Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 22:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Droga przez piekło  (Przeczytany 53879 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 06-03-2015, 06:02 »

Na portalu ukazał się nowy artykuł: http://portal.bioslone.pl/droga_przez_pieklo

Jest to coś jak powieść w odcinkach, ponieważ dalszą część autor dopiero dopisze.

Autor na razie jest anonimowy, ale z czasem może zechce uczestniczyć w tej dyskusji i odpowie na pytania. Zobaczymy.

Jak będzie, tak będzie, niemniej jednak za samo opisanie perturbacji z groźna chorobą, jaką jest schizofrenia, wielu powinno mu być wdzięcznych. Nade wszystko za to, iż jest najlepszym przykładem, że nie jest to choroba psychiczna, lecz fizyczna, a więc można z niej wyjść stawiając na zdrowie fizyczne. Im wcześniej, tym lepiej, a dzięki temu artykułowi być może ktoś podejmie leczenie wcześniej. Jeśli tak, to trud autora nie pójdzie na marne.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #1 : 06-03-2015, 07:19 »

Nie mam wprawdzie schizofrenii, ale uważam, że pomysł pisania o swojej walce z chorobą to strzał w dziesiątkę. Poznając inne, nieznane światy możemy nauczyć się wnikliwości i wyczulenia na problemy innych. A ci którzy na tę chorobę zachorowali, znajdą tu cenne wskazówki radzenia sobie z tą przypadłością.
  
Autorowi gratuluję odwagi, nie jest łatwo pisać w naszym nietolerancyjnym społeczeństwie o chorobach psychicznych!
Zaraz ten artykuł skopiuję i przekażę mojej kolegówce, która ma syna cierpiącego na schizofrenię.
« Ostatnia zmiana: 06-03-2015, 07:55 wysłane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
scorupion
« Odpowiedz #2 : 06-03-2015, 08:43 »

Cytat
Nie mam wprawdzie schizofrenii, ale uważam, że pomysł pisania o swojej walce z chorobą to strzał w dziesiątkę.
Pewnie, i dobrze zrobił, że na portalu pisze, bo jak sam zauważył hehehe:
Cytat
Oprócz tego starałem się nie wchodzić na forum Biosłone, gdzie są opinie i komentarze, bo ludzie wypisywali tam różne bzdury, a mnie to przeszkadzało (zbijało mnie z tropu).

Mam przypadek schizofrenii w dalszej rodzinie, kobieta zachorowała nagle i doprowadziła męża do depresji, ten nie wytrzymał, popełnił samobójstwo, a jej po kilku latach i to bez leczenia, w dużym stopniu przeszło.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #3 : 06-03-2015, 12:08 »

No, niesamowite! Czyta się jak horror.
Już kiedyś pisałam, że trochę brakuje na Portalu artykułu o chorobach psychicznych, a ich coraz więcej wokół nas.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #4 : 06-03-2015, 19:19 »

No mnie ten artykuł kojarzy się raczej z...egzorcyzmami. A mówiąc serio, gdzieś tam wyczytałam, że niektóre postacie schizofrenii, to zwyczajne opętanie człowieka przez demony. I to nie była wypowiedź jakiegoś średniowiecznego egzorcysty, ale współczesnego psychiatry. Może rzeczywiście coś jest na rzeczy?
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #5 : 06-03-2015, 20:49 »

Tylko czy ten psychiatra nie pomylił skutków z przyczynami?
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #6 : 06-03-2015, 21:56 »

Dla mnie granica między chorobą psychiczną, a opętaniem jest trudna do zidentyfikowania.

