Niemedyczne forum zdrowia
27-05-2020, 11:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czwarty tom "Zdrowia na własne życzenie" --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bohaterska walka medycyny z problemami, które sama stwarza.  (Przeczytany 15883 razy)
Rumpelstiltskin
« : 02-11-2015, 19:29 »

Temat mógłby być nawet zabawny, gdyby nie fakt że sprawa dotyczy suplementów, których sprzedaż rośnie z roku na rok.
Ciekawostka. Od jakiegoś czasu notuje się wzrost przypadków Milk Alkali Syndrome, czyli po ludzku mówiąc Zespołu mleczno-alkalicznego. Występował on kiedyś dość często, kiedy wrzody " leczono" węglanem wapnia i mlekiem.
"Dziś nie ma już tego problemu, ponieważ stosuje się środki zobojętniające kwas żołądkowy" takie jest oficjalne stanowisko.
Jednak nawet niektórzy lekarze przyznają że jest coraz więcej przypadków MAS. Skąd? Ano stąd że pojawia się coraz więcej suplementów diety które zmniejszają wydalanie wapnia, co rzekomo ma chronić przed osteoporozą. Jest coraz więcej przypadków Zespołu Burnetta, w którym hiperkalcemia powoduje poważne powikłania, często nieodwracalne zmiany.
Jest to między innymi zasługa tych, którzy dbają o to by suplementacja stała się rzeczą naturalną.
Znają ich z imienia i nazwiska oraz nicków Ci,  którzy z tematem są na bieżąco.
Kto chce się ponudzić w oczekiwaniu na przeszczep nerki, może poeksperymentować z suplami, które proponują ludzie na forach dotyczących diet.

Pamiętacie lek o nazwie Mediator, który w samej tylko Francji spowodował śmierć 2000 osób? Okazuje się że w kwestii leków hamujących apetyt nie zmieniło się aż tak wiele, ale o tym napiszę następnym razem.
Zapisane
Rumpelstiltskin
« Odpowiedz #1 : 03-11-2015, 18:15 »

Na wielu stronach poświęconych suplementacji witaminą D, można przeczytać że istnieją badania, które dowodzą iż witamina D nie jest magazynowana w organizmie.
To oczywiście ma przekonać ludzi do tego aby przyjmowali stosunkowo drogie suplementy z "naturalną" witaminą D.

Jest to ewidentna bzdura, obliczona na ciemne umysły. Witamina D, której synteza zachodzi w skórze pod wpływem promieni UV jest w dużej części przekształcana w kalcyfediol, frakcję która jest magazynowana w organizmie.
U osób, które tracą na wadze poprzez utratę tkanki tłuszczowej stwierdza się wyższy poziom kalcytriolu w surowicy krwi. To oznacza że zmagazynowany kalcyfediol zostaje uwalniany i zmieniany w wątrobie na formę aktywną, czyli kalcytriol.

To oznacza że jesteśmy zaprogramowani na życie zgodnie z rytmem natury. Wiosną, latem i jesienią, kiedy jest obfitość pokarmu i słońca gromadzimy tkankę tłuszczową i łapiemy promienie słoneczne aby w zimie, kiedy pokarmu jest mniej powoli tracić tkankę tłuszczową i uwalniać zmagazynowaną w organizmie witaminę D.
Suplementacja nic nie daje u osób z nadwagą, co wykazały badania. Ratunkiem dla ludzi przy kości z bardzo niskim poziomem witaminy D jest właśnie stopniowa utrata tkanki tłuszczowej.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.604

WWW
« Odpowiedz #2 : 03-11-2015, 20:10 »

Niebagatelny wpływ na wyniki badań nałukowych ma D3 pokarmowa. Dlatego nałukowcy swoje chore wnioski wysnuwają badając odżywiających się wg. wytycznych WHO. Jak można mieć wysoki poziom D3, ograniczając spożycie cholesterolu i jaj obfitujących właśnie w tę witaminę?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Rumpelstiltskin
« Odpowiedz #3 : 03-11-2015, 20:50 »

