Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 15:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bóle brzucha, delikatny stan zapalny śluzówki żołądka.  (Przeczytany 11730 razy)
ZdrowyJoe
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 8

« : 18-09-2015, 12:19 »


M-c temu miała miejsce sytuacja, która w znaczący sposób pogorszyła mój komfort życia aż do teraz. Nie chcę się rozpisywać ale przez 3-dni czułem się tak jakby seryjny morderca miał zlecenie na moich bliskich także miałem (lekki stresik). Po upływie 72h stresująca sytuacja się wyjaśniła. Niestety już po kilku godzinach stresu, pojawił się delikatny ból nadbrzusza. Muszę zaznaczyć fakt, iż pracowałem na zachodzie, gdzie musiałem dopasować swój rytm życia do tamtejszego. Tego samego dnia mieliśmy niewielki incydent w pracy do, którego nie przywiązuje większej uwagi ale chciałbym przeprowadzić pełną retrospekcję. Podczas godzin pracy zaczął ulatniać się dziwny zapach, wezwaliśmy strażaków, którzy z resztą nic nie wykryli. Przez 2 m-c pracy -> (na zachodzie) każdego dnia jadałem dość niskiej jakości żywność we francuskiej restauracji w której wszystko było paczkowane. Posiłki jadłem o 12, 18. W międzyczasie jadłem wszystko to co akurat było dostępne. Przez owe 2 m-c tak się zapracowałem, iż zapomniałem wypić choć jednego cieplejszego napoju (herbata, rumianek itd.) czy też zupy. Po 48h od pojawienia się bólu nadbrzusza udałem się do lekarza, który sprawdził moją krew. P. Doktor stwierdził, iż żadnego zatrucia krwi nie ma ale podejrzewa, iż ból może powodować wrzód z krwawieniem utajonym. Wysłał mnie do szpitala aby mnie przebadali. W szpitalu sprawdzili mi krew arterialną (wszystko ok), zrobili rtg jamy brzusznej (prawidłowa). Wypisali późnym wieczorem, gdzie musiałem kombinować jak wrócić do domu. Lekarz, który się mną opiekował robił mi przez kolejne kilka dni testy na hemoglobinę. Przepisał omeprazol w dawce 20 mg. Zacząłem go przyjmować, przy następnym badaniu krwi stwierdził, iż mam lepsze wyniki z dnia na dzień.  Opiekował się mną 3 dni po czym zlecił obowiązkową gastroskopię.
Wróciłem do Polski. Z lotniska udałem się na badanie. Wynik: wszystko ok, poza (zaczerwieniona błoną śluzowa żołądką w stopniu delikatnym). Lekarz powiedział, że tu nie powinno się nic dziać. Zapytałem czy powinienem odstawić omeprazol. Zasugerował żebym pobrał go 4 tygodnie i odesłał mnie do domu. Ktoś mi zasugerował abym zastąpił omeprazol ranigastem. Dzień po odstawieniu ipp poczułem się gorzej, także postanowiłem wrócić do niego. Brałem go kolejne dwa tygodnie czułem, że wracam do zdrowia. Razem - (3 tygodnie z jednodniową przerwą). Odstawiłem go i po 2 dniach pojawił się refluks. Męczy mnie tak od 5-ciu dni. Dziś mija tydzień odkąd nie biorę omeprazolu. Jestem wyluzowany odczuwam tylko dyskomfort związany z dolegliwościami gastrycznymi. Pojawiła się chrypka,  palenie za mostkiem i ból gardła ew krtani. Lekarz rodzinny zauważył delikatnie zarumienione gardło i zasugerował abym przyjmował dalej ipp po czym zapisał się do gastrologa. Ogólnie czuje się przyzwoicie. Chciałbym zaznaczyć jednak, iż nigdy nie miałem problemów z układem pokarmowym. W ciągu 5 dni od pojawienia się bólu schudłem z 5-7 kg. Ogólnie jestem wysportowanym szczupłym 21 letnim mężczyzną. wzrost - 178 waga - 70 kg.  Teraz ważę 64-5 kg. Po kuracji ipp zdecydowanie przytyłem. Przeszedłem na dietę lekkostrawną jem głównie ryż gotowany, jajka gotowane wiejskie, chude białe mięso. Unikam pieczywa i ziaren . Piję dużo wody, siemię, miodek pszczeli. Słodzę napoje miodem. Miałem robione następujące badania usg jamy brzusznej (ok),rtg klatki piersiowej, brzucha (ok), gastroskopie, morfologie 3-ci raz w ciągu mc. Morfologia dobra poza eozynocytami (jest ich stosunkowo niewiele). W przyszłym tygodniu wybieram się do gastrologa, który jest ponoć przyzwoitym człowiekiem jak i lekarzem. Na razie odstawiam lekki aczkolwiek dolegliwości są uporczywe, - szczególnie odczucie zbliżone do anginy + ciepło w przełyku. Jestem czujny jeśli chodzi o zdrowie ale myślę, że daleko mi do hipochondrii. Wydaje mi się, iż mam dystans do życia w ogóle chciałem zaciągnąć się do legii cudzoziemskiej w przyszłym roku, także odnoszę wrażenie, że to nie moja imaginacja. smile Po odstawieniu ipp mniej jem przez co moja waga przestała rosnąć, ale też znacząca nie spada. Oczywiście jem mniejsze porcje posiłku, bo jak przedobrze to ulewa mi się jak bobasowi. Nie wiem co mam o tym wszystkim sądzić. Dziś zabieram się za MO i choć zabrzmi to trywialnie mam nadzieję, że jutro albo za 20 lat zjem gigantycznego kebaba z colą. :]
Zapisane
ZdrowyJoe
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #1 : 18-09-2015, 12:30 »

