Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 09:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak zostać ekspertem Biosłone?  (Przeczytany 171277 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #80 : 12-12-2015, 02:34 »

Pytanie jest proste i oczywiste: Dlaczego na diecie wysokotłuszczowej ludzie chudną? Wymagana jest równie prosta i oczywista odpowiedź, bez nawijania makaronu na uszy. Ergo: należy pisać tak, żeby nawet głupi zrozumiał.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Defragmentor
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 02-04-2012
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #81 : 12-12-2015, 03:05 »

Bo to nie tłuszcz jest odpowiedzialny za tycie.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #82 : 12-12-2015, 03:13 »

Ponieważ w diecie wysokotłuszczowej brakuje węglowodanów, które są główną przyczyną tycia, a nie jest nią tłuszcz.

Ponieważ zjadanie jednego dużo, a drugiego wcale, zawsze skutkuje spadkiem wagi i mogą to być nawet węglowodany, byle bez dodatku zjadanego tłuszczu.

Natura nie przewidziała w organizmie ludzkim produkcji zapasu energii ze zjadanego tłuszczu, a więc odkładania go w tkance tłuszczowej.

Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #83 : 12-12-2015, 03:16 »

Nie o taką pokrętną odpowiedź mi chodzi, leczo o prostą, zwyczajną, bez silenia się na jakieś - jednego dużo, drugiego wcale. Co to kuźwa jest!? Jakaś kolejna modyfikacja DDP?  
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #84 : 12-12-2015, 03:20 »

Cytat
Natura nie przewidziała w organizmie ludzkim produkcji zapasu energii ze zjadanego tłuszczu, a więc odkładania go w tkance tłuszczowej.
To jest, jak mniemam, objaśnienie hasła - srali muchy, będzie wiosna.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #85 : 12-12-2015, 03:21 »

Cytat
Ponieważ w diecie wysokotłuszczowej brakuje węglowodanów,
Tutaj dam podpowiedź: w diecie wysokotłuszczowej nie musi brakować węglowodanów.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #86 : 12-12-2015, 04:00 »

Cytat
Ponieważ zjadanie jednego dużo, a drugiego wcale
To chyba wręcz platynowa proporcja...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #87 : 12-12-2015, 10:59 »

Cytat
Ponieważ w diecie wysokotłuszczowej brakuje węglowodanów,
Tutaj dam podpowiedź: w diecie wysokotłuszczowej nie musi brakować węglowodanów.
Byle nie było ich w nadmiarze.

Dlaczego na diecie wysokotłuszczowej ludzie chudną? Wymagana jest równie prosta i oczywista odpowiedź, bez nawijania makaronu na uszy. Ergo: należy pisać tak, żeby nawet głupi zrozumiał.
W diecie wysokotłuszczowej brakuje przyczyny otyłości – nadmiaru spożywanych cukrów.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #88 : 12-12-2015, 12:09 »

Chodzi o prostą odpowiedź - na chłopski rozum, a nie jakomś strasznie mondrom.
« Ostatnia zmiana: 12-12-2015, 12:17 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Aniela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 73
MO: 11-01-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #89 : 12-12-2015, 14:07 »

Tłuszcz zjadany nie odkłada się w organizmie, a ten już zgromadzony przez organizm jest wykorzystywany jako źródło energii w pierwszej kolejności, przed cukrem.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #90 : 12-12-2015, 15:42 »

Chodzi o prostą odpowiedź - na chłopski rozum, a nie jakomś strasznie mondrom.
Zjadanie większej ilości boczku, masła, smalcu, zmniejsza ochotę na częstsze jedzenie i przede wszystkim objadanie się bułkami, makaronami, batonikami i innym gównem, od którego się tyje.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #91 : 12-12-2015, 19:33 »

Mówiłem, że ze mną nie pójdzie letko, aliści nie spodziewałem się, że proste w gruncie rzeczy pytania nastręczą aż tylu trudności. Chyba zanadto uczepiliście się nałukowego bełkotu i zapomnieliście, że można pisać w sposób ogólnie zrozumiały. Stąd moja przestroga: Z faktu, że organizm potrafi coś zrobić w menzurce nie wynika bynajmniej, że to robi. Dlatego darujcie sobie biochemię i całą tę alchemię. Fizjologia w zupełności wystarczy. Jeśli potrzebujecie wzorca, nie bierzecie go od tego idioty: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=29952.msg221896#msg221896. To już lepiej weźcie go ode mnie.

