Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chory układ nerwowy - przypadek szczególny  (Przeczytany 274888 razy)
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #200 : 24-09-2020, 11:09 »

Doczekałem się wizyty u pani dr Nikiszyny, a tak właściwie to pani dr była u mnie, w mieszkaniu córki. Mam mieszane uczucia, bo zgadzam się jej oceną mojego organizmu, ale ma medyczne podejście do boreliozy i biorezonans chyba jest jej obcy. Powiedziała, że córka długo ją nękała telefonami, więc córce należą się przeprosiny. Zadawała pytania na mój temat, ale...................
Zapisane
Skorupion
*


Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1.086

« Odpowiedz #201 : 24-09-2020, 11:19 »

A bierzesz pod uwagę, że z lekka ci się w głowie pomerdało i piszesz głupoty?
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #202 : 25-09-2020, 11:01 »

Boreliozę miałem 40 lat i cały czas czułem że coś mnie niszczy . Jak się dowiedziałem o boreliozie to wybijałem ją biorezonansem.
NIE mogę się skupić,  więc potrzebuję trochę czasu żeby napisać prawdziwy wywiad. Mój przypadek jest nieco skomplikowany i od  prawdziwej diagnozy zależy  moje zdrowie i życie. Wiesz  dobrze, że byłem w trzech szpitalach i każdy szpital wydał inną diagnozę, wszystkie były błędne. Ostatni Szpital Kliniczny badał mnie 5 tygodni i wydał  BŁĘDNĄ  diagnozę. Gdybym zgodził się z tą diagnozą i zażywał ten lek co mi zapisali to już dawno bym nie żył.

Poproś panią dr Ludmiłę Nikisznę o  trochę cierpliwości.
Przeczytaj pani dr to co napisałem, lub prześlij.

To napisałem do córki.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #203 : 27-09-2020, 14:02 »

Myślałem jak przedstawić to co wiem o moim organizmie, ale doszedłem do wniosku, że to jest niemożliwe przedstawić to w taki sposób żeby to było zrozumiałe.
Pani dr prawidłowo oceniła stan mojego organizmu, więc proszę STOPNIOWO wspomagać mój organizm do samo-naprawy
Na pierwszym miejscu bym umieścił trzustkę żeby poprawić trawienie białek.
Na drugim śledzionę, bo tam są zaburzenia.
Ogólnie poprawić trawienie.

Sylwia to są moje podpowiedzi, ale pani dr wie co ma robić.
.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #204 : 04-10-2020, 15:57 »

Mam połowę mieszkania i do opiekuna będzie należał drugi pokój.  MAMA MA  ja mam uszkodzony układ ner
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #205 : 05-10-2020, 10:54 »

W dzień mam zakładane pieluchomajtki, a na noc pieluchę. W dzień do sikania zdejmuję majtki, a w nocy pieluch nie zdejmuję przez całą noc.
W sobotę żona założyła pieluchę źle, mówiłem jej, ale ona się wydarła, że jak ci nie pasuje to sobie sam zakładaj. W nocy o pierwszej wstaję i sikam obok pieluchy. Wołam żonę żeby zmieniła pieluchę, ale ona jest w takim amoku, że nic nie rozumie. Po długich problemach doszło do zmiany pieluchy, ale w niedzielę żona stosowała kary za złe zachowanie.
Po południu przyszła córka to jej opisałem to jak było i kazałem przeczytać głośno, bo żona jak jest w amoku to nie zdaje sobie sprawy z tego co robi, ale żona nie chciała słuchać i tak zostało.

Ten powyższy post to przez przypadek.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #206 : 06-10-2020, 11:33 »

Ogłoszenie następującej treści:
Opiekuję się niepełnosprawnym męże, ale muszę iść na operację i potrzebna jest całodobowa opieka. Mąż ma do dyspozycji 3000 zł emerytury netto.