Chciałem zapytać, czy waszym zdaniem powinienem zrobić dodatkowe badania. Odnoszę wrażenie, iż mogę cierpieć na niedokwasotę a lekarze w Polsce przez następne x lat będą podawać mi ipp smile
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #2 : 18-09-2015, 12:48 »

Nic ci nie jest, nie panikuj. Ale z twojego punktu widzenia nie powinieneś przypadkiem dodać "nie" do ZdrowyJoe?
Zapisane
ZdrowyJoe
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #3 : 18-09-2015, 12:57 »

ponoć ludzki mózg ma problem w translacji partykuły 'nie'. Mógłbym zmienić ew. na choryJoe smile
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #4 : 18-09-2015, 13:09 »

Cytat
Chciałem zapytać, czy waszym zdaniem powinienem zrobić dodatkowe badania.
To pytanie, nie na to forum.
http://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/homo-patiens
Czy Ciebie interesuje podjęcie metod Biosłone, czy tylko tak chciałeś opowiedzieć swoją historię?
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
ZdrowyJoe
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #5 : 18-09-2015, 13:37 »

Wydaje mi się, że robienie badań może ukierunkować leczenie medycyną niekonwencjonalną. Myślę, że konwencjonalną już podważyłem odstępując od leków ipp...  Skoro w ostatnim zdaniu zaakcentowałem to, iż rozpoczynam kurację miksturą oczyszczającą to znaczy, że już ją podjąłem.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #6 : 18-09-2015, 14:01 »

Cytat
Wydaje mi się, że robienie badań może ukierunkować leczenie medycyną niekonwencjonalną.
Ale Biosłone nie ma nic wspólnego z żadną medycyną, w tym niekonwencjonalną.
http://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/medycyna-naturalna
http://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/oblicze-medycyny-wspolczesnej
http://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/bez-skrajnosci
http://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/dwie-skrajnosci

Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
ZdrowyJoe
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #7 : 18-09-2015, 14:18 »

źle to ująłem miałem na myśli leczenie niemedyczme, niefarmakologiczne.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 18-09-2015, 14:34 »

Cytat
Chciałem zapytać, czy waszym zdaniem powinienem zrobić dodatkowe badania.
Oczywiście! Najlepiej wszystkie badania dostępne w promieniu 300 mil od miejsca zamieszkania, a jeśli to nic nie da, to jeszcze dalej.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
ZdrowyJoe
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #9 : 18-09-2015, 14:57 »

Odpuscilem sobie robienie badań ale kwasna czasami gorzka tresc pokarmową pojawiająca się w ustach jest dość nieprzyjemna, pieczenie nie jest najgorsze choć całodobowe smile. Chce dać czas swojemu organizmowi na stabilizacje a do gastrologa wybieram się aby moii rodzice poczuli się lepiej.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 18-09-2015, 15:15 »

Cytat
do gastrologa wybieram się, aby moi rodzice poczuli się lepiej
Dobre! Byłoby nawet śmieszne, gdyby nie było tak prymitywnie głupie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #11 : 18-09-2015, 16:46 »

Cytat
jem głównie ryż gotowany, jajka gotowane wiejskie, chude białe mięso. Unikam pieczywa i ziaren . Piję dużo wody, siemię, miodek pszczeli. Słodzę napoje miodem.
Zamiast ryżu może po prostu banan, zamiast jajek ryba świeża lub mrożona duszona bez panierki, koncentrat pomidorowy, soki warzywne, zamiast słodzenia był już banan, mięsa normalne, a nie jakieś "chude", zawsze z warzywem (może być duszonym) lub sokiem warzywnym. Więcej warzyw duszonych z jakimś tłuszczem, może być smalec może być oliwa z oliwek. Mało solić. Nie jest to jakiś ideał, ale z tego co napisałeś, może to być realny krok naprzód. Jak Cię ciągnie do ryżu to czasami kasza gryczana z dodatkiem tłuszczu, byle nie masła powinna być OK. O słodzeniu i miodzie zapomnij. Kawa na pewno nie pomaga. Żadnych przypraw chemicznych, rosołków w kostkach, zup w proszku itp. Odrobina pieprzu, odrobina soli ewentualnie. Jak masz ochotę na coś głupiego, to po chrupkach kukurydzianych, albo czekoladzie bez-mlecznej >=50% nie powinieneś za bardzo cierpieć. Frytki, ziemniaki, można sprawdzić, generalnie powinny działać łagodniej od ryżu, na smalcu, nie przesolić. Wędliny są przesolone i z saletrą, ryby wędzone są przesolone (sklepowa galareta z nóżek wieprzowych bywa jadalna).