Niebagatelny wpływ na wyniki badań nałukowych ma D3 pokarmowa. Dlatego nałukowcy swoje chore wnioski wysnuwają badając odżywiających się wg. wytycznych WHO. Jak można mieć wysoki poziom D3, ograniczając spożycie cholesterolu i jaj obfitujących właśnie w tę witaminę?
Na tym forum to rzecz oczywista, ale gdyby Pan to napisał na jakiejkolwiek innej stronie internetowej, to nie wiadomo skąd pojawia się mnóstwo "ekspertów", którzy usiłowaliby Pana przekonać do tego że suplementacja jest niezbędna bo: produkty żywnościowe zawierają mniej wit D niż kiedyś, słońce dostało pierdolca i nie emituje promieni UV tak jak kiedyś.
Słońce emituje promieniowanie UV tak jak kiedyś. Wystarczy poleżeć plackiem na słońcu i przekonać się że można się spalić na wiór tak samo jak 50 lat temu.
W jajku kura "upycha" wszystko co jest niezbędne do tego aby rozwinęło się z niego nowe życie. Dzieje się tak nawet kosztem zdrowia kury, ponieważ przetrwanie gatunku jest priorytetem. Wyjątkiem są kury hodowane na fermach.

Człowiek żyjący w warunkach naturalnych w klimacie umiarkowanym, późną wiosną, latem i jesienią spożywa dość sporo węglowodanów, tłuszczów i białka co powoduje przyrost masy ciała. Późną jesienią i zimą źródeł węglowodanów jest niewiele, więc udział tłuszczu i białka w diecie jest większy, są to w większości produkty pochodzenia zwierzęcego. Nasila to utratę wagi i termogenezę. Uwalnia to zgromadzoną w tłuszczu nieaktywną formę wit D, która w wątrobie zostaje przetworzona na formę aktywną.
Wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku i jest zarazem bardzo proste. Cud natury, piękny, harmonijny. Wszystko ma w tym swoje miejsce, czas i sens.
Zapisane
Rumpelstiltskin
« Odpowiedz #4 : 04-11-2015, 10:58 »

Cudowne właściwości witaminy D powoli odchodzą w zapomienie.
Pojawiła się nowa cudowna ukryta terapia. Jest jak droga że trzeba ją ukrywać. To liposomalna witamina C.
Na stronie "Ranking diet" w temacie "Dieta Kwaśniewskiego" w komentarzach, w dzień targowy, takie toczą się rozmowy. Expert Mirek toczy rozmowę z expertem Mat Eck.
Mirek pisze o Andreasie Moritzu, dożylnych wlewach, Ornishu, Gersonie itd.
Ale to tylko wstęp. Polecana jest liposomalna witamina C. Gram to zaledwie 1 dolar. Dziennie trzeba przyjmować 20 i więcej gramów. 20 dolców i więcej. ;-)  Ale nasz expert Mat Eck pisze że liposomalna witamina C niszczy komórki raka tak szybko że niezbędna jest suplementacja witaminami D, E, A i K oraz picie wody.
Reszta witamin to zapewne te drogie bo amerykańskie z ukrytych terapii.
Co ma z tym wspólnego picie wody? Nie wiem. Pewnie komórki raka są tak szybko usuwane że trzeba je spłukiwać wodą, jak na zjeżdżalni w aquaparku.
"W zależności od raka, wyleczenie trwa z 2 tygodnie" pisze nasz expert.
Czytałem o właściwościach liposomalnej witaminy C. Podobno skraca czas zdrowienia w przypadku grypy, z dwóch tygodni do czternastu dni. O innych cudownych właściwościach nic nie wiadomo.

To wszystko byłoby nawet zabawne, gdyby nie fakt że co niektórzy chorzy mogą dać się naciągnąć na kuracje, których dzienny koszt to wysokość przeciętnej emerytury.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.604

WWW
« Odpowiedz #5 : 04-11-2015, 11:41 »

Debile wszystko łykają, zwłaszcza, gdy jest ukryte, pochodzi z Hameryki i jest koniecznie drogie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Rumpelstiltskin
« Odpowiedz #6 : 04-11-2015, 13:36 »

Debile wszystko łykają, zwłaszcza, gdy jest ukryte, pochodzi z Hameryki i jest koniecznie drogie.
Tyle że ludzie sami z siebie nie stają się debilami.Ktoś w nich ten debilizm musi zaszczepić.
W każdym razie do normalności wielu jeszcze jest daleko. http://youtu.be/kaOO0v15MS8
Z fizjologicznego punktu widzenia jest to niemożliwe, żeby kura "wrzuciła" do żółtka toksyny, ponieważ podczas tworzenia się jajka działa szereg mechanizmów, zabezpieczających przed tym aby w jaju nie znalazły się toksyny, w tym metale ciężkie, które mogłyby spowodować upośledzenie któregoś z układów rozwijającego się kurczęcia. Ale co niektórzy na potrzeby udowodnienia że wszystko może szkodzić i dlatego lepiej się suplementować, mogą wygadywać bzdury.
Sporo czasu poświęciłem na to żeby znaleźć coś na potwierdzenie tego co mówi w tym filmie autor odkrytych już ukrytych terapii i nic ni ma. Ani jeden "ałtorytet nałukowy" nie zajął się tym zjawiskiem. Prawdopodobnie dlatego że nic takiego nie ma.
« Ostatnia zmiana: 04-11-2015, 13:49 wysłane przez Rumpelstiltskin » Zapisane
Rumpelstiltskin
« Odpowiedz #7 : 08-11-2015, 12:36 »

