Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 10:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Naleśniki z kaszą  (Przeczytany 34242 razy)
Madd
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 19.06.2014
Wiadomości: 74

« Odpowiedz #40 : 21-08-2015, 13:56 »

Ja również robię naleśniki z kaszy gryczanej bialej.
Miele na mąkę ziarna kaszy tak że wychodzą 2 szklanki. Dodaje zmielone siemię lniane z 1 łyżkę, jedno jajko, wody tyle by ciasto było jak gęsta śmietana. Zostawiam na 30min, bo wiadomo że kasza mimo że zmielona to pije wodę. Po 30min dolewam wody, mieszam. Tu można albo na słodko, albo pikantnie zrobić. Jedne i drugie wychodzą bardzo dobrze. Dobrze się zwijają jeśli się ich nie przysmaży za mocno. Czasem przy zwijaniu pęknie jakiś. Świetnie smakują z kapustą kiszoną i pieczarkami.
Czasem sypnę mąki ziemniaczanej jeśli coś rozrywają się na patelni.

Jest wersja że kasze gryczaną białą moczy się całą noc, potem mieli i dodaje pozostałe składniki. Mi takie nie wychodziły.

Robiłam też naleśniki z kaszy jaglanej, ale jakoś mnie nie urzekły, rozwalały się itd. Dobre wychodzą jaglane placki z jabłkiem.

Uwielbiam też placki z jabłkiem z mąką kukurydzianą. Ucieram na tarce 4 duże jabłka, im bardziej soczyste tym lepiej. Mąki sypię na oko, pół szklanki może. Lubię jak placki mają smak jabłek, są miekkie i soczyste, więc mąki nie daję super dużo. Do tego 1 jajko. Czasem cynamon, czasem rodzynki dodam. Są słodkie więc słodzidła nie potrzebują.

Dobre są też takie jak poprzednio ale dodana np 1 marchewka.

Placki z cukini, selera, ziemniaka i selera. Opcji dużo i można sobie proporcje zmieniać.

Zawsze na początku robię jeden placek i patrze jak się smaży i obraca. Jak się rozwala to dodaje awaryjnie mąki ziemniaczanej. Jeśli idzie dobrze to robię dalej.



Zapisane
LaktozAnna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 02.2012-02.2014, 11.2015-teraz
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #41 : 02-02-2016, 17:56 »

 Składniki:
 kasza gryczana niepalona (300g)
woda
odrobina tłuszczu (do smażenia pierwszego placka)

 Wykonanie:
Kaszę namocz na noc. Następnie odlej wodę (będzie lekko "śluzowata") i dodaj doń świeżą wodę i zmiksuj na gładką masę, do konsystencji ciasta naleśnikowego (u mnie dość płynne, bo lubię cienkie placki naleśnikowe). msn-wink
Smaż placki na dobrze nagrzanej patelni (pierwszy na niewielkiej ilosci tłuszczu (u mnie olej kokosowy) zaś resztę już zupełnie bez tłuszczu. Odczekuj aż placek będzie łatwo "odwracalny" na drugą stronę (w praktyce jest to bardziej podsuszanie niż smażenie). Tak uzyskane naleśniki są bardzo elastyczne, smaczne i pożywne.

http://smakoterapia.blogspot.com/2014/08/niebywae-nalesniki-z-samej-gryki.html
Zapisane

Czasem trzeba spaść na sam dół, żeby móc się odbić.
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!