Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 14:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Niedoczynność tarczycy u noworodka  (Przeczytany 8946 razy)
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« : 03-01-2015, 15:03 »

W dniu 25.12.2014 r,urodziła się mojemu synowi córeczka. Śliczna.
Stwierdzono, że nie "zeszła" Jej tarczyca, która jest u dziecka pod języczkiem i jest tam w dalszym ciągu.
Wartość TSH jest 56.
Zalecono /w Centrum Zdrowia Dziecka - syn mieszka w Warszawie/ hormon tarczycy Euthyrox 50, codziennie /od 6 dnia życia/. Do kontroli za 2 tygodnie.
Bardzo mnie to niepokoi;
-Szpital Położniczy na Żelaznej sam skierował te wyniki do CZD.
-Ja, babcia, po operacji totalnej tarczycy, przyjmuję Euthyrox 75 i mam TSH 2,8.
Zobaczymy po 2 tygodniach, jak się hormon wysyci w organizmie dziecka, ale czy jest to prawidłowa terapia?

Mój niepokój dotyczy tego, czy dziecko jest prawidłowo karmione hormonem - dawka uderzeniowa.
Czy dziecku grozi niedorozwój?
Czy to tak jest, że tarczyca schodzi, bo jest pod języczkiem?
Bardzo proszę, może Mistrz się wypowie, może pomoże bioenergoterapia?
Może też Pan Tomasz Dangel coś podpowie, czy ten fakt może spowodować niedorozwój?
« Ostatnia zmiana: 15-01-2016, 16:19 wysłane przez Gloria » Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #1 : 03-01-2015, 22:42 »

Bardzo proszę  - jeżeli ktoś zetknął się z takim stwierdzeniem, że u noworodka "tarczyca nie zeszła i jest pod języczkiem" - aby odpowiedział mi o takim przypadku.
Ja po prostu słyszę takie określenie po raz pierwszy.
Proszę niech się ktoś odezwie.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #2 : 04-01-2015, 10:25 »

Zadzwoń do Kwiatuszka, może będzie wiedziała coś więcej, ja też o tym nie słyszałam, coraz dziwaczniejsze choroby znajdują.
Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #3 : 04-01-2015, 15:51 »

Dziękuję, ale nie znam numeru do Kwiatuszka. Napiszę do Niej na PW, może się odezwie.
Po prostu martwię się, czy dziecku nie grozi niedorozwój - może to jest sprawa fizjologiczna, czyli tak ma być, że tarczyca zejdzie później; coś jak zejście jąderek u chłopców.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #4 : 06-01-2015, 21:07 »

Tyle znalazłam na ten temat:
Cytat
"W niewielu przypadkach niedoczynność tarczycy może być spowodowana brakiem tarczycy. To z kolei przejawia się poprzez występowanie wielu nieprawidłowości fizycznych, między innymi powiększeniem języka.

Do symptomów wrodzonej niedoczynności gruczołu tarczowego zalicza się przede wszystkim przedłużającą się żółtaczkę noworodka. Ponadto o niedoczynności tarczycy świadczyć może spowolniona perystaltyka jelit, a co za tym idzie – także zaparcia. Cechą charakterystyczną jest także wydłużony czas snu w ciągu całej doby oraz zmniejszony apetyt. Niepokojącym symptomem powinien być także zachrypnięty płacz, a także obniżenie napięcia mięśniowego."
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!