Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Piękna strona zła  (Przeczytany 113964 razy)
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #40 : 29-03-2015, 20:04 »

Wydrukowałam sobie książkę "Piękna strona zła", jest to 90 stron, w wersji tu podanej. Przeczytałam uważnie i zaglądam tu w nadziei na dyskusję o niej.
Jest to temat ciężki i bardzo poważny. Z jednej strony dar otrzymany; ktoś kto widzi więcej niż inni oraz "problem" co z tym darem zrobić. Odpowiedź z Pisma Św. /Biblia Tysiąclecia/ jest oczywista - są to sprawy demoniczne, szatańskie. Modlić się, wzywać Imienia Bożego, które jest wieżą, w której można się schować, ukryć.
Pozostaje pytanie - dlaczego ludzie otrzymują taki DAR, czy jest to kuszenie? /I nie wódź nas na pokuszenie.../
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #41 : 29-03-2015, 20:07 »

A z drugiej strony, marnowanie "talentów" (czyli darów) jest grzechem.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #42 : 29-03-2015, 20:13 »

A dlaczego występowanie i obserwowalność duchów maleje wraz z rozwojem cywilizacji?
Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #43 : 29-03-2015, 20:22 »

Może nie mają już miejsca w przestrzeni smile
O duchach tfu, lepiej nie gadać. Pozostaje sprawa innych Darów jak wróżenie, przepowiadanie, przeprowadzanie przez ogień itp. Zaznaczam; to sprawy poruszone w tej książce.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #44 : 30-03-2015, 20:41 »

Książka ciekawa. Niestety większość mundrych mundrością tego świata, drwi sobie z opisanych w niej faktów. I o to właśnie złemu chodzi. Drwić, wyśmiewać, bagatelizować, ośmieszać. Bardzo mądrze o tym napisał C. S. Lewis w swojej książce "Listy starego diabła do młodego". Książka napisana przeszło 70 lat temu, ale absolutnie nic nie straciła na aktualności. Michaelsen dwukrotnie z niej cytowała. Warto przeczytać. Oczywiście ci, którzy uważają, iż ludzkość intelektualnie rozwija się, niewiele wyniosą z treści.
Cytat z Lewisa:
"Jeśli chodzi o diabły, istnieją dwa równie wielkie, a równocześnie przeciwstawne sobie błędy, w które może popaść nasze pokolenie. Jednym z nich jest niewiara w ich istnienie. Drugim wiara i przesadne, a zarazem niezdrowe interesowanie się nimi. Oni sami są jednakowo zadowoleni z obu błędów i z tą samą radością witają zarówno materialistę, jak i magika."

A z drugiej strony, marnowanie "talentów" (czyli darów) jest grzechem.
Może nie mają już miejsca w przestrzeni smile
O duchach tfu, lepiej nie gadać. Pozostaje sprawa innych Darów jak wróżenie, przepowiadanie, przeprowadzanie przez ogień itp.

Wróżenie nie jest żadnym darem. Wręcz przeciwnie, Biblia tego wyraźnie zakazuje. A jeśli chodzi o dary, to wcale nie muszą być one od Boga.
Biblia Warszawska (Mt7 21):
21 Nie każdy, kto do mnie mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do Królestwa Niebios, lecz ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie. 22 W owym dniu wielu mi powie: "Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim, i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czniliśmy wielu cudów?" 23 A wtedy im powiem: "Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie."

Na temat okultyzmu polecam kazania pastora Jana Guńki:
1. http://www.chlebznieba.pl/index.php?id=65&plikaudio=assets/files/wyklady/Jan_Gunka/Okultyzm%201%20Ezoteryka.mp3
2. http://www.chlebznieba.pl/index.php?id=66&plikaudio=assets/files/wyklady/Jan_Gunka/Okultyzm%202%20Co%20na%20to%20Slowo%20Boze.mp3
3. http://www.chlebznieba.pl/index.php?id=67&plikaudio=assets/files/wyklady/Jan_Gunka/Okultyzm%203%20Zgubna%20fascynacja.mp3
4. http://www.chlebznieba.pl/index.php?id=68&plikaudio=assets/files/wyklady/Jan_Gunka/Okultyzm%204%20Jak%20to%20dziala%20w%20praktyce.mp3
5. http://www.chlebznieba.pl/index.php?id=69&plikaudio=assets/files/wyklady/Jan_Gunka/Okultyzm%205%20Jak%20to%20wyglada%20w%20praktyce.mp3
6. http://www.chlebznieba.pl/index.php?id=70&plikaudio=assets/files/wyklady/Jan_Gunka/Okultyzm%206%20Realizacja%20zwodniczego%20planu.mp3
7. http://www.chlebznieba.pl/index.php?id=71&plikaudio=assets/files/wyklady/Jan_Gunka/Okultyzm%207%20Diabelskie%20sidla.mp3
8. http://www.chlebznieba.pl/index.php?id=72&plikaudio=assets/files/wyklady/Jan_Gunka/Okultyzm%208%20Tragiczne%20skutki%20i%20uwolnienie.mp3

A dlaczego występowanie i obserwowalność duchów maleje wraz z rozwojem cywilizacji?
Nie wiem skąd te dane. Ale załóżmy, że są wiarygodne. Odpowiedź jest banalnie prosta. Zły nie musi zbytnio starać się. Ludzie sami lgną do niego.


  
« Ostatnia zmiana: 30-03-2015, 20:51 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #45 : 30-03-2015, 21:11 »

Kiedyś znajoma powiedziała mi, że koło świętości to najwięcej diabłów się kręci. I coś w tym jest. Ludzie przesadnie wierzący widzą wszędzie zgorszenie, zgniliznę, grzech i oczywiście szatana.

