Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Filtr do wody - odwrócona osmoza kuchenna  (Przeczytany 21940 razy)
Stanley
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 26
Wiadomości: 7

« : 06-03-2015, 17:51 »

Witam. Sprzedam siedmiostopniowy filtr działający na zasadzie odwróconej osmozy marki Global Water.
Zestaw zawiera:
- wkład poliprpylenowy 1 mikron
- wkład polipropylenowy 5 mikron
- wkład liniowy węglowy 3 mikron
- membrana osmotyczna 100gpd
- wkład węglowy z łupin orzechów kokosowych
- wkład mineralizujący
- wkład bioceramiczny
- metalowy zbiornik ciśnieniowy o pojemności 12 litrów
- obudowy do wkładów filtrujących oraz membrany
- bateria kuchenna
- wszelkie akcesoria niezbędne do poprawnej pracy filtra (szybkozłączki, zawory, rurki, uszczelki, trójniki, śrubki itp.)

Gratis:
- wkład polipropylenowy 1 mikron używany podczas płukania wstępnego
- wkład polipropylenowy 5 mikron używany podczas płukania wstępnego
- wkład liniowy węglowy 3 mikron używany podczas płukania wstępnego
- taśma teflonowa niezbędna podczas uszczelniania
- ok. 1 metr dodatkowych rurek zakupionych przeze mnie na zapas

Oferta obejmuje dokumenty zapewniające 10-letnią gwarancję, przegląd oraz pomoc u autoryzowanych serwisantów Global Water, instrukcję montażu i użytkowania oraz porady dotyczące eksploatacji. Za całość zapłaciłem około 600 złotych, jednak jestem w stanie zejść z ceny - do negocjacji. Filtr był używany tylko raz. Powodem sprzedaży jest fakt, iż zakupiłem mniejszy filtr nablatowy, gdyż potrzebuję przenośnego urządzenia łatwego w transporcie. Wkłady wstępne wymienione w powyższej ofercie są nowe, zapakowane w oryginalną folię. Można się ze mną skontaktować poprzez prywatną wiadomość, odpowiedź w tym temacie lub napisanie na e-mail: adisnr4@gmail.com

(Jeśli utworzyłem temat w złym dziale, to proszę o przeniesienie.)
Zapisane
Łukasz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 05.2008
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #1 : 02-01-2016, 01:58 »

Jakie są wasze opinie na temat tych filtrów? Mam wodę ze studni i jest dość twarda. Wiem że filtry wyjałowią wodę z cennych składników. Szukam jakiegoś dobrego rozwiązania żeby pozbyć się kamienia bez zabierania cennych składników z wody ze studni głębinowej.
Zapisane
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #2 : 02-01-2016, 13:44 »

Woda ze studni głębinowej przeważnie zawiera zbyt wiele metali ciężkich i jest niekorzystna dla zdrowia. Więc odwrócona osmoza jest jakimś rozwiązaniem problemu.
Jeśli problemem jest jedynie kamień to nie trzeba angażować takiej skomplikowanej aparatury. Jeśli zależy ci na wapniu i magnezie zawartym w wodzie to wystarczy pić wodę surową. Kamień powstaje w wyniku gotowania takiej wody.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #3 : 02-01-2016, 21:31 »

Cytat
Wiem że filtry wyjałowią wodę z cennych składników. Szukam jakiegoś dobrego rozwiązania żeby pozbyć się kamienia bez zabierania cennych składników z wody ze studni głębinowej.
Te "cenne składniki" są sprawą dyskusyjną. Te wszystkie minerały są bardziej wykorzystywane jako chwyt reklamowy dla wód butelkowanych niż rzeczywiście wykorzystywane przez nasz organizm.
Odżywiaj się zgodnie z zasadami Biosłone, a tych wszystkich mikroskładników będziesz miał pod dostatkiem.
Zapisane
Łukasz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 05.2008
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #4 : 03-01-2016, 15:08 »

wystarczy pić wodę surową. Kamień powstaje w wyniku gotowania takiej wody.