Czy to ogłoszenie jest zrozumiałe?
Pytam, bo załatwili panią do kąpania. Przyjechała z wioski oddalonej o 12 km i nie wiem co mam o tym sądzić. Zapytam lekarza co o tym sądzi?
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #207 : 07-10-2020, 10:53 »

Przedyskutowaliśmy poszukiwania opiekuna dla mnie. Córka mówi do mnie: nikt ci nie przyjdzie na godzinę do kąpania. Takie proste zdanie doprowadziło mnie do białej gorączki, bo ja z uporem maniaka powtarzam mój sposób rozwiązania i wykazuję, że postępowanie opiekunów jest skrajnie głupie a teraz córka mi mówi, że się nie da. (przewidywałem, że tak powiedzą wystarcz przeczytać to co pisałem)
Ponieważ dbam o prawdomówność to muszę napisać, że powiedziałem do córki: wy obydwie jesteście kretynki.
To córka dała ogłoszenie do gazety.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #208 : 07-10-2020, 14:27 »

Cytat
Ogłoszenie następującej treści:
Opiekuję się niepełnosprawnym męże, ale muszę iść na operację i potrzebna jest całodobowa opieka. Mąż ma do dyspozycji 3000 zł emerytury netto.

Czy to ogłoszenie jest zrozumiałe?
Pytam, bo załatwili panią do kąpania. Przyjechała z wioski oddalonej o 12 km i nie wiem co mam o tym sądzić. Zapytam lekarza co o tym sądzi?                                                                         

Ogłoszenie dali do gazety, że potrzebna jest osoba do kąpania.
Druga pani przyjechała z oddalonego  miasteczka o 8 km. Widać, że się stara i by była zainteresowana, mogła by się nauczyć, ale jaki sens jest jechać do pracy 8 km a praca trwa godzinę i powrót.
Piszę o tym, bo dla mnie to jest bez sensu. Jak napiszę to będzie czarno na białym co jest nie tak i kto jest temu winien. Głupota zawsze mnie denerwuje a jak napiszę to jest mi lżej.
   Zgłoś do moderatora   185.79.242.105
Mbogdan
***

Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #209 : 07-10-2020, 15:01 »

Cytat
Dzisiaj żona pyta mnie czy bierzemy panią z opieki do pomocy do kąpania. Ja napisałem co o tym myślę, ale nie mam nic przeciwko pomocy z opieki. Jedna godzina będzie kosztowała 26.50 zł a pani która przyjeżdżała z Żarek dawała 20 zł.

Pani, która przyjechała 8 km do kąpania dała 20 zł, a pni z opieki do kąpania będzie kosztować 53 zł bo liczą koszt dojazdu, czyli 2 h.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #210 : 11-10-2020, 11:08 »

Żona powiedziała, że będzie pani do opieki na dwie godziny i mam napisać co ma robić.
Odpowiadam:

Trzeba zaprosić osoby zainteresowane na pokazywanie na czym polega opieka.
1. Ubieranie i śniadanie to musisz ty pokazać.

To jej nie pasuje, więc nie wiem o co chodzi?

Ale mam napisać jak ciebie nie będzie, czy jakie zabiegi ma robić przy mnie na przykład to co robi pielęgniarka.

Niedowidziałem się o co chodzi.
Może dzieci przeczytają i powiedzą o co chodzi.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #211 : 16-10-2020, 10:30 »

Cytat
Jutro będzie lekarz to mogę przedstawić jak wygląda poszukiwanie opiekuna dla mnie, bo uważam, że działanie opiekunów moich polega na tym żeby nie znaleźć nikogo do pomocy i powiedzieć że to moja wina. Powiedzą: tobie nic nie pasuje i nikt się tobą nie zaopiekuje.

Mam nadzieję, że lekarz będzie rozumiał o co chodzi.

Treść ogłoszenia powtarzam wielokrotnie, i trzeba to ogłoszenie dać do sąsiedniego bloku, bo ja nie potrzebuję żeby był cały czas ktoś przy mnie. Żona jak jedzie do Katowic to mi przygotuje śniadanie i obiad i może jechać na cały dzień.