Ja, opracowując jakiś temat, korzystam z wszelkich dostępnych źródeł, ale nie staram się niczego spamiętać, tylko zrozumieć. To przychodzi samo, ale kiedy przyjdzie, kiedy zrozumiem, wtedy wiem, jak to wyjaśnić nie nałukowym bełkotem, jak ten dureń: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=29952.msg221890#msg221890, tylko własnymi słowami. Jeśli używam jakichś terminów naukowych, to tylko wówczas, gdy nie można ich pominąć. Kiedy to tyko możliwe, piszę normalnie, po ludzku. Tego samego wymagam od kandydatów na Ekspertów Biosłone. A zatem dopóki będziecie sypać hasłami z Wikipedii, zamiast posługiwać się własnym rozumem, egzaminu Wam nie zaliczę. No cóż: mówiłem, że ze mną nie pójdzie letko...

Niemniej jednak chwała Wam, że odważyliście się stanąć w szranki w tym otwartym morderczym egzaminie. Tuszę, że wielu odniesie z tego korzyści, bo o to wszak w tym wszystkim chodzi, a nie o to, żeby się napinać, jak ów idiota: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=29952.msg221864#msg221864.

Wracając do pytania: „Dlaczego na diecie wysokotłuszczowej ludzie chudną?” – żadna odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje, toteż nie mam wyjścia – muszę odpowiedzieć sobie sam:

Dla postnego jedzenia jedynym ograniczeniem jest objętość żołądka, co znaczy, że dopiero wówczas czujemy się najedzeni, gdy go wypełnimy po brzegi. Nie jest to ograniczenie trwałe, bowiem wielu potrafi go znacznie, nawet dwukrotnie rozepchać. Na tym sprawa się nie kończy, bowiem postne znaczy tyle samo, co lekkostrawne, a to znaczy, że żołądek szybko pustoszeje, a więc szybko pojawia się głód. Nic to, że produkty lekkostrawne są relatywnie tanie, skoro trzeba śrutować ich wielkie ilości, przez co postne jedzenie staje się najdroższe ze wszystkich.

Postne to w większości puste kalorie, które są magazynowane w tkance tłuszczowej. Żeby to jakoś okiełznać, trzeba liczyć kalorie bądź w jakiś inny sposób głodzić się, ćwicząc silną wolę. Są to efekty krótkotrwałe, bowiem jest tylko kwestią czasu, kiedy silna wola przestanie działać, dając efekt jo-jo.

Zgoła inaczej jest z tłustym, gdyż prędzej można się porzygać, niż nim przejeść. Dlatego przechodząc na jedzenie z dużą ilością tłuszczu nie mamy szans napełnić żołądka, na skutek czego on się obkurcza, dzięki czemu brzuch wraca na swoje anatomiczne miejsce.

Tłuszcz jako ciężkostrawny długo zalega w żołądku, dając długotrwały efekt przyjemnej sytości, co w połączeniu z niewielkimi porcjami pożywienia czyni ten sposób odżywiania najtańszym. Jedząc w ten sposób, nie dostarcza się organizmowi pustych kalorii, wskutek czego nie ma co się odkładać w tkance tłuszczowej, a to, co tam jest, ulega redukcji. Nie ma to nic wspólnego z ćwiczeniem silnej woli, więc nie ma tutaj mowy o efekcie jo-jo. Ja na przykład doradzam osobom, które mają nieprzepartą ochotę na słodkie, żeby zwiększyły ilość tłuszczu pokarmowego. I to działa - przechodzi ochota na słodkie.

Spodziewam się, że moją odpowiedź zrozumiał każdy, bo jest jasna, prosta i oczywista. Tak więc bierzcie ze mnie przykład i odpowiadając odpowiadajcie tak, jak Wam doradzam. Jednym słowem, róbcie wszystko, co i ja: https://www.youtube.com/watch?v=AO0HFKreUHs.
« Ostatnia zmiana: 26-01-2016, 13:29 wysłane przez Gloria » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #92 : 12-12-2015, 21:27 »