Chyba nie tylko bo osadza się w zbiorniku od nawilżacza powietrza, pojemniku na wodę w expresie a tam woda jest surowa nie gotowana.

Cytat
Te "cenne składniki" są sprawą dyskusyjną. Te wszystkie minerały są bardziej wykorzystywane jako chwyt reklamowy dla wód butelkowanych niż rzeczywiście wykorzystywane przez nasz organizm.
Odżywiaj się zgodnie z zasadami Biosłone, a tych wszystkich mikroskładników będziesz miał pod dostatkiem.


No niby tak studnie mam dość głęboką bo 30m i nie chciałem zbytnio wody wyjaławiać ze wszystkiego. Podobno im głębiej tym jakość wody lepsza.  Lepsze są pierwiastki występujące w naturze niż te z mineralizatora które organizm może potraktować jak toksyny. To coś ala witaminy w tabletkach a witaminy z warzyw.
Ja już odżywiam się zgodnie z biosłone od jakiś 7 lat.
Zapisane
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #5 : 03-01-2016, 17:37 »

wystarczy pić wodę surową. Kamień powstaje w wyniku gotowania takiej wody.


Chyba nie tylko bo osadza się w zbiorniku od nawilżacza powietrza, pojemniku na wodę w expresie a tam woda jest surowa nie gotowana.

Cytat
Te "cenne składniki" są sprawą dyskusyjną. Te wszystkie minerały są bardziej wykorzystywane jako chwyt reklamowy dla wód butelkowanych niż rzeczywiście wykorzystywane przez nasz organizm.
Odżywiaj się zgodnie z zasadami Biosłone, a tych wszystkich mikroskładników będziesz miał pod dostatkiem.


No niby tak studnie mam dość głęboką bo 30m i nie chciałem zbytnio wody wyjaławiać ze wszystkiego. Podobno im głębiej tym jakość wody lepsza.  Lepsze są pierwiastki występujące w naturze niż te z mineralizatora które organizm może potraktować jak toksyny. To coś ala witaminy w tabletkach a witaminy z warzyw.
Ja już odżywiam się zgodnie z biosłone od jakiś 7 lat.
Paracelsus badał wiele substancji chemicznych pod kątem wykorzystania ich jako leki. Badał też ich właściwości trujące, można go więc uznawać także za ojca toksykologii. Jest autorem słynnej wypowiedzi: Cóż jest trucizną? Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną.
To z wód powierzchniowych zawsze korzystali ludzie jak i zwierzęta żyjące dziko do tej pory. Studnie są złem koniecznym ze względu na zanieczyszczenie wód drobnoustrojami i innymi tam... Uważam, że wody miękkie przy normalnym odżywianiu są o wiele korzystniejsze dla zdrowia niż wody twarde. To żywność powinna być głównym źródłem składników mineralnych potrzebnych człowiekowi.
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #6 : 03-01-2016, 22:41 »

Cytat
No niby tak studnie mam dość głęboką bo 30m i nie chciałem zbytnio wody wyjaławiać ze wszystkiego. Podobno im głębiej tym jakość wody lepsza.  Lepsze są pierwiastki występujące w naturze niż te z mineralizatora które organizm może potraktować jak toksyny.
Nie jesteśmy roślinami, nie zajadamy się ziemią aby przyswoić minerały, tylko wcinamy to co nam urosło i już te minerały w swoich komórkach zawiera.
Zapisane
Łukasz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 05.2008
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #7 : 12-01-2016, 02:31 »

Dobra to założę może ten filtr ale bez osmozy bo wychodzi na to że nie ma to znaczenia
Zapisane
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #8 : 13-01-2016, 01:05 »

Dobra to założę może ten filtr ale bez osmozy bo wychodzi na to że nie ma to znaczenia
Jak nie ma? jak ma. Bo:
"pierdu, pierdu"
Jak się coś cytuje, to należy podać źródło!
« Ostatnia zmiana: 13-01-2016, 01:22 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #9 : 13-01-2016, 11:53 »

