Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:16 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Droga przez piek³o  (Przeczytany 53141 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #20 : 24-03-2015, 10:20 »

Cytat
Czy istnieje szansa na poznanie wieku tej osoby?
Szansa istnieje, ale konieczna do tego jest wy¿sza matematyka. Dane:
By³ rok 1986. Mia³em 12 lat.

Bardzo skrupulatne notatki, szczególnie dotycz±ce dawkowania mikstury.
Znawcy tematu wiedz±, ¿e schizofrenicy maj± potrzebê zapisywania takich szczegó³ów.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
scorupion
« Odpowiedz #21 : 24-03-2015, 10:30 »

Bardzo skrupulatne notatki, szczególnie dotycz±ce dawkowania mikstury.
Znawcy tematu wiedz±, ¿e schizofrenicy maj± potrzebê zapisywania takich szczegó³ów.


Jedno proste zdanie i dwa wnioski: nie jestem znawc± i nie mam schizofrenii.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 767

« Odpowiedz #22 : 24-03-2015, 11:12 »

Cytat
Cytat
Czy istnieje szansa na poznanie wieku tej osoby?
Szansa istnieje, ale konieczna do tego jest wy¿sza matematyka. Dane:
Cytat od:  http://portal.bioslone.pl/droga_przez_pieklo#odcinek_1
By³ rok 1986. Mia³em 12 lat.

Có¿, ma Pan racjê. Mog³em wysiliæ siê i zajrzeæ na pocz±tek artyku³u.

Ciekaw jestem jakie czynniki mog³y mieæ wp³yw na tak fatalny stan psychiczny bohatera w±tku? Równie¿ mam problemy ze zdrowiem psychicznym (depresja, lêki, nerwice, ataki paniki itd.) i jak to u chorych bywa, wielokrotnie zastanawia³em siê dlaczego akurat na mnie pad³o. Zdobywszy pewn± wiedzê (dziêki Bios³one) doszed³em do wniosku, ¿e w moim przypadku najprawdopodobniej pierwsze skrzypce odegra³y przetworzone cukry w postaci wszelkiej ma¶ci s³odyczy. Oczywi¶cie w tle by³ alkohol w do¶æ du¿ych ilo¶ciach, papierosy, kawa i ¶mieciowe jedzenie zamiast warto¶ciowych posi³ków, ale to w³a¶nie w s³odyczach dopatrujê siê ¼ród³a problemów psychicznych. Mówi±c o s³odyczach mam na my¶li codziennie dawki w ogromnych ilo¶ciach. Zjedzenie ca³ego opakowania ptasiego mleczka Wedla (ok. 450g w tamtych czasach) w ci±gu 2 godzin by³o u mnie norm±. Tak oto dzieñ po dniu pracowa³em zajadle na rozrost grzybka, a tak¿e innych niechcianych osobników w moim organizmie. Widocznie w którym¶ momencie grzyb opanowa³ g³owê i zaczê³y siê jazdy.

W miêdzyczasie mia³em ró¿ne pomys³y na to, co doprowadzi³o do mej pod³ej sytuacji. Podejrzewa³em szczepionkê na prostatê, brak ¿elaza, brak magnezu i wiele innych czynników.

Powoli wychodzê z do³ka, dziêki Bios³one. Ju¿ od d³u¿szego czasu nie uganiam siê za przyczynami, lecz skupiam siê na dzia³aniu. Niemniej jednak jako osoba dotkniêta problemami tej samej natury, co autor w±tku jestem zainteresowany tym tematem. Poprawcie mnie proszê je¶li moje powy¿sze rozumowanie jest b³êdne.
Zapisane

Lepiej siê z m±drym zgubiæ ni¿ z g³upim znale¼æ.
Lilia8
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: aktualnie nie stosujê
Wiadomo¶ci: 27

« Odpowiedz #23 : 11-05-2015, 01:11 »

(...)
Dopóki choroby psychiczne, w tym schizofrenia..


Pisz± przecie¿, ¿e to choroba fizyczna. Zreszta wiadomo, komory mózgowe osób chorych na schizofreniê s± powiêkszone, poza tym  przeka¼nictwo neuronalne dla niektórych neurotransmitterów te¿ jest zaburzone. DZIWNYM TRAFEM tzw. podej¶cia biologiczne s± ci±gle bojkotowane w dziedzinie psychologii. W przypadku psychiatrii czy neurologii ju¿ nie da siê tego obej¶æ, podaje siê zró¿nicowan± etiologiê.  Aplikuje siê ciê¿kie leki, które maj± za zadanie sztucznie "podtrzymaæ" poziom danych neuroprzeka¼ników. Stosuje siê psychoedukacjê, czyli informowanie pacjenta, na czym polega choroba. Tyle.

« Ostatnia zmiana: 11-05-2015, 01:18 wys³ane przez Lilia8 » Zapisane

Nie jest miar± zdrowia byæ dobrze przystosowanym do g³êboko chorego spo³eczeñstwa. Krishnamurti.
Lilia8
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: aktualnie nie stosujê
Wiadomo¶ci: 27

« Odpowiedz #24 : 11-05-2015, 01:21 »

Czy demony mog± mieæ jakikolwiek wp³yw na nasz system energetyczny i powodowaæ pzez to zmiany w organizmie?
Zapisane

Nie jest miar± zdrowia byæ dobrze przystosowanym do g³êboko chorego spo³eczeñstwa. Krishnamurti.
scorupion
« Odpowiedz #25 : 11-05-2015, 07:20 »

Pisz± przecie¿, ¿e to choroba fizyczna. Zreszta wiadomo, komory mózgowe osób chorych na schizofreniê s± powiêkszone, poza tym  przeka¼nictwo neuronalne dla niektórych neurotransmitterów te¿ jest zaburzone. DZIWNYM TRAFEM tzw. podej¶cia biologiczne s± ci±gle bojkotowane w dziedzinie psychologii. W przypadku psychiatrii czy neurologii ju¿ nie da siê tego obej¶æ, podaje siê zró¿nicowan± etiologiê.  Aplikuje siê ciê¿kie leki, które maj± za zadanie sztucznie "podtrzymaæ" poziom danych neuroprzeka¼ników. Stosuje siê psychoedukacjê, czyli informowanie pacjenta, na czym polega choroba. Tyle.

