Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 08:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy można pić dziurawiec z mieszanką na drogi moczowe?  (Przeczytany 8411 razy)
Cytrynka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 28.01.2014
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 2

« : 10-10-2014, 14:46 »

Chciałabym się dowiedzieć, czy nie ma przeciwwskazań do popijania dziurawca przy jednoczesnej terapii
mieszanką na drogi moczowe. Jestem osobą bardzo znerwicowaną, ze względu na objawy, które mnie nękają
od dziecka i chciałabym się wspomóc z rozsądkiem, dlatego proszę o odpowiedź tych, którzy mają rzetelną
wiedzę w tym zakresie. Dodam, że jestem w trakcie przedłużonej kuracji slow-magiem, akurat w trakcie przerwy. W deklaracji przystąpienia do forum już tłumaczyłam, że dopiero opiszę swoją historię, gdyż ze względu na bardzo nerwowy i napięty okres przedślubny nie mam na to czasu. Na mieszankę na drogi moczowe
zdecydowałam się z powodu bólu i pieczenia przy oddawaniu moczu przewlekle od dziecka. Co zaobserwowałam to to, że podczas picia mieszanki łagodnieje moje karkołomne napięcie mięśni obręczy barkowej, karku i stawu skroniowo-żuchwowego, jeśli jednocześnie pilnie przestrzegam diety, ale o tym się jeszcze rozpiszę dokładniej. Na razie więc proszę tylko o informację, czy mogłabym dołączyć dziurawiec-szklaneczkę dziennie do mieszanki na drogi moczowe?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 10-10-2014, 15:32 »

Można dołączyć dziurawiec.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Cytrynka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 28.01.2014
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #2 : 10-10-2014, 16:26 »

Serdeczne dzięki za odpowiedź Mistrzu!
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #3 : 27-10-2014, 14:06 »

Jak już jest mowa w tym temacie o mieszaniu ziół, to ja chciałabym zapytać czy mogę razem zaparzyć wrzos i prawoślaz. Albo czy mogę pić sam napar z wrzosu i równocześnie łyżkę soku z żurawiny aby zalkalizować mocz.
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #4 : 27-10-2014, 19:49 »

Albo czy mogę pić sam napar z wrzosu i równocześnie łyżkę soku z żurawiny aby zalkalizować mocz.
Mocz ma mieć odczyn lekko kwaśny...
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #5 : 27-10-2014, 20:25 »

Albo czy mogę pić sam napar z wrzosu i równocześnie łyżkę soku z żurawiny aby zalkalizować mocz.
Mocz ma mieć odczyn lekko kwaśny...
... a żurawina nie alkalizuje moczu, a wręcz przeciwnie.

Teoria wrzosowania jest tutaj: http://dailytips.pl/wrzos-zwyczajny/ ale mi się nie podoba, gdyż wiem, że alkaliczny mocz to proszenie się o kłopoty.

Żurawina plus rozsądne odżywianie, szybko i skutecznie, stabilizuje układ moczowy.


Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #6 : 28-10-2014, 13:13 »

Cytat
... a żurawina nie alkalizuje moczu, a wręcz przeciwnie.
i to by było logiczne, że wręcz przeciwnie, dlatego żurawina jest skuteczna na bakterie w pęcherzu a w środowisku zasadowym, bakterie pięknie  się rozmnażają. Jednak ja to gdzieś przeczytałam i dlatego tak sobie wymyśliłam, pełno bzdur w tym internecie wypisują. Ale wracając do wrzosu, który chcę stosować przede wszystkim dla pięknych włosów i przy okazji myślałam o pęcherzu. Należy rozumieć, że w środowisku kwaśnym w ogóle nie zadziała?
Jakie to jest rozsądne odżywianie dla stabilizacji układu moczowego?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!