http://m.pfm.pl/index.php/art/1198
Sterydy też miały być tylko dla chorych ludzi.
Tabletka zamiast aktywności fizycznej, to pomysł tak głupi że aż zabawny.
« Ostatnia zmiana: 08-11-2015, 12:42 wysłane przez Rumpelstiltskin » Zapisane
Rumpelstiltskin
« Odpowiedz #8 : 13-11-2015, 10:13 »

http://www.pomorska.pl/styl-zycia/zdrowie/art/7099507,temperatura-jest-przymierzencem,id,t.html?cookie=1
To że temperatura jest sprzymierzeńcem to oczywiste.
Ciekawsza jest informacja ze kwasy omega3 obniżają gorączkę. Od jakiegoś czasu wiadomo też że działają przeciwzapalnie, o czym w artykule nie napisano, ale jest już wiele badań na ten temat, stąd zachwyt medycyny akademickiej bo omega3 wykazują dość mocne działanie przeciwzapalne.
Jak wynika z artykułu, zbijanie gorączki i gaszenie stanów zapalnych jest przyczyną raka a te rzekomo zdrowe omega3 mają w tym duży udział.
Korżawska już nie zweryfikuje swoich poglądów ale Zięba może to jeszcze zrobić. No chyba że pójdzie w ślady Korżawskiej i zastosuje na sobie swoje metody na zdrowie. Pewnie skutek byłby podobny.
« Ostatnia zmiana: 13-11-2015, 10:27 wysłane przez Rumpelstiltskin » Zapisane
Rumpelstiltskin
« Odpowiedz #9 : 13-11-2015, 12:38 »

O co chodzi z tą witaminą C?, dlaczego działa jak chemioterapia?, dlaczego Linus Pauling zmarł na raka żołądka, mimo tego że spożywał megadawki tej witaminy?

Odpowiedzi szukałem przez kilka miesięcy. Odpowiedzi są proste i niewygodne dla wielu, więc to jak jest naprawdę z witaminą C to temat nie poruszany zbyt często w internecie.

Dlaczego jesteśmy bombardowani różnymi informacjami na temat cudownych właściwości witaminy C? W zasadzie to leczy już wszystko. Tak przynajmniej wynika z tych informacji. Tylko jakoś nikogo jeszcze nie wyleczyła.
Chodzi o to że rocznie sprzedaje się tej witaminy za ponad 150-180 milionów dolarów. Jest to suma śmiesznie niska w porównaniu z tym że statyn sprzedaje się za 30 miliardów rocznie. Dystrybucja statyn odbywa się poprzez służbę zdrowia, witaminy C sporadycznie. Celem jest więc zwiększona sprzedaż.

Dlaczego wit C działa jak chemioterapia? Pod wpływem dużych dawek wit C dochodzi do wytwarzania większej ilości nadtlenku wodoru co w konsekwencji prowadzi do wytworzenia dużej ilości wolnych rodników i tzw szoku oksydacyjnego. Jakaś część komórek nowotworowych wtedy ginie. Zdrowe komórki teoretycznie powinny być chronione poprzez obecność w nich enzymu katalazy, ale jak widać nie zawsze się to sprawdza. Pauling przyjmował duże dawki wit C doustnie więc proces gwałtownego utleniania odbywał się w przewodzie pokarmowym, stąd też rąk żołądka.
Podczas szoku oksydacyjnego dochodzi do utleniania związków ważnych dla przetrwania komórek. Tak więc jest tak że cześć komórek nowotworu ginie a w skutek gwałtownego utleniania powstaną następne komórki nowotworowe. To jest tak samo jak w przypadku chemioterapii.

