Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 11:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowotwory a zmiany żywieniowe w XIX/XX w  (Przeczytany 3294 razy)
Kresu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 1.07.2015
Wiadomości: 38

« : 19-08-2015, 09:01 »

http://nowadebata.pl/2011/01/01/choroba-nowotworowa-a-zmiany-zywieniowe-na-przelomie-xix-i-xx-w/

Bardzo ciekawe fakty dotyczące pojawiania się (wcześniej niewystępujących) nowotworów i innych chorób dopiero w momencie wprowadzenia w danej populacji modelu żywienia europejskiego.

I to wszystko w czasach, kiedy ilość toksyn pochodzących z przemysłu (powietrze, gleba, woda) była znikoma! Wszystko brało się ze zbóż i cukru. I tak jest chyba do dzisiaj?

Początki XX wieku:
Cytat
Po moim przyjeździe do Gabonu, byłem zdumiony tym, że nie spotkałem się z ani jednym przypadkiem choroby nowotworowej
Cytat
Nie widziałem ani nie słyszałem o żadnym przypadku złośliwego guza u Eskimosa
Cytat
Do końca XIX w. wielu lekarzy pracujących w całej Afryce zauważyło tę samą tendencję. Spotykali się oni z zachorowaniami na raka w miastach, czyli tam, gdzie autochtoni „mieszali się z Europejczykami” naśladując ich „zachowania żywieniowe”.
Zapisane
Kresu
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 1.07.2015
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #1 : 19-08-2015, 13:53 »

Sorki, że jedno pod drugim, ale widzę bliski związek kolejnych artykułów z nowej debaty z powyższym.
Fascynujące, dla mnie nowe:

http://nowadebata.pl/2012/04/27/zywieniowy-stan-wyjatkowy/
Cytat
„prawda naukowa” ma w dietetyce drugorzędne znaczenie („badania najczęściej wykonuje się w taki sposób, aby potwierdzić wcześniej przyjętą tezę”) i zawsze przegrywa w zderzeniu z dużo ważniejszymi interesami politycznymi i gospodarczymi państwa oraz jego elit
Cytat
Przypomnijmy, że wegetarianizm pod pretekstem „zdrowotnym” promowano wśród mas tylko po to, aby móc żołnierzy karmić pełnowartościowym pożywieniem, jakim jest mięso.

http://nowadebata.pl/2011/01/31/blonnik-czyli-pies-ktory-nie-zaszczekal/
Cytat
W latach 50-tych XX w. rozpoczęła się w środowisku naukowo-medycznym debata na temat żywieniowych przyczyn rosnącej zapadalności na choroby serca. Jedna grupa badaczy, na czele z Ancelem Keysem, odpowiedzialnością za wywoływanie choroby wieńcowej obarczała spożycie tłuszczów, w szczególności zwierzęcych, a druga grupa, w tym John Yudkin, obwiniała o to rosnące spożycie cukru i przetworzonych węglowodanów.

http://nowadebata.pl/wp-content/uploads/2012/02/Dlaczego-apetyt-rosnie-w-miare-jedzenia_wersja-poprawiona.pdf
Cytat
... [badanie] miało wykazać korzyści zdrowotne wynikające z niepalenia papierosów, niskiegocholesterolu i niskiego ciśnienia krwi. Jednak wyniki tego projektu także nie spełniły oczekiwań badaczy. Okazało się bowiem, że więcej zgonów wystąpiło wśród osób, które zgodnie z zaleceniami rzuciły palenie, stosowały niskotłuszczową dietę i przyjmowały leki obniżające ciśnienie, niż wśród tych pacjentów, którym pozwolono kontynuować swoje zachowania i nawyki. [...] W 1997 roku badacze ujawnili, że w badaniu MRFIT okazało się, że w grupie eksperymentalnej, w której było mniej palaczy, wystąpiło więcej przypadków raka płuc niż w grupie kontrolnej. W zasadzie jedyny wniosek z badań był taki, że spożycie tłuszczu chroni przed nowotworem.

Na podstawie powyższych zaczynam powoli dochodzić do wniosku, że w dzisiejszych czasach najgroźniejszymi toksynami w żywności wcale nie są metale ciężkie, hormony, sterydy i antybiotyki w mięsie, pestycydy w roślinach ani konserwanty w konserwach, lecz w dalszym ciągu nadmiar przetworzonych węglowodanów w postaci białego cukru, syropu HFCS, białej mąki oraz wszystkich innych produktów zbożowych i skrobiowych.

Czy ktoś się ze mną nie zgodzi?

---
Edycja: poprawiłem „toksyny” na „toksyny w żywności”, bo leki chemiczne i wymyślanie nowych chorób to zupełnie inna para kaloszy i jeszcze nie wiem, co gorsze.
« Ostatnia zmiana: 19-08-2015, 13:59 wysłane przez Kresu » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!