Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 15:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Głupie pytania  (Przeczytany 51380 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 17-03-2015, 11:58 »

„Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.” Autor tego wyświechtanego sloganu nie znał widać Biosłone, gdzie co rusz pojawiają się wciąż te same i tak samo głupie pytania.

Najgłupsze pytanie, z jakim się spotkałem, i które wyprowadziło mnie z równowagi, padło nie na forum, tylko przez telefon. Otóż pewnego razu zadzwoniła do mnie Pani i przemiłym głosikiem poprosiła, żebym jej wyjaśnił, o co chodzi w tej książce „Zdrowie na własne życzenie”, którą właśnie kupiła, ale nie chce się jej czytać, więc wolałaby, żeby autor wyjaśnił jej treść książki, domniemając, skądinąd słusznie, że zapewne on najlepiej zna treść książki, którą sam napisał.

Ten przypadek wcale nie jest odosobniony. Co rusz dostaję maile, na które nie odpowiadam, albowiem każda odpowiedź musiałby być głupia, kto wie, czy nie głupsza od pytania. Dzisiaj dostałem maila następującej treści, tyle głupiej, co chaotycznej:

Cytat
Witam serdecznie,

Wlasnie czytam o miksturze oczyszczajace, nie do konca rozumiem , jak mam stosowac, bo laczac te trzy skladniki mam razem 30ml mikstury, a mowa jest, ze pelna dawka dzienna jest 10ml.,to co z reszta, czy mam ja trzymac w lodowce i uzywac na kolejne 2 dni, a potem znowu zrobic swieza.
A jesli mam zaczynac od 2,5 ml. to tej mikstury wystarczy mi na dluzej, wiec pytanie, jak ja przechowywac, i czy trzeba ja zostawiac poza lodowka na noc, przed wypiciem rano?, nie bardzo sie moge tu polapac ,olej jaki wybralam to olej lniany, wiec musi byc w lodowce , z tego co poczytalam.
Prosze o pomoc, by wlasciwie zastosowac terapie, serdecznie dziekuje,
Pozdrawiam Dorota

Pytanie świadczy, że udzielenie odpowiedzi mogłoby wyrządzić krzywdę pytającemu, Biosłone bowiem to nie jakaś tam alternatywa medycyny alternatywnej, lecz alternatywa dla medycyn wszelakich, co należy rozumieć dosłownie. Biosłone to zdjęcie odpowiedzialności za własne zdrowie z lekarza pierwszego i ostatniego kontaktu i wzięcie go we własne ręce i na własną odpowiedzialność. A jak można być odpowiedzialnym za coś, o czym nie ma się nawet zielonego pojęcia, o czym świadczy poziom zadawanych pytań?
« Ostatnia zmiana: 27-04-2016, 20:57 wysłane przez Kamil » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #1 : 17-03-2015, 12:31 »

Głupie pytania oczywiście są, a razem z głupimi odpowiedziami wynikają bezpośrednio z tego:

Cytat
Na głupotę lekarstwa nie ma, to jest wrodzony, niezbywalny atrybut człowieka.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #2 : 17-03-2015, 13:14 »

W powyższym wypadku, to mi się raczej wydaje bezmyślne i leniwe. Stawiam na jakąś młodą osobę, której się nie chce...teraz młodzież nie chce czytać, jak ma przeczytać 3 strony ze zrozumieniem, to wydaje się wysiłkiem ponad miarę. Dlatego zadaje pytanie, by nie musieć jeszcze raz czytać i analizować, a mieć gotową odpowiedź i to od samego źródła.
 
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Golem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 12.02.2013-1.02.2014
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #3 : 17-03-2015, 16:16 »

Po kimś komu się nie chce przeczytać jednej książki cięzko się spodziewać, że weźmie odpowiedzialność za swoje zdrowie i zgłębi wiedzę o swoim organizmie.
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #4 : 17-03-2015, 20:24 »

Chciałoby się powiedzieć: "Szanuj mnie w pytaniach".
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #5 : 17-03-2015, 21:07 »

Mail do RadiaBiosłone:

Cytat
Dzień Dobry,

 Od kilku miesięcy zacząłem zwracać uwagę na to, co jem. Czytałem książkę pana Józefa Słoneckiego a także stronę bioslone.pl.