Ogłoszenie następującej treści:
Opiekuję się niepełnosprawnym męże, ale muszę iść na operację i potrzebna jest całodobowa opieka. Mąż ma do
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #212 : 18-10-2020, 10:20 »

Cytat


   
   
Odp: Chory układ nerwowy - przypadek szczególny
« Odpowiedz #176 : 10-08-2020, 09:32 »
   Odpowiedz cytującCytat
Ja rozumiem, że nic nie rozumiecie z mojej sytuacji zdrowotnej, bo ja gdybym był na Waszym miejscu też bym nic nie rozumiał.
Denerwowanie nie sprawia mi przyjemności, a sprawia mi przykrość i niszczy moje zdrowie, a ja robię wszystko co możliwe żeby wyjść z tej sytuacji, natomiast ze strony żony mam codziennie niszczenia nerwów, powód zawsze się znajdzie zazwyczaj bardzo błahy .                       .
Ogłoszenie trzeba dać do sąsiedniego bloku:
\tutaj cały czas i wtedy byśmy mogli robić to co jest potrzebne, bo bardzo ważne jest masowanie pasa biodrowego, ale trzeba to robić trzy razy dziennie to będzie efekt. Z kręgów lędźwiowych i krzyżowych wychodzą przekaźniki nerwowe które decydują o komunikacji z mięśniami nóg. Potrzebny jest codzienny masaż stóp (taki jak robi pielęgniarka) MARIANNA NIE ZROBIŁA ANI RAZ, CHOCIAŻ PIELĘGNIARKI MÓWIŁY ŻE ŻONA BY MOGŁA TO ROBIĆ CODZIENNIE. Potrzebny jest okład z oleju rycynowego, na pas biodrowy i na to czerwone na nogach, bo tam jest najwięcej toksyn, a olej rycynowy poprawia krążenie i wyciąga toksyny.
Trzeba zadzwonić do Józka i powiedzieć, że Marianna chce wyjechać do Roberta, ale potrzebny jest ktoś z rodziny żeby był ze mną. Jak przyjadą to się zobaczy czy Szymon by się nadawał.
Józek to mój brat.        Nie chodzi o przeczytanie ale o realizację.                                                       
Jest napisane co jest potrzebne.
Czy ja mam prawo do wizyty brata?Ja pisałem żeby przyjechał brat a <Marianna mówiła, że nie odbiera telefon  Na pewno kłamała, bo dzwonili na święta ale ona nawet nie powiedziała Spytaj  jej czy dzwonił Czy brat d
Ona nawet nie chciała mi pokazać mojej emerytury tylko KŁAMAŁA ŻE NIE PRZYSZ
m{u
t
 

To jest ostatnie przypomnienie o co prosiłem, jak pomagać organizmowi wyjść z tej trudnej sytuacji.
Gdyby to było robione to dzisiaj byłbym zupełnie innej kondycji i nie potrzebowałbym podnoszenia w nocy.
Ciągle narzekam, ale jest dobra wiadomość, bo ostatnio w nocy wstaję 2 lub 3 razy. Jest zasadniczy powód dlaczego nastąpiła poprawa, ale tego nie mogę obecnie zdradzić.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #213 : 26-10-2020, 19:20 »

Zepsuł mi się hamulec przy wózku. Proponowałem żeby kupić w internecie, ale opiekunki wymyśliły, że lepiej kupić nowy. Nowy jest znacznie gorszy, bo jest w wersji podstawowej, a obecny mam dwa razy droższy. Teraz żona wydzwania i KŁAMIE, że to moja wina, bo mi nic nie pasuje.

Podobnie było ze szukaniem pomocy do kąpania, ale to tutaj przedstawiłem i każdy może ocenić jak było.

Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #214 : 31-10-2020, 14:38 »

Cytat
ale opiekunki wymyśliły, że lepiej kupić nowy. [/q

Tutaj wkradł się błąd bo osoby niepełnosprawne nie kupują wózków inwalidzkich tylko dostają.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #215 : 01-11-2020, 18:40 »

Miałaś patrzeć jak się kładę do łóżka i zaobserwować jak by mi pomóc.
Drugi ras jak się obudziłem to byłem cały mokry, bo się spociłem i kazałem ci zakręcić kaloryfer.
Dzisiaj wstawałem samodzielnie dwa razy o 6 i o 7. o 7 to Marianna już wstała ale chciałem pokazać, że potrafię być samodzielny.
JA NIE WIEDZIAŁEM BO BYŁEM MOKRY I MYŚLAŁEM ŻER GRZEJNIK JEST ODKRĘCONY, A TEN KRETYN otwarł okno jak byłem mokry i by mnie zaziębił.

Jak piszę to nie można mówić do mnie bo nie mogę się skupić i się DENERWUJĘ.
jA NIE MOGĘ

Ten nowy fizjoterapeuta jest dużo lepszy jest od niedawna a już czuję że jestem sprawniejszy.
On mówi żeby Marianna pomogła mi przy ćwiczeniu 5 minut dziennie ja mam nachlać się do przodu i do tył na prawo i lewo, a ona ma tylko przytrzymywać  w ten sposób buduję mięśnie pleców  które są potrzebne do samodzielnego wstawania

Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #216 : 04-11-2020, 12:11 »

Ostatnio jak był syn to żona wyjechała na trzy dni i byłem pod opieką syna. Wypadło kąpanie. Do wanny wlewamy wodę i ZARAZ wlewamy sól magnezową i 2-3 łyżki oleju. Syn nie mógł znaleźć soli i sól, olej wlał jak wanna była pełna wody. Ten olej wlewamy jak jest jeszcze mało wody, bo chodzi o to żeby naoliwić pas biodrowy i tyłek. ROZUMIEM ŻE DLA NORMALNEGO CZŁOWIEKA TO CO PISZĘ JEST TRUDNE DO ZROZUMIENIA. Problem polega na tym, że ja jestem klejący, a potrzebuję w wannie się przesuwać, jeżeli nie mam oleju na początku to jestem tyłkiem przyklejony do wanny i nie potrafię przesunąć do przodu, obrócić na bok.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #217 : 05-11-2020, 12:09 »

Wczoraj miałem kąpanie. Jestem w wannie, woda się leje, żona poszła do kuchni po olej i sól magnezową. Zadzwoniła Sylwia, żona rozmawia, a oleju nie przynosi, wołam żonę i mówię o co chodzi. Jak mówię do żony to ona to odbiera jak czerwona płachta na byka i wzmaga się u niej agresja.
Po kąpaniu, dzwoni do Sylwii i mówi jaki to jestem ZŁY.                                                             Piszę to żeby było wiadomo, że rzeczywistość jest inna niż opisuje to żona i takie pisanie wpływa pozytywnie na mój układ nerwowy.
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #218 : 07-11-2020, 11:54 »

Cytat
Przesyłam fragment z książki "Naturalne leczenie boreliozy" Wolf-Dieter Storl