Tłuszcz jako ciężkostrawny długo zalega w żołądku, dając długotrwały efekt przyjemnej sytości, co w połączeniu z niewielkimi porcjami pożywienia czyni ten sposób odżywiania najtańszym. Jedząc w ten sposób, nie dostarcza się organizmowi pustych kalorii, wskutek czego nie ma co się odkładać w tkance tłuszczowej, a to co tam jest ulega redukcji. Nie ma to nic wspólnego z ćwiczeniem silnej woli, więc nie ma tutaj mowy o efekcie jo-jo. Ja na przykład doradzam osobom, które mają nieprzepartą ochotę na słodkie, żeby zwiększyły ilość tłuszczu pokarmowego. I to działa - przechodzi ochota na słodkie.
Nie wiem jak to działa, ale np. upieczony boczek (w niskiej temp. żeby tłuszcz się nie wytopił) mogę jeść kilogramami. Jedno trzeba przyznać, nie ma się po tym ciągotek na różne 'zachcianki'.
« Ostatnia zmiana: 18-12-2015, 21:27 wysłane przez Gloria » Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #93 : 13-12-2015, 12:15 »

Kolejne mordercze pytanie w morderczym egzaminie na Eksperta Biosłone: Czy delikwent z takim podejściem ma w ogóle jakiekolwiek szanse na wyzdrowienie przy pomocy profilaktyki prozdrowotnej?

Czy na DP1 można jeść/pić następujące produkty?

-wiórki kokosowe (czasami dodaje do KB)

-mleczko kokosowe lub olej kokosowy (do zupy)

-KB z większą ilością nasion

-100% kakao lub 100% czekolada gorzka

-napar ziołowy np. mięta, melisa, pokrzywa

-jakieś rodzaje orzechów? Jeśli tak to które?

-omlet na mące bezglutenowej (gryczana, jaglana, kukurydziana itp)

-wszelkiego rodzaju przyprawy: kminek, majeranek, bazylia, imbir, tymianek, oregano, rozmaryn, kolendra, pieprz.
« Ostatnia zmiana: 10-01-2016, 21:37 wysłane przez Gloria » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #94 : 13-12-2015, 15:50 »

Jedyną jego szansą jest zmiana podejścia. A na to, że jest to możliwe, ja jestem dobrym przykładem.

Rozpoczynając stosowanie jakiejś metody trzeba najpierw się z nią zapoznać i przygotować do jej stosowania. W tym wypadku przeczytać rozdział z tomu 1 pt. Dieta prozdrowotna (albo DP). Jeśli jednokrotne przeczytanie niczego nie rozjaśni, to przeczytać jeszcze raz. Następnie trzeba zrozumieć, co się przeczytało. Jeśli czegoś jednak nie zrozumiemy, można się zapytać na forum.

Pytanie się na forum o rzeczy, które są jasno i szczegółowo wyjaśnione w książce, świadczy, że ktoś albo nie przeczytał dokładnie, albo nie zrozumiał tego, co przeczytał. Przykłady:
-100% kakao lub 100% czekolada gorzka
„4. Etap trzeci diety (…) Można też jeść prawdziwą czekoladę, tj. zawierającą min. 70% kakao, oczywiście w rozsądnych ilościach.” (tom 1, str. 218)

-napar ziołowy np. mięta, melisa, pokrzywa
„Leki i paraleki zakazane w diecie prozdrowotnej (…) * herbaty owocowe i ziołowe oraz herbaty zielone” (tom 1, str. 228)

-jakieś rodzaje orzechów? Jeśli tak to które?
„3. Etap drugi diety (…) Z orzechów w drugim etapie można spróbować jeść migdały i orzechy laskowe.” (tom 1, str. 217)
„4. Etap trzeci diety (…) Można jeść orzechy włoskie, ziemne i pistacje” (tom 1, str. 217/218)

 „Są trzy błędy, które ludzie popełniają, a potem dziwią się, że na nich to nie działa. Pierwszy błąd to ten, że jeszcze nie wiedzą, o co w tym wszystkim chodzi, ale zdążyli przejrzeć książkę po łebkach i czym prędzej wdrożyli to, na co akurat natrafili i przypadło im do gustu. Drugi błąd popełniają ci, którzy stosują proponowane tutaj zalecenia wybiórczo, według własnego widzimisię. Trzeci błąd popełniają ci, którzy próbują dobre przedobrzyć, zażywając dodatkowo jakieś rzekomo cudowne suplementy, czy łapiąc się na jakieś modne zdrowotne głupawki, które co rusz mamią gawiedź, obiecując łatwe i – co najbardziej kuszące – szybkie wyzdrowienie.
Dla odróżnienia – ci, którzy idą drogą najprostszą z możliwych, nie kombinując, stosując się ściśle do zaleceń – ci wychodzą na tym najlepiej, ponieważ zdrowieją najprędzej, bez niepotrzebnych zrywów i nawrotów.” (tom 4, str. 229)

