Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 19:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Luźne stolce u 2 latka  (Przeczytany 7300 razy)
M.
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: zawsze
Wiadomości: 4

« : 03-11-2014, 15:44 »

Stolce ponad 2 latka, są nieraz na tyle luźne, że wylewają się za pieluchę, dodatkowo, codziennie są papkowate, są w nim nie strawione resztki dosyć często, np. kasza jęczmienna, ziarna, malutkie kawałki warzyw... nie zawsze, chociaż mam wrażenie, że dziecko słabo gryzie, często prawie od razu połyka, po kilku przegryzieniach, ale luźne są zawsze, raz mniej raz bardziej, załatwia się przeważnie raz dziennie, sporadycznie 2-3, bardzo sporadycznie pojawił się uformowany stolec, plastelinowy. Ale tak np. że o godzinie 8:00 uformowany, a 9:00 już luźny (nic nie jedzone, ani nie pite między defakacjami), czy to normalne ze po 1h tak różna konsystencja? W Maju przy ząbkowaniu były 2-3 dni podczas których, pojawiło się 10 stolców dziennie, odparzona pupa z ranami, część z nich był tylko śluzem. Na początku stałych pokarmów, stolce były uformowane bo kojarzymy, że mocno pracowała mimika dziecka, podczas defekacji, teraz idzie to łatwo, ale jest bardzo luźno. Czy powinniśmy zrobić jakieś specjalistyczne badania, czy udać się do jakiegoś specjalisty? Nie wiemy, czy to co widzimy to fizjologia czy nie, nasz pediatra nie jest super pomocny. Z mojej strony dziwi mnie zmiana konsystencji z kiedyś z uformowanej, teraz na bardzo luźną. Niestety kilka dni temu były 3 wypróżeniani, ale 2 ze śluzem, nie wiem czy tego nigdy wcześniej nie zauważyłem, czy śluzu nie było. Obecnie jest tak, że odstawione owoce i jest lepiej, stolec "przykleja" się bardzo mocno do ciała, ale nie jest uformowany. Trochę szorstka skóra na ramionach i udach. Dziecko je wszsytko w miarę chętnie, brak oznak bulowych i innych. Tylko te stolce.
Zapisane
KasikKa
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 19.11.2012
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #1 : 03-11-2014, 17:07 »

Polska trudna jezyka. M. przeczytaj swój wpis raz jeszcze i napisz go po polsku.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!