Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moje jedzenie  (Przeczytany 67727 razy)
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #20 : 28-10-2015, 18:06 »

To ,że chcę przytyć i jestem sportowcem to nie oznacza że od razu latam na siłke i robię z siebie kaleke.

Trenuje w tenisa stołowego i gram w 1 lidze a to ,że chcę sobie do tego poćwiczyć fizycznie i lepiej wyglądać to chyba nic złego?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #21 : 28-10-2015, 19:53 »

Zrób jak ci napisałem, powinno być dobrze.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #22 : 28-10-2015, 23:55 »

Szymanczi, są dwie drogi.

Ta zdrowa droga, którą proponujemy, jest drogą w której masz szansę nabrać masy mięśniowej i dobrze wyglądać oraz być zdrowym. Bo można nawet nie chcieć lepiej wyglądać, a zdrowo się odżywiając i tak nabrać ładnej sylwetki, ewentualnie trochę bardziej urzeźbionej i wydatnej przy odrobinie wysiłku. Pamiętaj o instynkcie - po II etapie DP, gdy poczujesz, że musisz zjeść więcej węglowodanów, białka czy tłuszczu, to następnym razem zjedz więcej, ale tylko z produktów dozwolonych. No i nie przesadzaj z węglowodanami.

No i jest jeszcze droga propagowana przez "typowego sportowca", tj:
- chude mięso (bo więcej białka),
- pogląd w stylu "no przecież muszę wrąbać te dwa twarogi, bo białko"
- masa węglowodanów, bo przecież z czegoś musi być masa i energia.

A z tą "energią" to wcale nie jest tak. Na przykład potrafię zjeść rano jajecznicę z 5 jaj + jakiś tłuszcz do tego (7:00, przed wyjściem do pracy), a potem w pracy około 13:00-15:00 zrąbać z 300-400 gram serc, które mam w termosie, oczywiście z całym tłuszczykiem, który z nich wypłynął. Do tego jakiś pomidor, czy tam ogórek. No i uwierz, energii mam zawsze nazbyt wiele, nawet do zarzynania mięśni w domu gdy przyjdzie taka ochota. smile
Czasem, gdy mam ochotę, to zjem trochę ryżu, czy ziemniaków - z takich rzeczy, które mają "dać energii". Ale pamiętaj - gdy jesteś na DP, to musisz trzymać się pewnych ram. I koniec.
« Ostatnia zmiana: 29-10-2015, 10:46 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

Voldin
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.06.2008 - 30.05.2011
Wiadomości: 309

« Odpowiedz #23 : 29-10-2015, 00:01 »

Koksy z siłowni już tak chyba nie jedzą. Tu filmik, który miało polubiony kilku moich zaprzyjaźnionych koksów:
https://www.youtube.com/watch?v=b2GK1qXk2KQ

Zapisane
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #24 : 29-10-2015, 00:49 »

Jestem po przeczytaniu ZZO.
Muszę powiedzieć, że chętnie sprawdzę drogę numer jeden, ponieważ zależy mi na zdrowiu w pierwszej kolejności msn-wink

DP czas zacząć...
Nie ma przeciwskazań, aby zacząć pić MO oraz koktajle równo z trwaniem DP?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #25 : 29-10-2015, 08:41 »

Wszystko możesz zacząć jednocześnie, w czasie pierwszego etapu zredukować wysiłek, potem ilość węglowodanów musisz dobierać samodzielnie, nikt cię nie będzie prowadził za rączkę. Dla mnie w okresach wzmożonej aktywności było za mało i odczuwałem zmęczenie.

Cytat
A z tą "energią" to wcale nie jest tak. Na przykład potrafię zjeść rano jajecznicę z 5 jaj + jakiś tłuszcz do tego (7:00, przed wyjściem do pracy), a potem w pracy około 13:00-15:00 zrąbać z 300-400 gram serc, które mam w termosie, oczywiście z całym tłuszczykiem, który z nich wypłynął. Do tego jakiś pomidor, czy tam ogórek. No i uwierz, energii mam zawsze nazbyt wiele, nawet do zarzynania mięśni w domu gdy przyjdzie taka ochota. smile

Ale z tego co wiem ty nie trenujesz wyczynowo.
Jako, że chcącemu nie dzieje się krzywda (to taka bardzo sprytna rzymska sentencja, której nie wiedzieć czemu nie znają nasi rządzący, może są niedouczeni) Szym niech poeksperymentuje. Na forum brakuje informacji dotyczących wpływu tutejszych metod na ciężko trenujących i pracujących. A tacy też żyją na tym naszym świecie.
Tu jeden słoń zaczął: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=29580.0
no ale nie skończył, blog umarł, słoń mam nadzieję nie msn-wink

Oczywiście, że nie trenuję wyczynowo. biggrin //Kamil

« Ostatnia zmiana: 29-10-2015, 10:48 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #26 : 29-10-2015, 12:36 »

Oki, dzięki za pomoc, i wskazanie drogi msn-wink

Mam jeszcze jedno ostatnie pytanie. Jak to jest z alkoholem w 1 etapie DP?
Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #27 : 29-10-2015, 12:53 »

Xenomoj pytał o to szczegółowo, poszukaj.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #28 : 01-11-2015, 13:21 »

Coś się pozmieniało...Odkąd odstawiłem cukier, kolorowe napoje oraz gluten to mam tak dziwne sny, że szok. Wiecie o co chodzi?
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #29 : 01-11-2015, 13:42 »

Pewnie zawsze takie miałeś tylko tego nie pamiętałeś. Może teraz Twój organizm z głębokiej fazy snu regeneracji i porządków wychodzi szybciej czego efektem jest dłuższy okres śnienia czyli większa szansa, że coś będziesz pamiętał po obudzeniu.

