Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 16:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Grzybica tchawicy  (Przeczytany 43937 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 16-11-2014, 09:26 »

Na portalu ukazał się artykuł: http://portal.bioslone.pl/grzybica_tchawicy
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #1 : 19-11-2014, 13:55 »

Czy można założyć, że zaburzenia rytmu serca mogą być spowodowane również przez przewlekłą grzybicę tchawicy?  
« Ostatnia zmiana: 19-11-2014, 14:22 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #2 : 19-11-2014, 18:59 »

Zastanawia mnie przyczyna tego pytania po przeczytaniu artykułu.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Lodziuniag
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 62
MO: 15.02.2011
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #3 : 19-11-2014, 21:17 »

W pierwszym roku picia MO przeszłam dwie bardzo ciężkie grypy.
Wypluwałam bardzo dziwne rzeczy, byłam chwilami zadziwiona, chwilami przestraszona, ale dzisiaj jestem szczęśliwa, że odchorowałam bez leków i pozbyłam się dużo, naprawdę dużo tego świństwa.
Po przeczytaniu artykułu uświadomiłam sobie, co to było.
Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: 20-11-2014, 02:12 wysłane przez Solan » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #4 : 30-11-2014, 10:35 »

Ja od jakiegoś czasu rano wypluwam zielone kulki ropy i brązowej krwi. Wygląda to ochydnie. Nie wiem czy to grzybica tchawicy akurat, ale nie lecę z tym do lekarza tylko zdaję się na mądrość organizmu i cierpliwie czekam, aż to minie.
Zapisane
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #5 : 07-02-2016, 13:08 »

Na portalu ukazał się artykuł: http://portal.bioslone.pl/grzybica_tchawicy
Mistrzu,

Mam pytanie odnośnie tego artykułu. A mianowicie chodzi o napar do oczyszczania dróg oddechowych:
http://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/oczyszczanie-drog-oddechowych

Zauważyłem, że jednym ze składników naparu jest melisa. Tutaj pytanie, czy długotrwałe spożywanie tego naparu wskazując na melisę może mieć jakieś skutki uboczne jak np. uczucie ospałości? Z tego co wiem, to meilisa działa uspokajająco i rozkurczowo.
Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 07-02-2016, 14:07 »

Artykuły są pisane po to, żeby je przeczytać, zrozumieć i, w razie potrzeby, zastosować, by potem wyrazić swoją opinię o skuteczności lub nieskuteczności.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #7 : 07-02-2016, 14:29 »

Artykuły są pisane po to, żeby je przeczytać, zrozumieć i, w razie potrzeby, zastosować, by potem wyrazić swoją opinię o skuteczności lub nieskuteczności.
Tak. Jest napisane, że w przypadkach bardziej zaawansowanych trzeba dodatkowo wdrożyć roczną kurację naparem ziołowym na drogi oddechowe. Stąd moje pytanie odnośnie melisy, podyktowane obawą o jej właściwości uspokajające.

Chcę wdrożyć kurację naparem, gdyż od czasu do czasu wraca kaszel, który miałem cały czas w dzieciństwie. Zapewne w wyniku brania dużej liczby antybiotyków i mieszkania przez długi czas w pokoju z pleśnią na ścianie w tamtym czasie.

W takim razie wdrożę kurację i się podzielę opinią po dłuższym czasie.
Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #8 : 07-02-2016, 21:02 »

Rob, dłuższy czas stosowałam tę mieszankę i nie mogę stwierdzić, że czułam się ospała.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #9 : 08-02-2016, 09:20 »

Nikt nie jest w stanie przewidzieć jak zadziała na ciebie melisa. Jedyny sposób, żeby się przekonać, to picie mieszanki przez parę dni i obserwacja własnego organizmu. Jedną znaną mi osobę melisa pobudzała. Zamiast obawiać się na zapas, lepiej po prostu czytać, działać, obserwować i wyciągać wnioski.
« Ostatnia zmiana: 08-02-2016, 10:26 wysłane przez Gloria » Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #10 : 11-02-2016, 14:06 »

Robię od dzisiaj kolejne podejście z naparem na drogi oddechowe. Jak pisze Pan Józef w swoim artykule Grzybica tchawicy, konieczna jest cierpliwość. Teraz już widzę, że nie mam wyjścia. Muszę uzbroić się w ogromną cierpliwość. Za każdym razem czytając ten artykuł myślę, że w 100% opisany jest tam mój przypadek. Już nie mogę sobie poradzić z tym napadowym kaszlem, kichaniem, pustym odbijaniem, ciągłym chrząkaniem, czasami zachrypieniem, łzawieniem oczu.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2016, 22:24 wysłane przez Gloria » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #11 : 11-02-2016, 14:15 »

Także zapytam o napar.
Cytat
Uzyskane 3 szklanki naparu należy wypić następnego dnia w przerwach między posiłkami, tj. co najmniej 30 minut przed posiłkiem i 40 minut po posiłku, najlepiej małymi łykami.
Jak wypijam ten napar, 30 minut przed posiłkiem i 40 minut po posiłku, ale wszystko naraz, to źle?
Bo jem dość nieregularnie, wtedy gdy jestem głodny tylko.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #12 : 14-02-2016, 15:57 »

Tam jest napisane, między posiłkami, ale min. 30 min przed lub 40 min po posiłku. Więc możesz to wypić również 2 h po posiłku lub 2 h przed posiłkiem.