Podrozdział :Trucizna dla nerwów i tłuste szczątki bakterii

"Kiedy później dotarłem do pouczającej książki Moniki Falkenrath Volkskrankheit Borreliose, w której autorka opisuje swoje doświadczenia związane z borelioza i jej naturalnym leczeniem, moje intuicyjne wątpliwości wobec kuracji antybiotykowej potwierdziły się.
Falkenrath cytuje amerykańskiego lekarza Richiego C. Shoemakera, który twierdzi, że to niekoniecznie borelie wywołują rozmaite objawy i dolegliwości, lecz wydzielane przez nie produkty przeminą materii, tak zwane bio- lub neurotoksyny. Neurotoksyny uruchamiają nadmierne wydzielanie cytokin sprzyjających stanom zapalnym ( protein, które sterują intensywnością i czasem trwania obry ) (Shoemaker 2001:3). Biotoksyny wchodzą w organizm w synergiczne reakcje z metalami ciężkimi i substancjami szkodliwymi dla środowiska naturalnego i wywołują reakcje alergiczne ( Klinghardt 2005 :5). Jeśli to prawda, to terapie odgrywające – środki pochodzenia roślinnego pobudzające przemianę materii w wątrobie, takiej jak multiplasan dra Ortha, Liv 52, a przede wszystkim szczeć, do której jeszcze wrócimy – byłyby faktyczne bardzo rozsądną metodą leczenia.
Shoemaker pisze, że antybiotyki wprawdzie zwalczają borelie, ale nie produkowane przez nie neurotoksyny. Dlaczego wizja wyleczenia boreliozy w toku trzytygodniowej kuracji antybiotykowej nie ma według niego sensy (Shoemaker 2001:10). Zakłada on, że neurotoksyny gromadzą się w tłuszczu i uczestniczą w obiegu wątrobowo-jelitowym, to znaczy, że są resorbowane przez jelita przez przemianę tłuszczu w pęcherzyku żółciowym (Klopfer 2006: 21). Innymi słowy, ciężko jest się pozbyć neurotoksyn z organizmy: po prostu krążą i krążą w nim, wywołując reakcje zapalne.
Neurotoksyny składają się głównie z białek peryferyjnych (BLP), a gdy bakterie obumrą – z ich szczątków.  Te rozpuszczalne w tłuszczu toksyny wywołują kaskadę reakcji immunologicznych i nadmiernie stymulują wydzielanie cytokin, co z kolei powoduje złożone reakcje zapalne w tkankach i narządach: bóle mięśni kości, jak również deficyty neurologiczne, endokrynologiczne i immunologiczne ( BLP uaktywniają, toll-like receptors (TLR2) i powodują syntezę wywołującej stan zapalny cytokiny pod nazwą interleukin -1B (II -1B)). Są to przede wszystkim te lipoproteiny, które odpowiadają niemal za wszystkie objawy boreliozy (Scott Taylor, LYM Dieseas, 2004) . Toksyny te zaburzają porządek wśród neurotransmiterów, neurony są pobudzane, ale niedokładnie przekazują komunikaty; powodowane przez nie stany zapalne mogą blokować naczynia włosowate, w tkankach może więc dojść do niedotlenienia. Jeśli wskutek działania antybiotyków lub pod wpływem innych środków więcej krętków boreliozy zostanie uśmierconych, następuje wzmożone uwalnianie się toksycznych BLP; krążą one we krwi co z kolei prowadzi do dalszego zaostrzenia objawów. To pogorszenie nazywamy reakcją Jarischa-Herxheimera
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #219 : 07-11-2020, 19:40 »

Toksyny te zaburzają porządek wśród neurotransmiterów, neurony są pobudzane, ale niedokładnie przekazują komunikaty; powodowane przez nie stany zapalne mogą blokować naczynia włosowate, w tkankach może więc dojść do niedotlenienia. Jeśli wskutek działania antybiotyków lub pod wpływem innych środków więcej krętków boreliozy zostanie uśmierconych, następuje wzmożone uwalnianie się toksycznych BLP; krążą one we krwi co z kolei prowadzi do dalszego zaostrzenia objawów. To pogorszenie nazywamy reakcją Jarischa-Herxheimera.

Pierwsze herxy miałem po antybiotyku, następnie był spokój. Jak byłem w Busku to się zaczęło, nie wiedziałem co się ze mną dzieje, chciałem przerwać kurację. Do niedawna miałem takie herxy, że siedząc w wózku traciłem przytomność, budziłem się i głowę mam na kolanach, podnoszę się i znowu odzyskuję przytomność z głową na kolanach. Jak się zaczęły herxy to ja myślałem, że mam zawał, albo wylew, ale później się przyzwyczaiłem, bo wiedziałem, że to  przejdzie. Teraz nie mam takich, że tracę przytomność, ale nadal się zdarzają zazwyczaj po obiedzie.
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!