« Ostatnia zmiana: 13-12-2015, 15:57 wysłane przez Gloria » Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #95 : 13-12-2015, 16:01 »

Tak, tę odpowiedź zaliczam, jak najbardziej, chociaż brakuje w niej dalej idących wniosków. No cóż - znowu będę je musiał dopowiedzieć. Nie chcem, ale muszem. Ponoć nie ma głupich pytań. To nieprawda, a Forum Biosłone jest na to najlepszym dowodem. Najwięcej głupich pytań dotyczy pierwszego etapu DP, który jest najkrótszy i, obiektywnie rzecz ujmując, pozbawiony niedomówień. Co ja mogę ze swej strony doradzić Dmienowi - Idź ty bratku do swojego rodzinnego, a on ci przepisze tabletki, ty zaś, swoim zwyczajem, nie przeczytasz nawet ulotki, tylko będziesz je łykać jak głupi, bo głupi jesteś, i głupi będziesz. I nie zawracaj nam już więcej dupy! Wiórki kokosowe, omlet na mące... Kretyn!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Damien
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: jeszcze nie teraz
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #96 : 14-12-2015, 00:13 »

Tak, tę odpowiedź zaliczam, jak najbardziej, chociaż brakuje w niej dalej idących wniosków. No cóż - znowu będę je musiał dopowiedzieć. Nie chcem, ale muszem. Ponoć nie ma głupich pytań. To nieprawda, a Forum Biosłone jest na to najlepszym dowodem. Najwięcej głupich pytań dotyczy pierwszego etapu DP, który jest najkrótszy i, obiektywnie rzecz ujmując, pozbawiony niedomówień. Co ja mogę ze swej strony doradzić Dmienowi - Idź ty bratku do swojego rodzinnego, a on ci przepisze tabletki, ty zaś, swoim zwyczajem, nie przeczytasz nawet ulotki, tylko będziesz je łykać jak głupi, bo głupi jesteś, i głupi będziesz. I nie zawracaj nam już więcej dupy! Wiórki kokosowe, omlet na mące... Kretyn!
Skąd tyle agresji? Czy ja Panu coś zrobiłem? Nie wiem czy Pan w ten sposób odreagowuje po cięzkim dniu, czy po prostu Pan już taki jest, ale jeżeli tak Pan traktuje nowych użytkowników i w ogóle ludzi, to ja nie chce mieć z Panem NIC wspólnego! Po co w ogóle jest to forum skoro nie można o nic pytać i wszystko jest w książkach?


To ma być wasz słynny "Mistrz"? Do tej pory uważałem tego człowieka za autorytet i go szanowałem, ale toż to zwykły cham i prostak! Jeszcze nigdy w życiu nie byłem kimś tak bardzo rozczarowany...
« Ostatnia zmiana: 14-12-2015, 00:22 wysłane przez Damien » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #97 : 14-12-2015, 07:03 »

Sekta czy nie sekta?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #98 : 14-12-2015, 08:18 »

Mówiłem, że nie będzie łatwo.

Cytat
Po co w ogóle jest to forum skoro nie można o nic pytać i wszystko jest w książkach?
Żeby można było otrzymać laurkę.

Cytat
Jeszcze nigdy w życiu nie byłem kimś tak bardzo rozczarowany...
Ja jak się chcę kimś bardzo rozczarować, to staję przed lustrem.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #99 : 14-12-2015, 08:31 »

Cytat
Jednym słowem, róbcie wszystko, co i ja:
Cytat
Kretyn!
Wszystkiego to bym nie chciała robić jak Mistrz, ale z wiedzy to chętnie korzystam. I rzeczywiście, nie tyle chodzi o posiadanie wiedzy, co o jej jasne przekazanie dla ludu. Za to czapki z głów!
« Ostatnia zmiana: 18-12-2015, 21:24 wysłane przez Gloria » Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!