Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 05:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chleb gryczano-ziemniaczany  (Przeczytany 11369 razy)
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« : 02-04-2015, 18:20 »

Jakiś czas temu oglądałem program kulinarny, w którym kucharka robiła pierogi bezglutenowe. Ciasto było z mąki kukurydzianej i ziemniaczanej. Ta ziemniaczana dała sprężystość ciastu. Pomyślałem, że spróbuję połączyć mąkę gryczaną z ziemniaczaną. Łączyłem w różnych proporcjach, aż wyszedł mi bardzo fajny, smaczny, sprężysty chleb. Proszę nie przerazić się długością opisu, bo cały czas wykonia masy chlebowej nie przekracza 15 minut razem z mieleniem kaszy na mąkę.
Podaję przepis:



                   
Chleb gryczano-ziemniaczany
Składniki:
Mąka gryczana
Mąka ziemniaczana
Sól, cukier, drożdże, jajka, olej.

Sposób wykonania:
Aby wyszedł prawidłowy trzeba zachować kilka zasad:
 
Proporcje – Mąka gryczana/mąka ziemniaczana 1/1. Robię z ilości 500g mąki gryczanej (mielę z kaszy niepalonej) i 500g mąki ziemniaczanej. W sumie 1000g. Z tej ilości wychodzą dwie foremki. Można tą proporcję zmienić. Ale maksymalna różnica może wynosić 2/1 (kasza gryczana/mąka ziemniaczana), bo chleb staje się coraz bardziej kruchy. Mąka ziemniaczana daje sprężystość.

Odpowiednie namnożenie drożdży – To jest ważne. Używam zwykłych drożdży (kupione w biedronce). Na dwa chleby wystarczy pół kostki (50g). Ostatnio zrobiłem trzy foremki chleba (1500g) i też użyłem pół kostki drożdży.
Do miseczki wlewamy ciepłą wodę (około jednej szklanki) i rozpuszczamy w niej drożdże. Dodajemy jedną łyżeczkę cukru, jedną łyżkę mąki i dobrze mieszamy. Po kilku minutach powinien zrobić się wypukły kożuch świadczący o dobrym namnożeniu się drożdży.
 
Wymieszanie składników – Do miski wsypujemy obie mąki, dodajemy dwa jajka (na jeden chleb (500g), jedno jajko), łyżkę cukru, dwie łyżki oleju, sól do smaku (daję 2 płaskie łyżeczki). Następnie wlewamy drożdże i dodajemy wodę. Wszystko dokładnie mieszamy, aż mamy płynną masę. Dobrze jest to zrobić mikserem. Jeżeli masa nie jest dokładnie wymieszana, to mogą na kromkach być białe plamy. Nie jest to pleśń, a mąka ziemniaczana. Następnie naczynie przykrywamy ściereczką i odstawiamy na kilka/kilkanaście minut. Albo na powierzchni będzie widać sporo pęcherzyków powietrza, albo ciasto lekko wyrośnie. To chyba zależy od gęstości masy. Po tym czasie przelewamy do foremek, które wcześniej smarujemy tłuszczem. Pełne foremki wsadzamy do rozgrzanego pieca.

Gęstość masy chlebowej - Masa powinna być płynna. Coś jak kefir. W każdym razie powinno się ją swobodnie przelać do foremek. Jest to ważne, aby chleb nie był po upieczeniu zbyt suchy i kruchy.

Czas wypieku – Piekarnik nagrzewamy do 180°. Chleb pieczemy 40 minut, następnie włączamy termoobieg na 5 minut i po tym czasie wyłączamy piekarnik zostawiając w nim chleb przez 10 minut. W sumie chleb przebywa w piecu przez 55 minut.

Odpowiednie studzenie – Chleb wyciągamy z pieca i odstawiamy do wystudzenia, przykrywając ściereczką, aby zbyt intensywnie nie odparował. Nie próbujemy wyjąć go za szybko z foremki, bo rozdzieli się i spód zostanie w formie.
Piekąc chleb wieczorem zostawiam przykryty do następnego dnia. Rano swobodnie wyciągam go z foremki i kroję na kromki. Chleb bardzo dobrze kroi się od dolnej strony, która jest jeszcze wilgotna.
 
Kilka uwag: Ponieważ chleb nie ma konserwantów, więc oczywiście źle przechowywany może się zepsuć. Dlatego po pokrojeniu na kromki można go spokojnie zamrozić i wyciągać po kilka sztuk. Mrozić można w woreczkach foliowych, ale odmrożony czy świeży trzymamy w ściereczce/woreczku bawełnianym lub lnianym.
                                                                                                                      Smacznego.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #1 : 02-04-2015, 19:11 »

Świetnie napisana lektura, może spróbuję sił z tym ciastem. Dzięki za przepis smile.
Zapisane

I'm going through changes
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #2 : 02-04-2015, 19:23 »

Ja też spróbuję.
Zapisane
Agatka2
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.01.2015
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #3 : 02-04-2015, 19:26 »

Bardzo obrazowo przedstawiony przepis, też spróbuję upiec ten chlebek.
Zapisane
Kiciorniczka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: maj 2013
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #4 : 02-04-2015, 19:48 »

Fajny przepis nie jadam drozdzy wiec odpada.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #5 : 02-04-2015, 19:55 »

Super przepis, teściowa będzie miała co robić w weekendy. biggrin
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Idusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.08.2015
Skąd: świętokrzyskie
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #6 : 01-06-2015, 08:12 »

Czy da radę w automacie go zrobić?
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #7 : 01-06-2015, 09:21 »

Po co kombinować z jakimiś maszynkami, które tylko miejsce zajmują - no chyba że się nie ma piekarnika w domu.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #8 : 01-06-2015, 10:27 »

Automat jest bardzo wygodny. Nie trzeba wyrabiać ciasta ręcznie. A najlepiej w ogóle chleb sobie odpuścić i problem znika.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Bart-ender
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03.2010
Skąd: Kujawy
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #9 : 02-06-2015, 09:04 »

Dusiu70, dla pełnej zachęty brakuje jeszcze zdjęcia tego chleba.
Zapisane

Ci, którzy wiedzą najmniej, są najbardziej posłuszni.
Jawor
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 82
MO: 2006-02-01 do 15.04.2012 i od 15.01.2013 do 13.06.2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #10 : 08-06-2015, 19:22 »

"Dodajemy jedną łyżeczkę cukru, jedną łyżkę mąki i dobrze mieszamy."
Którą mąkę, gryczaną czy ziemniaczaną ?
Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #11 : 09-06-2015, 22:03 »

Bardzo dokładny opis! Upiekłam ten chleb, udał się świetnie!
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Jawor
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 82
MO: 2006-02-01 do 15.04.2012 i od 15.01.2013 do 13.06.2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #12 : 16-06-2015, 06:41 »

Upiekłem ten chleb ale chyba zrobiłem coś nie tak. Po wymieszaniu poczekałem aż wyrósł do pełnej blaszki i upiekłem wg zalecenia. Przekroiłem na drugi dzień a pod skórką wierzchnią powstał pusta wielka przestrzeń. Niestety nie wiem jak zamieścić zdjęcie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!