Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bohaterowie naszych czasów.  (Przeczytany 10717 razy)
scorupion
« : 05-10-2015, 17:30 »

Cytat
Dzisiejsze wydania niemieckich gazet obszernie informują o polskim księdzu, wysokim rangą urzędniku Watykanu, który w przeddzień synodu ws. rodziny ogłosił, że jest gejem i przedstawił swego partnera.
Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 659

« Odpowiedz #1 : 05-10-2015, 18:27 »

Czekamy na pomnik.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #2 : 05-10-2015, 20:00 »

Czekamy na pomnik.
Dostanie, całą szpaltę w znanym tygodniku i jako męczennik wystąpi w programie redaktora naczelnego.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #3 : 05-10-2015, 20:06 »

Kolejny bohater, też znany w Polsce i na świecie, do tego znawca KK.
Cytat
- Marzę o tym, żeby Kościół, zamiast oczyszczać się z ks. Charamsy, odrzucił język nienawiści nawołujący do podziałów - dodał Biedroń.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ks-oko-biedron-nie-panuje-nad-wlasna-seksualnoscia/q37fkm
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #4 : 06-10-2015, 04:24 »

Człowiek określił swoją orientację.  Obraził kogoś? Lepiej, że oczyścił nieskazitelny kk ze swojej osoby niż miałby dalej oszukiwać jego świątobliwych członków.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
scorupion
« Odpowiedz #5 : 06-10-2015, 07:53 »

Pewnie, prywatna sprawa każdego. I tylko zupełnym przypadkiem ogłosił to w przedzień synodu poświęconego rodzinie, a prasa zrobiła z niego bohatera.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #6 : 06-10-2015, 07:57 »

Człowiek określił swoją orientację.  Obraził kogoś? Lepiej, że oczyścił nieskazitelny kk ze swojej osoby niż miałby dalej oszukiwać jego świątobliwych członków.
Mnie nie obraził ale bohaterem też nie jest, 24 lata, jak sam podaje oszukiwał...i tyle lat mu nie przeszkadzało żyć w tym zakłamaniu. Ciekawe, że teraz się nagle oczyścił?
Natomiast Ty obrażasz, wrzucając wszystkich ludzi kościoła do jednego worka określając złośliwie  jako "nieskazitelnych i świętobliwych".

Cytat
Dla większości z nas jest to szok i wstrząs. Dla ludzi szukających, niepewnych swej wiary to z pewnością także przerażenie. Narzuca mi się nieodparta myśl, że całe to widowisko zostało precyzyjnie przygotowane i zaplanowane. To wielka medialna gra w przeddzień Synodu. To właśnie nacisk na Synod poprzez media ks. Lombardi nazywa decyzją nieodpowiedzialną.
Ks. Charamsa do bólu wykorzystał swoją pozycję, funkcję, stanowisko. Było to nieuczciwe i nieodpowiedzialne. Był bardzo wysoko, bo cieszył się wielkim zaufaniem i temu zaufaniu się sprzeniewierzył.
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,23681,gorzka-lekcja-ksiedza-charamsy-rozmowa-z-o-augustynem-sj.html

« Ostatnia zmiana: 06-10-2015, 08:03 wysłane przez Udana » Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 06-10-2015, 08:55 »

Po kobiecie z brodą, nic mnie już nie jest w stanie zdziwić.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #8 : 06-10-2015, 16:32 »

Natomiast Ty obrażasz, wrzucając wszystkich ludzi kościoła do jednego worka określając złośliwie  jako "nieskazitelnych i świętobliwych".

Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Mój post nie dotyczył chrześcijan jako całości, ale duchownych.

Uważam jednak, że bardziej obrażona powinnaś być na swoich pasterzy: zakonspirowanych homoseksualistów, pedofilów i innych dewiantów. Tyle się teraz o tym słyszy. Skandal za skandalem w kościele. Księża krzywdzą dzieci a potem chowają się za spiżową bramą. Nie przeszkadza to jednak ogółowi. Bardziej przeszkadza, że jakiś gej się ujawnił.

