Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 08:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jelito drażliwe u żony - PILNA prośba o pomoc !!!  (Przeczytany 31466 razy)
Bioart
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2013-08-30
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #20 : 03-01-2015, 14:04 »

Ostatnio zaczęłam wprowadzać duże ilości produktów kojących nabłonek jelitowy - olej i siemię lniane, pieczone buraki, olej kokosowy, babkę plesznik zmieloną na pył, i nadal nie jest normalnie, ale już nieco lepiej. 

napisz proszę 2 słowa lub podaj link - jak aplikować ww elementy diety, w jakiej formie i ilości ...
Zapisane
Bioart
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2013-08-30
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #21 : 03-01-2015, 15:19 »

Artykuł Kamila powinien rzucić nieco światła na te kwestię: http://portal.bioslone.pl/obalanie_mitow/zespol_jelita_drazliwego_mit_XXI_wieku

Panie Józefie - artykuł ten przeczytałem zaraz po opublikowaniu na portalu (razem z żoną) i wczoraj zrobiliśmy powtórkę. Opisane tam perypetie z nadętą pychą medycyną oficjalną - to także kawałek naszego życia.
Pełna zgoda co do jego zawartości merytorycznej - powiedziałbym że było to wręcz dla nas odkrywcze, nowe świeże spojrzenie na sprawę dolegliwości jelitowych!
Pozostaje jedynie kwestia jak zaaplikować praktycznie jego zalecenia ?

Cytat
Żeby wreszcie usunąć przyczynę, a nie objawy, trzeba bezwzględnie odstawić wszystkie produkty mączne: chleb, bułki, wypieki cukiernicze, słodycze.

gluten pod każdą postacią oboje odstawiliśmy - żona 1,5 roku, ja rok. Choć przyznam, że żona w czasie okresu czasami "zgrzeszy" jakimś batonem czekoladowym typu Danusia ;-)

Cytat
Ponadto produkty wysokowęglowodanowe i przetworzone oraz leki, za wyjątkiem tych, które są nam niezbędne do podtrzymania życia.

wysokowęglowodanowe i przetworzone - odstawione
leki - tylko te które podałem wyżej w razie konieczności rozszalałej alergii

Cytat
Dobrze byłoby przejść na lekko zmodyfikowaną dietę prozdrowotną [10] – tj. jeść przynajmniej 2 ciepłe posiłki dziennie i nie zaczynać diety od jedzenia surowych warzyw.

DP - nie zastosowaliśmy jak dotąd - dla żony pozostałyby tylko zupy jarzynowe 2 razy dziennie, jajecznica na maśle oraz KB jarzynowy

nie mamy doświadczenia w KB z jarzynami ale żona nie może żadnych warzyw surowych - pozostaje jako dodatek sok z kiszonej kapusty i same zmielone nasiona - chyba że jest jakieś warzywo lub sposób na robienie KB z warzyw w tym stanie jelit???
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #22 : 03-01-2015, 17:36 »

Bioart, ja bym nie zaczynała przygody z wodą utlenioną, bo ona też może silnie podrażniać jelita, które już i tak wszystkiego mają dość. Tak jak piszesz - unikałabym wszystkich potraw surowych i kwaśnych, wzdymających. W zasadzie moja dieta jest b. zbliżona do diety wątrobowej, z tym, że unikam glutenu i przetworów mlecznych.  

Chodzi, żeby ukoić ten podrażniony układ pokarmowy, więc kompociki, zupki warzywne, wszystko gotowane i dokładnie przeżute.

Codziennie choćby 1 pieczony burak ok 30 minut w piekarniku, roztarty w mikserze z dodatkiem oleju lnianego. Ma on silne działanie przeciwzapalne i przeciw zaparciowe. Jeśli żona toleruje - to możesz trochę oprószyć kminkiem. Wszelkie gotowane i przetarte surówki też dobrze potraktować olejem lnianym.  

Na noc może spożyć właśnie te buraki, i np 2 łyżki oleju lnianego dodatkowo i Ispagul, przetarte na pył nasiona babki jajowatej zgodnie z przepisem tj  miarkę do 3/4 wody. Może to też być babka plesznik koniecznie roztarta na pył, ale mnie nie udało się tego dokonać, więc przerzuciłam się na aptekę.

Z tymi probiotykami, to tak jak pisał Skorpionek jest dość duże ryzyko, bo nie wiadomo jakich bakterii rzeczywiście brakuje organizmowi.

No i śliwki suszone zalane wodą też mają działanie przeciw zaparciowe. Ja stosuję tą metodę  skutecznie, wieczorkiem, aby rano pójść tam gdzie król piechotą chodzi. Ale żona musi to robić b ostrożnie obserwując reakcje swojego organizmu. W ciągu dnia, albo na nockę dobrze założyć skarpetki octowe, aby wypłukać toksyny, z tym, że w  nocy będzie wstawać na siusiu..    
« Ostatnia zmiana: 03-01-2015, 18:00 wysłane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #23 : 03-01-2015, 18:31 »

elementy diety, w jakiej formie i ilości ...

Spisujesz jadłospis dokładnie? Tak z 3 kolejnych dni, rzuciłby nieco światła, co w nim występuje z rzeczy znanych z możliwości blokowania gojenia jelit.

Spisywanie jest niesamowite. Niesamowite jest to co sam spisujący może dostrzec patrząc na zapis, a nie posiłkując się tylko pamięcią, że przecież wszystko jest OK. Aby się wygoić może warto zidentyfikować produkty, które się powtarzają w jadłospisie i których będziemy bronić jak niepodległości, a czasami się potem okazuje, że kawa bez mleka/śmietanki wchodzi jak woda, a z mlekiem podtrzymuje stan zapalny, ot taki przykład.

