Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 09:14 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Podejrzenie ¿ó³taczki o charakterze zaporowym  (Przeczytany 12084 razy)
Kaska
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 2010.02.01
Wiadomo¶ci: 6

« : 28-08-2015, 17:04 »

Witam

Od 5.5 lat pijemy (z mê¿em) MO i KB. Jeste¶my po DP. Nie jemy od roku glutenu. Stosujemy siê do ZZO.

Kilka dni temu zaczê³am g³odówkê arbuzow± ale przerwa³am bo ¼le siê poczu³am.
Najpierw zaczê³y mnie swêdzieæ spody stóp i d³oni (potem innych czê¶ci cia³a).
Po 3 kolejnych dniach moja skóra na twarzy i bia³ka oczu zrobi³y siê ¿ó³te.
Nic mnie nie boli (trwa to ok. 7 dni).
Dzisiaj wys³ano mnie na badania do szpitala.
Podejrzenie ¿ó³taczki o charakterze zaporowym - pewnie utkn±³ kamieñ w woreczku ¿ó³ciowym albo przewodzie.

Mia³ kto¶ z Was taki problem? Co radzicie? Musi siê to otrzeæ o szpital?
Na ile to jest powa¿ne?
Bo co bêdzie w szpitalu to ju¿ podejrzewamy ale wolê zasiêgn±æ rady bardziej obeznanych.
Lekarka w przychodni bardzo zdziwiona, ¿e 7 dni a nic nie boli - oczy robi³a du¿e.

Chêtnie pos³uchamy rad w tej sprawie - a jest ona w sumie pilna.
Zapisane
Kaska
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 2010.02.01
Wiadomo¶ci: 6

« Odpowiedz #1 : 29-08-2015, 13:29 »

Jestem po wizycie na SOR zrobiono mi USG jamy brzusznej - podejrzenie drobnych z³ogów w pêcherzyku ¿ó³ciowym, bez poszerzenia dróg ¿ó³ciowych. Lekarz od razu zapowiedzia³ mi wyciêcie pêcherzyka, oczywi¶cie nie zgodzi³am siê.
Stwierdzi³, ¿e wobec tego i tak tam wrócê.
Potem zosta³am wys³ana do doktora chorób zaka¼nych, który stwierdzi³ ¿ó³taczkê z cechami cholestazy, ale zaleci³ dalsze badania- nie zaka¼na wiêc lecz mechaniczna.
Na ostrym dy¿urze jednak kobieta chcia³a nadal zostawiæ mnie w szpitalu na oddziale chorób wewnêtrznych by przeprowadzaæ badania, podawaæ leki i zastosowaæ specjalna dietê. Zapyta³am szczegó³owo co to za leki, jak± dietê i jakie badania.Po tych informacjach wiedzia³am, ¿e nie chcê tam le¿eæ.
Nie zgodzi³am siê wiêc na pobyt w szpitalu i jestem obecnie w domu, dosta³am skierowanie na badania po weekendzie.Raczej na nie pójdê, sama chce sobie poradziæ z tymi kamykami w pêcherzyku ¿ó³ciowym.

Podpowiedzcie proszê co je¶æ, szczególnie jakie t³uszcze je¶æ- bo nie po wszystkim czujê siê dobrze mam zgagê, odbija mi siê.
Teraz pijê MO z olejem z pestek winogron, zamierzam jednak przej¶æ na oliwê z oliwek
I jeszcze jedno czy mogê piæ koktajle cytrynowe, czy to za du¿e obci±¿enie?
Zapisane
Filutek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 262

« Odpowiedz #2 : 29-08-2015, 17:37 »

¦rodek który zastosowa³am przy ¿ó³taczce  mechanicznej jakie¶ 30lat temu okaza³ siê bardzo skuteczny.
We wsi by³o wtedy mnóstwo zachorowañ na tak± ¿ó³taczkê. Nasz miejscowy lekarz poradzi³ dla naszego
syna podawanie mu miodu z cytryn±. Trzeba objêto¶ciowo zmieszaæ tyle samo  dobrego miodu i soku
z cytryny  odstawiæ na kilka dni.Pamiêtam, ¿e u¿y³am do tego ciemnego p³ynnego miodu. Trzeba podawaæ kilka ³y¿ek dziennie, kilka razy dziennie. Nasz syn po oko³o trzech tygodniach ca³kowicie wróci³ do formy i nie potrzebowa³ przebywaæ w szpitalu.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 29-08-2015, 18:05 »

Cytat
Nasz syn po oko³o trzech tygodniach ca³kowicie wróci³ do formy i nie potrzebowa³ przebywaæ w szpitalu.
Prawdopodobnie obawy w tym czasie ust±pi³by samoistnie tak¿e bez miodu z cytryn±.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Kaska
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 2010.02.01
Wiadomo¶ci: 6

« Odpowiedz #4 : 29-08-2015, 18:37 »

obawy? mamy obawy wiêc jakby one ust±pi³y to by³oby OK smile
objawy zreszt± te¿ smile

Panie Józefie, czyli proponuje Pan nic dodatkowego w tej kwestii nie robiæ poza zmian± oleju w MO na oliwê z oliwek? A czy w tym przypadku trzeba na co¶ zwracaæ uwagê przy jedzeniu, czy dalej je¶æ tak jak do tej pory czyli wg ZZO? Pobie¿ny rzut oka na strony "pacjenckie" czasami sugeruje czasow± zmianê t³uszczu na jaki¶ inny rodzaj, np. nie zwierzêcy tylko ro¶linny itp. Tak ma byæ? Dobrze nam ze zwierzêcym na co dzieñ wiêc zosta³abym tak bez zmian ale nie chcê sobie zrobiæ krzywdy w razie czego.

