Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gronkowiec, candida i nadwrażliwość na światło  (Przeczytany 7028 razy)
Joanka
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 3.01.2016
Wiadomości: 1

« : 16-01-2016, 18:22 »

Śledzę forum od pewnego czasu, jednak nie znalazłam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania. Mam 32 lata. W przeciągu dwóch lat urodziłam dwie córki, rok po roku. Pół roku od drugiego porodu pojawiły się u mnie dziwne dolegliwości związane ze wzrokiem. Przed oczami pojawiały mi się białe światła i czułam ucisk za lewym okiem. Do tego męczył mnie brak koncentracji, niemożność jakiegokolwiek działania, zawroty głowy, uczucie jakby ktoś wyjął mi wtyczkę z głowy. Lekarz rodzinny zwalił winę na infekcję zatok i przepisał mi antybiotyk. Niestety nie pomógł. Okulista nie stwierdził żadnych zmian w oczach i zasugerował anemię. Badania krwi rzeczywiście wykazały bardzo niski poziom żelaza. Karmiłam w tym czasie piersią. Rano po przebudzeniu czułam się ok, a dolegliwości pojawiały się dopiero po wypiciu kawy i zjedzeniu śniadania. Zaczęłam suplementować żelazo i po 4 tygodniach poziom żelaza wzrósł do górnej granicy. Światła i ucisk oka zniknęły, niestety pozostały zawroty głowy, dekoncentracja i uczucie bycia gdzieś z boku w momentach "napadów". Zaobserwowałam, że dolegliwości pojawiają się po jedzeniu. Pojawiał się szum w głowie i mgła umysłowa. To trwało zazwyczaj do godziny 15-tej. Im bliżej wieczoru tym czułam się lepiej, umysł się rozjaśniał. Wieczorem mogłam już normalnie funkcjonować.

Zaczęłam podejrzewać u siebie Boreliozę. Wiele objawów u mnie się zgadza. Głównie zaniepokoiła mnie okropna nadwrażliwość na światło, zwłaszcza w supermarketach. Staram się unikać zakupów, bo obraz dosłownie wiruje mi przed oczami, nie mogę w ogóle skupić wzroku w jednym miejscu. Zrobiłam badanie przeciwciał Igg pod kątem boreliozy, ale wynik wyszedł ujemny. Czy mogę zatem wyeliminować to podejrzenie?

Od dziecka byłam alergikiem. Głównie uczulona jestem na pyłki traw i drzew oraz na grzyby i pleśnie. W ciąży zaniechałam stosowania leków antyalergicznych i męczyłam się z powodu alergii. Nos spuchł mi na pół twarzy. W nosie robiły się co chwilę bolące ranki i czyraki. Po porodzie zaczęłam stosować do nosa spray sterydowy. Pomagał na opuchliznę, ale ranki tworzyły się dalej. Zużyłam pod rząd trzy opakowania. Zaczęłam w tym czasie czytać forum, szukając odpowiedzi skąd te ranki w nosie i trafiłam na wątek o gronkowcu. Przy okazji dowiedziałam się o istnieniu Candida albicans i wszystkie objawy pasowały do mnie idealnie.

W morfologii krwi wyszedł mi obniżony poziom Neutrofili i Eozynofili oraz podwyższony poziom Limfocytów.

Zrobiłam posiew na bakterie w nosie i grzyby w jamie ustnej. W wynikach wyszedł gronkowiec złocisty w nosie (liczne) i candida albicans na języku (pojedyncze). Język mam pokryty białym nalotem od dawna.

Wszystko wskazuje na Candida albicans. Mam jeszcze zamiar zrobić badanie mykologiczne kału, aby potwierdzić moje podejrzenia.


Od 3 tygodni jestem na diecie prozdrowotnej. Odstawiłam też gluten. Miksturę oczyszczającą piję od 2 tygodni. Zakraplam także nos roztworem aloesu. Od tygodnia też zaczęła uporczywie drgać mi lewa powieka.

Czy przyczyną mgły umysłowej jest candida czy gronkowiec, czy oba razem wzięte?


Moje dolegliwości pojawiają się bezpośrednio po jedzeniu. Na ogół w dzień, zaś pod wieczór jest lepiej. Tak samo mam wrażenie, że w dni pochmurne jest lepiej. Nie rozumiem zależności między candidą, a nadwrażliwością na światło dzienne i w supermarketach. Czy ktoś boryka się z podobnym problemem?

« Ostatnia zmiana: 16-01-2016, 19:56 wysłane przez Gloria » Zapisane
Pinezka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 31.08.2015
Wiadomości: 92

« Odpowiedz #1 : 26-07-2016, 09:16 »

Joanka, jak się czujesz dzisiaj? A tarczycę masz zdrową? Twoje objawy przypominają objawy przy Hashimoto, wiele osób doświadcza tego co Ty.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!