 Wysyłam zapytanie, ponieważ choruję na WZW typu B. Mam wobec tego wątpliwości, czy ta Mikstura Oczyszczająca jest także wskazana?

Kolejne moje pytanie, stanowi podział na lekko- i ciężkostrawne produkty. Chorującym na WZW zaleca się dietę lekkostrawną, czyli nie przesadzać z błonnikiem.
 Podczas gdy pan Słonecki zapewnia, że produkty lekkostrawne na dłuższą metę są trujące, a jeżeli spożywamy jakikolwiek chleb, to nie ma opcji wyzdrowienia.

 Proszę o odpowiedź mailową
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 17-03-2015, 21:13 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #6 : 17-03-2015, 22:50 »

Zawsze będę powtarzać, że Mistrz to człowiek z żelaza!
Ile trzeba mieć cierpliwości do tego wszystkiego, tylko On o tym wie.
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #7 : 18-03-2015, 12:09 »

Co odpowiedziałeś?
Zapisane

Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #8 : 18-03-2015, 12:11 »

Po kimś komu się nie chce przeczytać jednej książki cięzko się spodziewać, że weźmie odpowiedzialność za swoje zdrowie i zgłębi wiedzę o swoim organizmie.
No i nikt się nie spodziewa i dlatego też nikt nie traci energii na odpowiedzi.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Antaress
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Skąd: Skoczów
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #9 : 18-03-2015, 20:40 »

Ja też jestem z żelaza!!! Moja szwagierka po raz ósmy (dosłownie!) w ciągu 1,5 roku zapytała mnie z ciekawością  "a co to właściwie jest ta mikstura?", na co jej odpowiedziałam " wiesz co?, właściwie to takie nic, zostaw to!".
Nie mam siły! Głupia jakaś czy co? :-(
Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 659

« Odpowiedz #10 : 18-03-2015, 21:13 »

Parę kwiatków z maila sklepu:
Cytat
Co  to jest MO wszyscy to piją a ja nie mogę znaleźć o tym informacji.
 
Pozdrawiam

Cytat
Witam !
Proszę o informację, czy można zrobić Alocit z Citoseptu Organic. Citrosept Organic nie jest tak mocny/gorzki jak ten dawny Citrosept. Stąd moja obawa, czy nie jest za słaby i czy zakraplanie nosa będzie efektywne ?
Czy Alocitem można płukać gardło. Jeśli tak – w takim stężeniu ?

Cytat
Witam
Mam pytanie dotyczące ziaren dyni, czy przed mieleniem należy je myć?

Cytat
Czy nasiona do koktajlu błonnikowego są od razu do spożycia czy do zasiania. Pytam, gdyż jest tam mowa o 80% zdolności kiełkowania co wg mnie wskazuje na to, że sa no to nasion a do uprawy. Gdzie moge znaleźc przepis na ten koktajl?

Cytat
Dzień dobry, prosiłabym serdecznie o poradę, czy pestki słonecznika, dyni oraz siemię lniane należy umyć (wypłukać? sparzyć?) przed użyciem ich do wykonania mikstury oczyszczającej. Z góry dziękuję i pozdrawiam smile

To są jeszcze takie w miarę normalne pytania na które zwykle odpiszę. Najgorzej jest jak ktoś zadzwoni i nie ma czasu się zastanowić nad pytaniem tylko mówi co mu wpadnie do głowy.
Ludzie się tak oduczyli samodzielnego myślenia, że już kilka razy ktoś chciał, żebym przyjechał (odpłatnie) i powiedział mu co on ma robić, bo on nic z książki nie rozumie, a przeczytał dwa razy.
Niestety Biosłone nie jest dla mas.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #11 : 19-03-2015, 09:15 »

Co odpowiedziałeś?

Nie odpowiadam na maile, w których ktoś pisze, że przeczytał książkę i portal biosłone.pl, a zadaje pytania. Kiedyś się złapałem na tym, że odpowiedziałem, jak mi się wydawało, rzeczowo, i dostałem kolejnego maila z pytaniami, odpowiedziałem i otrzymałem kolejne pytania. Zrezygnowałem.