Spiszesz dokładny jadłospis dzienny to się oszacuje jak bardzo nadal unikasz pokarmów zasadotwórczych (warzyw).

Nie napisałeś czy miałeś badanie ogólne moczu, pewnie kwaśny był zdecydowanie.

<napisałem co napisałem, jako inspirację do przemyśleń, dyskusji, nie jest to w żadnym razie zalecenie>
« Ostatnia zmiana: 18-09-2015, 16:57 wysłane przez VVV » Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #12 : 18-09-2015, 16:50 »

Zamiast latać po lekarzach lepiej skup się na lekturze książek, artykułów na portalu oraz forum. To rozwieje wiele twoich wątpliwości. Jesteś pełnoletni i sam o sobie decydujesz.

Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #13 : 18-09-2015, 16:59 »

Cytat
Zamiast ryżu może po prostu banan, zamiast jajek ryba świeża lub mrożona duszona bez panierki, koncentrat pomidorowy, soki warzywne, zamiast słodzenia był już banan, mięsa normalne, a nie jakieś "chude", zawsze z warzywem (może być duszonym) lub sokiem warzywnym. Więcej warzyw duszonych z jakimś tłuszczem, może być smalec może być oliwa z oliwek. Mało solić. Nie jest to jakiś ideał, ale z tego co napisałeś, może to być realny krok naprzód. Jak Cię ciągnie do ryżu to czasami kasza gryczana z dodatkiem tłuszczu, byle nie masła powinna być OK.
Po jaką cholerę ma żreć ryby, a w szczególności mrożone? Po co ten sok warzywny, koncentrat pomidorowy? Od kiedy smażymy na oliwie? Co do jaj to spróbuj, Joe, zjeść je razem z boczkiem. Jeśli takie nie będą ci służyć to odstawiaj. Jajka jedzone bez tłuszczu często mogą powodować dolegliwości podobne do twoich. Zgadzam się odnośnie mięsa- normalne tłuste mięso zamiast chudego. Do tego oczywiście warzywa i w tym przypadku na początku lepsze mogą okazać się w wersji gotowanej/duszonej.

W ogóle to w twoim przypadku, Joe, Dieta Prozdrowotna powinna szybko przynieść rezultaty.
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna#drozdzyca_jelita_grubego
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #14 : 18-09-2015, 16:59 »

Odnoszę wrażenie, iż mogę cierpieć na niedokwasotę a lekarze w Polsce przez następne x lat będą podawać mi ipp smile

To jest całkiem możliwe.
Spróbuj pić sok z kiszonej kapusty jakiś czas przed posiłkiem, on stymuluje produkcję kwasu żołądkowego. Jeśli będzie Ci po tym lepiej, to znaczy, że przyczyna tkwi w niewystarczającej ilości kwasu, a nie w jego nadmiarze.
Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #15 : 18-09-2015, 17:11 »

Wyjaśniam, co miałem na myśli:

Po jaką cholerę (...) ryby, a w szczególności mrożone?
Mrożone są łatwiej dostępne, wyciągasz z zamrażalnika i dusisz i wcinasz. Po rybach się na kwaśno nie odbija, po jajach jak najbardziej.

Po co ten sok warzywny, koncentrat pomidorowy?
Odniosłem wrażenie, że unika równoważenia białka zwierzęcego warzywami, podałem najprostsze sposoby by z tego wyjść. Za mało warzyw, za dużo soli (choćby z wędliny) i "nadkwasota" gotowa.

Od kiedy smażymy na oliwie?
Ja niczego nie smażę, wszystko duszę w sosie własnym lub z odrobiną wody w 99 stopniach pod przykryciem w rondlu lub patelni z bardzo grubym dnem, jak dłużej to płomień ma moc świeczki (<100W). Tłuszcz dodaje do gotowej potrawy tuż przed zjedzeniem.


« Ostatnia zmiana: 18-09-2015, 17:17 wysłane przez VVV » Zapisane
ZdrowyJoe
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #16 : 18-09-2015, 17:26 »

Wielkie dzięki za rady smile! Odnosze wrażenie, że aloes odrobinę mi pomaga. Tzn pieczenie w mostku pozostaje a z nim wszystko w żołądku przez co jest to pocieszajace. W zasadzie od dziś wspomagam się aloesem. Pomyślałem o niedokwasocie, kiedy 3h po posiłku zwrocilem coś  identycznego co przyjalem wydaje mi się, że to wystarczający czas aby zoladek to po zmieniał. Ps nie miałem badania ogólnego moczu
Zapisane
ZdrowyJoe
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #17 : 18-09-2015, 17:29 »

W zasadzie to stosunkowo intrygująca dolegliwość. Mam wrażenie, iż ktoś zamieszkał w moim brzuchu i jak podaje mu coś na co nie ma ochoty to rozpala sobie ognisko.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!