Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Brak miesiączki u 16-latki  (Przeczytany 160239 razy)
Book
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: kwiecień2008
Wiadomości: 23

« : 30-11-2014, 17:51 »

Córka skończyła w listopadzie 16 lat, do tej pory nie miesiączkuje. Pojawiły się już u niej cechy dojrzewania, ale nie dostała pierwszego okresu. Do tej pory tłumaczyłam to tym, że ja też dostałam go później, bo po ukończeniu 15 lat, moja mama mając lat 18. Nie wiem jednak czy mamy jeszcze tak czekać. MO pije już od 6 lat.
Czy ktoś miał może podobny problem?
« Ostatnia zmiana: 28-06-2016, 16:26 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 01-12-2014, 10:54 »

Istnieje teoria, że późne wystąpienia pierwszej miesiączki rokuje długowieczność.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #2 : 01-12-2014, 11:04 »

A zresztą, co to za radocha męczyć się z tymi bólami miesiączkowymi, upływem krwi?

 Ja straciłam okres  b. wcześnie w wieku koło 30 lat i byłam kupą szczęścia, choć konowały mnie truły, że jak nie wezmę leków wywołujących miesiączkę - to niechybnie padnę na nowotwór. Za to moje znajome, które miały zaburzenia miesiączkowania w znacznie późniejszym wieku i skwapliwie skorzystały z dobrodziejstw środków hormonalnych - teraz leczą się z różnych guzków i guzów..    
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #3 : 01-12-2014, 11:20 »

Istnieje teoria, że późne wystąpienia pierwszej miesiączki rokuje długowieczność.

Wielokrotnie zastanawiałem się nad późniejszym pokwitaniem u nastolatków, a dłuższym życiem. Pamiętam wielu moich znajomych, którzy wcześniej ode mnie dojrzeli w szóstej, siódmej klasie. Dziś mając ponad czterdziestkę, wyglądam zdecydowanie młodziej od wielu z nich. Niektórzy już nie żyją. Doskonale pamiętam jeden z czynników szybszego pokwitania – sport w szkole uprawiany na wynik. Brali udział w zawodach, walcząc o pierwsze miejsce. Dziewczyny nie były już dziewczynami, tylko kobietami, a chłopcy mężczyznami. Dziś obserwacje kontynuuję na rówieśnikach moich dzieci.

« Ostatnia zmiana: 01-12-2014, 11:27 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #4 : 01-12-2014, 12:43 »

Kwaśniewski też wielokrotnie wspominał, że prawidłowo odżywiony organizm później dojrzewa - im później tym lepiej.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #5 : 01-12-2014, 13:31 »

Cytat
ja też dostałam go później, bo po ukończeniu 15 lat, moja mama mając lat 18.
Nie ma powodu do zmartwień.
Zapisane
Book
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: kwiecień2008
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #6 : 01-12-2014, 16:31 »

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi, nie chcę niczego przegapić, żeby córa nie miała do mnie kiedykolwiek pretensji. Mam nadzieję, że to taka nasza uroda, ja dostałam późno i bardzo wcześnie go straciłam, przyznam że mając czterdziestkę już się z tym nie męczę. Zrobiłam jej wyniki krwi, wszystko w normie oprócz takiego skrótu gran. kwasochłonne % 1,0 (poniżej normy). Nie wiem co to oznacza, męczy ją też ostatnio bardzo częste chodzenie przed zaśnięciem do toalety i czasami boli ją z tyłu w lewym boku, okolica nerek, przy tym nie ma żadnych innych objawów infekcji pęcherza moczowego.
Zapisane
Marita03
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2007
Skąd: Sosnowiec
Wiadomości: 202

« Odpowiedz #7 : 02-12-2014, 21:00 »

Moja córka nie miesiączkowała chodząc do liceum. W trzeciej klasie wybrałam się z nią do świetnego specjalisty. Zrobił USG wszystko ok. i zapytał, zależy Ci na tej miesiączce, córka na to - bardziej mamie. To przyjdzie w swoim czasie i przyszła za kilka miesięcy. Właśnie jest w ciąży z drugim dzieckiem i w maju oczekujemy szczęśliwego rozwiązania.
Zapisane

marita
Book
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: kwiecień2008
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #8 : 26-08-2016, 14:44 »

W 2014 roku założyłam ten wątek, pisząc o swoich obawach dotyczących braku miesiączki u córki.
Czekałyśmy z wizytą u ginekologa do dnia dzisiejszego, córka za 2 miesiące kończy 18 lat - podjęłam decyzję, że nie możemy już czekać. Niestety u nas tak dobrze się nie skończyło jak u Marita03. Przyznam, że świat mi się zawalił.
Diagnoza: zespół Mayera-Rokitansky'ego - brak pochwy i macicy.
Nie wiem jak w tym mamy się odnaleźć.
« Ostatnia zmiana: 26-08-2016, 15:07 wysłane przez ArtComp » Zapisane
ArtComp
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 58
MO: 23.01.2017
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #9 : 26-08-2016, 15:12 »

Book - nie wiem czy/na ile będzie to dla Was pomocne, ale znalazłem informację, że:

Cytat
Zespół Mayera-Rokitansky'ego-Küstera-Hausera (MRKH) [...].
Jednak współczesna medycyna daje szansę na udane życie seksualne, a nawet na macierzyństwo.