Na USG wysz³o podobno, ¿e uj¶cie dróg ¿ó³ciowych jest bardzo ma³e (w sensie ¶wiat³a przewodu). Co¶ to zmienia w moim przypadku czy niczym siê nie przejmowaæ i je¶æ dalej t³usto jak do tej pory i dbaæ o notoryczn± wymianê ¿ó³ci w woreczku?

Aha... jeszcze jedno pytanie: czasami niektórzy sugeruj± zó³ciopêdne herbaty po spo¿yciu t³uszczu (30-60 minut po zjedzeniu) ¿eby zastymulowaæ w±trobê do wyrzucenia ¿ó³ci o mniejszym stê¿eniu do woreczka co ma wp³ywaæ na ich sukcesywne aczkolwiek powolne rozpuszczanie kamieni i wydalenie ich do dwunastnicy. To prawda? Co Pan o tym my¶li? Dobre to, czy nie tykaæ? smile

Pozdrawiam
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 29-08-2015, 18:48 »

Primum non nocere
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Kaska
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 2010.02.01
Wiadomo¶ci: 6

« Odpowiedz #6 : 29-08-2015, 18:54 »

ok, szkodziæ nie chcê

czy dobrze bêdzie tak: ?
- dalej jem t³uszcze zwierzêce
- MO na bazie oliwy z oliwek
- KB
- ZZO

Mam tylko problem co do oleju w MO: w ksi±¿ce wspomina Pan, ¿e na kamicê ¿ó³ciow± stosujemy oliwê z oliwek, a w niektórych w±tkach proponowany jest olej kukurydziany. Co prawda te inne w±tki nie dotyczy³y ¿ó³taczki ale jednak mam dylemat - który w koñcu olej dla mnie bêdzie dobry? smile

  • W ksi±¿ce  (tom 1, str 29, ramki z opisem) proponowana jest oliwa a oliwek:
    "Olej z oliwek (oliwê) w pierwszym trzymiesiêcznym etapie stosuj± osoby cierpi±ce na schorzenia ¿o³±dka i/lub dwunastnicy, nadkwa¶no¶æ lub kamicê ¿ó³ciow± (...)"

  • A tutaj proponowany jest olej kukurydziany:
    http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=4405.msg108841#msg108841
« Ostatnia zmiana: 29-08-2015, 19:15 wys³ane przez Kaska » Zapisane
Filutek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 262

« Odpowiedz #7 : 29-08-2015, 19:50 »

Prawdopodobnie to objawy ¿ó³taczki nie ust±pi³y samoistnie. Chorowa³o wtedy du¿o osób z naszej wsi.Z tego co siê zorientowa³am w¶ród przyjmuj±cych miód z cytryn± objawy cofnê³y siê u wielu.Pozostali byli w
szpitalu.

             
Zapisane
Gonzalez
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 11.2012
Wiadomo¶ci: 84

« Odpowiedz #8 : 29-08-2015, 20:34 »

Ka¶ka, b±d¼ czujna. O ile klasyczna medycyna w stanach przewlek³ych ile jest warta, ka¿dy ¶wiadomy wie ;-), o tyle w stanach ostrych bywa przydatna. Ja na pocz±tku oczyszczania mia³am dwie sytuacje,  w których "prawie" wzywali¶my pogotowie. Pierwsza, jak mi zdrêtwia³a prawa czê¶æ cia³a po wypiciu mikstury na oczyszczanie w±troby, a druga jak po zjedzeniu kolendry z dwóch doniczek mia³am potê¿ne fale gor±ca. Uda³o siê, ale mog³o byæ ró¿nie. Oczyszczanie to powa¿na sprawa, oby Ci szybko przesz³o, ale jakby co¶ siê dzia³o, to radzê Ci dzwoniæ na pogotowie.

NB Na Twoim miejscu chwilowo bym siê nie oczyszcza³a. A co masz teraz je¶æ? To co Ci podpowiada intuicja.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 2.159

« Odpowiedz #9 : 30-08-2015, 19:14 »

Cytat
czy dobrze bêdzie tak: ?- dalej jem t³uszcze zwierzêce- MO na bazie oliwy z oliwek- KB- ZZO

Bêdzie dobrze.
Zapisane
Kaska
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 2010.02.01
Wiadomo¶ci: 6

« Odpowiedz #10 : 21-09-2015, 21:39 »

Mija miesi±c i dalej jestem ¿ó³ta.
W miêdzyczasie przez 10 dni pi³am olej i cytrynê (metoda Bonifratrów).
Ca³y czas pijê MO, KB oraz stosujê ZZO.
W pracy coraz wiêcej dziwnych pytañ i spojrzeñ.
Czy na prawdê nie da siê nic z tym zrobiæ ¿eby ¿ó³taczka zesz³a?
Czy kto¶ co¶ poradzi? Jestem za³amana. Nie wiem nawet czy taki d³ugi czas utrzymywania siê bilirubiny nie wp³ywa niekorzystnie na organizm. Podobno w du¿ych dawkach to jest toksyna?
Nic mnie nie boli je¿eli (chodzi o kamienie) ale nie czujê siê za dobrze.

Ile mo¿e siê utrzymywaæ taki stan?
Po jakim czasie ludziom mija ¿ó³ta barwa skóry i oczu?
Zapisane
Kaska
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 2010.02.01
Wiadomo¶ci: 6

« Odpowiedz #11 : 22-09-2015, 13:32 »

Czy w moim przypadku nie zaszkodzê sobie piciem koktajli cytrynowych? Czy to jest dobry pomys³ w tej sytuacji? Nie chcê sobie zaszkodziæ ale mo¿e one by pomog³y?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!