Jak nie ma? jak ma. Bo:
1. Usuwając jakiś element z systemu sprawiamy, że całość traci sens.
2. Jeśli zostawisz wkład węglowy to niewymieniany staje się dobrym podłożem dla bakterii.
3. Wszystkie wkłady polipropylenowe służą zabezpieczeniu osmozy, a nie twojego zdrowia.
4. Jak chcesz koniecznie coś zrobić ze swoją wodą to zrób jej analizę, a wtedy będzie można dobrać odpowiednie urządzenia.
Przepraszam, że nie podałem źródła.
http://www.filtry-do-wody.pl/?id=woda&id2=5&id3=5_3
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 13-01-2016, 11:58 »

Antyreklama konkurencji ma być argumentem?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #11 : 13-01-2016, 12:00 »

Jakie były wody mineralne kiedyś, a jakie są dzisiaj?
http://www.filtry-do-wody.pl/?id=woda&id2=4&id3=4_2
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #12 : 13-01-2016, 12:04 »

Ma Pan interes w promowaniu tej strony?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #13 : 13-01-2016, 12:20 »

Antyreklama konkurencji ma być argumentem?
Jestem za tym aby nie stosować żadnych urządzeń uzdatniających jeśli nie ma potrzeby. Nie jestem w branży od wielu lat, ale doświadczenie jakie zyskałem przed laty może się komuś przyda. Najczęściej bywa tak, że ktoś chce mieć idealną wodę więc zamawiają zupełnie niepotrzebnie jakieś rozbudowany system. Po czasie wkłady się zamulają i zarastają glonami bo szkoda pieniążków na nieustanną obsługę systemu i jest gorzej niż na początku.
Zapisane
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #14 : 13-01-2016, 12:22 »

Ma Pan interes w promowaniu tej strony?
Jak nie podałem źródła to mi wykasowano część informacji.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #15 : 13-01-2016, 12:28 »

Ma Pan interes w promowaniu tej strony?
Jak nie podałem źródła to mi wykasowano część informacji.
Ponieważ podejrzewałem, i okazało się, że słusznie, iż ten cytat nie jest, delikatnie mówiąc, obiektywny.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #16 : 22-01-2016, 17:24 »

Myślę, że warto poczytać o ciekawych terapeutycznych właściwościach wodoru.
http://longevitas.pl/podsumowanie-zdrowotnej-roli-wodoru/#comment-1860
Jedną z metod dostarczenia wodoru jest jonizator wody. Używam takiego do picia surowej wody z kranu. Mam go od miesiąca i przygotowuję w nim wodę do KB. Wcześniej musiałem zaprzestać dodawania pestek dyni ponieważ miałem długo trwające zaparcia. Zależało mi by je włączyć do receptury i wyszukałem, że taka woda spowoduje lepsze nawodnienie jelita grubego. Sprawdziło się to i teraz sypię ich nawet trochę więcej. Zaparcia minęły, a ja choć uwazam się za zupełnie zdrowego, czekam na jakieś efekty odnośnie wodoru, żeby się z wami podzielić.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #17 : 22-01-2016, 17:58 »

Myślę, że odpowiedź znajdująca się pod poniższym linkiem wyjaśnia wszystko:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=30219.msg222469#msg222469

Był jeszcze gdzieś temat, gdzie Gloria zgromadziła bardzo dużo wypowiedzi Mistrza na temat wody, ale za nic nie mogę go znaleźć.

Tu:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=30219.msg222457#msg222457
« Ostatnia zmiana: 22-01-2016, 19:19 wysłane przez Gloria » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #18 : 22-01-2016, 18:03 »

Jak wy ludzie chcecie być zdrowe, skoro wy takie durne?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #19 : 31-03-2016, 11:47 »

Niezwykle ciekawe podejście odnośnie nadmiernego zmineralizowania organizmu ma pan Pokrywka.
https://www.youtube.com/watch?v=hbqiN-Jruio
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!