Zły nie musi zbytnio starać się. Ludzie sami lgną do niego.

Zły tzn. kto?
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Magdamagdalena
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 05.11.2014 + KB, od 01.2015 bez glutenu
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #46 : 30-03-2015, 21:22 »

Cytat
Ludzie przesadnie wierzący

A jacy to ludzie przesadnie wierzący?
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #47 : 30-03-2015, 21:29 »

Cytat
Ludzie przesadnie wierzący

A jacy to ludzie przesadnie wierzący?

To tacy, którzy widzą wszędzie zgorszenie, zgniliznę, grzech i oczywiście szatana.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Magdamagdalena
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 05.11.2014 + KB, od 01.2015 bez glutenu
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #48 : 30-03-2015, 21:49 »

Cytat
Ludzie przesadnie wierzący

A jacy to ludzie przesadnie wierzący?

To tacy, którzy widzą wszędzie zgorszenie, zgniliznę, grzech i oczywiście szatana.


Wydaje mi się, że takiej kategorii w ogóle nie ma. Albo są ludzie wierzący, albo niewierzący. A ci co widzą tylko zgniliznę itd, to raczej o wierze pojęcia nie mają.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #49 : 30-03-2015, 21:51 »

A dlaczego występowanie i obserwowalność duchów maleje wraz z rozwojem cywilizacji?
Nie wiem skąd te dane. Ale załóżmy, że są wiarygodne. Odpowiedź jest banalnie prosta. Zły nie musi zbytnio starać się. Ludzie sami lgną do niego.
To moje dane, sporo czytałem o ludach pierwotnych, tam wszystko obracało się wokół demonów, czarów, magii itp. W czasach i społeczeństwach współczesnych wszystko obraca się wokół kasy.
Wytłumaczenia mogą być dwa, albo wzrost świadomości, kiedyś uderzenie pioruna było dziełem demona, albo odejście ludzi od natury i drastyczny spadek wrażliwości.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #50 : 30-03-2015, 21:59 »


Wydaje mi się, że takiej kategorii w ogóle nie ma. Albo są ludzie wierzący, albo niewierzący. A ci co widzą tylko zgniliznę itd, to raczej o wierze pojęcia nie mają.

Nawet gdzieś w twoim poście doczytałem, że następuje upadek rodziny (wybacz jeśli przekręciłem). Chodziło ci chyba o to, że promowane są związki inne niż damsko-męskie. Rozumiem, że się tego boisz. Zatem widzisz wpływ szatana?
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Magdamagdalena
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 05.11.2014 + KB, od 01.2015 bez glutenu
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #51 : 31-03-2015, 05:37 »

Wokół dzieje się wiele niepokojących rzeczy, których można się obawiać. Czy widzę wpływ szatana? Chyba nie jestem specjalistą od widzenia takich rzeczy. Ale można sobie wyobrazić, że tenże szatan jest wielce uradowany gdy ludzie odwracają się od Boga.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #52 : 31-03-2015, 08:14 »

I jak to miałoby wyglądać? Siedzą dwa byty gdzieś w innym, niedostrzegalnym dla nas wymiarze i kibicują głupim ludziom robiąc sobie na złość, jeden cieszy się z dobrych uczynków, drugi ze złych, a gdzie sędzia, który to wszystko ocenia? Bez sensu, chyba wpuszczacie się w maliny.
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #53 : 31-03-2015, 09:02 »

Ciekawym jest też fakt, że zdolności paranormalne wykorzystywane przez okultystów zanikają po nawróceniu. To takie oczyszczenie ze złych zdolności. 
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
scorupion
« Odpowiedz #54 : 31-03-2015, 09:30 »

Czyli waszym zdaniem istnieją dwa potężne byty, muszą być potężne, bo jeden ten dobry stworzył z ludzkiego punktu widzenia niewiarygodnie skomplikowany i ogromny wszechświat, a drugi zły przez długi czas mu się stawia i obydwa nie mają nic innego do roboty tylko wygłupiają się, mamiąc dziwacznymi sposobami naprzemiennie poszczególnych członków nic nie znaczącej, zwierzęcej społeczności, zlokalizowanej gdzieś na maleńkiej planecie, która kręci się po peryferiach Drogi Mlecznej?
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #55 : 31-03-2015, 10:21 »

To moje dane, sporo czytałem o ludach pierwotnych, tam wszystko obracało się wokół demonów, czarów, magii itp. W czasach i społeczeństwach współczesnych wszystko obraca się wokół kasy.


Kasa to potężny demon. Może nawet najpotężniejszy.
Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #56 : 31-03-2015, 10:31 »

Może, ale my gadamy tu o demonach raczej w sensie duchowym. Demon czyli istosta z innego świata.
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #57 : 31-03-2015, 10:41 »

Ale jakiego Scorupionie oczekujesz kierunku rozmowy, jeżeli dla Ciebie życie stało się nieuleczalną, totalną negacją?
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #58 : 31-03-2015, 10:41 »

No przecież nie chodzi mi o demona w postaci banknotu albo bilonu! Kasa to demon z innego świata, zawłaszczający ludzkie umysły, wywołujący najgorsze odruchy i zbrodnie. Pan Kamiński też mu uległ, a stać miał po przeciwnej stronie barykady.
Zapisane

scorupion
« Odpowiedz #59 : 31-03-2015, 10:43 »

Cytat
Ale jakiego Scorupionie oczekujesz kierunku rozmowy
Wystarczy jak odpowiesz na moje pytanie.

Cytat
jeżeli dla Ciebie życie stało się nieuleczalną, totalną negacją?
Nie zauważyłem.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!