Szkoda, ¿e tylko tyle, widaæ dog³êbn± znajomo¶æ tematu, powinna¶ wiêcej pisaæ w tematach zwi±zanych z psychologi±, psychiatri± i pokrewnych.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1.251

« Odpowiedz #26 : 20-08-2015, 21:20 »

Mistrzu czy jest nadzieja na kolejn± czê¶æ tego artyku³u?
Zapisane

Nawet najdalsza podró¿ zaczyna siê od pierwszego kroku...
Gloria
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 394

« Odpowiedz #27 : 30-01-2017, 13:17 »

Na portalu ukaza³ siê trzeci odcinek Drogi przez piek³o.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybra³em...
scorupion
« Odpowiedz #28 : 30-01-2017, 18:46 »

Ja zawsze widzê co innego ni¿ wszyscy. Tu wyolbrzymianie wszystkiego pod niebiosa, drobny ból zêba urasta do wymiarów apokalipsy.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #29 : 30-01-2017, 20:27 »

Poniewa¿ znam sprawê z bliska, muszê siê z tym nie zgodziæ. Go¶ciu nie przesadza ani trochê.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
scorupion
« Odpowiedz #30 : 30-01-2017, 21:15 »

No to ma niefarta. Przygl±daj±c siê rozwojowi sytuacji mniemam jednak, ¿e historia zakoñczy³a siê weso³ym oberkiem.
Mam w pobli¿u siebie osobê, której te¿ schodz± ogromne ilo¶ci ropy. Przez migda³ki, krosty i owrzodzenia na jêzyku, podniebieniu, ustach i oczywi¶cie najwiêcej glutów przez nos. Nie ma schizofrenii, ale problem z innego rodzaju z³ym funkcjonowaniem mózgu. Zobaczymy jakie bêd± efekty.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 1.251

« Odpowiedz #31 : 31-01-2017, 08:44 »

Jak czytam ten opis, to uświadamiam sobie, że nic nie wiem o organizmie. Ciągle mnie zadziwia ta ilość ropy!
Znam osobę chorą na schizofrenię - młody człowiek - i rzeczywiście ma zapchany nos, niesamowite.
« Ostatnia zmiana: 31-01-2017, 09:52 wys³ane przez ArtComp » Zapisane

Nawet najdalsza podró¿ zaczyna siê od pierwszego kroku...
Janek
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2016-08-27
Wiadomo¶ci: 89

« Odpowiedz #32 : 03-08-2017, 20:53 »

Intryguj±ca historia - czekam z niecierpliwo¶ci± na kolejne jej czê¶ci.
Chcia³bym podziêkowaæ autorowi za to, ¿e zdecydowa³ siê opowiedzieæ o swoich zmaganiach szerszej publiczno¶ci i redakcji Bios³one za publikacjê.
Niniejsza historia poruszy³a mn±, poniewa¿ czê¶æ z opisanych objawów zaobserwowa³em u siebie. Niektóre odczucia autora s± mi znane, dlatego jego opowie¶æ trzyma³a mnie w napiêciu do tego stopnia, ¿e przeczyta³em j± w ca³o¶ci, rezygnuj±c z czê¶ci snu.
Dziêki niej dosz³o do mnie, ¿e niektóre towarzysz±ce przypad³o¶ci zdrowotne nie musz± byæ normalno¶ci± i jest szansa ¿eby z nimi wygraæ. Jest wskazana droga jak± trzeba przebyæ. Za to jestem autorowi wdziêczny. Szacunek za wytrwa³o¶æ.
Zapisane

Droga do zdrowia jest pokrêtna... Do czasu, kiedy pozna siê Bios³one smile
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #33 : 21-02-2018, 17:53 »

Na portalu ukaza³ siê kolejny odcinek "Drogi przez piek³o": http://portal.bioslone.pl/przyczyna-chorob/droga_przez_pieklo#odcinek_4
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Gloria
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 394

« Odpowiedz #34 : 24-05-2019, 08:53 »

Na portalu ukaza³ siê pi±ty odcinek Drogi przez piek³o.


Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybra³em...
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosujê
Wiadomo¶ci: 1.086

« Odpowiedz #35 : 24-05-2019, 12:08 »

O ile to jedyny sposób na usuniêcie grzyba z mózgu to pogratulowaæ naturze sprytu. Ale ja te¿ jestem sprytny, w³a¶nie wpad³o mi do g³upiego ³ba, ¿e cz³owiek umiera w³a¶ciwie co trzy minuty i tylko z³apanie oddechu ratuje go przed niechybna ¶mierci±.
Nie ma chorób psychicznych, widzê u kleszczobiorców co siê dzieje, przeró¿ne ¶wiry zmieniaj± siê w rytm leczenia, czasami odchodz± w niebyt. Co ciekawe inna jest reakcja na olejki i zio³a, a inna na antybiotyki. Zakraplanie na boreliozê nie dzia³a.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!