Oczywiście to jest gdybanie bo ja też taki efekt u siebie zaobserwowałem, ale nie mam na to żadnych sensownych argumentów.
Zapisane
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #30 : 01-11-2015, 15:31 »

Kiedyś czytałem na forum vitiligo (niestety nic tam już nie pozostało), że jest to skutek po odstawieniu czegoś (niestety nie pamiętam o co dokładnie chodziło). W każdym bądź razie jest to pozytywna zmiana - to udało mi się zapamiętać.

Musi być gorzej, żeby było lepiej msn-wink Przyznam, że sny są fatalne...
Zapisane
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #31 : 03-11-2015, 14:20 »

Tragicznie się czuje. Od dwóch dni miałem taki straszny ścisk (ból, nie wiem jak to nazwać) w brzuchu, że nawet miałem iść do szpitala czy to nie wyrostek. Na szczęście dzisiaj przeszło i jest o niebo lepiej! msn-wink
Zapisane
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #32 : 03-11-2015, 17:36 »

(nie mogę już profesjonalnego sportu odpuścić)


http://portal.bioslone.pl/sport_to_zdrowie
Zapisane
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #33 : 06-11-2015, 16:26 »

Czytałem, czytałem...

Wczoraj wieczorem mnie rozłożyło totalnie. Katar, ból głowy oraz brzucha.
Czy to normalne objawy diety prozdrowotnej? Nie przypominam sobie żebym gdzieś się przeziębił, bo uważam na takie rzeczy.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #34 : 06-11-2015, 17:10 »

Czy się przeziębisz czy nie, jeśli organizm uzna, że tej infekcji potrzebuje i jest w stanie ją teraz przeprowadzic od początku do końca, to to zrobi.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #35 : 06-11-2015, 17:20 »

Cytat
Nie przypominam sobie żebym gdzieś się przeziębił, bo uważam na takie rzeczy.
Czy zatem do przeziębienia dochodzi w pewnych konkretnych miejscach? W jaki sposób można wychwycić moment zaziębienia?

Cytat
Czy to normalne objawy diety prozdrowotnej?
To są normalne objawy oczyszczania. Powinieneś to już wiedzieć.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #36 : 06-11-2015, 17:38 »

Luciano - nie wiem z czego to wynika, ale od samego początku starasz się mnie jakoś poniżyć czy nie wiem czemu ma to służyć. Jeśli masz wiedzę (a masz ją) to postaraj się ją wykorzystać i mi pomóc . Nie rozumiem Twojego ciągłego czepiania się mnie za słówka.

Tak dochodzi. Gdy na przykład wyjdę z sali spocony na wietrzne lub zimne warunki.

Wiem, że chodzi o oczyszczanie i to jest wbrew pozorom dobre. Moje pytanie dotyczyło czy to, że zacząłem stosować DP  od tygodnia ma jakieś znaczenie przy tym, że pojawiły się takie a nie inne objawy właśnie teraz.
Nie pytałem co oznacza przeziębienie. Zresztą sam celnie zauważyłeś, że takie rzeczy powinienem wiedzieć, a tak się składa, że wiem.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #37 : 06-11-2015, 18:11 »

Cytat
Luciano - nie wiem z czego to wynika, ale od samego początku starasz się mnie jakoś poniżyć czy nie wiem czemu ma to służyć. Jeśli masz wiedzę (a masz ją) to postaraj się ją wykorzystać i mi pomóc . Nie rozumiem Twojego ciągłego czepiania się mnie za słówka.
Czepiam się, bo czasem głupoty piszesz.

Cytat
Moje pytanie dotyczyło czy to, że zacząłem stosować DP  od tygodnia ma jakieś znaczenie przy tym, że pojawiły się takie a nie inne objawy właśnie teraz.
Może mieć znaczenie, ale czy to teraz takie ważne? Ciesz się, że cię wzięło, bo wielu musi długo czekać, zanim organizm będzie na tyle silny, aby przeprowadzić infekcję. Co do samego pytania to weź pod uwagę fakt, że na DP ograniczyłeś pożywkę dla pasożytów oraz wyeliminowałeś lektyny pokarmowe, które mogły negatywnie wpływać na funkcjonowanie twojego organizmu.

I wbij sobie do głowy, że nie staram się ciebie poniżyć, choć rzeczywiście dość szorstko się do ciebie odnoszę.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #38 : 06-11-2015, 19:14 »

Takie odpowiedzi z Twojej strony znacznie bardziej cenię. Nie ukrywam, że głupoty mogę pisać w dalszym ciągu. Na szczęście nie brnę w swoje prawdy tylko potrafię przyznać się do błędu.

Oczywiście podczas infekcji nie biorę żadnych ferwexów itp itd.

Dzięki za odpowiedzi msn-wink
Zapisane
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #39 : 10-11-2015, 21:36 »

Mam zapytanie kolejne.
Czy 2 kawy dziennie są dozwolone czy może zmiejszyć dawkę lub przestać je pić?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!