Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 10:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tłuszcze  (Przeczytany 10893 razy)
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« : 11-10-2014, 08:32 »

Jak to jest z tymi tłuszczami, w/g piramidy Biosłone najlepsze tłuszcze dla człowieka są zwierzęce tj masło (GHEE też?), śmietana, smalec. Rozumiem że smalec gęsi, strusi mimo że nie są wymieniane w piramidzie i artykułach też są dobre bo są zwierzęce? A co sądzicie o tłuszczu kokosowym? Te 3 ostatnie, czytałem że są podobno wyjątkowo zdrowe.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #1 : 11-10-2014, 08:43 »

A o czym jeszcze słyszałeś, że jest wyjątkowo zdrowe?
Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #2 : 11-10-2014, 09:26 »

Nic w tym momencie nie przychodzi mi na myśl. Dużo czytam po prostu.
Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #3 : 12-10-2014, 10:52 »

Napisze ktoś jak to jest z tymi tłuszczami.. Skorpion widzę że aktywnie się tu udzielasz, myślę że masz sporą wiedzę na temat zdrowia, mógłbyś odpisać na temat, bo takie czepianie się niczemu nie służy, mnie na pewno. Staram się uzupełniać wiedzę, a czego nie wiem, co mi się myli, o te rzeczy dopytuję innych.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 12-10-2014, 12:18 »

Ja bym napisał, ale obawiam się, że szambonurki zaraz zarzucą mi, że to przerobiona teoria Kwaśniewskiego.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 12-10-2014, 15:27 »

A zresztą, co mi tam... Oceńcie sami, czy to przerobiona teoria Kwaśniewskiego: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/substancje-odzywcze/tluszcze
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Jeszcze
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2010-11
Wiedza:
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #6 : 12-10-2014, 16:34 »

Do smażenia smalec (gęsi, kaczy, wieprzowy), masło klarowane i tłuszcz kokosowy (wyłącznie w szklanych opakowaniach i virgin).
Z tym że:
-większość zwierząt z intensywnych hodowli, szczególnie świnki bo najbardziej popularne, karmionych jest paszą GMO, więc unikam i ich mięsa i tłuszczu. Ale jak ktoś ma zaprzyjaźnione świnki albo gąski to czemu nie.
-tłuszcz kokosowy virgin ma zapach kokosu, więc pasuje raczej do słodkich placków niż do mięsa, jest drogi i nie pochodzi z naszej strefy klimatycznej, więc wedle uznania.

Na zimno masło, śmietana (prawdziwe), i nierafinowane oleje tłoczone na zimno (z oliwek, lniany, z pestek dyni czy kto co tam lubi), oprócz kukurydzianego i rzepakowego (potencjalnie GMO), choć nie wiem czy te dwa ostatnie istnieją w wersji nierafinowanej.

Reszta do śmieci.

To wg zdrowego rozsądku, nie wiem na ile zgadza się z Biosłone smile
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #7 : 12-10-2014, 19:30 »

Do smażenia smalec (gęsi, kaczy, wieprzowy), masło klarowane i tłuszcz kokosowy (wyłącznie w szklanych opakowaniach i virgin).
Jak ktoś się boi smalcu to do smażenia może używać rafinowanego oleju kokosowego, jest bezwonny w odróżnieniu od tego 'bio' czy 'organicznego'.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Jeszcze
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2010-11
Wiedza:
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #8 : 12-10-2014, 19:58 »

Tyle że do rafinacji używa się wysokich temperatur i rozpuszczalników chemicznych, a potem jeszcze pakuje w plastik. To już wolę kokosowo pachnący kotlet smile
Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #9 : 13-10-2014, 08:20 »

Dzięki jeszcze za konkretną odpowiedź, i reszcie też . Jest bezzapachowy kokosowy w słoiku: http://drpelc.pl/oleje/73-olej-kokosowy-bezzapachowy-ekogram-zielonki-900ml.html
Mistrzu, artykuł ten czytałem z 5 razy minimum. Ciekawy jestem co uważacie na temat innych
tłuszczów, w większości nie wymienionych w książce czy artykułach na Biosłone.
Rzepakowy istnieje oczywiście w wersji zimnotłoczonej (ale nie rafinowanej, wiem to z książki Zdrowie na własne życzenie).
Co do śmietany to nie mam możliwości spożywać innej niż kupna. A szkoda. Do zup inne tłuszcze chyba nie za bardzo pasują, no bo co dasz masło, smalec czy oliwę z oliwek...
Gęsi, kaczy, strusi czytałem, słyszałem że są wyjątkowo dobre. Niemcy podobno wykupują w dużych ilościach nasze gęsi albo ich tłuszcz, dokładnie nie pamiętam. Żydzi masowo zjadali tłuszcz gęsi też.
Jeśli chodzi o smalec wieprzowy ze skwarkami, to kupiłem jakiś czas temu ze 3 opakowania smalcu bez konserwantów i innych rzeczy. I mi wyjątkowo smakuje, smażę na nim i jem na zimno. Ale była to jednorazowa akcja, co do tych ze sklepów to faktycznie wydaje się że nie są za dobre.
Zapisane
Plantator
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.2013
Skąd: Podbeskidzie
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #10 : 13-10-2014, 09:42 »

Olej rzepakowy jak najbardziej można kupić w wersji tłoczonej na zimno i nieoczyszczony, nie wiem tylko czy jest z upraw GMO czy ekologicznych bo na butelce nic nie pisze na ten temat.
Do smażenia natomiast polecam masło klarowane.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!