Cały artykuł znajduje się tutaj.
Zapisane

| ZZO | DP | MO | KB | OJ | SO | GBG | SB
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #10 : 26-08-2016, 15:24 »

Jeśli nie wykształciły się narządy, zalecałbym wizytę w Gabinecie w Warszawie u Machosa i Poziomka lub w Strzelcach u Mistrza. Może tu mieć coś na rzeczy spory problem energetyczny. Czy taka diagnoza lekarza to musi być wyrok - nie mam wiedzy, czy narządy mogą się jeszcze wykształcić. Pewnie nie, ale warto sprawdzić czy przypadkiem nie ma też innego problemu.
Zapisane
Book
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: kwiecień2008
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #11 : 26-08-2016, 16:14 »

Czytałam ArtComp ten artykuł i przez ostatnie 2 godziny wiele innych, w tej chwili męczy mnie również to o czym pisze Shadow, a mianowicie czy w związku z tym zespołem nie ma innych problemów.
Jakiś czas temu wyszła na USG jakaś torbielka na nerce, od małego ma taką przypadłość, że nie może długo stać, bo przytrafiają się osłabnięcia, nie mówiąc już o biegach na w- f. Teraz to wszystko z tym wiążę.
Nie mogę zebrać myśli, nie wiem gdzie się udać i czy już szukać jakiś konsultacji w Poznaniu, bo z tego co się zorientowałam tam prowadzona jest rekonstrukcja pochwy.
Pewnie bardzo chętnie skorzystałabym z wizyty u Mistrza, bo jesteśmy spod Wrocławia, to chyba tam nam bliżej jak do Warszawy.
« Ostatnia zmiana: 26-08-2016, 16:53 wysłane przez ArtComp » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #12 : 30-08-2016, 20:54 »

W takich przypadkach, drugim niedawno poruszonym był ropień na płucach, to pędem do medyków.
Zapisane
Book
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: kwiecień2008
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #13 : 01-11-2016, 19:54 »

Drogi Scorupionie, teraz po 2 miesiącach od pisania mojego powyższego posta trochę inaczej myślę o tej całej sprawie, ale i tak nie rozumiem Twojej sarkastycznej "porady". Dla mojej córki życie w pewnym momencie straciło sens. Mamy wynik rezonansu, który potwierdza brak macicy (tylko jest jej strzępek) oraz niewykształconą pochwę.
Chciałam jednak poradzić się, jak mogę jej pomóc jeżeli chodzi o kołatania serca. Ten zespół - MRKH to niestety także inne problemy.
« Ostatnia zmiana: 02-11-2016, 08:11 wysłane przez Gloria » Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 659

« Odpowiedz #14 : 01-11-2016, 20:04 »

W wypowiedzi Scorupiona akurat nie było sarkazmu.
Z kołataniem serca jedźcie do Mistrza, skoro macie blisko.
« Ostatnia zmiana: 02-11-2016, 08:11 wysłane przez Gloria » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #15 : 01-11-2016, 20:24 »

No cóż, Bookowi nie udało się zrozumieć prostego tekstu. Napiszę więc jeszcze raz. Są przypadki wymagające interwencji medycznej. Nieraz natychmiastowej, nieraz spokojniejszej, ale bez niej będzie bieda. Nieszczęśliwy przypadek twojej córki do takich się zalicza. Czyli porada, a nie "porada" wskazuje drogę do medycyny akademickiej, coś jej tam mogą pomóc metodami chirurgicznymi.
« Ostatnia zmiana: 02-11-2016, 08:12 wysłane przez Gloria » Zapisane
Book
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: kwiecień2008
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #16 : 28-06-2017, 20:20 »

Mam pytanie dotyczące problemu córki, u której stwierdzono zespół MRKH, czyli brak pochwy i macicy. Chcemy jej pomóc i odbyliśmy wizytę u profesor, która zaproponowała wytworzenie pochwy z jelita (nie wiem, czy dobrze zapamiętałam - z otrzewnej). Pomijam fakt, że jestem postępowaniem tej profesor bardzo zniesmaczona, ogromne ceny za wizyty, a mówi, że chce pomóc młodym ludziom. Gdy zapytałam, czy zabieg jest refundowany, dwuznacznie się uśmiechnęła.
Wszystko jednak zrobię, aby pomóc mojej jedynej córce, która jest u skraju załamania. Proszę jednak o pomoc i poradę czy ten sposób wytworzenia pochwy będzie dobry, czy szukać innych specjalistów?
« Ostatnia zmiana: 29-06-2017, 07:31 wysłane przez ArtComp » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #17 : 29-06-2017, 11:18 »

Dobrze trafiłaś, tu na forum są sami specjaliści od chirurgii rekonstrukcyjnej hehehe.
Nie sęp na dzieciaku, tylko działaj. Ja bym skonsultował jeszcze z innym lekarzem, a najlepiej poszukaj osób, które przeszły podobny zabieg.
Zapisane
Book
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: kwiecień2008
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #18 : 16-01-2018, 17:09 »

Nawiążę do naszej sprawy i powiem, że dobrze się stało, że nie zaufałam pierwszej pani profesor, dobre miałam  wrażenie, że liczy się tylko pieniądz, (i proszę mi wierzyć nigdy nie sępię na moim dziecku). Trafiliśmy do Poznania, tam spotkaliśmy lekarkę, która zaleciła najpierw rozciąganie zachyłka pochwy, na szczęście przynosi to skutki. Gdybym została przy pani profesor, pewnie córka byłaby już po operacji wytworzenia pochwy z fragmentu jelita.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!