Przypuszczam, że zalecenie, aby pić małymi łykami, jest po to, aby dłużej oddziaływać na obszary przy tchawicy, co w efekcie jest skuteczniejsze. Mogę się mylić. Oczywiście nikt Ci nie zabroni zrobić po swojemu smile.
« Ostatnia zmiana: 15-02-2016, 07:07 wysłane przez Gloria » Zapisane
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #13 : 14-02-2016, 17:06 »

No ok, ja piję małymi łykami przez około godzinę cały termos.
Czy muszę to dzielić, trochę rano, trochę w południe i wieczorem?
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #14 : 14-02-2016, 17:23 »

Przez godzinę, to ja czasem piję jeden kubek, który jest nakrętką termosu. Najlepiej jest to rozłożyć na cały dzień w miarę możliwości.
Zapisane
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #15 : 26-02-2016, 17:02 »

Ja zacząłem myśleć o naparze z uwagi na trwające od 3 tygodni kołatanie/zwalnianie bicia serca nie wiem jak to opisać, ale jest to niepokojące i się zastanawiałem czy to w wyniku grzybicy tchawicy - jak opisane w artykule, że może wpływać na pracę serca. Dziś zrobiłem EKG serca i lekarz (eh) powiedział, że jest wszystko w porządku, ale profilaktycznie mnie przesłuchał tradycyjnie i powiedział, że jest coś nie tak w biciu serca i wypisał skierowanie na badanie Echo serca i Holtera. Nie wiem co o tym myśleć, trochę się tym zaczynam stresować. Jutro zaczynam pić napar, ale boję się, że w wyniku wieloletniego braku ruchu (siedząca praca i potem siedzenie w domu codziennie) mogło doprowadzić do jakiejś zmiany w sercu Smutny. Dodam, że towarzyszy mi od 3 tygodni sporadycznie suchy kaszel z tym, że czasem się jakby coś odrywało lekko, a bicie serca średnio 2 razy na 5 minut nie jest w tym samym rytmie i jest to dziwne jakby spowolnienie i nagłe mocniejsze zabicie serca. Co o tym myślicie?
« Ostatnia zmiana: 26-02-2016, 17:29 wysłane przez Rob » Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #16 : 26-02-2016, 17:15 »

Miałem tak samo jak opisujesz i prawdopodobnie wywołała to moja grzybica tchawicy, z którą również walczę. Moment, w którym to się zaczęło, poprzedził rok tragicznego odżywiania się. Uważam, że mocno to dokarmiło grzybicę i rozrosła się solidnie, bo pojawiło się też dużo utrudnień w oddychaniu oraz świsty i szumy.

Z problemów z sercem w 4 miesiące wyleczył mnie Mistrz a grzybica tchawicy jakby słabnie, więc liczę na jej bliski koniec smile
Zapisane
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #17 : 26-02-2016, 17:22 »

Miałem tak samo jak opisujesz i prawdopodobnie wywołała to moja grzybica tchawicy, z którą również walczę. Moment, w którym to się zaczęło, poprzedził rok tragicznego odżywiania się. Uważam, że mocno to dokarmiło grzybicę i rozrosła się solidnie, bo pojawiło się też dużo utrudnień w oddychaniu oraz świsty i szumy.

Z problemów z sercem w 4 miesiące wyleczył mnie Mistrz a grzybica tchawicy jakby słabnie, więc liczę na jej bliski koniec smile
Hm troszkę mnie uspokoiłeś. Przyznam się szczerze, że od ponad pół roku gorzej się odżywiam, tzn. fastfood od czasu do czasu się zdarzy, lub coś z glutenem. W sumie te objawy trwają zaraz od tłustego czwartku, kiedy to przez cały dzień jadłem początki i jedzenie z glutenem i dużą ilością węglowodanów. Trzeba wrócić na odpowiednie tory. Mam tylko nadzieję, że z moim sercem jest wszystko ok.
« Ostatnia zmiana: 26-02-2016, 17:30 wysłane przez Rob » Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Patison
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2012
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #18 : 11-09-2016, 12:44 »

Czy można być uczulonym na oman?
Kiedyś piłam napar oczyszczający drogi oddechowe, ale już 2. raz z rzędu po wypiciu jednego kubka naparu, puchnie mi język, gardło, usta i policzki... Nie wiem czy jest to reakcja na oczyszczanie (choć MO piję już kilka lat), czy też dostałam alergię na oman? Mimo zaprzestania picia naparu te objawy utrzymują się już kilka dni.
Tzw. katar - czyli gęstą wydzielinę w nosie - mam od dziecka.

Proszę o radę czy pić słabszy napar w innych proporcjach, czy jak mam oczyścić górne drogi oddechowe?
« Ostatnia zmiana: 11-09-2016, 13:40 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #19 : 11-09-2016, 18:39 »

Można być uczulonym na oman.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!