014, 19:05 »

Cytat
Masło, smalec, śmietana i oliwa w jednym posiłku to jakieś szaleństwo.

Zawsze tak mieszak może to jest powód, czyli lepiej żeby na każdy posiłek było jedno źródło tłuszczy?

Smakować to smakowało, ale czułem się fatalnie w pracy przez pierwsze 3 godziny, później to minęło. smile

A powiedzcie mi czy mogę ten proch z KB dodać do posiłku i zjeść np z udkiem z kurczaka, kaszą gryczaną i masłem?
Zapisane

W zdrowym ciele, zdrowy duch.
scorupion
« Odpowiedz #56 : 19-10-2014, 19:08 »

Cytat
Masło, smalec, śmietana i oliwa w jednym posiłku to jakieś szaleństwo.
Cytat
Jak na mój gust to monotematycznie i ubogo.
To na ubogo czy na bogato, bo się pogubiłem.
Zapisane
Jeszcze
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2010-11
Wiedza:
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #57 : 19-10-2014, 19:20 »

Cytat
Zawsze tak mieszak może to jest powód, czyli lepiej żeby na każdy posiłek było jedno źródło tłuszczy?

Nie wiem czy lepiej, po prostu zastanawiam się jak to mieszasz... smażysz na smalcu i maśle naraz a potem polewasz śmietaną i oliwą, czy jak? Spróbuj to zmienić i przekonasz się, czy to jest przyczyna ociężałości czy nie.
W sumie ja po przejściu na dietę bezglutenową też przez pierwsze dni czułam lekką ociężałość, ale potem minęło. Ale takich mieszanek tłuszczowych nie stosowałam smile

Z KB to niech spece odpowiedzą, ja nie używam, bo takie cuda to nie dla mnie.
Zapisane
Fazibazi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 12.2008
Wiedza:
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #58 : 19-10-2014, 20:00 »

Cytat
trochę drogo wychodzi 4zł za 6 jajek

Mi wychodzi 4zł za 4 jajka "od baby" - taki region Smutny . A gdzie w jadłospisie surowe warzywa (polecam pogryźć zwykłej słodkiej kapusty do żeberek). Według mnie też za tłusto i polecam na razie bez śmietany. Mi osobiście łączenie śmietany z mięsem nie pasuje.
Zapisane
Bodybuldier93
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 03.10.14
Skąd: DG
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #59 : 20-10-2014, 00:06 »

Cytat
Nie wiem czy lepiej, po prostu zastanawiam się jak to mieszasz... smażysz na smalcu i maśle naraz a potem polewasz śmietaną i oliwą, czy jak?

Akurat wczoraj robiłem taki sos maslo oliwa śmietana kalafior dynia i przyprawę  wszystko do blendera i wychodzi super sosik msn-wink wydaje mi sie ze to moze byc przez brokuly i kalafiora a dynia tez jest wzdymajaca?
Zapisane

W zdrowym ciele, zdrowy duch.
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!