Nigdzie nie ma informacji, pełnego opisu całego ciągu przyczynowo-skutkowego mimo że takie są fakty.
Zapisane
Rumpelstiltskin
« Odpowiedz #10 : 13-11-2015, 18:57 »

https://m.youtube.com/watch?v=Yk87SmFLUFc
Coś w tym mimo wszystko jest. Co prawda jedzie po Polakach równo, ale przecież nie wszyscy Polacy go krytykują. To były słowa adresowane do takich osób jak ja. ;]
Może faktycznie dać sobie spokój z krytykowaniem jego metod. W końcu ma rację z tym że każdy może wybierać takie metody jakie chce.

Może raczej należałoby się cieszyć z tego że jest wiele metod, że można wybierać, że mimo wszystko nikt nikomu odgórnie niczego nie narzuca (no może poza szczepieniami).
« Ostatnia zmiana: 13-11-2015, 19:03 wysłane przez Rumpelstiltskin » Zapisane
lidja34
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #11 : 14-11-2015, 09:03 »

A ja znalazłam taki artykuł: http://beactive.pl/suplementy/3-suplementy-diety-ktore-warto-przyjmowac To znaczy że suplementów nie należy przyjmować? Nie wiadomo gdzie piszą prawdę;) Jestem na etapie czytania różnych artykułów, zarejestrowałam się również na tym forum, gdzie podejście jest jeszcze inne, mam nadzieję, że dojdę do prawidłowych wniosków:)
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #12 : 14-11-2015, 09:45 »

Wszędzie piszą prawdę, w swoim interesie suplementów nie należy przyjmować, w interesie wytwórców,  sprzedawców i lekarzy już jak najbardziej.

Cytat
mam nadzieję, że dojdę do prawidłowych wniosków:)
Z całą pewnością.
Zapisane
Rumpelstiltskin
« Odpowiedz #13 : 14-11-2015, 11:01 »

Nie wiadomo gdzie piszą prawdę;)
Wielu usiłuje znaleźć odpowiedź.
Ja także nie wiem gdzie piszą prawdę, ale wiem gdzie piszą głupoty.
W artykule, do którego link zamieściłaś, jest takie zdanie "im człowiek starszy, tym mniej wydziela witaminy D".
Skąd wydziela się witamina D u człowieka?
Witamina D to co prawda bardziej hormon niż witamina, ale nie jest syntetyzowana w organizmie w taki sposób jak inne hormony. Występuje w wielu formach podlegających wielu przemianom z formy nieaktywnej do aktywnej.

Moim zdaniem w polskich warunkach uzasadniona może być suplementacja jodu i magnezu, ale tylko na krótko, kiedy niedobory są znaczne i dopóki nie wyrówna się niedoborów właściwym sposobem odżywiania.

To gdzie piszą prawdę, można poznać tylko wtedy, kiedy masz otwarty umysł i niczego nie uznajesz za prawdę objawioną.
Dogmatyzm to nie jest dobry towarzysz w drodze do prawdy.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.604

WWW
« Odpowiedz #14 : 15-11-2015, 11:32 »

Nauczcie się czytać między wierszami. Jeśli ktoś pisze:
Wielu badaczy i lekarzy przyznaje
albo: badania naukowe wskazują
albo: badania naukowe już trwają
to należny odczytać, że pisze dla idiotów.

Przed zamieszczeniem tego typu artykułów warto zastanowić się, czy aby tego, który to wstawia, nie weźmiemy za idiotę. Ja biorę.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 479

« Odpowiedz #15 : 15-11-2015, 17:26 »

Olej rybi - wzmocnij swój mózg
Ostatnio pojawiło się kilka wypowiedzi na temat tego, że kwasy omega-3 mają niewielki wpływ na pracę serca. Jeśli wgłębisz się w badania na ten temat, zobaczysz, że były one przeprowadzone na małych grupach osób i nie są do końca wiarygodne. Kwasy omega-3, takie, jak DHA i EPA, które znajdziesz w oleju rybim, obniżają poziom trójglicerydów we krwi, zmniejszają stany zapalne, stabilizują prace serca i przy większych dawkach, mogą zapobiegać sklejaniu się płytek krwi.