I tylko zupełnym przypadkiem ogłosił to w przedzień synodu

I tylko małe pytanie:
I co z tego?
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
scorupion
« Odpowiedz #9 : 06-10-2015, 16:40 »

I zrobili z niego bohatera naszych czasów.
Za tym kryje się znacznie więcej, ale nie chce mi się pisać, bo i tak wystarczająco zaśmiecam forum zdrowotne.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #10 : 06-10-2015, 17:26 »

Mimo wszystko chętnie się dowiem... więc może na priv?
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #11 : 06-10-2015, 21:42 »

Za tym kryje się znacznie więcej, ale nie chce mi się pisać, bo i tak wystarczająco zaśmiecam forum zdrowotne.
Ale to Hyde Park. Możesz tu zaśmiecać. msn-wink
Cytat
Uważam jednak, że bardziej obrażona powinnaś być na swoich pasterzy: zakonspirowanych homoseksualistów, pedofilów i innych dewiantów. Tyle się teraz o tym słyszy. Skandal za skandalem w kościele. Księża krzywdzą dzieci a potem chowają się za spiżową bramą. Nie przeszkadza to jednak ogółowi. Bardziej przeszkadza, że jakiś gej się ujawnił.
A przeczytałeś artykuł, który Ci podpięłam? Myślę podobnie jak o. Augustyn. 
Sama jestem grzesznikiem, więc kamieniem nie rzucę...Kościół jest dla grzeszników, nie ideałów, dlatego dobrze się w Nim czuję.
Ale takie sytuacje sprawiają mi cierpienie, bo uderzają w mój kościół i nie jest mi to obojętne. Problemem jest zaplanowane ukrywanie, świadome życie w oszustwie, a nie sam grzech. To jest gangrena,która rozsadza od środka jak pisze o. Augustyn, to co jest ujawnione, nie jest groźne. Jednak uważam, że te sytuacje pozwolą na oczyszczenie i może być jeszcze wiele dobra z tego.
A jeśli myślisz, że sedno w tej historii to to, że On się ujawnił, to nie rozumiesz wiele.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Gerda
« Odpowiedz #12 : 07-10-2015, 10:10 »

Tak czy siak, trzeba przyznać że takie sytuacje maja zły wpływ na kościół. Sam nie jestem wierzący, ale od paru ładnych lat jest niezła nagonka na kościół
Zapisane
Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #13 : 07-10-2015, 10:12 »

Da się oczyścić ze wszystkiego, co przez wieki zostało zrobione?. Wątpię, bo tylko chęć nie wystarczy.
A palenie czarownic, podboje Indian, innych religii to tylko wierzchołek góry lodowej.  Wmawianie nam poczucia, że jesteśmy grzesznikami, a wewnątrz to już obowiązuje inne zasady , to też mam czuć się grzesznym?
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #14 : 10-10-2015, 06:58 »

Jednak uważam, że te sytuacje pozwolą na oczyszczenie i może być jeszcze wiele dobra z tego.

O naiwności... ty naprawdę w to wierzysz. Uważasz że zmieni się coś co przez tysiąclecia się nie zmieniło. Szkoda naszych klawiatur na korespondencję.

A jeśli myślisz, że sedno w tej historii to to, że On się ujawnił, to nie rozumiesz wiele.

Patrzę na kk z boku i chyba rozumiem nie mniej od ciebie. Obserwuję jego struktury i powiem ci, że takiego bagna nawet w polityce nie ma. Pijaństwo, homoseksualizm, skandale pedofilskie, pranie brudnych pieniędzy w Watykanie.
Za dużo by tego wyliczać.
Nie chcę wywoływać kolejnej jałowej dyskusji bo takie toczą się na każdym chyba forum.  Potrzebujesz otuchy duchowej to w kościele ją dostaniesz i nic poza tym. Ja takich otuch nie potrzebuję szczególnie od ludzi, którzy są zdemoralizowani a w większości nie wierzą w Boga.
To instytucja (jak zresztą większość) w której dobrze kręcący cwaniacy mogą nieźle sobie żyć. Kościół ma za zadanie służyć wiernym a nie interesom "czarnokiecych".

takie sytuacje sprawiają mi cierpienie

Pewnie zostanę teraz zlinczowany, ale powiem, że w przeciwieństwie do ciebie, mnie takie sytuacje cieszą. Nie ze względu oczywiście na was wiernych tylko dlatego, że obłuda i zakłamanie dostają po dupie.

Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!