Wyrzeczenia nie są na zawsze tylko na czas gojenia, a potem różnie, czasami okazuje się, że smaki się zmieniły i pomimo, że już trochę można to nie ma ochoty.

Zachęcam jeszcze raz do spisywania jadłospisu w formacie data, godzina, gramów(może być na oko),
nie pomijając żadnych troszeczek czegoś tam, zwłaszcza jeśli te troszeczki występują prawie codziennie.

Uważam się za zdrowego, ale podam przykład, koncentrat soku z buraków w płynie bardzo mi służy, a barszcz w proszku już absolutnie nie, generalnie i szczególnie, chemia spożywcza do niedoceniane świństwo jest, a pułapek jest bez liku.

Może Pan Józef przymknie oko na badanie przez spisywanie, to tylko po to by samemu zobaczyć co się naprawdę zjada i pija, założenie, że coś nie szkodzi bo przecież nie może musi być w jakimś punkcie błędne, bo przecież coś to "choróbsko" podtrzymuje.
« Ostatnia zmiana: 03-01-2015, 18:51 wysłane przez VVV » Zapisane
Magdamagdalena
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 05.11.2014 + KB, od 01.2015 bez glutenu
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #24 : 04-01-2015, 18:28 »

Cytat
czytałem obie książki pani doktor oraz słuchałem jej wykładu (dostępny w internecie na mp3) a także rozmawiałem z nią telefonicznie. Już nie pamiętam dokładnie czy to padło w czasie tej rozmowy ale wyraźnie z ww źródeł padła informacja o soku z marchwi jako sposobie odbudowy nabłonka jelit ...

Może dieta nie przyniosła spodziewanych efektów z powodu nietolerancji pokarmowej na niektóre warzywa. Można o tym przeczytać na stronie Pani Ewy Dąbrowskiej. Między innymi przytoczony jest przypadek osoby z nietolerancją na marchew.
"W przypadku alergii pokarmowej należy wykluczyć pokarmy alergizujące i nietolerowane w oparciu o testy na alergie i nietolerancje pokarmowe."
Nie chcę tu niczego forsować, ale mogło być wówczas u Pana żony wskazanie do wersji eliminacyjnej diety warzywno – owocowej (czyli wykluczenie pewnych pokarmów).
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #25 : 04-01-2015, 19:35 »

Cytat
"W przypadku alergii pokarmowej należy wykluczyć pokarmy alergizujące i nietolerowane w oparciu o testy na alergie i nietolerancje pokarmowe."
To jest bardzo dobra koncepcja Pani Ewy Dąbrowskiej, to znaczy pół koncepcji albowiem testy na alergie są drogą zabawą w chybił trafił.

Bioart, jeśli zależy ci na zdrowiu żony przywieź ją do Mistrza i może ogarniecie sytuację. Tu dostaniesz piętnaście niespójnych porad i nadal będziesz w punkcie wyjścia.
Zapisane
Bioart
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2013-08-30
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #26 : 09-01-2015, 23:42 »

Cytat
czytałem obie książki pani doktor oraz słuchałem jej wykładu (dostępny w internecie na mp3) a także rozmawiałem z nią telefonicznie. Już nie pamiętam dokładnie czy to padło w czasie tej rozmowy ale wyraźnie z ww źródeł padła informacja o soku z marchwi jako sposobie odbudowy nabłonka jelit ...

Może dieta nie przyniosła spodziewanych efektów z powodu nietolerancji pokarmowej na niektóre warzywa. Można o tym przeczytać na stronie Pani Ewy Dąbrowskiej. Między innymi przytoczony jest przypadek osoby z nietolerancją na marchew.
"W przypadku alergii pokarmowej należy wykluczyć pokarmy alergizujące i nietolerowane w oparciu o testy na alergie i nietolerancje pokarmowe."
Nie chcę tu niczego forsować, ale mogło być wówczas u Pana żony wskazanie do wersji eliminacyjnej diety warzywno – owocowej (czyli wykluczenie pewnych pokarmów).

może masz rację i nietolerancja na marchew była powodem braku pozytywnej reakcji żony na tę dietę. Ja osobiście bardzo cenię panią dr Ewę Dąbrowską ponieważ jako lekarz idzie zupełnie pod prąd - szacunek za odwagę jak również efekty. W jej środowisku to całkowity ewenement.

Niemniej po zapoznaniu się z wiedzą pana Słoneckiego oceniam na własny użytek że wyprzedza ją o kilka długości - każdy kto zna obie "teorie i praktyki" pewnie wie o czym mówię ...

Niemniej np 5 tyg dieta Dąbrowskiej - na pewno ma pozytywną rolę w choćby oczyszczaniu organizmu z toksyn i wszelakich śmieci - niemniej bez skutecznego sposobu na uszczelnienie śluzówek wszystko to jest działaniem doraźnym i bez trwałego efektu likwidacji przyczyny toksemii i chorób. A na tak zwany ZJD z pewnością za mało jak pokazuje praktyka.
Chyba że masz twarde dowody - przykłady ludzi którzy wyszli z ZJD dzięki jej diecie?
Zapisane
Magdamagdalena
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 05.11.2014 + KB, od 01.2015 bez glutenu
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #27 : 10-01-2015, 08:22 »

Cytat
Chyba że masz twarde dowody - przykłady ludzi którzy wyszli z ZJD dzięki jej diecie?

Nie mam.
Ja również wysoko oceniam profilaktykę zdrowotną wg Pana Józefa Słoneckiego. Dlatego, po zapoznaniu się z nią, zaczęłam ją stosować. I również cenię dokonania Pani Ewy Dąbrowskiej.
(Najpierw trafiłam na post Daniela, potem na MO. Może to akurat właściwa kolejność.)
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!