Też tak myślę, że mają niewielki wpływ. Na moim przykładzie zauważyłam, że całe życie wmuszałam w siebie ryby i nie tylko w siebie.  Trójglicerydy miałam w górnej granicy. Od kiedy wiem, z Biosłone, że ryby wcale nie są takim świetnym pożywieniem dla nas, ssaków, nie jadam ich wcale, no, może śledzia jako, że go lubię. Poziom trójglicerydów mam 80.
Z całą pewnością nałukowcy pieprzom nie solą a idioci to powielają.
Zapisane
Rumpelstiltskin
« Odpowiedz #16 : 16-11-2015, 16:09 »

Nauczcie się czytać między wierszami. Jeśli ktoś pisze:
Wielu badaczy i lekarzy przyznaje
albo: badania naukowe wskazują
albo: badania naukowe już trwają
to należny odczytać, że pisze dla idiotów.
Zapomniał Pan o trzeciej często używanej opcji - "dalsze badania są konieczne".
Zapisane
Rumpelstiltskin
« Odpowiedz #17 : 16-11-2015, 16:36 »

Olej rybi - wzmocnij swój mózg
Ostatnio pojawiło się kilka wypowiedzi na temat tego, że kwasy omega-3 mają niewielki wpływ na pracę serca.
Nie ma żadnej korelacji pomiędzy większym spożyciem omega3 a zdrowym mózgiem czy zdrowym sercem. Gdyby napisano że fosfolipidy odżywiają mózg, byłoby to twierdzenia prawdziwe, trudne do podważenia.
Mózgi szympansów, ze względu na to co spożywają, charakteryzują się o wiele wyższą zawartością omega6 niż mózgi ludzi. Robiono doświadczenia które wykazały że mimo to mózgi szympansów po czterdziestce (czterdziestoletni szympans ty odpowiednik człowieka mniej więcej koło dziewięćdziesiąt lat) nie wykazywały typowych dla ludzkich mózgów cech degeneracyjnych.
Dla serca zaś istotniejszy jest tlenek azotu czyli najlepsze dla serca jest czerwone mięso, najlepiej czerwone i tłuste. Nigdy nie należy sięgać po suplementy takie jak L-arginina nasilająca produkcję tlenku azotu ponieważ w krótkim czasie powoduje to skutek odwrotny. Dość dawno temu zapoznałem się z artykułem w The Times (a tam sprawdzają 10 razy zanim coś napiszą), w którym cytowano badania mówiące wyraźnie o tym że arginina i cynk z mięsa powoduje kontrolowaną syntezę tlenku azotu, a suple wywołują chaos niczym nocny pożar w burdelu. Nie należy też suplementówać się miedzią co kiedyś często polecał lokalny ekspert od diety dobrych produktów. Miedź jest antagonistą cynku, a jeśli je się mało czerwonego mięsa to suplementując miedź pogłębia się jeszcze deficyt cynku.

Przecież z omega3 zrobiono dokładnie to samo co z witaminą D i innymi składnikami diety. Najpierw w świat poszła propaganda że większość ludzi ma niedobory omega3 a potem ruszyła masowa produkcja supli z omega3. Granty na badania dostawali ci którzy "udowadniali", określali normy itd.
Dlaczego niektórzy tak łatwo zrozumieli na czym polegał przekręt z cholesterolem a inne tego typu przekręty trudniej im pojąć?
Zapisane
Rumpelstiltskin
« Odpowiedz #18 : 26-11-2015, 10:21 »

Scorupion zajmuje się kalifatem, ale biedak nie zdaje sobie sprawy co oznacza nominacja Konstantego Radziwiłła na ministra zdrowia.
Konstanty Radziwiłł to zajadły przeciwnik wszystkich alternatywnych metod leczenia. Medycyna alternatywna, holistyczna, homeopatia to dla niego wróg numer jeden i nie cofnie się przed niczym żeby te metody zwalczać. To są dla niego "nienaukowe" metody i będzie z nimi walczył z równie wielką zajadłością co Kaczyński z PO. Teraz kiedy PiS ma pełną władzę Konstanty Radziwiłł będzie walczył bezwzględnie z każdą niemedyczną metodą.
To prawdopodobnie oznacza koniec Biosłone, Optymalnych i tworów optymalnopodobnych jak DobraDieta, metod Jerzego Zięby, koniec antyszczepionkowych haseł.

Czyli po prostu macie przesrane, bo on nie bawi się w potyczki słowne ale od razu kieruje sprawy do prokuratury.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 54
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.230

« Odpowiedz #19 : 26-11-2015, 11:03 »

Cytat
To prawdopodobnie oznacza koniec Biosłone, Optymalnych i tworów optymalnopodobnych jak DobraDieta, metod Jerzego Zięby, koniec antyszczepionkowych haseł.
Ale, że zamknie Internet? smile
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!