Mogą dzwonić, po to jest kontakt do radia. Uprzedzam, że rozmowy nagrywam. Najczęściej nie dzownią.

Kolejny mail sprzed miesiąca:

Cytat
WITAM MAM PYTANIE ODNOŚNIE MOJEJ CÓRKI, MA 9 LAT I OD ROKU MIANO ASO WYNOSI OK1000, OD MIESIĄCA PODJAĘ CZOSNEK WYCIĄG,  BAKTERIE MLEKOWE, ORAZ SPROSZKOWANĄ ŁODYGĘOPUNCJI W CELU ZWIĘKSZENIA MASY KAŁOWEJ, ORAZ SOK Z NONI, FIRMY CALIVITA, ORAZ OD TYGODNIA ŚRODEK PARA PROTEX : GOŻDZIK CZOSNEK, EXTRAKT Z BERBERYSU Z NASION GREJPFRUTA, PAU D* ARCO,  W CELU OCZYSZCZENIA Z GRONKOWCA DROGĄ NATURALNEGO OCZYSZCENIA ZA POMOCĄ ROŚLIN. DODATKOWO OGRANICZAMY DO MINIMUM CUKIER JAKOPOŻYWKĘ DLA PASOZYTA I WŁAŚCIWIE TRUCIZNE, POIMY OK 1 DO 1,5 LITREM WODY NA DOBĘ.
 CZY MOGŁABYM WPROWADZIĆ JESZCZE OCZYSZCZANIE WG BIOSLONE CYTRYNA , OLEJ I ALOES/GRAPEFRUIT. CZY EFEKT MÓGŁBY BYĆ ZA DUZY DLA DZIECKA.
METODY MEDYCZNE OCZYWISCIE PODCZAS NASZEJ PRZYGODY  Z GRONKOWCEM ZAWIODŁY BĄDŹ LEKARZE NIE WIDZIELI POTRZEBY INTERWENCJI.
DZIECKO MA BOLACE STAWY POWYSIŁKOWO ORAZ OGÓLNE OSŁABIENIE.
PO WIZYCIE PRYWATNEJ MAMY SKIEROWANIE DO SZPITALA, NA 12-01-2014, JAK CZYTAŁAM O GRONKOWCU TERAPIA MEDYCZNA POTRAFI TRWAC NAWET ROK ANTYBIOTYKIEM U DZIECI PRZY MIZERNYCH EFEKTACH I ZDRUZGOTANIU ZDROWIA DZIECKU.
Z GÓRY DIZĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ.
DODAM JESZCE ŻE PO MIESIACU STOSOWANIA W/W ŚRODKÓW MIANOW KRWI JEST NIEZMIENNE NATOMIAST OBJAWY FIZYCZNE U CÓRKI USTĄPIŁY, STAWY KOLANOWE ORAZ BIODROWE PRZESTAŁY BOLEĆ NAWET NA W-F, PRZEWLEKŁE PRZEMĘCZENIE MAM WRAZENIE RÓWNIEŻ.
WIEM, ŻE NA EFEKTY DŁUGO TRZEBA CZEKAĆSTOSUJĄ METDY NIEAGRESYWNE, ZRESZTĄ CÓRKA MIAŁĄ ANTYBIOTYK PRZEZ 14 DNI (BIEGUNKI, WYMIOTNE ODRUCHY) PODCZAS PODAWANIA, I NOGI PRZESTAŁY BOLEĆ ALE MIANO ASO BYŁO NIEZMIENE.
WIEC NIE POZOSTAJE MI NIC INNEGO NIŻ NATURA, BO PRZECIEŻ NIE POZWOLE ZABIJAC WŁANEGO DZIECKA TZRYMIESIĘCZNA KURACJĄ ANTYBIOTYKIEM, BARDZO PROSZĘ O RADĘ I Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŹ.

Napisałem, że może zadzwonić. Nie zadzwoniła. Zresztą, co tu pomóc wypranemu mózgowi, audycja do SOS, tylko jako przestroga dla innych. Matka wolała gotowca w mailu, a znając życie, przeczytałaby moją odpowiedź, a i tak będzie pakować w dziecko suple, zioła, poić nadmierną ilością wody, zabijać to biedne dziecko na raty.