Pshttp://www.fronda.pl/a/zle-duchy-a-choroba-psychiczna,27935.html

Psychiatrzy i psychologowie różnie do tego podchodzą. Jedni widzą możliwość opętania przez złe moce, drudzy zupełnie odrzucają taką możliwość. Postawa uznania może jest związana z pewną pokorą wobec natury człowieka i tego, że jest ona na tyle szeroka i barwna, że podejście typowo naukowe być może jest niewystarczające i należy odwołać się do religii.
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
scorupion
« Odpowiedz #7 : 06-03-2015, 22:04 »

Najrozsądniej ciąć brzytwą Ockhama.
Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #8 : 06-03-2015, 22:18 »

W zdrowym ciele, zdrowy duch.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #9 : 07-03-2015, 06:07 »

Oj Panowie ateiści, tu chodzi o paskudne demony, czyli złe duchy które nieźle potrafią namieszać w naszym życiu, a nie wytwór chorej wyobraźni. Pozdrowionka od ex-ateistki! smile
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
scorupion
« Odpowiedz #10 : 07-03-2015, 07:32 »

A wiesz Misiek, że ex-ateiści są największymi fanatykami?
Dopóki choroby psychiczne, w tym schizofrenia są do zaleczenia w akademicki sposób, lub ustępują pod naporem zdrowia podczas stosowania mikstury, zakraplania czy ssania oleju, to nie ma co się wygłupiać z demonami.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #11 : 07-03-2015, 08:27 »

Hoo, Skorpionku niektóre postacie schizofrenii faktycznie ustępują po zastosowaniu niezbędnika Biosłone, ale niektóre nie i niestety czasem przyczyną choroby są złe siły duchowe. Niestety nasz świat nie jest tak prosty, jak wydaje się ateistom. Oprócz ciał materialnych istnieją również pozamaterialne, oczywiście niedostrzegalne i nie do udowodnienia przy pomocy ludzkich zdobyczy naukowych. Nie oznacza to jednak, że ich nie ma tylko świadczy o ograniczoności ludzkiej wiedzy.  

A zresztą nawet w Biblii o tym pisze, możesz ze zwykłej ciekawości tam zerknąć i zabawić się w detektywa. Chrystus wypędził demony z człowieka, który z ludzkiego punktu widzenia był chory psychicznie i przeniósł je na świnie, które rzuciły się z urwiska i utonęły w jeziorze...Wiem, że brzmi to jak makabryczny horror, ale tak było...

Dla mnie ateiści są najdoskonalszym materiałem na wierzących, bo niczego nie przyjmują bezkrytycznie, potrzebują milionów dowodów na istnienie jakiegoś zjawiska. I ich wiara nie jest ślepą łatwowiernością, lecz oparta jest na solidnej podstawie - wiedzy.  
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
scorupion
« Odpowiedz #12 : 07-03-2015, 09:22 »

Cytat
potrzebują milionów dowodów na istnienie jakiegoś zjawiska
Mnie wystarczy jeden.
Zapisane
Bara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Częstochowa
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #13 : 07-03-2015, 10:19 »

Byłam kiedyś świadkiem uwalniania od demonów,widziałam na własne oczy jak to przebiega,choć wcześniej byłam sceptyczna.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #14 : 07-03-2015, 10:38 »

Zapewniam Was, a znam się na tym, że w tym wypadku nie chodzi o opętanie. To klasyczna postać schizofrenii.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Bara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Częstochowa
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #15 : 07-03-2015, 17:56 »

Po przeczytaniu całości wiem że to nie opętanie,bo ono zupełnie inaczej się objawia.
Odniosłam się tylko do wypowiedzi miśka,że jest coś takiego jak opętanie,brane za chorobę psychiczną.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #16 : 07-03-2015, 20:07 »

Myślę, że wszyscy macie rację. Otóż wedle mej wiedzy tego typu przypadki wskazują na opętanie twarzoczaszki grzybem Candida.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #17 : 24-03-2015, 08:02 »

Na portalu ukazał się drugi odcinek horroru: http://portal.bioslone.pl/droga_przez_pieklo#odcinek_2
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #18 : 24-03-2015, 09:21 »

Bardzo skrupulatne notatki, szczególnie dotyczące dawkowania mikstury.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #19 : 24-03-2015, 10:11 »

Walka tego pana z chorobą jest niesamowita. Jestem bardzo ciekawy jaki jest dalszy ciąg tej historii. Czy istnieje szansa na poznanie wieku tej osoby?
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!