Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ziemniaki gotowane w mundurkach i bez nich - różnice  (Przeczytany 16278 razy)
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« : 30-11-2015, 00:06 »

Jakie są różnice pomiędzy ziemniakami gotowanymi w mundurkach, na parze czy pieczonymi a tymi gotowanymi bez mundurków? Konkretnie jakie witaminy/minerały zostają w nich dzięki mundurkom? Oczywiście chodzi mi o te które przeżyją oddziaływanie wysokiej temperatury, bo chyba takiej np wit C po gotowaniu i tak niema?
« Ostatnia zmiana: 15-01-2016, 13:28 wysłane przez Gloria » Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #1 : 01-12-2015, 17:24 »

Tyle się pisze że ziemniaki w mundurkach mają sporo witamin w odróżnieniu od tych bez mundurków, tylko ciekawe ile z nich przeżyje gotowanie. Albo nie wiecie jak to naprawdę jest, albo wielkiej różnicy nie ma albo po prostu nie chcecie się podzielić wiedzą...
Może to aż tak bardzo istotne nie jest ale któregoś dnia gotując mundurki w pracy zostałem zapytany o różnicę i przyznam że nie wiedziałem co odpowiedzieć, dlatego o to pytam.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #2 : 01-12-2015, 17:43 »

Czy za każdym razem, gdy ktoś zada ci pytanie musisz na nie odpowiadać? Jak mi ktoś zagląda w talerz i rzuca jakieś uwagi bądź pytania to go najzwyczajniej ignoruje, ponieważ nie ważne jakiej odpowiedzi człowiek udzieli i tak będzie źle.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #3 : 01-12-2015, 17:49 »

Ziemniaki zawierają wiele cennych składników i nie wszystkie giną podczas gotowania, ale skórka zapobiega wypłukiwaniu tych cennych składników, najlepsze byłyby pieczone w mundurku.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #4 : 01-12-2015, 20:01 »

Cytat
Czy za każdym razem, gdy ktoś zada ci pytanie musisz na nie odpowiadać? Jak mi ktoś zagląda w talerz i rzuca jakieś uwagi bądź pytania to go najzwyczajniej ignoruje, ponieważ nie ważne jakiej odpowiedzi człowiek udzieli i tak będzie źle.
Jak znasz odpowiedz, to odpowiedz a jak nie znasz to nie wymądrzaj się.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #5 : 01-12-2015, 20:14 »

Podtrzymuję, że moja wypowiedź wniosła więcej niźli bym napisał ile a ile potasu więcej ostanie się w ziemniaku jeśli będzie w mundurku. Niech się Sylwan nie leni i w wyszukiwarce wpisze "ziemniak". Łatwo odnajdzie wtedy informacje na temat wartości odżywczych znajdujących się w ziemniaku. Na chłopski rozum- więcej tychże substancji powinno być w ziemniakach w mundurkach. Nie wiem co się, Gosia, ugryzło.

Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #6 : 03-12-2015, 16:36 »

Luciano w internecie, jeśli nie wiesz, można na te same tematy znaleźć dużo różnych rzeczy, na jednej stronie piszą że coś tam ma czegoś tyle a na innej, że właśnie nie bo tego ma tylko połowę itd... Myślę że wiesz o co chodzi.
Staram się informacje na tematy prozdrowotne czerpać tutaj na Biosłone bo jestem trochę na tym forum i sądzę że informacje tutaj poznane są w 99% prawdą, więc naprawdę nieźle.
Bogdanie wiele cennych składników które przeżyją gotowanie, to znaczy ile i jakie?
Potas już mamy, łot nekst?
Zapisane
Mbogdan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 71
MO: 2010
Wiedza:
Skąd: Myszków
Wiadomości: 580

« Odpowiedz #7 : 03-12-2015, 17:37 »

Ja nie prowadzę badań nad tym ile jest zdrowia w ziemniakach obieranych przed gotowaniem, a ile jest w ziemniakach gotowanych w mundurkach, ale słyszałem również od Mistrza, że w mundurkach są zdrowsze, bo zawierają więcej cennych składników.
Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #8 : 03-12-2015, 17:59 »

Tu nie są potrzebne badania a wiedza której w tym momencie nie posiadam a chciałbym ją mieć.
Zapisane
Adam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 5.10.2015
Skąd: Polska
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #9 : 03-12-2015, 19:52 »

http://www.fabrykasily.pl/diety/dieta-ziemniaki-w-mundurkach
"Najlepszym sposobem na to, by nie stracić dużej ilości cennych składników odżywczych, jest gotowanie ziemniaków w mundurkach. Najpierw należy dokładnie je umyć. Należy to robić tak by nie uszkodzić skórki. W całości wrzucamy je do gotującej, posolonej wody. Czas gotowania zależy od odmiany, lecz jest to około 20-25 minut. Gdy ziemniaki są już miękkie, po lekkim ostygnięciu obieramy je ze skórki. Ziemniaki w mundurkach można również przygotować piekąc je w folii".

Zawartość witamin i składników odżywczych znajdziesz na podanej stronie.
Zapisane
Anndrzej
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #10 : 20-11-2016, 12:11 »

Adam w jakiej folii, aluminiowej? Samo zdrowie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!