Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zanokcica - palec u ręki  (Przeczytany 7413 razy)
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« : 17-11-2015, 10:58 »

Taka sytuacja: 2-3 tygodnie temu przeszedłem to z paluchem u stopy. Raz, dwa, trzy i było po problemie. Od 5 dni palec u ręki ma to samo - napuchnięty cały, bolący bardziej od strony paznokcia, naczynia krwionośne powiększone, aż uciska w nadgarstku (powiększenie widać aż w stawie łokciowym). Każde udeżenie serca jest jak młot pneumatyczny walący w palec. W okolicy paznokcia kolor siny zaczął się dziś odbarwiać na bladawy.
Pytanie: czy mam pomóc zrobić przetokę, czy zostawić i czekać aż natura sama zadziała?
Jakieś sugestie może ktoś będzie miał. Szukałem na forum, ale był tylko jeden wpis - ktoś pisał, że walczył 2 tygodnie

Dotychczas pytałem odnośnie moich dzieci dlatego teraz kilka słów o mnie: od ok. 3 lat bezglutenowo bez wyjątków, dieta zbliżona do waszych założeń, bardzo restrykcyjnie podchodzę do wyboru produktów, z których gotuję sam. Od ponad 2 lat żadnego leczenia poza naturanymi siłami, od ok 2,5 bez jakichkolwiek medykamentów. MO prawie od roku, jednak ze względu na częste i długie wyjazdy trochę brak regularności. Zero alkoholu i fajek.
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
scorupion
« Odpowiedz #1 : 17-11-2015, 11:25 »

Możesz moczyć kilka razy dziennie w gorącej wodzie z szarym mydłem. Jak nie pomoże idź do chirurga.
Miałem podobny przypadek na dużym palcu stopy, ale to nie była zanokcica tylko ewidentnie objaw oczyszczania, przy paznokciu zrobił się bardzo duży bolesny bąbel, po trzech dniach pękł i wylała się ropa.
Zapisane
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #2 : 17-11-2015, 13:40 »

Wiesz, ją nie wiem co to jest. Wrzuciłem w dr google spuchnięty palec przy paznokciu i wyskoczyła zanokcica. Doprecyzuję zatem. Przy paznokciu jest bąbel, w tym miejscu jest bolesne. Po drugiej stronie paznokcia już nie boli. Poza tym cała końcówka palca - od ostatniego stawu do końca zaczerwieniona. Czuję w palcu puls. To co napisałem w 1 poście bez zmian. Problem w tym, że jestem na urlopie, daleko od domu. Zostaję tu jeszcze do 23. Nie wiem czy mam spokojnie czekać i się nie przejmować, czy może odwiedzić jakiś szpital. Może mistrz coś podpowie - zawsze jest zwięzły i trafia w sedno
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Pkamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12/2014 --->
Wiedza:
Skąd: Polska
Wiadomości: 78

« Odpowiedz #3 : 18-11-2015, 07:39 »

Status (może się komuś w przyszłości przyda): w nocy nie dałem rady z bólem pulsacyjnym. Ani mi się śniło zasnąć. O 2 zdecydowałem się na otwarcie "rany". Wyparzyłem małe nożyce, pomoczyłem palca w gorącej wodzie i hop. Podważałem skórkę, aż ropa zaczęła płynąć. Następnie uciskałem w celu usunięcia resztki. Zadziwiające było to, że uporczywych ból natychmiast ustąpił a samo majsterkowanie było bezbolesne. Po wszystkim umyłem palec i zwiesiłem w dół. Rano pod łóżkiem była plamka krwi. Po wszystkim zasnąłem w 2 minuty. Dziś obrzęk jest zdecydowanie mniejszy, ból jak z małą raną. Wieczorem powtórzę procedurę.
Zapisane

„Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa” - Krishnamurti
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!