Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Łokieć tenisisty  (Przeczytany 40520 razy)
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« : 26-03-2015, 20:53 »

Jesienią przeciążyłam rękę w ogrodzie. Podcinałam tuje sekatorem, wyrywałam bluszcze. Efekt - boli łokieć. Przykładałam przez wiele nocy ocet jabłkowy, owijałam mocno, następnie kilka razy rozbitą kapustę, ale boli przy zginaniu, prostowaniu, podnoszeniu czegoś. Jak można z tego wyjść bez ingerencji medycyny -  naturalnie.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
scorupion
« Odpowiedz #1 : 26-03-2015, 22:38 »

Jest kilka sposobów, ale drogich, z reguły po kilku miesiącach samo przechodzi. Tanio możesz spróbować masażu pleców, szczególnie bolesnych miejsc przy łopatkach.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #2 : 26-03-2015, 22:57 »

Scorupion, jeśli możesz napisz więcej, proszę. Mam koleżankę, 2,5 roku na zwolnieniu, cały czas leki przeciwbólowe i tyle. Proponują operację, ale niczego nie gwarantują.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #3 : 26-03-2015, 23:02 »

To może uchronić przed operacją: http://arpwave.pl/
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #4 : 26-03-2015, 23:18 »

Podam dalej, baaaaaaaaaardzo dzięki.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #5 : 27-03-2015, 07:39 »

To może uchronić przed operacją: http://arpwave.pl/

Skorpionku, czy stosowałeś tą metodę w praktyce i z jakim skutkiem? Ja na razie profilaktycznie wykonuję ćwiczenia ruskich wraczy, ale gdyby mnie na dobre rypnęło, dobrze wiedzieć coś więcej.
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
scorupion
« Odpowiedz #6 : 27-03-2015, 08:19 »

Stosowałem, znajomi również, przereklamowana jest w bardzo małym stopniu. Umówić się na pierwszą darmową wizytę, ocenić zmiany i zdecydować o kontynuacji.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #7 : 27-03-2015, 10:17 »

 Zabrzmiało konkretnie, jak w wojsku!
« Ostatnia zmiana: 27-03-2015, 10:50 wysłane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #8 : 27-03-2015, 12:13 »

Pewnie bym spróbowała tej metody rehabilitacji ale jest ona dostępna tylko w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Z mojego miejsca zamieszkania wszędzie bardzo daleko. Na masaże całego kręgosłupa chodziłam od grudnia do lutego co 2 tygodnie. Powtórzę jeszcze te masaże pod kątem oczywiście mojego łokcia.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
scorupion
« Odpowiedz #9 : 27-03-2015, 12:42 »

Można jeszcze wstrzyknąć własne osocze, ale to jest bardzo bolesne. Poczekaj jeszcze trochę, powinno samo przejść, naprawdę rzadko się zdarza, że trwa dłużej niż rok.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #10 : 27-03-2015, 18:42 »

Scorupion, ale mnie pocieszyłeś. A przez ten rok to nie mam nic robić? Mam ogród, dom i pełne ręce pracy.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #11 : 27-03-2015, 18:57 »

Po łokcie wręcz.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #12 : 27-03-2015, 22:33 »

A przez ten rok to nie mam nic robić? Mam ogród, dom i pełne ręce pracy.

Ja bym zatrudnił służbę: kamerdynera, ogrodnika i pokojówkę.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #13 : 29-03-2015, 12:18 »

Cytat
Ja bym zatrudnił służbę: kamerdynera, ogrodnika i pokojówkę
To jest dobre wyjście. Aczkolwiek kosztowne.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #14 : 16-05-2015, 18:48 »

Cytat
Poczekaj jeszcze trochę, powinno samo przejść, naprawdę rzadko się zdarza, że trwa dłużej niż rok.
Nie przechodzi. W czwartek byłam na masażu kręgosłupa, pod katem oczywiście mojego łokcia(prawego, bo jestem praworęczna). Tak mnie wymasował, że do dzisiaj boli mnie kark przy dotyku. Powiedział też, że mogę dodatkowo łokieć naświetlać lampą Solaris. Mam taka lampę i wczoraj przez parę minut naświetlałam łokieć. Jednak dzisiaj rano wstałam i palce u tej ręki (czyli prawej) miałam jakieś obrzęknięte i sztywniejsze przy zginaniu, dopiero po jakiejś godzinie ten obrzęk zszedł i mogłam zdjąć pierścionek z palca. Już nie wiem co o tym sądzić. Mam stracha, żeby jakieś choróbsko się nie rozwijało. Chcę jeszcze dodać, że okładam dalej na noc łokieć rozbitą kapustą i każdego dnia piję herbatę ziołową z octem jabłkowym. Tyle robię, a efekt do niczego. Już mi brakuje pomysłów.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Antaress
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Skąd: Skoczów
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #15 : 16-05-2015, 20:20 »

Ja podobnie kilka lat temu przesiliłam oba (!) łokcie podczas pracy w ogrodzie. Po około pół roku dolegliwości, nie potrafiłam już unieść nawet torebki w ręku! Było coraz gorzej, problemem stało się czesanie, praca przy komputerze itp., właściwie wszystko było trudne do zrobienia. Wtedy zdecydowałam się na wizytę u chirurga, który zaaplikował mi tzw. "blokadę" do każdego z łokci w postaci wstrzyknięć. Było bolesne, ale objawy stopniowo ustępowały. Trwało to w sumie około roku i do dzisiaj mam spokój. Nie wiem czy to dobra metoda, ale nie znam nic innego, co by mogło pomóc...
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #16 : 16-05-2015, 20:28 »

Antaress, blokada to steryd, uśpi skutek ale nie wyleczy przyczyny. Powróci myślę kiedyś ze zdwojoną siłą. Szukam jakiegoś innego sposobu. A czy palce u rąk też Cię pobolewły?
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Antaress
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 06.2013
Wiedza:
Skąd: Skoczów
Wiadomości: 229

« Odpowiedz #17 : 16-05-2015, 20:42 »

Palce u rąk miałam opuchnięte i bez siły. Nie mogłam nic robić, bolało nawet podczas snu.
Wiem, że ta metoda leczenia jest typowo objawowa, ale tak jak wspomniałam wcześniej, nic innego nie pomogło, a musiałam jakoś zacząć funkcjonować. Zresztą, wtedy, kiedy miałam te bóle, to o Biosłone nawet nie śniłam! Więc brałam się za to, co mi polecili u chirurga.
« Ostatnia zmiana: 17-05-2015, 09:16 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #18 : 16-05-2015, 21:06 »

Jeśli jest to łokieć tenisisty, to blokada nie pomoże. Kiedyś uważano, że dolegliwości powoduje zapalenie ścięgna i leczono właśnie blokadami, maściami przeciwzapalnymi, jonoforezą. Efekt był taki sam jakby nic nie robić. Potem się okazało, że przyczyną jest degeneracja i słabe ukrwienie ścięgna i okolic przyczepu. No i leczą falą uderzeniową, falą radiową i wstrzykiwaniem własnego osocza, żeby przyśpieszyć regenerację. I tyle, samo też przejdzie.
No niech będzie, czasami potrzebna jest operacja, ale to może w jednym przypadku na sto.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #19 : 16-05-2015, 21:24 »

Ja chcę jeszcze spróbować rehabilitacji, a w szczególności ultradźwięki i tens. No i oczywiście co 2 tygodnie masaż całego kręgosłupa.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!