Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fabrykowanie chorób  (Przeczytany 14343 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 19-08-2015, 06:02 »

„Twórcy tych reklam powinni być traktowani jak wrogowie publiczni i nie powinno się okazywać im litości”.

Cytat
Mówi się, że jedną z głównych właściwości różniących człowieka od innych istot jest jego gotowość do połykania pigułek. Firmy farmaceutyczne wiedzą to. Jednak nasze zdrowie wyznaczają nie pigułki, które połykamy – ale sposób, w jaki żyjemy. Jak jemy, ćwiczymy, pracujemy, bawimy się, kochamy i odnosimy się do innych. Gdy zdamy sobie z tego sprawę, będziemy mogli przechytrzyć podżegaczy chorobowych, którzy starają się doszukać patologii w każdym aspekcie naszego istnienia.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #1 : 19-08-2015, 08:09 »

No bo korporacje nie zaspakajają popytu, tylko go stwarzają. Ja mam na nich prosty sposób, jeśli dotrze do mnie jakakolwiek reklama, to z całą pewnością tego reklamowanego produktu nie kupię.
Zapisane
Kresu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 1.07.2015
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #2 : 19-08-2015, 08:51 »

Z tego co czytam ostatnio, widzę że indukowanie chorób u społeczeństwa, które kiedyś, np. w XX wieku w Afryce, wynikało po prostu z braku wiedzy o szkodliwości diety europejskiej, teraz już odbywa się z pełną świadomością negatywnych skutków.

Podobnie jak pan Davis w wywiadzie, też byłem zdziwiony takim oto stwierdzeniem (podkreślenie moje):
Cytat
Prowadząc kampanię przeciw pszenicy z pewnością narobiłem sobie wpływowych wrogów. Mam na myśli wielki przemysł spożywczy, wielomiliardowy agrobiznes, grupy producenckie zbóż, oraz – ku mojemu zdziwieniu – przemysł farmaceutyczny. Byłem wstrząśnięty (choć pewnie nie powinienem być wiedząc, do czego ci ludzie są zdolni), kiedy dowiedziałem się, że przynajmniej jedna grupa producencka pszenicy jest opłacana przez przemysł farmaceutyczny. To naprawdę niepokojące.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 19-08-2015, 09:40 »

Podobnie jest ze szczepieniami, które podobnie jak pszenica służą hodowli pacjentów: http://portal.bioslone.pl/slownik/pacjent
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #4 : 19-08-2015, 21:38 »

Dla kasy zrobią największe świństwo, mamy przykład koszmarnej reklamy:


 

Chyba jakiś ciężko świrnięty absolwent zarządzania i reklamy na prywatnej uczelni to wymyślił. Tak czy inaczej w życiu już nie spojrzę na żytnią, tyle zyskali. Innych też namawiam.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #5 : 04-03-2016, 18:39 »

Aktorzy grają, kasa leci, a ty człowieku trzęś gaciami!

 - http://www.dailymotion.com/video/x3tsef5_ebola-kupione-klamstwa-w-mediach-aktorzy-ze-slumsow-umieraja-dla-swojej-publicznosci_lifestyle
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #6 : 10-08-2016, 21:49 »

Będąc na wakacjach poznałem kobietę, która pracuje w koncernie farmaceutycznych. Zajmuje wysokie stanowisko w firmie i kontroluje grupę ludzi, których głównym zadaniem jest stworzenie produktu oraz wypromowanie go na rynku. Otwarcie przyznała, że wymyślają różne choróbska, żeby stworzyć sztuczny popyt na ich towary. Smutne jest to, że była dumna z tego co robi zawodowo, bo poza tym była spoko babką.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #7 : 15-08-2016, 08:46 »

Smutne jest to, że była dumna z tego co robi zawodowo, bo poza tym była spoko babką.

Hitlerowcy pracujący w obozach koncentracyjnych poza pracą byli też podobno spoko ludźmi.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #8 : 15-08-2016, 10:44 »

Ofiary obozów koncentracyjnych raczej nie miały żadnego wyboru. Oprawcy wykorzystali siłę i przemoc. Natomiast przeciętny zjadacz chleba ma prawo wyboru: albo użyje rozumu i nie da się nabrać na te marketingowe sztuczki, albo obejrzy w telewizji reklamę i da sobie wmówić, że jeśli nie weźmie cud-tabletki to chrapanie lub zespół niespokojnych nóg rzeczywiście doprowadzi go do zawału. Kiedyś również uznawałem firmy farmaceutyczne za największe zło, dopóki ktoś mądry nie uświadomił mnie, że to popyt rodzi podaż. Jeśli ludzie zaczną myśleć i zabiorą odpowiedzialność za swoje zdrowie z rąk kalekarzy i karteli farmaceutycznych na własne barki, to ci nie będą mieli komu wciskać swoich kłamstw i cudawianek.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #9 : 06-09-2016, 15:43 »

Niezupełnie, wszyscy muszą płacić na nich kasę w postaci obowiązkowych składek na służbę zdrowia. Bardzo dużo dopłaca państwo z naszych podatków, tutaj nie mamy wyboru. Poza tym obowiązkowe szczepienia, kary, kłamstwo na każdym kroku, zdrowie niszczą ludziom już od dziecka.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #10 : 29-06-2017, 20:04 »

Osiem chorób wynalezionych przez Big Pharma do robienia szmalu

http://ryszardpiotrnisza.blogspot.com/2017/06/osiem-chorob-wynalezionych-przez-big.html?spref=fb
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!