Jak zrobię obróbkę kolejnej rozmowy, to posłuchacie człowieka, który naszymi metodami zyskał zdrowie, a później w ciągu kolejnego roku zrobił wszystko, żeby to zdrowie zniszczyć. Domyślacie się zapewne, po co zadzwonił do radia.
« Ostatnia zmiana: 19-03-2015, 09:40 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #12 : 19-03-2015, 10:11 »

To są jeszcze takie w miarę normalne pytania na które zwykle odpiszę. Najgorzej jest jak ktoś zadzwoni i nie ma czasu się zastanowić nad pytaniem tylko mówi co mu wpadnie do głowy.

Po co pisać albo męczyć się przez telefon. Zrób instrukcję obsługi, kilka kartek, broszurkę zawierającą informacje o przygotowywaniu MO, koktajlu. Informacje trzeba tylko wziąć z portalu i dopisać jeszcze parę rzeczy odnośnie niemycia i nieparzenia ziaren. Wszystko będzie w instrukcji, którą można kupić w sklepie. Problem rozwiązany.
« Ostatnia zmiana: 19-03-2015, 10:16 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #13 : 19-03-2015, 19:51 »

Poziomku, mail do radia sprzed kilku godzin:

Cytat
Dzień dobry.

Zakupiłam zioła do oczyszczania dróg moczowych i oddechowych.

Dostałam (bardzo dużo) w małych paczuszkach. Czy taka paczuszka jest na jedno parzenie?

Pozdrawiam

Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 659

« Odpowiedz #14 : 19-03-2015, 21:52 »

To jest w miarę normalne pytanie, ale dlaczego piszą z tym do Radia?
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #15 : 19-03-2015, 22:13 »

Tego niestety nie wiem, dlatego jestem zaskoczony. 
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
KaMaEl
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.11.2012
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #16 : 19-03-2015, 23:30 »

Już dawno się tak dobrze nie uśmiałam.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #17 : 20-03-2015, 00:44 »

Jakiś wysyp maili na wiosnę w radiu:

Cytat
Witam, czy do sporzadzenia mikstury oczyszczajacej mozna stosowac kupiony w sklepie 99,97% sok z cytryny "Limmi"? Link do opisu:

http://indexfood.pl/limmi/produkty/produkt-single/product/naturalny-sok-z-cytryn-sycylijskich/

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Gość pyta o gotowy sok z cytryn, jeszcze z konserwantem pirosiarczynem potasu. Przydatność do spożycia 12 miesięcy. Ludzie wszystko kupią, byle chyba napis się zgadzał na butelce. Skąd się bierze u ludzi to kombinowanie?

Chyba stąd:
Cytat
Limmi jest sokiem wyciśniętym z najlepszych cytryn sycylijskich wybranych i zebranych w odpowiednim momencie dojrzałości, w okresie od stycznia do czerwca, kiedy to jakość owoców jest najlepsza. Mając soki Limmi masz zawsze pod ręką gotowy sok ze świeżych  cytryn,

Tak sobie myślę, jak kto użyje takiego "soku cytrynowego" do alocitu, to dopiero będzie miał oczyszczanie.
« Ostatnia zmiana: 20-03-2015, 00:54 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #18 : 22-03-2015, 22:12 »

Cytat
Skąd się bierze u ludzi to kombinowanie?
Ze śmierdzącego lenistwa!

Cytat
Tak sobie myślę, jak kto użyje takiego "soku cytrynowego" do alocitu, to dopiero będzie miał oczyszczanie.
Ale wina będzie mikstury.

Machos, weź powiedz komuś, że codziennie gotujesz obiad. Ja ciągle słyszę, że to nienormalne. Kiedy, jak i tak dalej! Ludzie lubią gotowce. A że pisze to i tamto, lepiej nie wiedzieć.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #19 : 23-03-2015, 14:21 »

To mnie najbardziej rozśmieszyło.
cyt. Czy nasiona do koktajlu błonnikowego są od razu do spożycia czy do zasiania. Pytam, gdyż jest tam mowa o 80% zdolności kiełkowania co wg mnie wskazuje na to, że sa no to nasion a do uprawy. Gdzie moge znaleźc przepis na ten koktajl?

Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!